Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.11.17. 14:02:03
Idézet: Asyl - 2009.11.17. 13:51:03
más lehetőség viszont nincs rá, hogy megvédjem csupán az, ha a párom és én beoltatjuk magunkat


Muszaj leirnom is: 10 pont.
_Oo_
Dátum: 2009.11.17. 13:45:48
Reszleges vedelem.

Javitva a linkeles.
Dátum: 2009.11.17. 12:48:35
Idézet: CaveMaN - 2009.11.17. 12:23:44
A csapdát már kivették Miklósék, azon kár rugózni. Rossz ötlet volt, elismerték, javították.


Nem vettek ki. Remelem nem is fogjak. Kell az a kis tap.

Mod: Kivettek. Bruhuhu.
Dátum: 2009.11.17. 11:26:29
Idézet: Piciklon - 2009.11.15. 10:39:35
Idézet: Butchman - 2009.11.15. 10:30:27
Hidd el, hogy aki nem akarja a játék egyetlen értelmetlenül sok időt emésztő részét napi 3 órában játszani, az ki fogja maxolni.


Khm...bocsi, hogy beleszólok, de sokkal értelmesebb az SPM-et felhúzni 97-100-ra (ugye gyűrű és fókuszkristály) és a tudatturbót mindenképpen fel kell lökni magasra (kereskedelem, kritikusok), innen meg sokkal egyszerűbb az EF-t turbózva vadászni...elképesztően kényelmes

Nem kell mindenáron az EF-t kihúzni maxra...ha egyszerűen utánaszámolsz, rájöhetsz, hogy sokkal olcsóbb az SPM maxolása, mint az EF-é


Khm...bocsi, hogy beleszólok, de 97-100 nem jó semmire, mert 105-ig kell húzni, azaz elhasználsz rá egy max fölé növelése lehetőséget. Ha utánaszámolsz rájöhetsz, hogy akinem nincs maxközelben az SPM már a fertőzés előtt, annak ez nagyon nem éri meg.
Jelenleg a probak erteke naponta ujrszamolodik. Illetve egy proba ugye ugy all ossze, hogy alap+random, es ebbol az alap naponta ujraszamolasra kerul. A random valtozatlan marad. Nem tudom hogy a kozepmezonyben ez milyen ingadozast jelent, a mi szintunkon sajnos siman elofordul, hogy 20-30 pontot mászik a küszöb egy nap alatt. Jó lenne ez valahogy leredukálni, vagy ideális esetben megszüntetni, hogy valamivel kiszámíthatóbb legyen a kaland. Multkor például úgy jártam, hogy egy mar felderitett kalandnak megfelelo szintre beallitott KRP felhasznalassal nekirongyoltam, az elso proban ami 30 szintet ugrott mar KRP-t koltottem, pedig ugy szamoltam, hogy nem kell majd, a masodik proban pedig ami szinten 20 szintet ugrott elhasaltam. Ez igy jelenleg szerencsejateknak tunik.
Dátum: 2009.11.16. 17:17:51
Idézet: Freez - 2009.11.16. 17:07:36
Koc, ha 2-szer 9 nap az se érdekel de nem kell megint a bevált 3-ast(kábít-nevel-térkapuzik) ismételni. Én speciel nagyon örülök ennek a kettőnek is.


Akkor visszavonom, fogjuk fel szerepjatekos fejlesztesnek, es akkor csak engem nem talalt meg a dolog.
Dátum: 2009.11.16. 16:47:52
Végezz legalább öt entitással mostantól számítva! Küldetés kiválasztása
Oldj meg sikeresen 20 kalandot mostantól számítva! Küldetés kiválasztása

Sajnos nincs sok ertelme ezeknek igy. Adnak 40K LE-t. Az elso minimum 9 napig kell csinalni, ezalatt 15 ismetelhetot siman le lehet tudni, ez biztos, hogy senkinek nem eri meg, a masodik esetleg megoldhato ha valaki nagyon jo kalandokban, betaraz 10 konnyut es vadaszik egy csomot. De azert szerintem jellemzoen ezt se sokan fogjak megoldani. Megjegyzem ahhoz hogy a +10kaland osszejojjon kb. annyit kell vadaszni, mint a 20 kisebb lenyhez. Kar volt ezekkel dolgozni.
Dátum: 2009.11.15. 20:29:45
267. szintű kritikus varázslat próba
Vilag: 1
Kaland: 213
Karakter: 2688
Dátum: 2009.11.15. 17:06:34
Idézet: Ariel - 2009.11.15. 15:54:30
Egyre jobban tetszik az az ötletem, amivel minden egyes épített toronyszint az összes többi szövi tornyát rombolná egyel. Olyan szinten elkezdenének ledőlni a tornyok, hogy pár hónap alatt száz alá kerülne a legmagasabb, és a legkisebb szövik is versenybe szállhatnának egy-egy hirtelen építéssel, igazi kaotikus versengés lenne


Lehet, hogy en nem ertelek, de ezzel a modositassal mindenkinek 0-as lenne a tornya, es egy szovinek lenne 1-es. Vagy nem?
Dátum: 2009.11.15. 17:03:05
Idézet: Mortimer - 2009.11.15. 11:32:08
Én csak azt furcsállom, hogy a változtatás legnagyobb vesztesei, Elit és TGY egyáltalán nem tiltakoznak. Jerikó pontosan tudja, hogy több százmilliós csomagot kaptak most a hátukra, és minden esélyük elveszett a HT birtoklására, mégis én Rambózok itt egyedül. (Elitből valaki figyeli egyáltalán a fórumon a változásokat?)


Szerintem Jeriko egyreszt eleg eroteljesen tiltakozott, masreszt meg ok mindketten latjak, hogy az eddigi rendszerben SOHA nem ertek volna oda, a mostanibvan meg oda fognak, bar az kerdes, hogy mikor. Tehat ez elorelepes. Aztan eddig is tobbszor valtozott a torony, senki sem mondta, hogy tobbet nem fog, es akkor meg lehet majd meg jobb.
Dátum: 2009.11.15. 16:55:26
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.14. 10:27:49
Idézet: Ariel - 2009.11.14. 10:11:48
Ezt nem nagyon értem... Jogtalan előny az, hogy a változással már nem végtelen ideig lehet miénk a torony, hanem el fogjuk veszíteni ?


Ha esetleg fél év múlva elvesztitek, csináltok egy azur légio 2.-t, mind átrongyoltok oda és pár hét múlva ismét tiétek a torony egy évig.
Ez egy tök hülye fejlesztés volt, már bocsánat.


Persze, es huzunk meg 500 millioert epuleteket, elorol kezdjuk az epikust, stb.
Emberek legalabb egy minimalis szinten gondoljuk at a frocsogest.
Dátum: 2009.11.15. 11:16:50
Idézet: Mortimer - 2009.11.13. 17:30:14
Az Azúrnak a 82 napos birtoklásukkal érvénybe lép a 10x-es szorzó, nekünk a 37 napos birtoklásunkkal semmilyen szorzó nincs a 82 nap eléréséig, onnantól ugyanolyan 10x-es szorzó, aki pedig nem birtokolta az könnyítést kap, és 82 naptól nekik is ugyanúgy 10x-es szorzó.


Nagy hiba lenne birtoklashoz kotni a szorzo bevezeteset. Ha modositani akarunk, akkor torony szinthez kell kotni.
Gondold vegig, amit te most felig-meddig joggal reklamalsz, az pont visszajara fordulna az altalad javasolt modszerrel es az AL-t sujtana. Merthogy mire a ti birtoklasotok eleri a 82 napot, addigra ti rankvertek mondjuk 200 szintet. Mert ugye addig olcso az epites, hat kihuzatjatok. Es onnantol nekunk 1,2 milliard LE epites behozni a ti aktualis szinteteket. Lassuk be ez semmivel sem realisabb a mostani helyzetnel.
A jo megoldas a szinttol fuggove tenni az epitest, azaz 365-os szint alatt nincs bunti, felette van. Illetve a bunti "bekapcsol", es aki egyszer a 365-ot elerte, annak van.
Dátum: 2009.11.14. 09:51:14
Idézet: Trombonist - 2009.11.14. 08:35:13
Idézet: Kocos - 2009.11.12. 18:32:14
Idézet: Mortimer - 2009.11.12. 16:02:08
Van egy szövetség a játékban, ami a többinél számosabb és magasabb szintű tagokból áll. Valahol természetes, hogy ők birtokolnak egy ilyen tornyot.


Nem. A termeszetes az lenne, ha nagyobb szelet jutna a tortabol nekunk, nem az, hogy az egesz torta a mienk.


Kocos ez a mostani változás se megoldás rá, valaki írta hogy lehetne nézni az első 10 helyezettet a toronynál és így adna 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 % bónuszt így több szövi odaférne a húsosfazékhoz


Egyebkent megoldas ra.
Csak lassan.
Most van 2-3 hetunk, mire utoler minket a Tyrant, ha mast nem huznak es/vagy nem forgatnak bele komolyabb eroforrast. Utana a Tyranttal valtogazdalkosaunk lesz 1-2 honapig. Az aranyokat nem tudom, de nyilvan ezt a birtoklasi mennyiseg es az epitesi potencial fogja befolyasolni. Aztan utoler minket meg egy csapat, es beszall majd a vetesforgoba. Kozben elkepzelheto, hogy uj szovik is feltornasszak majd magukat. Ugy saccolom, hogy fel ev mulva 4-8 szovetseg fog osztozkodni a husosfazekon. Raadasul senki sem vesziti el veglegesen a lehetoseget, hogy hozzaferjen, de ahogy halad elore a birtoklas ugy csokken a ra juto szelet nagysaga.

A rendszernek persze van szamos hatulutoje, amik kozul talan elsosorban a V3-on realis ugrodeszka modszert emelnem ki. De meg mindig sokkal jobb, mint ami eddig volt.

A rendszernek pedig van ket opriasi elonye.
1/ Gyorsan lett bevezetve. Nem volt ido rakeszulni.
2/ Kozpontilag lett bevezetve, igy mindenki el tudta fogadni, hogy a kitalalo nem sajat tapolasara talalta ki.
Idézet: Otoaak - 2009.11.08. 01:44:57
Nem ismerem a sláger meg a danubius bevételeinek a nagyságát


Slager 2008 viszonylatban valahol 4,2 milliardot hallottam. Danubius valamivel kisebb kell, hogy legyen, mert alacsonyabb lefedettseget biztosit a frekvenciajuk.
Dátum: 2009.11.13. 17:00:52
Idézet: Ariel - 2009.11.13. 16:08:35
Egy olyan oltóanyagot nem hiszem, hogy be fogok adatni magamnak, ahol a tojásalergia alergiás reakciója halálos is lehet. Igaz, hogy nem vagyok alergiás, de a dokumetumon az is szerepel, hogy a készítmény nem adható be az összetevői elleni túlérzékenységben szenvedőknek. Vajon hányan vannak tisztában azzal, hogy mik az oltóanyag összetevői, és ebből hányan tudják, hogy érzékenyek-e rá? Ha pedig az orvosnak nem kell felelősséget vállalnia amiért beadja, akkor nem is fogja érdekelni, hogy tisztában vagyok-e az összetevőivel, vagy hogy érzékeny vagyok-e rájuk.


Hat nem tudom, szerintem ha valaki halalos szintu allergiaval bir valamire, azt ugy szokas ismerni. Az illeto akirol irtal nem tudta, hogy neki tojasallergiaja van? Nekem a halaslosnal sokkal enyhebb allergiaim vannak megis tisztaban vagyok vele, hogy mire vagyok allergias.
Dátum: 2009.11.13. 15:29:55
Idézet: Warfoki - 2009.11.13. 14:49:23
a vakcinák elégtelenül teszteltek


Megegyszer leirom: tobb mint 40 eve hasznaljuk ezeket a vakcinakat. Pontosan ez az elegtelen teszteles az ami alhir. Nekem legalabbis 40 ev teszteles eleg meggyozoen hangzik.
Dátum: 2009.11.13. 09:39:45
Info: a vedettseg kialakulasahoz atlagosan 8-10 nap kell, de 14 napon belul mindenkepp kialakul. Ennek megfeleloen erdemes minimum 14 nappal azelott beadatni az oltast, hogy megfertozodnenk. Egy a teljes nepesseget erinto influenzajarvany a becslesek szerint kb. 6 hetig tart. Ha epp betegek vagyunk nem kaphatunk vakcinat.
Dátum: 2009.11.13. 09:35:26
Haha az indexesek is benyaltak.
(Csoppet sem) Meglepo modon az osszeszedett informaciok nagyreszt egybecsengenek a korabban altalam leirtakkal. Aki azt gondolja, hogy olvastam mar korabban a cikket teved. Epp most fejeztem be. Egyszeruen arrol van szo, hogy ha az ember megprobalja osszeszedni a hiteles informaciokat es osszerakja, akkor ez jon ki.

Másik érdekes olvasnivaló.
Dátum: 2009.11.13. 09:15:37
Idézet: Huncutszemek - 2009.11.13. 09:00:39
Én egyik évben sem oltattam be magam "infulenza" ellen.


A H1N1 nem keverendo a szezonalis influenzaval. Nagyon nem.
Van most is szezonalis influenza, az ellen van kulon vakcina. Ez az amit nem fontos beadatni. En azert adattam be, mert foglalkoztatasi modombol fakadolag eleg komoly kieses anyagilag ha megbetegszem. Igy nekem nemes egyszeruseggel megeri.
Dátum: 2009.11.13. 08:38:12
Idézet: Awenhai - 2009.11.13. 07:22:51
A leglényegesebb dolog szerintem, hogy egyetlen dologban újdonság a mostani influenzavírus: Vagy tévesen becsülték fel, hogy melyik törzs indul el, vagy két törzs kezdett fertőzni egyszerre, amelyikből az egyikre nem számítottak. Pletykaszintű információk szerint a H1N1 törzs már okozott járványt, valamikor 1968 előtt, tehát az idősebbek elvileg már találkoztak vele.


Nem pletyka. A spanyolnatha korokozoja is a H1N1 torzsbol kerult ki. Utoljara nem 68-ban, hanem regebben, 47? 57? Nem emlekszem pontosan mikor rogzitettek H1N1-hez kapcsolodo megbetegedeseket, ezert az idosebb lakossagnak lehet reszleges vedelme.

Emellé azt se feledjük, hogy a madárinfluenza hasonló pánikot okozott, mostanra meg kb fütyülünk rá, ráadásnak annak a típusa H5N1 volt, tehát aki akkor oltatta magát, már részben védett kéne legyen. Jelenleg a pánikkeltés azért megy, hogy bizonyítsa a WHO, hogy szükség van rá. Az, hogy nálunk az oltásból is politikai kérdést csináltak, már nem is meglepő.


No mint tok laikus. A vedettseg ugy mukodik, hogy az ember immunrendszere egy feherjelancot kell, hogy felismerjen mint virus. Ez ellen kell ellenanyagot termelnie. Egy masik influenzavarians ellen kialakult vedettseg nem jelent vedettseget a mostanival szemben. Pont ez a "gond", ezert varnak a lakossag 30%-at erinto jarvanyt (szemben a szezonalis influenza 10%-os aranyaval), mert a lakossag tulnyomo reszenek semmilyen vedettsege nincs. A H es N betuk ne tevesszenek meg, minden influenza HxNx, elmondtak ezt is valahol, hogy mit jelol, elfelejtettem a szakszavakat.

A halálozási adatok nem rosszabbak, mint egy normál influenzánál, akik eddig elhunytak, öregek voltak, és betegek. ... Nem kell bedőlni a pánikkeltésnek.


Egyreszt ez nem igaz, megnyugtathatod vele magad, de sajnos nem igy van. Olvass utana.
Masreszt de be kell dolni. Ha masert nem, hat azert, mert artani biztosan nem art. Igenybe vesz 3 percet, es esetleg 2000 Ft-ot.

Meg egy erv. Tegyuk fel, hogy nem lesz jarvany. Vagy mert eleg nagy az atoltottsag, vagy mert minden elhangzott hirrel szemben (a H1N1 rendkivul fertozo) a H1N1 erosen magaba nez es elpusztul. Mind1 is miert. Vajon akkor en mennyire fogom verni a fejem a falba, hogy beoltattam magam? Semennyire?
Es ha lesz? Es ha nalad alakul ki komoly szovodmeny (hangsulyozom az esely alacsony, de azert van, ha megis bejon nem foghatod a Miklosrandomra)? Te mennyire fogod a fejed a falba verni?