Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: StripeZ - 2009.08.22. 00:19:54
Nagyon szomorú, hogy ismét anyázás miatt kell ide visszanéznem!!!

Mi is az a tofu?????????

Sütemény
Pékáru
Sajtféle
Világszerte ismert és fogyasztott szója termék

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Kérdezem, hogy ki az a fogyatékos értékelő, akinek ez nem értelmezhető ??? Eddíg 4 kérdést tettem fel, egyik sem tetszett nekik, volt amikor egy ékezet lemaradása miatt. Szerintem többet nem is fogok feltenni, bekaphatják az összes panaszkodó játékos faszát !!! Ez így full élvezhetetlen !!!


Ilyen stilusra itt ne remelj valaszt.
Dátum: 2009.08.22. 00:51:58
Idézet: Nari77 - 2009.08.21. 23:18:56
Aukciós házba szerintem lassan rakhatnának 90es szintű felszereléseket is! (Viccen kívül) Még fantázia sem kell hozzá, és szerintem egy kettőnek tuti örülne a nép!


Sztem komolyan boritana a jatekegyensulyt ha egy 30-40. szintu karakter hozzajutna egy 90. szintu targyhoz. Foleg ha az fegyver vagy varazslat.
Fokuszkristalyok most is vannak, azok nem okoznak ekkora gondot.
Dátum: 2009.08.22. 00:39:41
Idézet: Kundi - 2009.08.21. 22:16:57
Hát ez igy 20% több LE ritka gyenge tárgy lett. 2-3k LE naponta LOL.


Terjunk a szamok mezejere. Amikor az aukciora felkerult a targy, akkor gyorsan visszaneztem az esemenyek menupontomat. 11 nap latszott. Ez alatt 25 kuldit adtam le. Szamoljunk az egyszeruseg kedveert napi 2 kuldetessel. Egy kuldi most 16K koruli jutalomat jelent nekem. Ez tehat 32K jutalom. A targy a mostani formajaban 6400 LE-t adna naponta nekem.
A vadaszataim soran egy atlagos lenyert 1700-2000 LE-t kapok. Legyunk nagyvonaluak, szamoljunk 2500-as atlagot. 46 vadaszat egy nap (levonva az elfogasok) az 115K LE-t jelent. A 6400 ennek 5,5%-a. Nagyjabol 6 kvizmedal altal termelt jutalom.
Vajon ha az ennek felet ero 3 kvizmedal lenne a jutalom, azt is igy fikaznad? LOL.
Mennyi lett volna eredeti formajaban? No igy ugy kozel 30 kvizmedal teljesitmenyet hozta volna. Ugye emlekszunk ez az amibol 12 Mortimer szerint behozhatatlan elonyt jelent.

Nezzunk mast. Volt a winnie altal emlitett - lenyegileg ugyanez a kategoria, mert vegtelen LE-t termel (mai napig nem ertem hogy lehet ezt komoly arccal lirni) - lelekkut kisutes duplazo. Mennyit termel az? 750*szint/30 LE naponta. Az annyi mint 25*szint. Esetemben 1925 LE. Hmmm. A harmada sincs.

Es akkor meg valami. Az 5% tulajdonsagbonusz. Ezzel mar nem egyszeru szamolni. Az 5% maxos ultraspeccel a 70%-ot viszi 65%-ra, ami azt jelenti, hogy a tulajdonsagra elkoltott LE-re van tulajdonkeppen 7,7% bonusz. Talan nem tevedek nagyot ha azt mondom magas szinten nagyjabol 30-70 az arany a szakifejlesztes es a tulfejlesztes kozott. Szamoljunk portyara 20K-t naponta (KH vagy kinzokamra), kuldire a fenti 32K-t, meg a 4 sajtolast 10K atlaggal. Igy kapunk 206K-t naponta. Ennek 70%-a megy tulajdonsagra es arra jon a 7,7% bonusz, az annyi mint: 11100. NO ez lenyegesen jobb adat a mostani verzional, de azert latjuk, hogy a ketto meg mindig az osszemerheto kategoriaban van.
Dátum: 2009.08.22. 00:12:15
Idézet: Grelnar - 2009.08.21. 21:32:04
Biztos, hogy ilyen lelkesen beszelne a csunya-csunya gusztustalanul eros taller ellen, ha mondjuk a karakterenel 680 aranydukat lenne? 99%ig vagyok biztos benne, hogy nem.


Melle.
Nem tudom meddig ment volna a licit, de van annyi tokem, hogy megprobaltam volna megszerezni, es sztem sikerult is volna. Pontosan ezert kertem, hogy talan gondoljuk vegig elobb.
Ezenkivul akikkel versenyben vagyok (ertsd egymas uteszonajaban vagyunk folyamatosan) azok kozul amennyire tudom, csak Sharpa lehetett volna veszelyes ram a licitben, o viszont nem foglalkozik az aukcioval. Igy aztan ha mas viszi el, az en jatekomat nem zavarja.
Persze en megertem, ha magadbol indulsz, es a helyemben te szep csondben megprobaltad volna hazavinni a tapot. Sokan valasztanak ezt a modszert, es igazabol meg csak azt sem lehet mondani, hogy etikatlan. Az mas kerdes, amikor az ilyen emberek sajat gondolkodasukat megprobaljak kivetiteni masokra.

Megjegyzes: ami a versenykepessegemet illeti, az eddigi aukcios arakbol indultam ki, ha nalad tenyleg 680 dukat van, az ellen nem rugtam volna labdaba.

Meg ket megjegyzes (utolag hozzacsapva): Se a jutalom LE-re korlatozasa, se a jutalom 20-25%-ban valo megszabasa NEM az en otletem, nyilvan azt latjatok, hogy itt a forumon mi tortent, de ezzel kapcsolatban nem valtottam maganlevelet a Beholder dolgozoival.

Masik: A targy tulajdonsagai hibasan lettek leprogramozva (lasd Miklos hozzaszolasa), tehat Miklos nem "ram" hallgatott amikor javitottak azt, hanem csupan az en jelzesem nyoman vettek eszre, hogy hiba van a rendszerben.
Elsősorban minek az érzékelésére szolgál a cápák Lorenzini-ampulláknak nevezett szerve?

elektromos töltés
fény
rezgés
vízmélység

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!


Elsosorban az elektromos toltes erzekelesere szolgal, de ennek segitsegevel mas ingereket is fel tud fogni az allat. Nyilvan, hiszen a toltes maga egy erdektelen adat lehnne az allat szamara, megsem elektromos angolna.
Egyes kutatasok szerint ez a szerv segiti a capakat abban, hogy tobb kilometerrol eszrevegyek a tengervizbe omlo vert. (Vagy a szaglasuk, vagy a ketto egyutt.)
Kepesek az aldozat mozgasat erzekelni, az aldozat kozeleben szinte kizarolag erre az erzekszervukre tamaszkodnak.
Ezenkivul a viz mhomersekletet is erzik (szinten erdekes lehet, ha egy aldozat felmelegiti!). Nagyjabol 0,001 Celsius foknyi elterest mar eszrevesznek.

Melyik országnak nincs két szeparált, egy szárazföldön fekvő területe? 23.81%


Melyiknek van? Nalam Amerika (ugye az orszag torzse es Alaszka0, Oroszorszag (az orszag torzse es a balti allamoktol nyugatra fekvo kis "sziget"), illetve azerbajdzsan szerepelt rossz valaszkent. De ide sorolhato lenne Palesztina, ahol a Gazai ovezetet, es Ciszjordania kozott van egy mersekelten baratsagos Izrael. Utobbi a terseg instabilitasa miatt nem kerult be a kerdesbe.
A jo valaszra nem emlekszem.

A szikratávírót többen nagyjából egyidőben, de egymástól függetlenül találták fel. Ki nincs a feltalálók között? 14.29%


Igazabol a kerdesben a dolog erdekessege. Feltalalok: Marconi, Popov es Tesla. Tesla perelte Marconit a szabadalomert, es bar halala utan megnyerte a pert, de a szabadalmat vegul nem kapta meg, mivel megallapitottak, hogy mindharman egymastol fuggetlenul talaltak fel. Aztan, hogy mi az igazsag? Ki tudja. Egy biztos. Edisonnak, akit arrol ismerunk, hogy 1000 talalmanya volt es megalapitota korunk egyik (bizonyos kategorizalas szerint a) legnagyobb mammutceget a GE-t. Utobbinak magyar erdekeltsege - ahogy azt nyilvan a tobbseg tudja is -, hogy ok vettek meg a Tungsramot.

Hol forognak a részvények az ismert szóforulat szerint? 24.49%


A tozsde metaforaja a parkett lett volna a felsoroltak kozul. A rossz valaszok: poszto, pást, placc. Aki tozsdei hireket hallgat azoknak ismeros lehet, ugy latszik, ilyenek kevesen vannak.

Melyik ország területe korlátozódik egyetlen kontinensre az alábbiak közül? 24.32%


Itt is inkabb a rossz valaszo erdemelnek kulon figyelmet. Torokorszag nem igenyel magyarazatot, egy kis darabka europa es egy nagy adag azsia. Erdekesebb talan Egyiptom, aminek egy resze az Arab felszigeten fekszik, ez pedig mar Azsiahoz tartozik. Franciaorszagnak pedig majdnem minden foldreszen vannak kulteruletei, a legismertebb talan Francia Guayana, ami delamerika eszakkeleti csucskeben nem egy onallo orszag, csupan az anyaorszag egy megyeje. Mint nekunk Vas megye.

Melyik ország közelében található a mesterséges tengeri platformon kikiáltott, nemzetközileg soha el nem ismert Sealand Hercegség? 20%


Nagyon mokas sztori, egy ... nemzetisegu volt katonatiszt az egyebkent orizetlenul allo pltaformot (olyan mint egy furotorony, de csak a II. vilaghaboruban hasznaltak harcaszati celokra) elfoglalta, kikialtotta a sajat kis hercegseget. Csinalt sajat utlevelet, penzt, de meg belyeget is. Utobbit nyilvan a belyeggyujtok reszere.
Es egesz jovedelmezo volt a dolog. Egyszer meg is probaltak elfoglalni a kis "szigetet" de o visszafoglalta azt. Tokos gyerek. A platform merete ird es mondd 550 m². A legkisebb elismert allam, Vatikan 800-szor ekkora!
A fo beveteli forras webszerverek hosztolasa.

Ennek meg elvileg van eselye, hajra!
Idézet: Gagabol - 2009.08.21. 18:46:01
Melyik görög történet szereplője Iaszón herceg?
Iliász
Az Aranygyapjú Legendája
Daidalosz és Ikarosz
Theogónia

A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Én akárhogy keresek nem találok benne egyet se.


Az aranygyapjú legendája
Idézet: Sossego - 2009.08.20. 22:10:18
Üdv!

Látom sokan sokféle kérdést írnak ezért én sem akarok kimaradni a sorból,én is írok

Magyarországon milyen rendszám van hitelesítve?

3 betű és 3 szám
4 betű és 3 szám
2 betű és 5 szám
6 betű és 1 szám

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak

Na szóval ha ez nem egyértelmű valakinek hogy melyik a jó,hát...


Magyarorszagon lehetseges forgalmi rendszamok (gondolom nem az americium rendszamat akartad kerdezni):
1 betu 5 szam
2 betu 4 szam
3 betu 3 szam
4 betu 2 szam
5 betu 1 szam
1 betu 6 szam
(Es lehet meg masmilyen is van, nem astam bele magam.)

Tehat a minimum az lett volna, hogy a kerdes vegere odabiggyesztesz egy "az alabbiak kozul" tagmondatot.
Idézet: Mariann70 - 2009.08.21. 12:31:01
Mióta gyártanak Kubában szivart?

1912
1844
1896
1901

Ez a kérdés miért igényel lexikális tudást??


Egy olyan evszamras kerdezel, amit forras nelkul 100 emberbol 99,8 nem fog tudni. Erdektelen szaraz adat.

Arrol nem is beszelve, hogy a kerdes felrevezeto, mert 1844-ben az elso gyarat alapitottak, magat a szivart sokkal regebb ota keszitik Kubaban.
Talan a hozzaszolas datumat is meg kene lesni.
Dátum: 2009.08.20. 20:08:58
Idézet: Nari77 - 2009.08.20. 17:16:37
Mondjuk így elég táp ez a két 20 varázslat elnyelős cucc, ha valaki megszerzi az Engulfert! Mert így a különböző név miatt egy fókuszkristályból kettő is lehet nálunk.

De ha 120as szinten meg jön egy +30 varázslat elnyelős fókuszkristály, akkor nem éri meg AHban megvenni Engulfert.


Merget vehetsz ra, hogy jon. A 20 varazslatelnyeles meg amugy sem er sokat, ha egy fokuszhelyet kell bealdozni erte. Ha bonuszba jonne, meg akkor sem tul eros cucc. Talan emlekszunk a manaelnyelore, ami masfelszerezett. Az lenyegileg slot nelkul adta ugyanezt, ha van osszesen 40 varielnyelesed, amit azert egy ido utan nem nagy kunszt osszekaparni. De annak a duplja sem elkepzelhetetlen. Ehhez meg fokuszhelyet is el kell hasznalni.
Dátum: 2009.08.20. 12:50:58
Idézet: Rodriguez - 2009.08.20. 10:55:38
Idézet: Kocos - 2009.08.20. 00:58:22
Egy kis segitseg: a most liciten levo fokuszkristaly 94-es szinten megvasarolhato a lelekkufarnal. Hatha valakinek szamit.


Az Engulfer? Mennyi őskő az ára?


Mas a neve de ugyanezt tudja, kiveve, hogy nem visszavalthato es talan 8 osko. Valamiert volt egy ugras ugy 90-es szint korul es 6-rol 8 oskore ugrottak a fokuszok.
A targyak is szep lassan visszakusztak 40 oskore.
Dátum: 2009.08.20. 09:17:13
Idézet: Tabac - 2009.08.20. 09:07:29
Nem kell itt a kioktatás! Tudom mióta van ismételhető küldi, és, hogy kell az egészet kiszámolni.


Elnezest ha igy jott le, a legkevesbe sem annak szantam. Csak fura volt latni, hogy egyesek a napi 1 kuldi megoldhatosagaban ketelkednek.

Mind egy, már aukciós bérlet óta várok egy hasonlóra és én személy szerint nagyon megörültem ennek a tárgynak. Maximum rányomulok szívósság övére, vagy gyűjtögetek tovább.


A targy meg a 25%-os bonusszal is NAGYON jo. Tekintve, hogy osszeadodik egy esetleges nyaklancbol adodo bonusszal.
Idézet: Gözekécske - 2009.08.19. 16:32:53
Mikor volt Budapesten Europa Kutyakiállítás?

2008. október
2006. augusztus
2000. december
2009. május

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Segitség! Most ezzel mi volt a gond? Kb.200.000 látogato volt. Ha azt irják, hogy nem pontos akkor rendben, de igy ? Magyarországon kb. 1.000.000 törzskönyves kutya van + a rengeteg keverék.


Vajon az egymillio torzskonyvezett kutyabol mennyi jar kiallitasra? 5%? Az a ketszazezer latogato is ugy ertento, hogy a (feltetelezem) tobb napos esemeny napjait osszeadjak. Raadasul evszamra kerdezel, amit meg az sem feltetlenul tud 2-3 ev mulva, aki eppen jart ott.
Idézet: Yaffa - 2009.08.19. 15:03:30
Mitől vízhatlan a kacsa tolla?

Zsírmirigyéből zsírral kenegeti.
A tollak közötti levegőrétegtől.
Faggyúmirigyéből faggyúval kenegeti.
Alapból vízhatlan.

A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Ebben vajon mi a hiba?
Komolyan érdekelne, mert mindig vigyázok, bár néha becsúszik egyegy hiba.


Az alapbol vizhatlan egy ertelmezhetetlen valasz.
Idézet: Kimadaj - 2009.08.19. 16:25:01
Hol található a világ legrövidebb folyója?

Szerbia
USA Oregon állam
Finnország
Japán

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Pl. Harry Potterrel kapcsolatos kérdések miért nem azok?! Szerintem néha direkt nyomják a rosszértékelést, szórakozásból.


Huhhh 1000 sebbol verzo kerdes. Maga a fogalom van olyan erdekes, hogy mint kvizkerdes elferne. De!

Maga a folyo fogalma hat nem teljesen egzakt. Az, hogy a D river epp folyo-e, erosen vitathato. Nezzuk csak ezt:

A magyar természetföldrajz beosztása szerint a folyó hossza 100–1000 km, vízgyűjtő területe 1000–150 000 km² – ez alatt patak, e fölött folyam.


Nyilvanvalo, hogy az elso kategorianak nem felel meg a D River.

A masik problema, hogy a legrovidebb hossz sem egyertelmu, ugyanis a Montanai Roe River rovidebb, ha epp apaly van a D rivernel. A Guiness, ami 89-ig a D rivert jegyezte ezen cimszo alatt, torolte is a cimszot a rekordok konyvebol.
Idézet: cirip - 2009.08.19. 21:33:47
Idézet: Werok - 2009.08.19. 20:41:49
Mennyi egy nő átlagos életkora?

az enyim nem annyi
nem várható életkorról lett volna szó?


Vagy csak arrol van szo, hogy te nem egy atlagos no vagy.
Dátum: 2009.08.20. 08:08:24
Idézet: Mortimer - 2009.08.20. 02:39:01
Ujjgyakorlat így is.


Neked. Nekem Kati most zuzott 500-at az allataimba ujjgyakorlat gyanant.
Dátum: 2009.08.20. 00:58:22
Egy kis segitseg: a most liciten levo fokuszkristaly 94-es szinten megvasarolhato a lelekkufarnal. Hatha valakinek szamit.
Dátum: 2009.08.20. 00:54:55
Idézet: Tabac - 2009.08.19. 15:41:06
A 3-om világban összesen 215-en jutottak el egyáltalán az ismételhető küldetésekhez. Ezek közül nagyon kevesen hozzák, az általad említett napi egy ismételhető küldit (Bár, ezt nem tudom, hogy csinálod, de elhiszem). Rajtad és pár emberen kívül senkinek nem hozna ilyen mértékű tápokat, a tárgy tervezésénél egyértelműen az átlag ismétlő küldiseket nézték. Arra meg szinte minimális az esély, hogy hozzád vagy egy másik nagyon jó ismételhető küldi megoldóhoz kerüljön a tárgy.


A targyat nem eselyek, hanem dukatok alapjan osztjak. Nyilvanvalo, hogy egy nagyon jo kuldis emberke szerezhette volna meg.
Arrol meg, hogy mennyi kuldit lehet csinalni?
1/ megnezed a hirekben miota van ismetelheto kuldi
2/ megnezed mennyi a legtobb teljesitett kuldi es levonsz belole 111-et (ezek a nem ismetelhetoek)
A masodik szamot osztod az elsovel, es a kapott hanyados az amit lehet naponta tolni.
Elismerem persze, hogy miota valtogatni kell a kuldiket, azota nemileg csokkent a kuldik leadasa. Profeta akkor 210-215 korul jart. Megvan a hirekben az is, azt is lehet szamolgatni.
Dátum: 2009.08.20. 00:48:54
Idézet: Miklós - 2009.08.19. 21:49:52
A dupla aranytallérral valami malőr történt, emlékeim szerint nem dupla, hanem +20 vagy +25% LE-t ad, lehet, hogy Baraty nem a végleges doksival dolgozott. Azt fogjuk csinálni, hogy még a héten kijavitjuk, és a javitás után a licitet a tárgyra újrainditjuk.


Koszonjuk, ez igy realis. Aki meg azt gondolja nem, annak javaslom, hogy papir, ceruza elo es szamolgasson.