Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: CaveMaN - 2010.01.12. 13:42:04
Érdekelne, hogy mennyi LE-t szereztél belőle


A jutalmad 153 lélekenergia és 0 TP.
A jutalmad 185 lélekenergia és 0 TP.
A jutalmad 213 lélekenergia és 0 TP.

A harmadik az vedocsata, szoval azon nincs kreativ.
Ennel azert johet tobb is, igaz nem sokkal. Olyan 1000 korul lehet a maximuma.
Idézet: Jeriko - 2010.01.12. 09:13:01
Idézet: Ariel - 2010.01.11. 23:14:15
Aki LE/Tp-re hajt annak ajánlom a szingulárist, és a rohanást egészen 97-ik szintig. 97-ik szinten már produkálható a 0 Tp-t érő portya, ami végteleníti a LE/Tp arányt


Ezt egyébként kipróbáltad, vagy csak feltételezed az eddigiek alapján?


98. szintu. Szted kiprobalta?
-10 szintre fix 0 TP. De a LE jutalom nem nulla!
Idézet: PottomPanna - 2010.01.11. 21:35:14
Azt nem lehetne, hogy ez mindenkire vonatkozzon? Aki kék,sárga,zöld, rózsaszín, alacsony, kövér,magas, fiú,lány. Lefelé ütve sok tp, felfelé kevés. Ha már ennyire tptptptptptptptptptpttptptptptp...


Termeszetesen lehetne, en peldaul roppant mod ertekelnem, es -10 szintre utve tapolnek KH-bol TP-t. Nyilvan ennek sok ertelme nem lenne. Ber en veszettul jol jarok vele.
Idézet: Prisma - 2010.01.11. 19:41:49
Mikor fogjátok már megérteni végre, hogy a VF-es nem akar kevés TP-t, és nem akar sokat sem. LESZARJA a TP-t, egy dolog érdekli: a LE/TP arány.


Valoszinuleg a hianyos edukaciom az oka, hogy en eddig abban a tevhitben eltem, hogy egy tort maximalizalasa a szamlalo novelesevel vagy a nevezo csokkentesevel lehetseges. De ha leszarjuk a nevezot es ugyis megy, az nekem teljesen uj.
En ertem mi vele a gond. Eddig a VF-esnek a kenyelmes es a hasznos ugyanaz volt. Kicsit utni. Kenyelmes, mert altalaan konyebb leutni (ha mas nem hat a felszerelese tuti gagyibb), es hasznos mivel keves TP. Persze ez csak a tamado visznylat. Vedokent megvizsgalva a helyzetet ellentetes hatast latunk. Erdemes teged 5-8 szint magassagbol lecsapni hasonlo okokbol.
Namost a kerdes az, hogy ez gond vagy sem. Idaig mindenki azt harsogta, hogy gond, es ezen kell a leginkabb valtoztatni. Itt az otlet ahogy lehet. Persze nyilvan semmi sincs ingyer, ha teged nem eri meg 5-8 szintrol lecsapkodni, akkor neked sem fogja megerni 5-8 szintre csapkodni, maskepp hogyan is mukodhetne. A sajat szinted korul kell legenykedned, ha meno akarsz maradni.
Problema lehet, hogy ez az eros es gyengebb karikat jobban szetvalasztja!
Hiszen ha a sajat szinted korul csapkodsz, akkor sokkal jobban meg kell valogatnod, hogy ki az akit tenylegesen le tudsz utni. Igy aki szintjehez merten gyenge, az tobb csapast fog kapni feltehetoleg. Aki erosebb az pedig sokkal kevesebbet. Ez peldaul egy nem kivanatos mellekhatas.

Kivanatos mellekhatas lehet, hogy elvileg a LE/TP aranya a portyanak tovabb no. Egyreszt mert a szinted korul utve a TP marad alacsony, ahogy az eddigi leuteseknel, az LE viszont tobb lesz, ha ugyanannyi van a tamadottnal.

Nyilvanvalo, hogy a dolognak vannak elonyei es hatranyai.

Arrol hogy en meg aarom mondani, hogy mi legyen nalatok... Ugyan mar ne bolondozz. Ez egy otletvolt, egy gondolatkiserlet. El lehet mondani, hogy miert nem jo, vagy miert jo. Nem mondtam, hogy legyen igy, hanem eszembe jutott valami es megosztottam a forummal, mert azt hittem, hogy egy forum erre valo. Ha jo, akkor valljek hasznunkra, ha nem jo, hat vessuk el. Pont.
Dátum: 2010.01.12. 12:39:35
Idézet: Birka - 2010.01.12. 09:46:40
Megatanx az adatokért!

Játszottam a számokkal picit
Azoknak érdekes, akik nem akarnak utána számolni:

TP:
Felfelé támadás ad +TP-t 1 szint +3%, 2 szint már +10%!!!


Ez 5% lesz kerekitve.
Dátum: 2010.01.12. 07:06:48
Kaphatnank egy egyertelmu, vilagos, tiszta es vegleges allasfoglalast arrol, hogyan fog mukodni a szakertelem? Hat-e a KH-ra meg ilyenek? Megiscsak nevetseges, hogy bekerul a jatekba, az emberek elkezdik fejelsztgetni es kozben meg folyik az egyeztetes a szabalyokrol. Vagy nem? Nem lehetett volna megvarni amig minden letisztul? Hova rohantunk vele, ha kibirtunk enelkul a szaki nelkul masfel evet, akkor ezt a 2-3 napot mar miert nem sikerult?
Dátum: 2010.01.11. 18:20:07
Idézet: Rsrs - 2010.01.10. 13:05:33
A játék lezárásával kapcsolatban is nagy előnye van a vezető szövinek, mert ők pontosan tudják mikor lesz vége a szervernek (percrepontosan is belőhetik akár), és ez az egyéni kategóriákban is a győztes szövit segíti.


Akar ki is lehetne zarni a gyoztes szovi tagjait az egyeni versenybol, vagy legalabb a dicsoseg medalt odaadni kategoriankent az elso embernek, aki mas kategoriabol meg nem nyert. Az osko ugyis halmozodhat.
Dátum: 2010.01.11. 18:18:41
Idézet: Rsrs - 2010.01.10. 12:58:52
Nem tudom, hogy megoldható-e csak a kincseskamra epikus verések közti időcsökkentő tényezőjének visszábbállítása?


Tovabb mennek. Minden szovinek a licitje a kincseskamra szinttol fuggetlenul tartson a kamra kiertekelesig. Igy mindenki minden nap 1 epikust tud hentelni, azaz nagyban csokken a gephez kotottseg. Ha az pikusok nem jelentenek eleg kihivast, akkor javaslom nem a szamukat novalni, hanem entitashoz hsonloan nagyobb ugrasokat berakni. Peldaul 50 epikus, ugy, hogy mindig 2 szinttel erosebb jon, mint az elozo.
Dátum: 2010.01.11. 17:44:36
Idézet: pityu - 2010.01.10. 12:06:14
Egy másik dolog, ami szerintem fontos lenne V4-re. Ne lehessen helyettesíteni egyáltalán. Azaz ha kiszűritek, hogy egy gépről 2 karakter ugyanazon szövetségben tevékenykedik bármit, járjon érte automatikus 5-6 órás zárolás.


Ezzel mindenkit kizarnal gyakorlatilag, akinek a melohelyen nincs net. A V4 amugy is eleg megterhelo, kar lenne ilyen mesterseges modon tovabb novelni a gephez kotottseget.

Ywgarrd: hadd tiltakozzam. En olyan karit csinaltam, ami gyakorlatilag nem durrant volna ki sehol. Siman lehetett volna vele tartani a fejlodesi utemet, maximum kicsit kevesebbet epit.
Dátum: 2010.01.11. 16:39:57
Idézet: Zantetsuken - 2010.01.08. 17:09:30
Üdv!

Érdeklődnék, hogy marad-e a 4. világban a prémiumosok csp-bónusza?

Mert ha igen, akkor ez egy "ki fizet többet" verseny lesz megint...


1 osko ara 13 forint kozul van idealis esetben. Az elozo V4 mennyi ideig tartott? 45 nap mondjuk? Az 15*6 osko = 90 osko, de ugye ezt 2,5-tel kell osztani. Tehat 36 oskonel jarunk, ami ird es mondd 468 Ft. 1 pakli cigi nem jon ki belole, bar en nem szeretek cigiben szamolni. 3 ilyen ad ki egy mozijegyet. Es ezert masfel honapnyi szorakozast kapsz. Minden mas osko koltes nem jelent behozhatatlan elonyt. EZ a koltekezesi verseny?
Dátum: 2010.01.11. 15:34:54
Idézet: Sznoopy - 2010.01.11. 14:57:36
Valaki leírná esetemben ezt az új szakit hogy a bánatban tudom kiszámolni, hogy nekem mennyit is hozna? Mert az a képlet a hírekben, hát hogy is mondjam nekem érthetetlen...

Én cirka 53as vagyok, mondjuk 53as támadnék 50es energiahasznosító szakértelemmel és 50es kreatívval és ezt mind zafírként


53-ast tamadsz: 53
szakiszint: 50
kreativ: 50

Keplet: (53*50*0,2) * (1 + 50*0,02) = 1060 LE
Egy nyers otlet, nem gondoltam teljesen vegig, hogy mit ront el, es mit javit meg.

Az alapotlet:
VF-es keves TP-t szeretne
Szinglis: sok TP-t swzeretne
Akinek egyik sincs vagy mindketto van(???) annal ezt nem lehet eldonteni.

A javaslat:
VF-eseknek fordulojon meg a TP osztas. Alacsony szintu kari sok TP, magas szintu: keves TP. Keves TP kell neki, ezert megprobalja az erosebbet utni.

Szingliseknek marad ahogy van, sok TP kell, ezert megprobalja az erosebbet utni.

Akik sehova sem alltak, azoknak a TP minden szinten azonos legyen azzal, mintha a sajat szintjuket utottek volna, de a LE persze azonos szinten tobb => feltehetoleg nekik is elonyosebb minel kevesbe lefele tamadni.
Dátum: 2010.01.11. 14:25:03
Idézet: Darah - 2010.01.11. 14:00:06
És ez a törékeny hordaegyensúly?


"Hivatalosan" nem torekeny az.
Dátum: 2010.01.11. 13:58:44
Idézet: Endyr - 2010.01.11. 12:42:42
a szentely 2. szintjenek koltsege 215k


Feltehetoleg az Akademiahoz hasonloan alakul a koltsege.
Dátum: 2010.01.11. 13:53:32
Idézet: Jeriko - 2010.01.11. 12:21:51
Energiahasznosításnál végül mi lett a végső képlet?


szint*szakiszint*0,2

Most akkor a KH ki lett zarva a celpontok kozul vagy sem?
Dátum: 2010.01.11. 13:44:09
- Módosult a transzcendális projekció szakértelem. Szakértelem szint x 100 LE helyett szakértelem szint x 100 + játékos szint*2 LE-t véd.


A leirasban egyertelmubb a szoveg jo lenne ezt is korrigalni, mert ez igy mast jelent.
Dátum: 2010.01.10. 20:13:09
Idézet: Ywgarrd - 2010.01.10. 19:36:21
Idézet: Kocos - 2010.01.10. 17:24:33
Idézet: Ywgarrd - 2010.01.09. 13:24:24
"Ha most van két karakter, egyiküknél van Lélekorzó, másiknál nincs, akkor ha egy portyában a végső jutalom 500 LE lenne, akkor akinél van ilyen tárgy (licitált rá, megszerezte), az 600 LE-t kap."

Pontosan úgy működik, hogy a rabolható százalékot szorozza fel 1,2-vel, tehát az alap 20 % rablás (gyémántnál ez több) helyett 24 %-ot fogsz rabolni. Az infó Baratytól van.


Nem ugy van, hogy alap 15% gyemantnak 20%?



Igen, ezt rosszul írtam.
Bemásolom Baraty válaszát, nem hiszem, hogy ezen megsértődne.
Íme:

"Hali!

Egy csatában max a karakternél levő LE 30%-át (gyémánt támadónál 36%) viheted el, efölé akármekkora kivégzéssel ill. tárgyakkal sem lehet menni. A kivégzésből származó plusz Le max 45% lehet.
Lehet értelme jó magas kivégzés mellé még a tárgynak is, de csak akkor, ha a célpontodnál extrém magas LE van, mert lehet neked 2x szorzó a lélekenergiára a csata végén, ha már az 1x-est is lekorlátozza az előbb említet 30%.

Baraty"

Viszont akkor az alap LE 16 %.


De hogy lehet az, hogy a gyemant bonusza elvileg 33% a fenti kepletben megis csak 20% jon le?
Dátum: 2010.01.10. 17:24:33
Idézet: Ywgarrd - 2010.01.09. 13:24:24
"Ha most van két karakter, egyiküknél van Lélekorzó, másiknál nincs, akkor ha egy portyában a végső jutalom 500 LE lenne, akkor akinél van ilyen tárgy (licitált rá, megszerezte), az 600 LE-t kap."

Pontosan úgy működik, hogy a rabolható százalékot szorozza fel 1,2-vel, tehát az alap 20 % rablás (gyémántnál ez több) helyett 24 %-ot fogsz rabolni. Az infó Baratytól van.


Nem ugy van, hogy alap 15% gyemantnak 20%?
Törölve. Rájöttem, hogy ezt a témát nem kéne szétoffolni véleményütköztetésekkel.