Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Cloud - 2009.08.23. 13:12:23
Melyik osztrák autópályához csatlakozik a határnál a magyar M1-es?

nem csatlakozik
A4
B4
C4

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ezt nem értem... Ebben mi a nem egyértelmű? vagy mi a rossz?


A nem csatlakozik a rossz.
Dátum: 2009.08.23. 12:30:13
Szeretnek erdeklodni, hogy lesz-e lehetoseg kiterjeszteni a 10 terkapus fokuszkristalyt mondjuk 20-ra. Sajnos a jelenlegi elerhetoek kozott siman van 10 ami mindenkinek hasznos lehet, es utana mar nem marad hely ujabbakat gyujteni.
Igazabol nem tudom, hogy ez egy jatektechnikai korlat (mondvan, hogy ennel tobb ugysem kell), vagy egy megszoritas, hogy azert ne lehessen mindent hasznalni a fokuszok kozul.
Idézet: Abinor - 2009.08.22. 18:34:31
Van két kérdésem, amit szerintem csak egy bizonyos kör tudhat!
"Ha az autód kötelező felelősségbiztosítását szeretnéd máshova átkötni év végi váltásnál, meddig kell felmondani a biztosítást?"

"Hol született Scelit Kiita labdarúgú?" (lehet a nevét nem is jól írtam)

Na mármost ezeket honnan a fenéből kellene tudnom??
Az általános műveltséghez semmi köze!!


Az elsot nem art tudni, igaz ha nincs autod hasztalan info. Ha meg van ugyis felhvjak ra a figyelmed. Plusz asszem az ev vegi valtas fogalma megszunik, igy aztan mindenkeppen torolheto. A masodik nem is kerdes. A Kviz4 topikban lehet ezeket jelezni.
Idézet: StripeZ - 2009.08.22. 21:17:58
Idézet: MIvan - 2009.08.22. 10:54:10
Idézet: StripeZ - 2009.08.22. 00:19:54
Nagyon szomorú, hogy ismét anyázás miatt kell ide visszanéznem!!!

Mi is az a tofu?????????

Sütemény
Pékáru
Sajtféle
Világszerte ismert és fogyasztott szója termék

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Kérdezem, hogy ki az a fogyatékos értékelő, akinek ez nem értelmezhető ??? Eddíg 4 kérdést tettem fel, egyik sem tetszett nekik, volt amikor egy ékezet lemaradása miatt. Szerintem többet nem is fogok feltenni, bekaphatják az összes panaszkodó játékos faszát !!! Ez így full élvezhetetlen !!!

1.) A kérdés végére pontosan egy kérdőjel kell. Nem nyolc.
2.) A helyes válaszod anyira kirí a többi közül, hogy kimeríti a 'megjelölt válasz' fogalmát.
3.) Gratulálok, hogy meghoztad a helyes döntést. Mindenki jobban fogja élvezni a játékot, ha nem teszel fel több kérdést.


1.) A kérdés végére pontosan EGY kérdőjelet fogok írni, ha a kérdést 11 karakter hosszal is elfogadja!!! Azt hiszem ez nem az én hibám... Talán smile-kat írtam volna a végére?
2.) A helyes válaszom azért olyan kirívó, mert ha rövidebb lenne, akkor az lett volna valószínüleg az értékelés, hogy lexikális tudást igényel, vagy bla bla bla...
3.) Ha kicsit kinyitod a szemed, és körülnézel, láthatod, hogy szinte ebben a témában van a legtöbb hozzászólás!!! Valószínű, nem azért, mert olyan fasza minden... Nem tudom, hogy Ti kik vagytok, de ha már ennyi hozzászólásotok van itt, be lehetne látni, hogy valami szarul működik, és inkább ahelyett, hogy mindenkit kritizáltok (nevetséges érvekkel), változtatni kellene a helyzeten. Ja, szerintem nem akkor élvezné mindenki jobban a játékot, ha nem írnék több kérdést, hanem akkor, ha más lenne az értékelő rendszer, lenne rá valami szabályzat, esetleg mások értékelnének (olvass kicsit utána, ez nem csak szerintem van így...)!!! Nem azért írtam kérdést, mert annyira bejön a dolog, hanem a küldetés miatt, de úgy látszik azt nem tolom már le soha...Na szevasztok


1/ Ha nem tudsz egy kerdest 15 karakteren megfogalmazni, akkor az nem egy jo kerdes. 8 kerdojel nem jatszik.
2/ Nem lenne semmi baj, a rovidebb jo valasszal vagy a hosszabb rosz valaszokkal.
3/ Azert van sok hozzaszolas, mert az emberek zome nem olvassa el a szabalyokat, hanem ir valamit, aztan hozong egy sort, hogy o mar egy vagonnyi szar kerdest latott, aminel az ove se rosszabb, miert nem fogadtuk el. A helyzeten valoban valtoztatni kene, ra kene venni az embereket, hogy erdes es szinvonalas kerdeseket tegyenek fel, de sajnos nem tudom hogyan lenne ez megoldhato.
Dátum: 2009.08.22. 15:45:34
Idézet: pityu - 2009.08.22. 15:40:19
Idézet: Kocos - 2009.08.22. 15:30:30


Egyszer irt errol Miklos valahol hoszabban, hogy o ugy tartja helyesnek, hogy Ha csak 2-3 ember jutott el mondjuk 100-ig, akkor masoknak 70-nel (50-nel, tokmind1) huzza meg a hatart. Azt hiszem ez nala tudatos.


Valaki akkor világosítsa már fel, hogy ez pont így nem fair!


Sztem ezt mar eleg sokan akartak neki elmagyarazni.
Dátum: 2009.08.22. 15:30:30
Idézet: pityu - 2009.08.22. 15:24:08
Igazából hogy ez most 110 vagy 120 (ami valóban jogosabb lett volna), mindegy, mivel ez már a múlt, amin nem lehet változtatni. Engem az jobban zavar, hogy nem látom az ilyen jellegű dolgokban a játékvezetés fejlődését... anno is volt ezért reklamáció, a 3 dukátról 1-re csökkentésnél épp úgy, mint amikor kivettek a kvízes küldetést. Ezek után több héttel se tűnt fel, hogy ezt nem ilyen módon kéne, és még a küldetések korlátozását is rosszul csinálták meg. Ahogy Te is mondtat, volt aki már 210-nél járt... ha fejlődött volna a JV, akkor ott már normálisan lövik be a számot... de nekem úgy tűnik, hogy nehezükre esik gondolkodni vagy sz*rank az egészbe bele vagy nem is tudom, mi az oka, de inkább egy gyors huszárvágással próbálnak megoldani sok mindent, amitől a többség csak elégedetlenebb lesz, mint volt.


Egyszer irt errol Miklos valahol hoszabban, hogy o ugy tartja helyesnek, hogy Ha csak 2-3 ember jutott el mondjuk 100-ig, akkor masoknak 70-nel (50-nel, tokmind1) huzza meg a hatart. Azt hiszem ez nala tudatos.
Dátum: 2009.08.22. 15:27:47
Idézet: Angus - 2009.08.22. 14:11:42
vagy esetleg a dukát részt ...

Úgye jól jött az a kis plussz ...


Magamhoz merten egy csomot gondolkodtam ezen. Ti szoltatok volna a helyemben, hogy vegyek el a LE-t es a dukatot? Meg persze a kristalypontot? Ugy ereztem, hogy ez valamilyen szinten karpotlas az olyanokert, amikor peldaul nem volt kuldetes amit csinalhattam volna, vagy a felejtesert meg nem kaptam LE-t es hasonlok.
Masreszt pedig ugy ereztem, hogy azal mar teljesitettem az elvarhato korrektseg szintjet, hogy szoltam, hogy
- a 3 dukatos jutalmazas tulzas az ismetelheto kuldiert
- a 40 kvizes kuldit naponta egyszer meg lehet oldani
Ugy erzem mindkettobol sokkal komolyabb elonyre tettem volna szert, ha nem veszik ki.
Ezzel egyutt lehet, hogy igazatok van es szolnom kellett volna.
Dátum: 2009.08.22. 15:12:20
Idézet: pityu - 2009.08.22. 14:59:28
Szívesen.

100-tól jönnek az ismételhető küldetések, ha vki megcsinált 10-szer vmilyen küldetést, amit később kivettek, akkor szerintem mindenkinek kéne adni 10 lehetőséget, hogy megcsinálja Ő is, ergó 110 teljesített küldetésig mindenki másnak is aktív az a bizonyos küldetés. Ha vki mégse ezt csinálja meg, akkor az már tényleg az Ő baja, de a lehetőséget meg kell adni. Ezt hívják egyenlő esélyeknek, az egyensúly megtartásának. Nálam.

Ilyen elven kellett volna bevezetni az ismételhető küldetések korlátozását is. Most 150-ig lehet csinálni korlátozás nélkül. Úgy, hogy volt aki már 200 környékén járt... nem 150 kellett volna limitnek, hanem az akkori legtöbb küldetést csinált emberkéé, ha az 200 volt, akkor annyi.


Ja hogy ugy 110! Ertek. Azt hittem 110. ismetelhetoig. Ha igy szamolsz es a leggyorsabb ember 10 kvizes kuldit csinalt volna meg, akkor inkabb olyan 115-120 korul huznam meg a hatart, mert kozben mas kuldiket is lehetne csinalni, es aki az elejen csinalta az csinalt is masik kuldit.

3-as vetesforgo bevezetesekor 210 folott volt a legtobb teljesitett kuldi, en is legalabb 100 teljesitett kuldiig hagytam volna a duplazast/triplazast.
Idézet: Almacsut - 2009.08.22. 11:43:48
Idézet: Stubai - 2009.08.22. 11:21:48
nekem ismegtudnátok magyarázni 3 rossz!

Melyik csatornán adják a Doktor House sorozatot?

Rtl Klub
Duna Tv
Tv2
Film+

helyes válasz:TV2

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Nem mindenki néz tévét, plusz bármikor átkerülhet másik csatornára


No en a nem nez mindenki TV-t ervet nem igazan erzem magamenak, de ugyanakkor az is igaz, hogy ennek az altalanos muveltseghez semmi koze nincs. Az osszes ilyen kereskedelmi markakhoz kotheto kerdest egyontetuen elutasitjak a kvizadminok.
Dátum: 2009.08.22. 14:52:13
A 10-110 osszefuggest elmagyaraznad?
Dátum: 2009.08.22. 14:00:13
Idézet: Darksol - 2009.08.22. 13:39:58
Grelnar: te szerintem tényleg rosszul mérted fel Kocos dukát-készletét. Igaz, hogy (mint említetted) elvitt az élő aukción 280-ért egy jokert, de azt se feledd, hogy ő még abban az érában lepörgetett 20-25 "Válaszolj 20 kvízkérdésre!" küldit (újabb játékosoknak: ez egy azóta már megszűntetett variálható küldetés volt) amikor azért még 3 dukát járt darabonként...


40 kerdesre kellett valaszolni. Mi lett volna a jobb egyebkent, ha bentmarad a kuldi, de megszunik a kerdes kiporgetesenek lehetosege, vagy az, hogy vegul kivettek, de a kiporgetes megmarad? Komolyan kerdezem. Miklos az elobbit akarta, en az utobbit javasoltam.
Dátum: 2009.08.22. 12:14:43
Idézet: Mortimer - 2009.08.22. 09:54:40
Azért azt is tegyük hozzá, hogy a bénítás a legbénább képességek egyike. Ha nem lenne rá építve egy ismételhető küldetés, marhára nem érdekelne senkit. Még 101%-nál sincs csatadöntő szerepe - a fix 10-es értéken kellene alakítani.


Teljesen igaz. A benitasra nem lehet taktikat epiteni, de meg csak egy erosebb taktika reszenek is teljesseggel alkalmatlan.
Dátum: 2009.08.22. 12:13:03
Idézet: Grelnar - 2009.08.22. 11:40:10
Osvenyjaro: pontosan. Nyilvan Kocos erdeke az, hogy csak +3 ero ado cuccok legyenek az aukcion. Amint jon vmi kicsit erosebb egybol jon a lazadas a "TOP" reszerol. Ez az ami irrital....


Grelnar. Mar csak pionrkodva irom le, mert tenyleg olyan veled vitazni, hogy kezembe adod a toltott fegyvert es megkersz, hogy huzzam meg a ravaszt. Szoval ez is nagyon melle.
Keresgelj batran a hozzaszolasaimban, leirtam, hogy az aukciora sokkal erosebb targyak kellenenek, mint amik vannak, es hogy a +3-as targyak tulajdonkeppen egy atveres a jatekvezetes reszerol a jatekosok fele, amit sajnos van aki benyal, es ezen surgosen valtoztatni kene. Akkor talan ertelmetlennek tunt megemliteni, hiszen a jatekvezetes ugyis tojik ra, de most milyen jol jon, amikor teljes meggyozodessel magyarazod, hogy en mit gondolok. Kerlek maskor mielott vagdalkozni kezdesz kicsit nezz korul. Hitelesebb leszel.
Dátum: 2009.08.22. 12:08:03
Idézet: Grelnar - 2009.08.22. 11:13:28
"Melle.
Nem tudom meddig ment volna a licit, de van annyi tokem, hogy megprobaltam volna megszerezni, es sztem sikerult is volna. Pontosan ezert kertem, hogy talan gondoljuk vegig elobb."

Ha-ha-ha! Bocs, de suket duma!
NAGYON-NAGYON jol tudod, hogy nem lett volna eselyed elvinni.


Ilyen ervekkel nem tudok vitatkozni. Nyilvan kettonk kozul te tudod jobban mennyi dukatom van es mennyit tudok meg szerezni.
Idézet: Vlky - 2009.08.22. 10:31:15
De egy ilyen kérdést akár ki is lehetne logikázni meg az ember hallhatott ilyenekről ittott.


Hogy lehetne kilogikazni? Mi alapjan? En eddig meg senkit nem hallottam beszelgetni a rovarok elettartamarol.
Dátum: 2009.08.22. 10:50:52
Idézet: Kundi - 2009.08.22. 09:54:06
Najó akor nem olyan durva, bocsi.

De ne felejtsük el közben, hogy KH ból jön lélekszivás, meg portya LE míg természetes embereken többnyire 0LE a nyereség.

Ja az durva, nagy bénítást lehet összerakni.


Cserebe nem lehet oket kamrazni.
Dátum: 2009.08.22. 09:38:02
Idézet: Kundi - 2009.08.22. 08:54:55
Idézet: Kocos - 2009.08.22. 00:39:41

Terjunk a szamok mezejere. Amikor az aukciora felkerult a targy, akkor gyorsan visszaneztem az esemenyek menupontomat. 11 nap latszott. Ez alatt 25 kuldit adtam le. Szamoljunk az egyszeruseg kedveert napi 2 kuldetessel. Egy kuldi most 16K koruli jutalomat jelent nekem. Ez tehat 32K jutalom.


Akkor ezek szerint azért lett betéve a Kristályhorda, hogy a TOP buta gépeken, -amik ugye esélytelenek és gyengék az emberi inteligenciával szemben - tudja pörgetni az ismételhető küldetéseket?

Köszönjük, hogy ezt is megtudtuk!

Kedves Játékvezetés, akor az emberi inteligencia vs. buta gép kiegyenlétésére javaslom, hogy a KH kajon alapból nagy bénításelhátítást és nagyobb kritikus varázslatot!


Valoban a KH nelkul kb. lehetetlen kuldit csinalni fent, hiszen ugy naponta 2-4 portya jon ossze.
De ezek a lehetosegek ugyanigy adottak a kozepmezonyben, ahol a termeszetes ellenfeleken lehet vegrehajtani a kuldetest. Azok sem lesznek kritikus varira turbozva, azok sem lesznek benitas elharitos cuccban. Sot egeszen konkretan azok sokkal kevesbe lesznek benitas elharitos cuccban, meg a KH tele van olyan epikus targyakkal ami 10-20% elharitast ad. Sokkal tobb elharitasuk van, mint egy atlag karinak.
Ha mar felelossegre akarod vonni a jatekvezetest, akkor azt kerdezd meg miert kellett 2 35% kabitasos fegyvert is berakni, amivel minden extra nelkul, csak a jatekban elerheto alap cuccokkal lehet csinalni 76% kabitast (Ha meg valakinek sikerult szereznie egy krausos nyaklancot, akkor 101%.)

Mortimer: a KH erossegenel ne feledjuk el, hogy fokuszkritalyaik nincsenek! Es neha 1-1 targyat gagyira cserelnek.
Idézet: Vlky - 2009.08.21. 21:57:29
Az alábbiak közül legjobb esetben melyik él a legtovább?

mézelő méh királynő
kecskedarázs királynő
lódarázs királynő
lótücsök

Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott. - ezen agyaltam a legtöbbet pedig olyan fajokat kerestem amik ismertek, és nem túl könnyű a kérdés se, viszont aránylag könnyű a válasz.


Ezeknek a fajoknak az eletciklusarol egy atlagos embernek illene, hogy lovese legyen? Akarcsak kozelitoleg?
En mondjuk nem vagyok tul muvelt az igaz, de meg egy legyrol se tudnam megmondani, hogy 2 hetet vagy 2 honapot el.
Idézet: Kekoa - 2009.08.21. 21:44:43
Az alábbiak közül mi okozta a Titanic katasztrófáját?
- jéghegy
- rázuhant egy repülőgép
- a hajó kormányozhatatlanná vált
- viharba került és lezuhant
--------------------------------------------------
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
--------------------------------------------------

Szeretném tudni mi nem volt egyértelmű ?!?


Lezuhant? Az egyik valaszod azt allitja, hogy hajorol van szo, a masik meg azt, hogy lezuhant.
Idézet: Vlky - 2009.08.21. 21:57:29
négy jó kérdés után most sorozatban a harmadik kérdésem dobják vissza már nem tudok mit kitalálni.

A legtöbb legenda és fantasy történet szerint mivel nem lehet elpusztítani egy vámpírt?

Fokhagyma mérgezéssel
Szíve elpusztításával
Testének elégetésével
Feje levágásával

A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Na bepróbálkoztam egy könnyebbel, eléggé sokféle vámpíros könyvet olvastam meg történetet hallottam, általában az alsó három módszerrel ki lehet őket nyírni (volt hogy csak a szíve elpusztításával lehetett kinyírni de azért írtam oda hogy a legtöbb legenda és történet szerint), a fokhagymamérgezés viszont sehol se volt halálos, max elriasztó, legyengítő, vagy semmilyen hatással nem bírt.


Fokhagyma mergezes? A fokhagyma a legendak szerint tavoltartasra jo. Megolni napfennyel (sztem ha elegeted az is jo), szivbe dofott karoval lehet leginkabb.
Azert nem erdemes ilyen fantasy mitoszokra epulo kerdest irni, mert ezek nem egzakt tudasanyagok. Szerinted ez a legtobb, sztem meg az. Es egyatalan nem biztos, hogy a kerdezo tudja jol.

Update: Tanult kollegam felhivta a figyelmemet, hogy a nem szocska elkerulte a figyelmemet. Hiaba no, a kor nem valogat. Igy termeszetesen egeszen mas a leanyzo fekvese, meg akar el is lehetett volna fogani, bar azt fenntartom, hogy a temavalasztas nem szerencses.