Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.09.25. 20:48:54
Idézet: Mortu - 2009.09.25. 19:49:07
Ugyanez történt velem is, Solina. Több hónapot vártam a %-os cuccra, ütöttem az epikust több-kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel, vettem literszámra a gyógyitalokat, közben néztem, ahogy az erősebb karakterek elviszik ezeket a kincseket. Most pedig szinte elveszti az értékét a kincspont, megvalósult a Mindenkinek Rubin Triászt mozgalom.


En nagyon nem erzem, hogy elveszitene. Nemreg szert tettem 4000 kincspontert egy 10%-os cuccra, es csoppet sem banom. Pedig akkor mar tudtam, hogy lesz egyeni epikus.
Dátum: 2009.09.25. 20:45:55
Idézet: McPaul - 2009.09.25. 18:59:56
Nem ertem, miert kell 15 mobot varni igy az elso targyra, kvazi ujabb 1,5 honap igazsagtalan, ledolgozhatatlan elonyhoz juttatni a targyak birtokosait.


Adj uram Isten, de azonnal!
Dátum: 2009.09.25. 20:43:46
Idézet: McPaul - 2009.09.25. 18:59:56
Javitsatok ki, ha tevednek, de mintha az egesz egyeni epikus dolognak a celja az lenne, hogy a random altal biztositott iszonyatos elonyoket kiegyenlitsek.


Szerintem (szigoruan) nem ez a celja, hanem a kihivas es a jatekelmeny. Ez csupan egy kellemes mellekhatasa.
Dátum: 2009.09.25. 20:42:24
Idézet: Miklós - 2009.09.25. 20:19:20
Kócos, az, hogy legyen v ne legyen csp bukás 15% alatt sosem volt vitatéma. A sebgyógyításról vitáztunk csak.


N akkor legyen. Sztem ugyanis rossz igy a koncepcio. Ha valaki feljon sebgyogyitassal 15% fole, akkor ne bukjon CSP-t. Igy nem lesz leveretes, de nem lesz akadalyozva a karakter abban, hogy komoly ellenfelek ellen is kiprobalhasa magat.
Dátum: 2009.09.25. 17:47:06
Nem tudom volt-e szo rola, +sebzesek epikus ellen jatszanak itt is?
Dátum: 2009.09.25. 17:21:42
Idézet: Cormac - 2009.09.25. 17:13:59
A csatában összesen 1002 sebzést okoztál, és 493 sebzést kaptál.
Harcképtelenné váltál, mivel ÉP-d 15% alá került (-1 cselekvéspont). Bekötözöd a sebeidet (+198 életpont).
Te nyerted a csatát.


Miklos, nem ertelek, nem azt irtad, hogy kiveszed a CSP bukast, mert meggyoztelek? En pont azt irtam, hogy mivel elsznek "balesetszeru" lesebzodesek, ezert inkabb a fix gyogyitas legyen, mintsem a CSP bukas. Legalabb akor ne legyen bukta ha a sebgyogyitas 15% fole hoz. Igy elvileg 100%-ban kikuszobolheto.
Dátum: 2009.09.24. 17:53:15
Idézet: Butchman - 2009.09.24. 09:27:45
Kóc,
A CSP vesztést Miklós ÉS kapcsolatban akarja a sebgyógyítással, illetve sebgyógyítás nélküli plusz sebzéssel! Eddig fel sem merült a VAGY.
Egyébként pofonegyszerű a dolog a véletlen CSP vesztés elkerülésére, amint fel is vetették: Akit ütöttek az utolsó 5 percben, az nem tud egyéni epikust ütni. Ennyire egyszerű.


Nekem azzal van a bajom, ha mondjuk egy 40-es kari hatarait feszegetve le akar zuzni egy 65-os epikust, akkor bizony elofordulhat, hogy beajul maxEP-bol is. Ezt pedig semmikepp nem tekintenem leveretesnek, es nem buntetnem, illetve nem allitanek az extrem eroforras befektetes utjaban ilyen mesterseges akadalyt.
Dátum: 2009.09.24. 13:02:12
Idézet: Miklós - 2009.09.24. 12:32:03
A kereskedelemmel kapcsolatban azt hiszem, elég részletes magyarázatot adtam, aki akarja még nyugodtan boncolgassa a témát, én részemről lezártnak tekintem.


Valojaban semmilyen magyarazatot nem adtal.
Dátum: 2009.09.24. 11:47:34
Idézet: winnie - 2009.09.24. 10:41:29
hány szintre léptél úgy, hogy nem kaptál legendát?


A 71. szintre tervezett kuldetest 74. szinten tudtam leadni. Azt hiszem az volt az elso ami hianyzott szintlepeskor, azaz most 11-nel tartok.

Amit en igazabol nem ertek, az az, hogy pontosan ugyanekkora fejlesztesi potenciallal lehet tartani a jatekosok elott egy lepessel tempot is, de ehelyett tobb fronton a jatekosok mogott egy lepessel verziot valasztja a Beholder.

A kereskedelem ugyben nem figyeltem, elhengzott Miklostol azota valamilyen kezzelfoghato magyarazat is, miert volt szukseg a modositasra? No meg arra, hogy ha a kereskedelem elso korlatjanal figyelembe lehetett venni, hogy mi az addig elert maximum, akkor most miert nem?
Dátum: 2009.09.24. 08:19:35
Gondolkodtam ezen a CSP buko megoldason, sztem nem jo. A kisebb karaktereknek, akiknek az epikus viszonylag hamar jelent majd valodi kihivast rendkivuli mertekben csokkenti a taktikai lehetosegeit a CSP bukas. Inkabb legyen az a verzio, hogy tobbet sebez az epikus, ha nincs sebgyogyitas, vagy legyen kotelezo a sebgyogyitas.
Dátum: 2009.09.24. 00:59:05
Teljesen realis.
Dátum: 2009.09.23. 14:32:40
Idézet: Byzon - 2009.09.23. 12:37:28
Ezek semmi extrák, csak a leggyakoribb karakterkasztok fantasyba. Most nézzétek meg, mennyi működőképes


Sztem a felsoroltakbol majdnem mind. A berserker taktikat egy kicsit karcsura irtad, az jol muvelve a csatamagussal folyik egybe, de ezek mind letezo, hasznalhato opciok.
Dátum: 2009.09.23. 14:27:18
Idézet: Miklós - 2009.09.23. 11:37:49
Tisztázzunk néhány félreértést:


Egyetertek, tisztazzunk.

A kereskedelmet nem korlátoztuk, csak 100. szinttől másképp működik. Ez nem jelent hátrányt senkire, akinek 160-as kereskedelme van, az továbbra is előnyös lesz azzal szemben, akinek csak 140-es, csak annyi lesz a különbség, hogy nem 2, hanem 1 tárggyal lát előre a másikhoz képest.


Tovabba akinek 160 a kereskedelme elonybe kerul azzal szemben, akinek 170. Ezt ugye mar jeleztem korabban is, de azt mondtad, ez nem gond, mert a 175 elerheto, es ki tudja, egyszer (soha napjan kiskedden?) talan a 180 is az lesz. Persze addig minden egyes szakifejlesztesenek az alapkoltsege 100 LE-vel magasabb, es ahhoz, hogy ezt elerje, meg tobb LE-t is koltott el.

1. Ahogy a játék előre halad, egyre nagyobb lesz a különbség a tárgyak ereje között is. Mivel az üthetőségi távolság is nő (azért, hogy magas szinten, a mezőny széthúzódásakor ne fogyjanak el az ellenfelek), ez hosszú távon azt eredményezné, hogy az "olló tovább nyílik". A tárgyak erősségének növekedéséből, és az üthetőségi távolság növekedéséből jövő differenciát kompenzálja ez a reform - de valójában nem gyengül ettől a kereskedelem, csak nem erősödik még tovább.


Bocsass meg, de sajat magadat cafolod par sorral feljebb, amikor leirod, hogy minden szinten latni fogunk uj targyakat. Ugyanis ha van egy 80-as es egy 73-as kari, azok kozott 7 targyszint van most (97 vs. 90), namost ha eloreugrunk 30 szintet, akkor pontosan ugyanugy 7 targyszint lesz a kulonbseg (118 vs. 111). Ezt a celt ez a modositas tehat nem tudja teljesiteni.

2. Bármilyen más változással szemben a nagy előnye az egésznek az, hogy nem érint hátrányosan senkit, és továbbra is előnyt jelent a magasabb szakértelem.


Kiveve a maxos, hiszen az hatranyban van lasd fent.

3. A 170-es kereskedelem talán kevésbé lesz kötelező magas szinten - márpedig ez is egy igény részetekről, hogy ne "egyenkarakterek legyenek".


Nem vagyok meggyozodve, hogy az egyenkarakterek kepzodesenek valodi ellenszere az lenne, hogy a fele jatekos mas szabalyokhoz optimalizalta a karakteret, mint amik aktualisan ervenyben vannak.

Ez egy pszichológiai jelenség, a dolog lényege, hogy azok, akik huzamosabb ideig az élmezőnyben vannak, a toplisták élén, minimális kudarcélményük van, nem tudják az előnyüket tovább fokozni, nem találnak elég kihívást, nem tudják az eredményeiket tovább escalálni, és ez frusztrációhoz vezet.


Akkor nekem kene a legfrusztraltabbnak lennem?
Mondjuk ezt mar a jatekostarsaktol is szamtalanszor hallottam, de meg nem gyoztek meg.

Folyamatosan öntik magukból az ötleteket, hogy hogyan kéne a játékot még jobbá tenni, meggyőzödésük, hogy jobban értenek a játékhoz a tervezőknél, és amikor ezek az ötletek csak kis részben, vagy nem valósulnak meg, frusztrációjuk tovább fokozódik, amelyet a játék alkotóján próbálnak levezetni.


Na ezt mar reszben magamra vallalom, hiszen valoban szoktam onteni magambol az otlteket, de ezekbol egy csomo megvalosul, a frusztraciot meg mindig nem talalom.

No terjunk vissza a kereskedelemre, mert most ott megis frusztraciot szul valami bennem. Megpedig az, hogy tovabbra sem latom mi volt a korlatozas oka. Az az egy erv amit leirtal, azt sajat magad megcalfoltad, a tobbi nem erv mellette, csupan az ellenervek haritasa.
Dátum: 2009.09.22. 15:50:12
Aki lepontozta elmondana, hogy mivel van gondja? Azzal, hogy nincs korlat, vagy azzal, hogy nagyon magasra kell fejleszteni (a szamok nyilvan modosithatoak), vagy azzal, hogy akkor ez most visszaeses lenne, vagy azzal hogy en irtam?
Dátum: 2009.09.22. 14:18:33
Idézet: Miklós - 2009.09.22. 13:44:50
A kereskedelemről, erről pláne teljesen értelmetlen vitázni, ez senkit nem érint hátrányosan, visszamenőleg stb. Pontosan ugyanúgy hat mindenkire. Hogy mennyire hasznos, mennyire tesz jót a játéknak, a játékegyensúlynak stb. nem magyarázgatom, azt hiszem ez mindenki számára egyértelmű.


Hat ez nem teljesen igaz. Aki kifejlesztette 170-ig a kereskedelem + turbot az roszul jar ahhoz kepest, aki csak 160-ig fejlesztette. Nem a problema valoban nem nalam jelentkezik, hanem 50-60. szint korul, ahol a 170-es kereskedelem meg nem mindenkinel adott.

Ja egy otlet: nem lehetne a kereskedelmet atalakitani ugy, mint a szivossagot, de korlat nelkul?
10 - 1 szint
30 - 2 szint
60 - 3 szint
100 - 4 szint
150 - 5 szint
210 - 6 szint
280 - 7 szint
360 - 8 szint
450 - 9 szint
550 - 10 szint

Igy nem lenne szukseg korlatra, viszont lenne egy komoly taktikai melysege a szakertelemnek.
Bar tudom, hogy jelentos visszaeses lenne eleinte.
Dátum: 2009.09.22. 14:15:58
Nem ertem mi szukseg a valtozasokra, illetve, hogy ez most kinek jo, de ha mar van, nem lehetne a kereskedelmet 180-ig engedni, hogy legalabb ne vesszen el 10 szakiszintnyi fejlesztes a levesbe?
Idézet: Harmat - 2009.09.22. 11:06:22
Idézet: Kocos - 2009.09.22. 07:44:05

En ugy latom, hogy kepes tobb halmazallapotot is felvenni.


Ja, végülis van benne valami, bár az anyagokat a normál körülmények között jellemző állapotuk alapján soroljuk be valamely alapértelmezett kategóriába - még ha ez áltudományos is.
Azért biztos ami biztos, ha legközelebb ékszert veszek, mindenképpen figyelmeztetem az eladót, hogy eszébe se jusson folyékonyat adni és ha egy étteremben megszomjazom, akkor a pincért figyelmeztetem, hogy semmiképpen se gőzt hozzon inni.


A peldaid nagyon eroltetettek. Az etteremben amugy is sokszor kapod a vizet ketfele halmazallapotban. Sot ha teat rendelsz, akkor egy kis gozt is adnak.

Ha beleirod, hogy szobahomersekleten, akkor elvileg jo lehet a kerdes, en a kvizadminok helyeben ennek ellenere szerepeltet adnek, hiszen azt, hogy melyik az egyetlen szobahomersekleten folyekony fem - ami ezzel a kerdessel ekvivalens - kb. 23-szor lattam mar kulonfele formaban.
Dátum: 2009.09.22. 11:06:30
Hali!
Miklós igazított pár tárgy statján, de erről én is csak ennyit tudok.
Baraty


Szepen ki van kommunikalva, es meg van indokolva.
Idézet: Harmat - 2009.09.21. 23:51:52
Milyen halmazállapotú a platina?

*Szilárd
Légnemű
Folyékony
Plazma

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Mivel magyarázat nem érkezett (szerepelt-e már, túl könnyű, túl speciális, stb.), ezért nem tudom, hogy mi volt a probléma.
Ugyan a múlt héten itt feltett hasonló kérdésemre sem érkezett válasz, bízom benne, hogy ezúttal fog.
Tehát: mi a probléma vele?

Segítségül: a platina leírása: http://hu.wikipedia.org/wiki/Platina
A négy halmazállapot leírása: http://hu.wikipedia.org/wiki/Halmaz%C3%A1llapot


Olvadáspont 2041,4 K (1768,3 °C, 3214,9 °F)
Forráspont 4098 K (3825 °C, 6917 °F)

En ugy latom, hogy kepes tobb halmazallapotot is felvenni.
Dátum: 2009.09.21. 23:22:10
Idézet: Butchman - 2009.09.20. 15:47:29
-Megakadályoznánk (vagy legalábbis megnehezítenénk) a milliós gyógyital költséggel nagyon előre futó karaktereket a túl jó epikus kincs szerzésében.


En nem akadalyoznam semmiben azt aki milliokat kolt gyogyitalra. Minek? Tul jo targy? Az meg mi?