Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.11.23. 16:53:41
Mai proba kuszobok, amik megernek egy emlitest.

546. szintű Erő próba
7. szintű elementáris fúzió próba
323. szintű Szerencse próba
319. szintű Egészség próba

V1 2688 kari
Dátum: 2009.11.23. 11:39:43
Idézet: Awenhai - 2009.11.23. 08:34:21
Szervusztok!

Ahogy olvasom, egyre inkább úgy tűnik, hogy a program sima számtani átlagot használ... ez pedig jelen esetben hiba, mert ugye van két-három alak mondjuk 170-er Tudatturbóval, míg az átlag 60 és 100 között tartja, mert feljebbtolni egyelőre drága... és amiatt a néhány kilógó érték miatt mindenki néz, mint Rozi a moziban, és elbukik mindent. Az ok, hogy a számtani átlag egyszerúen számítható. :-(

Medián kellene inkább, az lekapja az ilyen szélsőségeket, ami miatt az ember idegrohamokat kap... de azt meg nem olyan egyszerű leprogramozni.


Nalunk a problema pontosan azzal van, hogy a becslesi modszer amivel Miklos kiszamolja a szintre eso elvart ertekeket nehany esetben eleg csunyan csalnak.

A szamtani atlaggal nem tudom mi a gondod, ha van 10 ember 100-as turboval es 2 170-essel, akkor az atlag 111. Ettol meg nem kell nezni, mint Rozi a moziban. Ebbol lesz egy 130 koruli proba, ami boven megoldhato.
Dátum: 2009.11.23. 11:34:57
Idézet: Jeriko - 2009.11.23. 11:08:23
Egyszerűen ilyen mértékű differenecia van a karakterek között.


Galmuszk azert csak 1 van. Ne o legyen az etalon.
Nalunk 15 koruli karakter kozott oszlik le az epiks veres feladata.
Dátum: 2009.11.22. 22:57:12
Idézet: Natha - 2009.11.22. 14:14:12
ismerek olyan karit akinek 75-ös szinten 200-200 a kritikus ütés és varázslat alapból, ebből kiindulva 90+ szinten nem tűnik lehetetlennek a 250-280-as érték sem.


En meg a top10 kari klonjai kozul nincs olyan akinek nem tolom be (legalabb idonkent) a kritikus varit. Ezugyben eleg jol tajekozott vagyok a kornyezetemben. Nincs kecmec a KH-bol ez kiderul.
Raadasul hangsulyoznam, hogy _atlag_ ertekekrol beszelunk. Tehat nem van egy olyan, vagy a nagyanyam unokafivere latott egy embert aki mar majdnem hallott rola, hanem atlag.
Hozzateszem, hogy ma valami tortent, mert a delelott meg 280-as kritvari proba lecsuszott 220-240 korulre, ami szerintem a normalis ertek korul van.
Ja es tessek ehhez hozzaadni, hogy a targyak kritvari bonusza nem szamit ugye.
Mi kéne kecsegtetőbbé tenni a normál szintlépést? Az már most is kecsegtető. Több LE, több ÉP-VP. Jobb cuccok. Gyorsabb küldi. Jobb térkapus cuccok (egy darabig). Nagyobb harci potenciál az entitás és az epikus ellen. Szerintem aki megteheti igyekszik szintet lépegetni. A gond talán inkább ott van, hogy a mezőny olayn szinten besűrűsödött, hogy a gyorsabb szintlépés egyelőre csak kevesek kiváltsága. A VFüszel szépen lassan összegyömöszölt mnezőnyből kb. akkor érdemes felfele elindulni, ha
1/ felfele is magabiztosan győzelmeket tudsz aratni szinte bárki ellen,
2/ ez nem veszélyezteti a napi PP elköltését.

Persze nem észnékül érdemes menni, hanem addig amíg mind 1/ mind 2/ fennáll. Ha az egyik veszélybe kerül lassítani kell. Ha ez a hatás felszínre fog törni a gyakorlatban (könnyen lehet, hogy az emberek inkább nem kockáztatnak előremenéssel, hanem ha már elérték a nirvánát [1/ és 2/], akkor maradnak a seggükön, hogy ne kockáztassák ezt), akkor úgy képzelem el a mezőny széthúzódását, ahogy egy spárgán amit kihúzunk a vízből megülnek a vízcseppek. Vagy nem.

Amin szerintem mindenképpen módosítani kéne: a KH jelenleg óriási vízválasztó. Aki benne van az elit klubban és aki nincs nem egyenlő esélyekkel indul. Eddig egyetlen választ kaptunk Miklóstól, miért nincs alacsonyabb szintűeknek is KH. Mert nem bírná a szerver. Ezt nehezen tudom elképzelni, mert +1000 karaktert simán elbírna a szerver. Ne támadjanak, csak támadhatóak legyenek ha ez a probléma. Ezt a problémát mindenképpen orvosolni kéne.
Dátum: 2009.11.22. 13:40:52
Idézet: Mortimer - 2009.11.22. 13:37:50
Kocos, te ott tévedsz, hogy alattad, aki keményen optimalizál, az bizony kihúzta a turbót a kereskedelem maxolása miatt magasra, a kereskedelmet pedig meghagyta 85-ön. A tudatturbó minden pontja nyereség, 85 felett pedig minden kereskedelmre költött LE veszteség.


Ismerek egy par karit alattam, 170-es turbot tudok 2-3-at. Neked 170-es?
Ja es ezt javaslom, hogy a 150-es kereskedelem probaknak is magyaraz d el. Marmint, hogy minden pont veszteseg.
Dátum: 2009.11.22. 13:39:25
Aurri: igazad van, aki optimalisan jatszik az ezeket a szakikat nem fejleszti, es ha benne vannak egy kalandban, azokat eldobja. En itt (is) bealdoztam az optimalis jatekot a jatekelmenyert. Igy is a kalandok zome megoldhatatlan (ertsd: 200+ KRP). Mert a 60-70 kozotti probakra turbozott szakikkal kb. jo vagyok, de amikor valaki berakja mind a harmat, akkor csak lesek. De a tulajdonsagok 2/3-da is olyan, hogy csak raoltozve mennek, azaz ha 2-3 ilyen tulproba van a kalandban megint felejtos.
Dátum: 2009.11.22. 13:33:06
Idézet: Ricardo - 2009.11.22. 12:45:49
Idézet: Kocos - 2009.11.22. 12:37:32
V1 lvl91 2688 karakter 369 kaland:
194. szintű tudatturbó próba
Tipikus peldaja a hibas extrapolacionak.


Nekem 74. szinten 170 a tudatturbóm, mire 91. szintű leszek, biztos meglesz a 200 is. Ez nem olyan nagy érték szerintem.


De Ricardo. Elarulom, hogy nagy ertek, az atlagnak 120-as turboja van, vagy annyi sem. Az esetenkent elofordulo kiugro ertek ilyen szempontbol nem mervado. A 120 folotti ertekeket pedig nagyitoval kell keresni. De ha kijott volna egy 150-es proba, ami mondjuk 130-as atlaggal szamol, egy szavam nincs (sok az is, de egye fene, mondjuk, hogy belefer), de ez az ertek minimum 163-ra kalkulalt atlagot jelent, ami szerintem 35-40 ponttal a valos atlag folott van (itt batran merek a legfolso 10 szint atlagaval szamolni, mert en is vagy 20 szint ota nem raktam ra egy darab pontot sem, es ugy tudom, hogy a tobbseg hasonlokepp van vele), tehat ennyit teved a program a karomra.
Dátum: 2009.11.22. 12:37:32
V1 lvl91 2688 karakter 369 kaland:
194. szintű tudatturbó próba
Tipikus peldaja a hibas extrapolacionak.

Kritikus varibol meg jott 280 egy korabbi kalandban. Szerintem meg 250-es erteke sincs nagyon senkinek a jatekban.
Lehetne majd ezeket orvosolni? Elvileg a probak atlagos szakertelemszintekhez vannak belove.
Dátum: 2009.11.21. 11:15:55
Idézet: Ricardo - 2009.11.21. 10:59:46
Én azt hittem azt tekintjük póknak, aki maximalizálni akarja az LE/tp arányt. Ennek egy hozadéka, hogy csak portyázik nagyon sokáig. Eljöhet az az idő, amikor láthatatlanul maxos VF-fel vadászva (főleg ha van HT, kvízmedál, dicsőségmedál, stb) már megéri csp-t is használni, mert kijön a portyából szerzett átlag Le/tp arány. ()Szóval szerintem attól még pók marad valaki, hogy vadászik is portya mellett, ha már megéri.)


En ugy tudom, hogy etimologiailag a a POK szo a POrtya Karakterbol jott ki. Ahogy vannak hozzam hasnlo VAdasz Karakteret azaz VAK-ok is.
Ezt vajon hogy erted, hogy ugy is jo lett volna? Esetedben a kisebb hibaktol el kell tekinteni? Miert is?
Dátum: 2009.11.21. 07:12:06
Ezt vajon miert sikerult lefele pontozni? Nem igaz? Vagy tokmind1 mit irok megy ra az egyes?
Dátum: 2009.11.20. 23:00:14
Idézet: Marocchi - 2009.11.20. 22:29:26
Az előbb említett üzleti okokból kifolyólag biztos vagyok benne, hogy valami változás lesz hamarosan a témában, hiszen az éljátékosoknak szükségük van portyacélpontokra, egyéb kihívásokra, különben könnyen leléphetnek a színtérről, márpedig Ők biztosan prémiumosok...


A topjatekosoknak ott a KH. Pillanatnyilag. Ha lelepnek, nem emiatt fognak.
Plusz a topjatekosok hiaba fizetnek (tobbet mint egy atlag jatekos) kevesen vannak, ezert osszessegeben nem szamitanak annyit, mint a havionta esetleg csak 2-3 SMS-t raldozo kozepmezony.
Dátum: 2009.11.20. 20:58:27
Pont ma van a 90. napunk.
Gyujtottam is gyertyat gyorsan.
Idézet: Ricardo - 2009.11.20. 15:13:05
Idézet: Kocos - 2009.11.20. 15:11:20
a vesztes fel azon fog munkalkodni, hogy minel hamarabb veszitsen, vagy ha nincs tiltva siman 1 het elott kapitulal.


Nem hiszem, hogy például az Azúr Légió azon munkálkodna, hogy minél hamarabb veszítsen.


Nagyon rosszul ismered akkor a Legiot.
Dátum: 2009.11.20. 19:11:36
Idézet: TigrisÚr - 2009.11.20. 18:47:05
Őszintén sajnálom, hogy amíg szerte a világban, normális helyeken az emberek felfogják, hogy mi a társadalom érdeke, addig mi büszkén és hősiesen ellenállunk, meg a kényelmetlenségre hivatkozunk, és közben csodálkozunk, hogy miért tart ott az ország, ahol.


C-c-c. Tegnap hallgattam nemzetkozi adatokat. Franciaorszag 19%, Nemetorszag 13%. Azon emberek aranya, akik be akarjak oltatni magukat. Nagy-Britanniaban miutan ketszer eroteljesen lefele modositottak a halalozasok szamat esett le a magukat oltatni kivanok aranya 46%-ra. Ez meg igy is eleg magas szam, ami a masik kettorol nem mondhato el.
Dátum: 2009.11.20. 19:08:01
Erdekesség: Orbán Viktor beoltatta a családját és hamarosan magát is be fogja.
Dátum: 2009.11.20. 16:23:00
Idézet: Ricardo - 2009.11.20. 15:00:37
De a lélekszívással még mindig az a bajom, hogy akkor jársz a legjobban ha a legnagyobb szintkülönbségbe portyázol, ergó a leggyengébb ellenfelet támadod. Azért ha ránézek a szintedre, meg a 7-8 szinttel alattad levőkre akkor látszik, hogy erősebb vagy.


Nem tudom lejebb hogy van, ez nalunk nagyon nem allja meg a helyet. Nekem kifejeetten nem elonyos lefele portyazni. ü9ürol nagy mazlival elhozhatok 1000 LE-t ha a szintemen utok ugyanez 7000 LE is lehet. TP, ami szamomra szinten kardinalis, -9 szintre 9 TP (51-es szingli), -1-re 82 TP, szintemen 140 TP.
A LE-lekszivas 20-43% kozott mozog es nagyon ritkan kuszik fel 1K fole. Tehat a fentiekhez kepest elhanyagolhato.

Emugy a projekcio miert nem ved a szivas ellen? Nem kene vedenie?
Dátum: 2009.11.20. 16:17:51
Idézet: Ricardo - 2009.11.20. 12:40:35
Tehát ha valaki 8 szinttel felettem van, de ugyanakkora a TÖ-nk, mert ő mondjuk előreszaladt szingulárissal az simán maxot szívhat? Csak mert 8 szinttel magasabb felszerelések igen nagy előnyt tudnak biztosítani. (Arról nem is beszélve, hogy az állat elnyelésének növekedése miatt én kevesebbet szívhatok.)


Ezzel nehez nem egyeterteni. Meg akkor is, ha ideovel a 8 szint csak +4 szintnyi targyat fed le. Szerintem aki szintben elorerohant annak a jelenlegi buntetes teljesen megfelelo mervu, ezt o felvallalta. Ennel tobbet sem tartanek persze jonek, mar csak azert is, mert azt o nem vallalta be. (Nesze itt egy pup is.)
Dátum: 2009.11.20. 15:36:09
Ez sztem egy az egyben hollywoodi film. Tristar pictures. Igaz egy uj-zelandi ceg is benne volt a gyartasban.
En is lattam, remek alkotas!