Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.10.13. 08:22:32
Idézet: Cofee - 2009.10.13. 07:39:49
Hatalmas előny a KH az élmezőnynek, mintha pp-ért térkapuznék. Szerintem mindenképpen kellene az alacsony szintűeknek is egy ilyen LE forrás, máshogy nem tudja senki behozni a toppot!


Azzal egyetertek, hogy a kiterjesztes elkerulhetetlen, es a pozitiv diszkriminacio tarthatatlan, azzal nem, hogy a topot ne lehetne behozni. Peldaul a kamra, amibe nekem az elmult honapban (nem napon) kb. 10 ember volt bent (ugy, hogy ha egy emmber ketszer, azt duplan is szamoltam), meg a lentrol utes miatti nagyobb LE nyereseg. De hogy teljes legyen a kep, KH kell mindenkinek, aki elerte az 50. 60. szintet.

Emnlekeztetoul: Miklos ellenerve az volt, hogy nem birja a szerver, azert nem lesz.
Dátum: 2009.10.13. 08:19:18
Idézet: Meridiath - 2009.10.12. 22:52:07
Hogy a topiknak megfelelő hozzászólásom is legyen: szerintem feloldhatatlan az ellentét szintben lefelé haladva a "jóljárók" és a "szívók" közül, tehát fixen egy új KH-t nem érdemes beledobni a "nyakakba"


Valakinek volt egy olyan otlete, hogy a KH csak azt usse, aki oket is uti. Igy mindenki eldontheti, hogy o joljaro vagy sem, es ha szivo lenne, akkor a szivast igy nullara tudja redukalni.
Idézet: Asdfjklx - 2009.10.10. 06:40:56
Mikor született Pjotr Iljics Csajkovszkij ?

1840. május 7.
1822. február 28.
1901. augusztus 16.
1839. május 7.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ez miért lexikális tudás amikor általános iskolában tanítják ének órán?


Ki mondta, hogy iskolaban nem tanitanak egy csomo szaraz lexikalis tudast? Ez is olyan. Azt, hogy mi a dominans lappango oroklesmenet erdemes megtanulni, mert tudni fogod 10 ev mulva is, azt, hogy ki irta a Hattyuk dalat szinten, de az, hogy Csajkovszkij mikor szuletett. Maximum a kort, amiben elt azt erdemes tudni.
Dátum: 2009.10.10. 07:56:14
Idézet: Hagya - 2009.10.10. 07:11:53
Mindent elolvasva és gondolkodva a dolgon azt kell mondjam a HT kivétele a játékból a legjobb megoldás, természetesen az érintettek megfelelő kompenzációja után. Sok újítás betett ennek a játéknak ebből a szempontból nem a HT a legrosszabb,de a legkönnyebben törölhető baki. Az hogy utána nem lesz mit építeni egy dolog,sajnos ez a manakonstrukció hozadéka!


Hat torolni semmikepp nem szabad, maximum a bonuszat kivenni. Mert olyan szempontbol mindenkeppen hasznos, hogy korlatlan epitesi kapacitast felfog.
Dátum: 2009.10.10. 00:00:14
Idézet: Darksol - 2009.10.09. 17:00:15
Erre a problémakörre valamiért mégsem akar sem az általad idézett kolléga, sem a szintén magas (jelenlegi legmagasabb) szintű klántársa megoldást találni...


Bizonyara elkerulte a figyelmedet, hogy par hete nyitottam a temaban egy topikot.
Dátum: 2009.10.09. 23:32:25
Idézet: Jeriko - 2009.10.09. 16:25:47
Idézet: Kocos - 2009.10.09. 16:08:49

Egyetertek, de nem. Kizarni nem kell, nem szabad. Peldaul azert, mert komoly eroforrasokat forgattak bele egyesek. Az epiteshez kepest nyilvan komolytalant, de a jatek normal dinamikajat tekintve komoly. Es mivel csak LE-bol nem epit senki, ezert ezt az osszehasonlitast keruljuk.


Milyen összehasonlítást? Itt valamit félrenéztél


Nem neztem semmit felre. Nem csak te letezel a vilagon.
Elhangzott ervkent, hogy a mostani 250+ tornyok ingyen jottek ossze, mert a manakonstrukcio ingyen van.

Idézet: Jeriko - 2009.10.09. 16:25:47
Idézet: Kocos - 2009.10.09. 16:08:49
Jelentosen megneheziteni, a bomlast felgyorsitani rendben van, olyan helyzetet teremteni ahol egy Tyrantnak vagy SO-nek nincs minimum arra eselye, hogy a legnagyobb birtokloklast behozzak, hiba lenne.
...
Nem vennem zokon, ha legalabb egy jelkepes ideju birtoklas jutna ezutan rank is. Maskepp ugy ereznem magam, mint a szamar akinek az orra ele logatnak egy repat, ami utan lelkesen kolbaszol kilometereket,


No igen, akkor meg legyen esélye a TGY-nek is behozni a legnagyobb birtoklást, meg aztán az Elit is épített már több száz szintet birtoklás nélkül, nekik is járna némi idő...
Amíg ettől a mentalitástól nem tudunk megszabadulni, addig nem lesz semmi változás és a top szövetségek játszótere marad a HT.


A TGY nem huzott fel 200+ szintet, ok a masik utat valasztottak. Hozzajuk kepest plane szembeotlo, hogy mennyivel tobb munkaval jar hatrebb a fent emlitett ket szovi.
Elitnek is valoban jarna par nap.

A fenti mentalitastol nem kell megszabadulni, mert eppen az nem tesz jot egy jateknak, ha komoly eroforrasbefektetesek utan a szabalyok szerint eljaro jatekos/szovetseg nemcsak hogy nem a megerdemelt jutalmat nem kapja meg, de megcsak a toredeket sem. Masik oldalrol vizsgalva nem hiszem, hogy az hogy par honap kell a rendezodeshez (mondjuk 2-3), amikor a Torony visszter mukodeseben az eredeti tervhez egyenerteku lenne azzal, hogy orokre a top jatszotere marad. Nem kene ezeket osszemosni, mert nagyon nem ugyanarrol van szo.
Az a gondolat, hogy a top szoviket orokre zarjuk el a mezesbodontol a kisbaltas korlat mintapeldaja lenne, amit mindketten tudunk, hogy ha mukodik is, eszmeletlenul demoralizalo. En csupan annyit mondok, hogy egy egeszseges atmenetet kell talalni a mostani allapotbol egy idealizalt uj allapotba. Tudod. Kecske/kaposzta.
Dátum: 2009.10.09. 16:08:49
Idézet: Jeriko - 2009.10.09. 14:48:30
Amennyiben a versenyhelyzet megmarad, úgy a HT továbbra is csak a top szövetségek kiváltsága lesz.
Ezt a "kizárást" exponenciális büntetéssel tudom elképzelni, amit már leírtam (a büntetés a birtokolt napok számának négyzetével legyen arányos).


Egyetertek, de nem. Kizarni nem kell, nem szabad. Peldaul azert, mert komoly eroforrasokat forgattak bele egyesek. Az epiteshez kepest nyilvan komolytalant, de a jatek normal dinamikajat tekintve komoly. Es mivel csak LE-bol nem epit senki, ezert ezt az osszehasonlitast keruljuk.

Jelentosen megneheziteni, a bomlast felgyorsitani rendben van, olyan helyzetet teremteni ahol egy Tyrantnak vagy SO-nek nincs minimum arra eselye, hogy a legnagyobb birtokloklast behozzak, hiba lenne.
Nomeg ha kicsit magam fele is hajolhat a kezem (nyilvan nem hajolhat, de ha hajolhatna), akkor megjegyzem, hogy mi az elmult hetekben huztunk kozel 160 szintet a tornyon, es egy napot sem birtokoltuk. Nem vennem zokon, ha legalabb egy jelkepes ideju birtoklas jutna ezutan rank is. Maskepp ugy ereznem magam, mint a szamar akinek az orra ele logatnak egy repat, ami utan lelkesen kolbaszol kilometereket, majd a gazda egyszeruen elrakja a repat, hisz erre amr nincs szukseg.
Nyilvan azert forszirozom a modositast, mert ahogy azt masok is megirtak, az, hogy mostantol belathatatlan ideig 2-3-4-5 szovetseg birtokolja a tornyot, nem tesz jot a jateknak. Ugyanakkor azert egy picit csak a lelkunk megnyugtatasa vegettt jo lenn odaferni a mezesbodonhoz, hogy aztan irigysegtol mentesen passzolhassuk le azt az arra erdemesebbeknek.
Idézet: Vodkaslecso - 2009.10.09. 10:58:21
harmadik lehetoseg pedig, hogy Kocos csak ugy beirt valamit, aminek semmi ertelme. legalabb valami epkezlab ervet irhatnal.


Meg ne haragudj oszintesegemert, de az, hogy te nem erted, messze nem ugyanaz, minthogy nincs ertelme. Javalom olvasd el azokat az ertekelesi iranyelveket te is, hatha megvilagosodsz.
Dátum: 2009.10.09. 12:12:33
Idézet: pityu - 2009.10.09. 11:10:34
Idézet: Kocos - 2009.10.09. 10:28:59


Pro: mi nem latjuk at, hogy nekik milyen prioritasaik vannak, milyen kapacitasuk, es milyen motivacioik.
Kontra: ok sokkal kevesbe latjak at a HT dinamikajat, mint mi, akik benne elunk.


Ezt légy szíves fejtsd ki pontosabban, lehet én sem látom át a dinamikáját. Mit nem lehet azon átlátni, hogy építed a szinteket, minden szint 5000-rel drágább, plusz ha a mienk volt a legmagasabb toronyszint, akkor csökken egyet az aktuális és drágul ugyanúgy 5000-rel.


Egyszeru. Amig nem vagy erintett, nem latod, nem koveted, hogy mikepp zajlik most, es nem gondolod vegig, hogy mi lenne egy esetleges valtoztatas utan. Szerintem ezen eros, de nem top szovetsegek tagjai akkor kezdenenek el gondolkodni azon, hogy hogyan es mint gazdalkodjanak a HT-vel, ha felcsillanna elottuk a lehetoseg, hogy akar hoszabb tavon, akar rovidebb tavon pozicioba keruljenek.
Nem arrol van szo, hogy nehez atlatni, hanem arrol, hogy ha neked van 0-3 szinted, masnak meg 300, akkor nem is foglalkozol vele.
Dátum: 2009.10.09. 12:09:04
Idézet: Mortimer - 2009.10.09. 10:42:31
Ha az összeolvadással konkrét épületeket nyerhetnek, az szerintem elég motiváló erő, de opcionálisan lehet még tovább erősíteni, ha gyengének gondolod.


Neked es nekem az. Sztem a kozepmezonyben ellazazo jatekost nem hatja meg. Neki fontosabb, hogy a sajat kis kozossege erintetlen maradjon, es velt vagy valos elonyokert nem szeretne valtani. Igazabol egy kerdoivet kene errol dobni.
Hany fos szovetseg tagja vagy? 20+, 10-20, 1-10, Nem vagyok tag
Fontos-e szamodra, hogy egy nagy es eros szovetseghez tartozz? Fontos, Lenyegtelen, Inkabb kisebb szovetseg tagja szeretek lenni
Tamogatnad-e szovetseged egyesuleset egy masikkal, ha az szamodra nem jarna hatrannyal? Tamogatnam, nem tamogatnam, elleneznem
Idézet: Vodkaslecso - 2009.10.08. 15:58:21
Mikor látta meg a napvilágot a TV Maci?

1964
1983
2009
1973

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

adminnak nem volt gyermekkora. van ilyen. valami pikacsusongokufuggo ertekelhette.


A masik lehetoseg, hogy olvasta az ertekelesi iranyelveket.
Dátum: 2009.10.09. 10:36:48
Idézet: Mortimer - 2009.10.09. 09:43:28
Akkor titeket nyilván nem érint... Nem a 25 tagú szövetségekkel van igazán probléma, hanem a rengeteg 12-20 tagúval. Szerintem jót tenne a játéknak, ha ezekből 30-35 fős szövetségek jönnének létre.


Egyetertek, de szerintem nincs meg az igeny erre, hiaba adsz neki hatteret.
Dátum: 2009.10.09. 10:28:59
Idézet: pityu - 2009.10.09. 08:25:25
A Tyrant szövetség biztos - de remélem mondhatom ezt a többi a TOP 5-ben lévő szövetség nevében is – úgy gondolja, hogy elsősorban a „közepes” szövetségeknek kéne előállniuk az ötleteikkel, mert Ők jobban látják azt, hogy milyen változás lenne szükséges, hogy versenyképesek legyenek HT ügyben. Nem azoknak a szövetségeknek kéne kitalálni a reform mikéntjét, akik jelenleg is vagy a múltban birtokolták már.


Pro: mi nem latjuk at, hogy nekik milyen prioritasaik vannak, milyen kapacitasuk, es milyen motivacioik.
Kontra: ok sokkal kevesbe latjak at a HT dinamikajat, mint mi, akik benne elunk.
Dátum: 2009.10.08. 13:27:13
Idézet: Constantin - 2009.10.08. 13:08:56
Ezt értem, de ahol 2 millás kút van ott azért nagyobbak a Vp-k is. Valamint a vadászatért járó Le-k is. Általában persze..


A kut merete az elkoltott LE-vel aranyos. Ket azonos ponton jaro szovetseg kozul a kutja annak lesz nagyobb amelyik kevesebbet konstrualt.
Dátum: 2009.10.08. 13:00:00
Idézet: Timcsike - 2009.10.08. 12:47:36
És miért csak 300 toronyszint után legyenek egyenlő esélyek?


A 300-as toronyszint az biztositana, ohgy ne keruljenek elonybe azok a szovik, akik meg a regi aron jutottak 300-as szint kozelebe.
Mert ugye az nyilvan nem lenne igazsagos, ha nekunk a 300-as szint 1,8 milla, ket honap mulva a masik szovinek meg mar 3 milla.
Dátum: 2009.10.08. 12:58:45
Idézet: pityu - 2009.10.08. 12:10:32
Ha olyan rossz magas szintűnek lenni, akkor a tápot kereső AL miért nem visszafogottozik? Egyébként itt én most csak arra akartam utalni, hogy magasabb szinten könnyebb építkezni, és ezt bele kéne venni a toronyreformba (ha lesz), hogy a kisebb szövetségek is eséllyel indulhassanak érte.


Egy: nem ertem miert akarsz olyat a szamba adni amit nem mondtam. Konkretan egyatalan nem mondtam, hogy taptalan magas szintunek lenni. Azt mondtam elonyei es hatranyai vannak, amihez a szemelyes preferenciakat hozza kell adni. A Legio egyik (kozismert) szovetsegi szintu preferenciaja, hogy az epikusok oleseben elen jarjon. Ezt magas szintu karakterekkel lehet megvalositani, ezert azt kerjuk tagjainktol, hogy vallaljak fel az ezzel jaro hatranyokat.

A kis szovik definicioja nalam nem az, hogy alacsony szintuek a tagjaik, a megkulonboztetest elsosorban a birtoklas alapjan tennem. Ezt buntetnem a jelenleginel erosebben. Az egyik SO-s kollegaval egyeztetve kiderult, hogy ez a szam meg mindig nalunk a legnagyobb (Meg a Hordanal). Ha ezen a vonalon haladunk, akkor talan elerheto, hogy mindig a legerosebb, meg nem birtoklo szovik indulhassnak a legjobb esellyel a toronyert.

Otoaak hozzaszolasara visszakotve, es nem ellehetetlenitenem, csak kozel ellehetetlenitenem a mar birtoklo szovik dolgat, hogy azert esetleg par napra odakeveredhesenek meg, de tartosan (2 hetnel tovabb) semmikepp ne tudjanak pozicioban maradni. Igy talan a motivacio sem nullazodik naluk (nalunk), es megvalosulhat a hon ahitott "Vandorkupa" jelleg.

Ja a birtoklasok: nalunk 53/53, a Tyrant/SO parosnal 37/37, a TGY-re majd remelem valaki pontosit, 40-44 kozotti ertek remlik.
Dátum: 2009.10.08. 11:52:37
Idézet: winnie - 2009.10.08. 11:42:52
van 10+, magas szinten is értelmes fókuszkristály?

azért most, hogy lehet törölni, már nem zavaró a dolog. szerintem alacsonyabb is lehetne a korlát, mert akkor nem hörcsögözés folyna és mindenki felhalmozná az összeset, hanem lenne némi szabad taktikai lehetőség, hogy ki, melyik kristályt tartja meg a több jó közül, hmm?


Nem felvaltva hanem egyszerre akarom hasznalni oket. 12-13-at siman. Es erosen remelem, hogy a kinalat kesobb bovulni fog.

Magyarazat gyanant:
epikus fokuszok, kozelharci fokuszok, varazslo fokuszok, kuldizo fokuszok, szakibonuszos fokuszok, regeneralo fokuszok, lelekkufar fokusz

Minimalis mozgaster, pont ezert nem is ertem, miert kell elvenni (egy reszet).

Az, hogy felhalmozod az osszeset nyilvan nem ilyen egyszeru, mert egy targyba csak egyet rakhatsz, cserelgetni meg borzaszto macera.
Dátum: 2009.10.08. 11:30:11
Na az komoly.
A teljes kulso forum: 122482 pillanatnyilag.
Dátum: 2009.10.08. 11:29:42
Idézet: pityu - 2009.10.07. 22:57:07
Magasabb átlag szint, hatékonyabb vadászat, manakonstrukció, stb., (ezért kell nekik nagyobb költség) = egyenlő esélyek


Erre szoktam azt mondani, hogy a magasabb szint dontes eredmenye. A felsoroltak a magasabb szint elonyei. A hatranyait is ismerjuk. Az egyiket belerakod a merleg egyik serpenyojebe, a masikat a masikba, aztan sulyozod a szemelyi preferenciaiddal, es vegul megnezed melyik serpenyo sulyed le jobban.
Ha olyan jo lenne magas szintunek lenni mindenki szinthuszarkodna, es senki nem visszafogottazna.
Dátum: 2009.10.08. 11:24:37
Idézet: Aurri - 2009.10.07. 15:52:03
(mi a belső fórumunkon 100-as nagyságrendeben generáljuk a kommenteket, volt akalmam betekintést nyerni un. NAGY szövik belső fórumaiba. Lesújtó a kép).


Csak kivancsisagbol, mi szamit lesujtonak?
Nalunk most 22565 komment van 57 topikban, de az aktualitasukat vesztett topikok (pl. befejezett epikusok) gyakran torlodnek. Mivel a Legio egy eves mult, ha ez leosztom, akkor 60 komment/nap jon ki kb. Ez mar gagyi?