Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Darah - 2009.12.27. 22:06:42
Idézet: Kocos - 2009.12.27. 21:40:29

A masik resze: felejtes, visszafejlesztes en is latom, de elfogadhato szintu aldozatnak tartom, hiszen a felejteskor a LE felet visszakapod, raadasul az a teljes koltseg fele, fejleszteni meg 66,5-75% kozott szokas. Tehat csak egy 20% koruli LE-t buksz, maximum (de ez tenyleg nagyon eros felso becsles) 200K-t.


Ebbe a 200 K-ba beleszámoltad a kifejlesztés óta emiatt sokkal drágábban felnyomott szakértelmeket is, vagy csak nature VF felejtés?


Termeszetesen nem, hiszen, a masik szakival ugyis kiegeszitened 50-ig azonnal, tehat a tobbi szaki fejlesztesi koltsege nem valtozik.
Mormord: kerlek vedd ki a hozzaszolasodbol a felesleges idezet lezarast.
Idézet: Byzon - 2009.12.27. 21:28:43
Eddig egy elég komoly dilemmát adott a vf, nevezetesen haladni akarsz (epi szörnyeket ütni, miegymás) vagy visszafogsz (és akkor portyában leszel jó).


En meg pont azt allitom, hogy a jatekban valojaban mar nincs ilyen dilemma. Aki az elejen van, annak a VF csak hatrany. Aki a kozepen, annak a VF kikerulhetetlenul nagy elony. Talan a ketto hatarmezsgyejen all meg fent a dilemma.
Idézet: Mormord - 2009.12.27. 20:57:27
Idézet: Prisma - 2009.12.27. 20:44:38
Idézet: Kocos - 2009.12.27. 19:04:49
B/ van olyan ember (szemeleyesen ismerem, o mondta nekem), aki gyuloli a lassu szintlepest.


Ez a mondat jól összefoglalja a lényeget: a VF-fel az az egyetlen baja lehet bárkinek, hogy utálja a lassú szintlépést. Kérdés, hogy emiatt a kifogás miatt érdemes-e hozzányúlni a rendszerhez. Végül is az is elfogadható, hogy igen, érdemes, feltéve, ha nem meggondolatlanul történik mindez, és érintetlenül hagyja a VF LE/TP javító képességét.

Van erre egy ötletem, ami - szerintem - ultimate megoldást adna. Maradjon a VF mint szakértelem, hogy ne kelljen felejteni, meg új szakértelmet fejleszteni ugyanazon hatás kedvéért, ellenben legyen egy kapcsoló, amivel beállítható, hogy a VF LE/TP javító hatása a számláló, avagy a nevező módosításával történjék-e. Egyik állás tehát ugyanazt jelentené, mint ami most van, a másik állás pedig azt, hogy nem a TP-t felezi, hanem a LE-t duplázza.

A karakter lokális erőssége szempontjából (vagyis lényegét tekintve) tehát semmi változás nem lenne, eldönthetné viszont a játékos, hogy éppen gyorsan akar szintet lépni, vagy lassan. Ez olyan taktikai húzásokra is lehetőséget teremtene az erősségben beálló bármiféle változás veszélye nélkül, hogy akinek nem tetszik a környezete, mert túl sok erős/gyenge karakter van, az sebességet válthatna, és olyanok közé kerülhetne, akik jobban megfelelnek az ízlésének.

Ez így anélkül oldaná meg a lassú szintlépés problémáját, hogy bárki is pórul járna, de ugyanakkor senki nem tenne szert semmilyen előnyre sem a gyorsabb szintlépésen kívül.


Spektrális Manipuláció 2, csak kevesebb, mint feleannyiért? Nem, ez szerintem nem segítene sok dolgon, csak még többen használnák. Viszont ki akar duplaannyit vadászni ugyanazért az eredményért? Valószínűleg senki. (Jó, ez a sajtolások miatt nem egészen igaz...)


Van a spektralis2-vel egy alapveto gond. Gyorsabb fejlodest ad, es a jatek most erosen be van love egy fejlodesi utemre.
Persze az is igaz, hogy ez a fejlodesi utemet aki VF-et fejlesztett regen maga mogott hagyta. Mind1 (nem Csibe!), igazabol ebbe mar nem akarok belefolyni, ugy erzem, a konkretumok a jatekvezetesre tartoznak.
Idézet: Darah - 2009.12.27. 19:40:02
Ebben teljesen egyetértünk, rá nincs hatással, és még sok olyan emberre nincs, akik hónapok óta a VF fejét követelik, akár még a szavazás ellenére is.


Szkeptikus vagyok, hogy valoban van-e sok ilyen ember. En kertem korabban mast is, hogy nevezzen meg kommenteket, amiben valaki azt keri, hogy toroljuk el a VF-et, egy Birka kommentet sikerult mutatnia, amiben a VF aranyainak (2:1) a csokkenteserol van szo, bizonyos korulmenyek kozott talan, de semmikepp em a megszunteteserol. Ha van ilyen komment kerlek te vagy barki mas kuldje el priviben, vagy rakja ide be, mert nem szeretnem ugy erezni, hogy tajekozatlansagom miatt nem talalom a VF ellen harcolo hordakat.

Idézet: Kocos - 2009.12.27. 19:04:49

A/ a VF harcos vedelmezoi ebben nem latnak kivetnivalot, mivel ok feltehetoleg ezt nem erzik egyatalan aldozatnak
B/ van olyan ember (szemeleyesen ismerem, o mondta nekem), aki gyuloli a lassu szintlepest.


Ha valaki, én VF párti vagyok.
Én is lassúnak találtam a szintlépéseket, eleinte kifejezetten őrjítően lassúnak.
Aztán átálltam erre a tempóra.
Nem azért, mert szeretem, hanem mert így jön ki a karakterem a legjobban.


Magyarul esetedben - mint ahogy a legtobbek eseteben - a meghozando aldozat, joval kisebb a megszerzett elonynel. De orulok, hogy te is latod, itt bizony van aldozat.

Idézet: Kocos - 2009.12.27. 19:04:49

Mit lehetne tenni az ellentmondas feloldasara, hogy a kaposzta is jollakjon es a kecske se koszaljon el? Semmikepp sem szabad nekiesni a kerdeskornek, mint a tot a vadkortenek. Olyan apro valtozasok kellenek, amik a jelenleg VF-ezo karikat erintetlenul hagyja, a szakertelmet es annak hatasat semmilyen modon nem befolyasolja. Ugyanakkor azoknak akik nem VF-eznek lehetne egy olyan LE/TP novelo alternativat fejleszteni, ami a VF-nel lenyegesen gyengebb, de meggatolja a nem VF-ezok vegleges leszakadasat. Tovabb megyek ha ez egy uj szakertelem lenne, akkor nem kene kizarolagossag tenni a VF-fel, hanem ugy kene beloni, hogy a VF-nek es az uj szakinak az osszege lenne teszemazt 50-ben maximalizalva. Igy aztan a ket LE/TP novelo modszer kozul mindenki belohetne azt a kombinaciot ami az igenyeinek a legjobban megfelel.
Pelda: a VF LE/TP hatasa 2%, uj szaki LE/TP hatasa 1% szintenkent. Aladar 50-es VF-et fejleszt 100% bonuszt kap LE/TP-re. Bela 50-es uj szakit fejleszt, 50% bonuszt kap LE/TP-re. Cecil mindkettobol 25-os szintet fejleszt, igy o osszesen 75% bonuszt kap LE/TP-re.

Termeszetesen a helyzet ennel bonyolultabb, hiszen ha peldaul a kerdoiven feltett szakertelem valosul meg annak a LE/TP-re gyakorolt hatasat nehez megmondani. Ami mindenkeppen fontos:
1/ a VF legyen joval erosebb LE/TP szempontbol mint alternativaja
2/ az alternativa ne lassitsa a TP szerzest


Portyával szerintem nem lehet felzárkóztatni a VF nem használata miatt lokálisan legyengült, később ideérő, stb karaktereket, "ha látsz, látszol" és alapból LE-t is kellene tartania magánál.
A megoszló fejlesztési ötleted remek, csak egy kimaxolt VF-nél előbb le kéne nullázni az egészet, hogy arányosan tudd újrafejleszteni. Hacsak a felejtésnek nem lehet szaki darabszámot megadni, ami nem hiszem, hogy lesz.


Teljesen egyetertek azzal, hogy butasag lenne portyaval megprobalni zarkoztatni azokat, akik feltehetoleg eleg gyengek a portyaban.

A masik resze: felejtes, visszafejlesztes en is latom, de elfogadhato szintu aldozatnak tartom, hiszen a felejteskor a LE felet visszakapod, raadasul az a teljes koltseg fele, fejleszteni meg 66,5-75% kozott szokas. Tehat csak egy 20% koruli LE-t buksz, maximum (de ez tenyleg nagyon eros felso becsles) 200K-t.
Dátum: 2009.12.27. 19:45:40
Idézet: Mortimer - 2009.12.27. 19:21:56
A támadónak minek csökkentené? Akinek kevés életpontja van az ne támadjon. Neki van választási lehetősége.


Azert, mert ha csak a vedoet felezed, az megfordithatja a csata kimenetelet.

Pl. tamado-vedo: 2000-1500
Te modszereddel: 1000-1500 (eredmeny fordul) enyemmel: 1000-750 (eredmeny marad).

De az se rosz, ha a vedoet felezi, es a vedo sebzesenek csak felet szamolja el a csata vegen.

De alapvetoen a komment arrol szol, hogy sztem a vedekezes italat NEM erre tervezte a jatekvezetes.
Dátum: 2009.12.27. 19:06:54
Idézet: Mortimer - 2009.12.27. 15:54:51
A védelem itala célja a sebződés csökkentése, nem pedig a csaták eredményének megfordítása.


Ha ez valoban igaz, akkor a vedelem itala miert nem ugy mukodik, hogy minden sebzest felez tamado es vedooldalon egyarant?
Idézet: Darah - 2009.12.23. 21:56:14
Azért, mert az az egyedüli ezek közül, ami elől nem használatos.
Magunk alatt nem egészséges fűrészelni.


Eldontottem, hogy mostantol minden VF-fel foglalkozo hozzaszolasomat egy rovid osszefoglaloval kezdem a VF-fel kapcsolatos velemenyemet szummazando, hogy elkeruljuk a felreerteseket:
- a VF-nek rovid tavon rendkivul kedvezo hatasa volt/van sokak jatekara
- a VF-et megszuntetni nem szabad
- aki a portyaban eredmenyes akar lenni, es nincs a felso 20 szintben, annak a VF majdhogynem kotelezo.

Es akkor most a konkret valasz.
Sajnalom, hogy ez az erzelmektol tulfutott hozzaszolas megszuletett. En ugy erzem, hogy arrafele probaljatok terelni a hangulatot, hogy Arielnek elonye szermezik abbol, ha a VF megszunik, vagy korlatozasra kerul. Ezzel szeretnek roviden vitaba szallni. Ariel mivel plusz TP-vel es maxos szingularitassal megy valoszinuleg mar soha nem kerul kapcsolatba olyan emberrel, aki valaha komolyabban VF-ezett, kiveve persze, ha az illetonek celja a szintben valo felzarkozas, de ilyet manapsag szinte egyatalan nem latni. Ebbol kovetkezoen Arielre nem igazan lenne kihatassal a VF modositasa, vagy korlatozasa. Ebbol kovetkezoen Arielt nem onos erdekei, hanem azon meglatasai vezerlik,miszerint a jateknak hosszutavon artalmas a lasabb fejlodes. Ebben persze boven tevedhet.

Masik: azon is elgondolkodtam, hogy miert mas a VF, mint a spektralis. Arra jutottam, hogy a spektralis egy egyertelmuen elonyos szakertelem, ezert is hasznalja gyakorlatilag mindenki a jatekban, aki vadaszik. A VF ezzel szemben, egy valamit-valamiert jellegu szakertelem. A lassabb fejlodest fizeted a taposabb LE/TP aranyert. Elmeletileg ez ugy mukodik, hogy eldontheted, hogy megeri-e neked felaldozni a gyors szintlepest, cserebe, hogy portyaban kiraly lehess. Ha a dolog megfeleloen mukodne, akkor az emberek egy resze azt mondana, hogy igen megeri, masok pedig azt, hogy nem nem eri meg. Van ket ut. A gyakorlatban ez nem valoszul meg, mivel a VF nelkul a portyaban olyan szinten ellehetetlenul a karakter, hogy minimalis szamu karakter valasztja onkent a VF mentes eletmodot amennyiben a kornyezeteben ez amugy elterjedt. Ha viszont kotelezonek tekintjuk, mint ahogy a spektralis vagy a sajtolas is az, akkor a kotelezo jellegu hatranyt ro azokra, akire ez vonatkozik (ismetleskepp: akiknek a kornyezete tulnyomoreszt VF-ezik), magyarul elveszik a dontes szabadsaga. Biztos vagyok benne, hogy
A/ a VF harcos vedelmezoi ebben nem latnak kivetnivalot, mivel ok feltehetoleg ezt nem erzik egyatalan aldozatnak
B/ van olyan ember (szemeleyesen ismerem, o mondta nekem), aki gyuloli a lassu szintlepest.

Mit lehetne tenni az ellentmondas feloldasara, hogy a kaposzta is jollakjon es a kecske se koszaljon el? Semmikepp sem szabad nekiesni a kerdeskornek, mint a tot a vadkortenek. Olyan apro valtozasok kellenek, amik a jelenleg VF-ezo karikat erintetlenul hagyja, a szakertelmet es annak hatasat semmilyen modon nem befolyasolja. Ugyanakkor azoknak akik nem VF-eznek lehetne egy olyan LE/TP novelo alternativat fejleszteni, ami a VF-nel lenyegesen gyengebb, de meggatolja a nem VF-ezok vegleges leszakadasat. Tovabb megyek ha ez egy uj szakertelem lenne, akkor nem kene kizarolagossag tenni a VF-fel, hanem ugy kene beloni, hogy a VF-nek es az uj szakinak az osszege lenne teszemazt 50-ben maximalizalva. Igy aztan a ket LE/TP novelo modszer kozul mindenki belohetne azt a kombinaciot ami az igenyeinek a legjobban megfelel.
Pelda: a VF LE/TP hatasa 2%, uj szaki LE/TP hatasa 1% szintenkent. Aladar 50-es VF-et fejleszt 100% bonuszt kap LE/TP-re. Bela 50-es uj szakit fejleszt, 50% bonuszt kap LE/TP-re. Cecil mindkettobol 25-os szintet fejleszt, igy o osszesen 75% bonuszt kap LE/TP-re.

Termeszetesen a helyzet ennel bonyolultabb, hiszen ha peldaul a kerdoiven feltett szakertelem valosul meg annak a LE/TP-re gyakorolt hatasat nehez megmondani. Ami mindenkeppen fontos:
1/ a VF legyen joval erosebb LE/TP szempontbol mint alternativaja
2/ az alternativa ne lassitsa a TP szerzest
Idézet: Impero - 2009.12.23. 16:30:21
Jerikó elmondta egy éve az alap axiómát: ebben a játékban csak az LE létezik.
Csinálhatunk bármit, a jó játékosok mindig ennek a maximalizálására fognak törni (lásd: "...pár hét után visszatérnél ahoz a pár tucatnyi jól bevált célponthoz, akikből a legtöbbet profitálod.")


Hat ezt max a VF elott mondhatta. A jatekosok 90%-nak csak a LE/TP vagy ha ugy tetszik LE/szint letezik jo ideje.
Magasabb szinten tobbet hoz a vadaszat.
Dátum: 2009.12.27. 00:12:07
Pontosan ezt akartam en is mondani. A 24 es 27 kozott nalam is azt jelenti, hogy 27-en meg kedvezmeny van.
Dátum: 2009.12.26. 17:38:40
En egy komoly kivetnivalot latok. Na jo kettot. 100-as varazsital meg mindig nincs. Bar ez talan kevesbe egeto a varazspont gyorsan regeneralodik. Viszont a gyogyitalokbol a 100-asban egy aranyossagbeli hibat velek felfedeni. Osszehasonlitaskepp leirom a gyogyitalok aranyszamait (atlagosan gyogyitott EP, bonuszok nelkul / alap LE koltseg). Zarojelben megadom az aranyszamot is.

sárga gyógyital 0,38 (115/300)
ősi nektár 0,44 (525/1200) 14,13%
fekete kehely 0,78 (1400/1800) 77,78%
tiltott nektár 1,2 (3000/2500) 54,29%
kristály gyógyital 1,5 (5250/3500) 25,00%
tiszta elixír 1,61 (7250/4500) 7,41%

Ami igazabol mervado az az utolso sor, ami mutatja, hogy a gyogyital hany %-kal hatekonyabb az elozonel. En ide megvallom nagyjabol konstans erteket tartanek elfogadhatonak, de a 80-as es 100-as ital kozotti alig tobb mint 7% novekmeny olyan, mintha a valsag ide is begyuruzott volna.
Dátum: 2009.12.26. 17:26:41
Idézet: Kyara60 - 2009.12.26. 16:14:35
Nem így gondoltam. Én az egyenlő elbírálásra gondoltam.
Rendben én elfogadom, hogy rossz.
De minden amiben hiba van kapja a hibás értékelést.


Ez pont igy tortenik.
Dátum: 2009.12.26. 15:41:33
Idézet: Hanga60 - 2009.12.26. 14:50:35
Szia!
Eddig 69 Kérdést tettem fel amit elfogadtak elsőre.
Most két kérdésre azt a választ kaptam, hogy helysírási hibát tartalmaz. Utána néztem egyikben sem volt hiba.
No írtam egy harmadikat, könyvet is használtam hozzá.
Gondoltam csak elfogadják, hiszen nálam okosabbak írták.
Nem értelmezhető volt a válasz, majd figyelmeztetés, hogy, ha még egyszer előfordul letiltanak. Sem csúnya, semmi olyat nem tartalmazott nem felel meg a kiírásnak.
Mostanáig olvasgattam a szabályokat.
Rengeteg kérdés van ami nem felel meg az előírtaknak.
Mitől függ kiét fogadják.
Találkoztam kis betűvel kezdődő mondattal. Kérdőjel nincs.
Melyik filmben nem szerepel XY. És keresgélhetem, XY filmjei között. Mert mindenki minden filmet látott?
De ez csak egy példa.
Szerintem elég lett volna a rossz értékelés. A figyelmeztetést már nagyon szigorúak tartom.
Megjegyzem egy egyszerű, de szerintem nem primitív kérdés volt.
Valakiél nem, nálam nagyon keményen bíráltak.


A helyesiras gyakran azt jelenti, hogy a kerdes jo, de meg finomitast igenyel.
A rosszul feltett kerdes leggyakoribb oda az idohatarozo (most, jelenleg, pillanatnyilag, eppen) pontatlansaga.

Van egy topik ahol a jatekostarsak megprobaljak elmondani neked, hogy mi lehetett a hiba a kerdesedben. Oda ird le ezeket a konkret kerdest is idezve. A 2 helyesirsasosbol valoszinuleg lehet 1-1 jo.
Javaslom
Idézet: Awenhai - 2009.12.22. 06:58:54
Gelu: A szövegdobozos megoldásról a kvízadminokat kéne megkérdezni, például Kócost. Plusz melóval jár, nem is kevéssel, tehát ne mi döntsük el, hogy nekik mi a jó... bár kedvesen rájukvigyorogva (a szén felmenekül a bányából :-D) talán hathatunk rájuk.


Ha a szovegdobozos megoldas az lenne, hogy szabadon fuzhet hozza aaz ertekelo kommentet, azt tamogatom. Sokszor jol jonne odairni, hogy jo kerdes, de a helyesirast javitsd, pontosits, vagy eppen azt, hogy nem tul izgalmas temakor, inkabb hanyagold.
Dátum: 2009.12.24. 22:16:55
Idézet: winnie - 2009.12.23. 20:03:03
Idézet: Meszy86 - 2009.12.23. 19:35:46
Mert el kell költeni az alapból meglévő pontokat vegyed csak kavicsért a Kék kristályital.


talán, ha központoznál..., de van, aki PP-t (játékélményt) és őskövet (forintot) EGYSZERRE költ kristályitalra??? álságos a kérdés, biztos, van, de érdekelne nagyon, hogy kik azok. inkább a reggeli kízókamra bevételből veszek 4 zöld italt, feltolom 100-ra a KP-limitet és szurkolok, hogy ne olyan legyen a kaland, hogy 2 zárnyitás után egy mászást meg csapdaészleést kér:)


Miutan nincs KH, sot tiltott a portya es csordulnek PP-bol igy peldaul en.
Dátum: 2009.12.23. 17:01:31
Idézet: winnie - 2009.12.23. 11:35:05
kár ezen felháborodni és gúnyolódni, ha nem mindenki tapsol annak, ha a top sírására könnyítenek a topnak.


Nem tudom hol olvastal olyat, hogy felhaborodtam vagy gunyolodtam, de ugyan linkeld mar ide. Amit leirtam, azt nem adtam senkinek a szajaba, se gusztustalanul se sehogy. Szamtalan ilyen velemeny jutott el igy megfogalmazva kozvetlenul hozzam, nem en talaltam ki. Meg azt sem mernem allitani, hogy nincs logika benne, nem elfogadhato az erveles. Lasd hatalom tornya, ahol ez az elv gyakorlatba is atultetesre kerult, es bar a bevezetes modja vitakat szult, magat az alapelvet alig vitatja valaki.

Azt viszont merem allitani, hogy ennek eldontese a jatekvezetes dolga. Ha a jatekvezetes akarcsak egyszer is leir olyat, hogy a top reszere a probak szandekoltan nehezebbek, akkor azt el kell fogadni. De nem errol volt szo, hanem arrol, hogy a keplet amit osszeraktak nem allt ossze, ezert korrekciora volt szukseg, hogy elerjuk azt az allapotot, ami az eredeti cel volt.

Namost arrol, hogy most milyenek a kalandok: feltunoen konnyuek. Szamomra legalabbis eddig 50-60 KRP-bol megoldhato kaland tok atlagos volt, es olyanokat dolbaltam, amikbe 100-150 pontot kellett volna onteni. Innen most visszaestunk oda, hogy a nehezebb kalandok is kijonnak 20-30 pontbol. Sajnos nekem nincs masik vilagon a kozepmezonyben kelendozo karakterem, aki megfelelo osszehasonlitasi alap lenne, hogy megmondjam, helyere kerultek-e a dolgok. Esetleg a jatekvezetes valami KRP koltes logolassal allapithatna meg ezt.
Dátum: 2009.12.23. 00:25:10
Idézet: Deaxus - 2009.12.21. 21:41:08
Az építőkkel az a baj,hogy CSAK építenek.Nekem senki ne mesélje be,hogy élvezetet okoz az,hogy beépítesz x Le-t,közben x emberke elver,mert szarok a tulajdonságaid és a felszerelésed.Az ilyen ember vagy fiatal és befolyásolható,vagy agyilag valami gond van nála(már bocsánat)Vagy pedig a másik szervereken kiéli magát,és itt csak úgy van,tönkretéve más játékát.


Tonreteve mas jatekat? Az, hogy en epitek, es meg is verhetsz amikor akarsz milyen modon teszi tonkre a jatekodat?
Fiatal nem vagyok, befolyasolhato igen, bar az epito kari otlete teljesen sajat kutfobol jott, es utana kerestem szovit hozza, tehat akikkel most egyutt jatszom egyatalan nem tudtak, hogy van ilyen karim, amig nem jelentkeztem hozzajuk. Agyilag pedig biztos, hogy gond van velunk (en es Cras). Nem is kicsi.
Dátum: 2009.12.23. 00:14:43
Idézet: Miklós - 2009.12.22. 13:04:05
Ezt a fejlesztést a hírekbe is kiraktam:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.160
és elkezdték lepontozni! Mindjárt megnézem pontosan, kiknek nem tetszett, de addig is, mindazok, akik ezt kérték, Birka, McPaul, Kócos, Ariel stb. kezdjétek el gyorsan felpontozni mert még kivesszük! Egy teljes munkanap ráment, irgum-burgum, ha mégsem szeretnétek...


Jajj Miklos, tudhatnad, hogy az emberek zome ugy latja helyesnek, ha a topnak minden ketszer olyan nehez, elvegre ok vannak elol, es amiatt ugyais olyan konnyu nekik minden, tehat ezt kompenzalni kell. Ennel fogva ha valahol egyenlo eselyeket kap a top es a tobbi jatekos, akkor azt nem mindenki latja szivesen.
Idézet: Typhoon - 2009.12.21. 09:48:42
Kinek mi a véleménye erről a kérdésről? Ki, hogyan értékelné?

Hányadik pápa volt II. János Pál pápa?

163
164
263
264


Erdektelen lexikalis.