Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.08.04. 00:05:41
Idézet: Mortimer - 2009.08.03. 23:08:01
Jerikó és Kárpátia az kettő. Ki a másik kettő, aki töröl?


Almira. Amikor en neztem, akkor meg 19. voltal. Azota lepett valaki.
Idézet: Ryanthusar - 2009.08.03. 19:24:56
van olyan kérdés, ami 3xor is meg van, csak egy pár szó fel van cserélve, azokat miért nem dobják vissza? hiszen a válaszok meg ugyanazok.


Ezek hamarosan ki lesznek szorva.
Idézet: Ryanthusar - 2009.08.03. 19:24:56
Minek a mértékegysége hektopascal?

Légnyomás
Tömeg
Sűrűség
Teljesítmény

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Igen, szerepelt, de akkor helyesírási hiba miatt vissza lett dobva, és azóta átírtam. Bárki értékelte, vegye a fáratságot, hogy ellenőrzi előbb, hogy mit is értékel PLEASE! Vagy nem lehet javítani?
van olyan kérdés, ami 3xor is meg van, csak egy pár szó fel van cserélve, azokat miért nem dobják vissza? hiszen a válaszok meg ugyanazok.


Feljebb irtuk, hogy mar szerepelt. Nem olvastad el? Most sem veszitetted el az ertekeles jogat.
Kozben az ertekelo meg joszivu is volt, hiszen a Pascal nem a legnyomas, hanem a nyomas mertekegysege.
Dátum: 2009.08.03. 19:07:38
5451 karakter rizsa torolve.
Kar a szot vesztegetni. Ugy erzem vannak akik a sajat hozaallasuk masokra valo kivetitesetol nem fognak tudni tovabblepni, irjak is en ide barmit.
Dátum: 2009.08.03. 16:49:29
Idézet: Darah - 2009.08.03. 16:27:58
Na így születik a pletyka.
Hogy ez az akadémiát mindenkinek honnan jött...


Nem toled, de elhangzott, hogy lenyegesen olcsobba kene tenni.
Dátum: 2009.08.03. 16:48:23
Idézet: Birka - 2009.08.03. 15:25:50
Anno Petúr hozta fel először, hogy a játék jövője nem a jelenlegi PvP rendszer toldozgatásában-foldozgatásában van, hanem a PvE irány kiteljesedésében. Kócos is ezt emlegette valamelyik nap, megnézzük hány kari törlés után látják be Miklósék is


Ezen a teren nem allunk rosszul. Van terkapu, van epikus, van KH. Mind-mind PvE.
Ahol rosszul allunk, az gyorsitas. Az nagyon el lett szurva, es az elmult hetekben torlo kariktol szinten kivetel nelkul ezt hallom: tul sok ido. Es hat vannak kihullok boven. Be kene latni, hogy ami megoldas szuletett, az hat... Ha nagyon PC akarok lenni: nem kielegito.

Erdekesseg, hogy ha azok a orlesek, amikrol tudok, hogy a kozeljovoben kovetkeznek megtortennek, akor peldaul Mortimer bekerul a 16-ba. Tessek megkerdezni ot mennyire tartja korrektnek, hogy top kategoriaban induljon jelenleg 7 szintre a toptol.
Idézet: Quint - 2009.08.03. 16:05:48
Idézet: cirip - 2009.08.03. 14:56:07
Miért kell méterre pontosan tudni milyen magas az Angel vízesés?


Mondjuk az is igaz, hogy elég sok hasonló jellegű kérdés van az adatbázisban (bár javarészt Magyarországgal kapcsolatos számok), és ha ebből indulok ki, akkor ezek mind érdektelenek, nem igaz? Csak mert akkor újabb kategóriával bővül a kérdések köre, amelyeket a Kvíz4-be igen szép mennyiségben bemásolok.


Megkoszonjuk a segitseget!
Idézet: Milanfun007 - 2009.08.03. 14:51:10
Hány méter magas a világ legnagyobb vízesése az Angel-vízesés?

979
958
1048
994

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ebben mi az érdektelen tudás, csak olyan kérdéseket lehet ide irni amiket egy 5 éves is tud? Internetes játékról lévén szó van a Google dolog kb 10 sec megkeresni a választ ha nem is tudja az ember.
Bezzeg a Mennyi 6x6? kérdés szerepelhet. Nem értem sztem nem 5-6 évesek játszanak ezzel a játékkal, hogy ilyen hülye kérdésekkel legyen tele a kviz.
Nyilván nem azonnal, és egyből megválaszolható a kérdés, de mindenki van annyira kreativ, hogy amig le nem jár az idő utána nézzen a világhálón. Nem rosszból, de el kéne gondolkozni egy-két dolgon a kérdések moderálóinak.
Üdv!


Mennyjunk sorban.
1/ A kerdesed erdektelen lexikalis messzirol latszik, hiszen egy szaraz adatra krdezel. Mint minden ilyen kerdes te is a korrekt ertekelest kaptad.
2/ Az angol verzioban nem reg kerdezte valaki, hogy melyik orszagban van a vizeses, latod ez rogton nem szaraz adat. De ne kerdezd meg, mert magyaron mar volt. Ahogy egyebkent ez a kerdes is volt mar sokszor, mindannyiszor ezzel az ertekelesel kidobva.
3/ A Gugli az esetek egy reszeben szukseges, de semmikepp sem elegseges feltetele a jo kerdesnek.
4/ A 6x6 kerdes nem jo kerdes, nem szerepelhet, ha valaki azt mondta neked, hogy az jo felrevezetett, ne probald ki.

Tovabbi jo jatekot!
Idézet: Nyanya - 2009.08.03. 14:36:45
Mit szoktak a felnőttek mondani, ha egy gyereknek kiesik a foga?

Tegye a fogát a párna alá, éjjel elviszi a fogtündér és pénzt hoz neki
Dugja el a fogát a kabátzsebébe, a Mikulás majd kicseréli egy cukorkára
Rejtse el fogát egy fiókba, onnan el fog tűnni
Reggel tegye a fogát a zoknijába, estére meglepetés éri


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


Szerepelt?

Mikor?

Én még nem találkoztam vele!


Nem mondod, hogy ismered mint a 180 000 kerdest.
A Mikor kerdes ebben a kontextusban ertelmetlen, epp most szerepel. Meg nyilvan ezelot is szerepelt, meg ezutan is fog.
A Forma1 történetében két ország van, ahol eddig minden évben rendeztek futamot. Az egyik Olaszország. Melyik a másik?
Németország (Hockenheimring és Nürburgring)
Belgium (Spa, Zolder és Nivelles)
Monaco
Egyesült Királyság (Silverstone, Brands Hatch és Aintree)


Gyonyoru kerdes, sajnos elfogadni nem lehet.
Idézet: Awenhai - 2009.08.03. 10:15:10
Szervusztok!

Igen, az időzőjel felesleges, és én hektopascalnak írnám. Ezügyben nézz azonban meg egy helyesírási szabályzatot, talán a neten is fenn van. Lehetséges, hogy az általam használt a régebbi szabályok szerint helyes.


Teljesen igaz ez, es sztem a heto elotag hasznalata is elesleges, hiszen nyilvan nem fogunk kulon kvizkerdes elfogadni hetkopacalra, pascalra meg kilopascalra.
Dátum: 2009.08.03. 08:26:43
Idézet: Otoaak - 2009.08.03. 07:55:05
Csak azért mert valamilyen módszerrel (a legtöbb esetben pusztán csak előbb kezdett) volt lehetősége több LE-hez jutni, lehetőséget kell adni neki a gyengébb karik farmolására ezt nevezed előnynek?


Szerintem eleg reszletesen irtam arrol, hogy a farmolas jelenseg milyen kartekony a jatekra nezve, illetve arrol is, hogy hogyan kene ezt kivezetni lassan a jatekbol. Eleg szepen le is szoltad. Olvasd csak el .

Masreszt a javaslatod nem szunteti meg a farmolast, hanem az eroforras termelest es eroforas elosztast mint ket taktikai elemet szetvalasztja, es azt mondja, mostantol, aki az egyikben jo, az farmolhat, aki csak a masikban az nem. Elnezest ha nem latom ebben a jatekot megujito forradalmi attorest.
Dátum: 2009.08.03. 08:05:22
Idézet: Awenhai - 2009.08.03. 07:21:14
A legmagasabb kategóriához meg be kell tenni egy számlálót, hogy legalább 16 fős legyen. Ekkor a szinthuszárok nem fogják pontosan tudni, hogy hány ellenfelük lesz (A legfelső kategória legalsó határa mindig a 16. karakter aktuális szintje lenne, így az azon a szinten lévő játékosok még ide tartoznának.)


Most kkor egy pillnatra kepzeld magad a masodvonal szerepebe. Nekik vajon mennyire lenne felemelo, hogy a 16-os korlat miatt mindig egyutt kene indulniuk Sharpaval Ariellel es Galmuszkkal? En azt gondolom, hogy csak ez a harom ember eleg ahhoz, hogy komoly kihivast jelentsenek egy bajnokin, hidd el a topon sem adnak ingyen semmit. Na jo. Bajnokit azt nem.
Dátum: 2009.08.03. 08:02:21
Az a baj, hogy neked az jelet nehezseget, hogy megertsd, hogy Arielt nem az mozgatja, hogy elonyt szerezzen maganak a bajnokin. Jol latszik, hogy a te gondolkodasodnak ez van a kozeppontjaban, szerencsere sokan gondolkodnak maskepp. Ariel sem pusztan azert teszi ezt, mert megteheti. Hanem mert egy olyan jatekkal szeretne jatszani, ami nagyobb kihivasokat, es tobb lehetoseget nyujt. Izlelgsd egy kicsit ezt a dolgot, szerintem neked is bejonne.
Dátum: 2009.08.03. 07:58:10
Idézet: Meszy86 - 2009.08.02. 19:16:00
Még mindig úgy gondolom az nyerjen aki a legerősebb. A bajnoki cím büntetve van a viadalon amúgy is. Azzal, hogy feljebb kerülnének a pókok minden odáigi munkájuk elveszik.

Amúgy azt nem értem, ha itt van Sharpa esete is:
Sharpa a legkevesebb lassan. 3-4 karit is tudnek hozni peldanak, ki szerintem jobb esellyel vag neki a bajnokinak, mint o.
Az a -7 tul mindenre pont eleg neki.


Tehát ha azt mondod ennyi volt már őt is el lehet verni akkor miért ne lenne így a pókoknál is? Az én esetem sem különbözik. 5 viadalt nyertem sorba majd a következő 2-t el is buktam. Tehát hatott a büntetés. Főleg, hogy a viadal előtt akitől kikaptam azt elvertem többször is vereség nélkül.


Ezt ugye nem komolyan kerded? Sharpa egy lehelletnyivel jobb volt a kornyezetenel, ami egyebkent roppant kiegyenlitett. A pokok pedig nemcsak hogy nagysagrendekkel erosebbek a kornyezetuknel, de jellemzoen a kornyezetuk lehagyja oket, es az uj generacional meg sokkal erosebbek, mint az elozonel, leven ok, kozben sokat erosodtek, mi a generaciovaltas miatt ellenfeleik szinte semmit.

Es igen! Azt gondolom, hogy a ket fajta malus egyszerre is tokeletesen mukodhetne, sot azt is gondolom, hogy akinek van 2-4-6-8 bajnoki gyozelme nnak a kovetkezo mindig egyre nagyob kihivas legyen. Igy is lesz olyan pok, aki nem hagyja abba siman elmenetel 10-ig neadjisten 15-ig medalokkal. De hosszu tavon tobb embernek lesz modja odajutni. Nem az atlagkariknak nem, de az atlag folottiekbol egy szeleseb retegnek igen. Es ez udvozlendo.
Idézet: Sunny1016 - 2009.08.02. 22:47:30
Az általános- és középiskolákban felvilágosító-megelőző foglalkozások során gyakran felmerül a DADA kifejezés. Mit jelent?

Dohányzás, Alkohol, Drog, AIDS
Dínom-dánom, Aranyhal, Domboldal, Alma
Dicsőség, Akarat, Düh, Anekdota
nincs konkrét jelentése, valami különleges elnevezést akartak adni a foglalkozásnak

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak


Hmmm....a felvilágosítás-megelőzés kifejezésből nem elég egyértelmű a válasz?


Nem az egyertelmuseggel van a baj. A rossz valaszaid kozul ketto nagyon gagyi. Altalanos tancs: roviditesre csak akkor kerdezz, ha komoly szinvonalas rossz valaszaid vannak, mert a FINA-ra azt, Fineszes Idealistak Neurotikus Alakzata, nem fogjuk elfogadni rossz valasznak. Mert kirivo hulyeseg.
A tagado valaszt se fogadjuk el soha.

De a kerdes letjogosultsagat enelkul is megkerdojeleznem. A mai fiatalsag szamara ez lehet, hogy kozismert, de sajnos regebben nem voltak ilyen jo programok, felvilagositas, igy az idosebb korosztaly szamara a fogalom ismeretlen.
Dátum: 2009.08.02. 23:27:41
Idézet: Darah - 2009.08.02. 21:42:24
De miért megosztó?
Mert falat hoz létre.

Épp azért nem megfelelő mérce a kútméret, mert a konstrukcióval nem nő.


Sztem azert, mert a jatekosok egy resze letszuksegletnek, a masik resze jatekrontonak, es irtandonak tartja.
Dátum: 2009.08.02. 21:27:00
Idézet: Darah - 2009.08.02. 20:52:01
Mindegyik táp, viszont egyedül a VF okozott akkora felzúdulást, örömujjongást és vészharagszót, hogy az összes létező topic tele lett az ellene és mellette felszólalókkal tehát ez általánosan nagyobb fezúdulást keltett, mint az összes többi bejövése együttvéve.

Viszont S0larisnak igaza van, a konstrukcióval teljesen más dimenzióba esik a kútméret.


A VF nem azert kerult kozepontba, mert a legnagyobb tap, hanem mert megoszto. Ultraspecet es transzplantot mindenki akar hasznalni, ezert nem fecserlunk ra sok szot.

A kumeret pont nem erintett a konstrukcio altal, mivel azt nem noveli.
Dátum: 2009.08.02. 20:37:49
Idézet: Darah - 2009.08.02. 20:20:45
19-es tanulásszinten egy szaki kifullolását 50-re azt azért messze nem nevezném harc nélkülinek.

SOlaris kolega szerint meg a transzplant, a konstrukcio es az ultraspec a tap. Miert pont a VF-et kene kihozni? Ha meg mindet kihozod, az erezhetoen nonszensz helyzetet teremt, nem?
Dátum: 2009.08.02. 20:03:46
Idézet: Darah - 2009.08.02. 19:31:42
Mondjuk úgy, hogy beépítették magukat? Ez a jobbik eset.
Vegyes a társaság, mint nálunk is pl a Gaia-ban, és a kisebbek végképp megharcolnak a bejutásért, ezután viszont a semmiért tegyék?

Már megint lekorlátoznál, leszabályoznál, nem adnál, hanem elvennél.
Inkább ne legyen senkinek, minthogy mindenkinek elérhetővé váljon.


Most nagyon megfogtal, mert en is a mindenkinek adas hive vagyok. De annak nagyon nem, hogy a tap kuzdelem nelkul potyogjon az olunkbe.

Maradna az a modszer, amit anno Miklos OV-n alkalmazott, csak akkorhasznalhatsz bizonyos epuleteket, ha egy minimalis epitesen tulvagy.
Igy mindenkinek (kozel) azonos befektetest igenyelne ugyanannak a tapnak a megszerzese.