Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.10.02. 12:09:24
Idézet: McMad - 2013.10.02. 10:31:08
2. Üzenőfal nem olvasás = együttműködési "zavar" - nem szövipárti, jelen esetben hordapárti hozzáállás. :S
Ez legalább akkora önkiszúrás, mint közkiszúrás.


Pontosan. Ezert mondtam, hogy van egy eros 20-25% aki elolvasna azt ami ki van irva.
Dátum: 2013.10.02. 10:04:26
Idézet: McMad - 2013.10.02. 08:23:50
1. nem káoszelvű (nem VÚ hangulatú) - Ennél azért kötetlenebb/szervezetlenebb/fegyelmezetlenebb a világ.


Ezzel nem ertek egyet.

Egy "túlélő" jellegű világon az marad életben, aki jól alkalmazkodik. Azonban itt csapatverseny van és az a "nyerő" csapat, akik jól együtt tudnak dolgozni egy jó stratégia mentén.


Ez rendben is van mindaddig, amig en valogatom meg, hogy kivel vagyok egy csapatban. Vagy ez kell, vagy az, hogy a vezetosegnek legyen valos befolyasa a strategiara. Egy uzenofalat 75-80% nem olvasna el. Barmilyen hordanal.

akkor tényleg csak a stratégia dönt


Ez tunik kivanatosnak.
Dátum: 2013.10.02. 09:55:50
Idézet: Fsanyi82 - 2013.10.02. 08:10:01
Lehet, hogy a térkép event unalmas volt , de legalább biztosra meg lehetett szerezni egy arany vagy platina reliket,-ezzel ellentétben itt semmi ilyen nem lesz , ha lépsz vagy 10 szintet az event alatt, akkor lehet, hogy sikerül annyi akármit összeszedned amivel lehet 15 kalandod betárolva .


A horda trofeat elvileg be tudod valtani relikviakuponra is. Mondjuk ketseges, hogy 4-6 kupon ki fog-e jonni belole.
Dátum: 2013.10.02. 07:20:51
Idézet: LanMaffia - 2013.10.01. 23:11:15
Amennyiben láttok benne fantáziát, segítsetek finomhangolni


Nekem nagyon tetszik a dolog. Az orankenti felosztast tulzasnak erzem persze, napokra kene meghatarozni tervet.
Kene eloszor is rendezni egy vezetovalasztast. Ez hordankent (csapatonkent) max 5 fo lehetne. Voltakepp nem is ertem miert ragaszkodunk a hordakhoz, lehetne teljesen szabad csapatvalasztas. A vezetoseg kivalasztasa megtortenhetne az elso par nap alatt, amig az esemenypontokat lehet gyujteni. Tudom Birkanak ez nem fontos, de sztem ugyanugy ahogy mas esemenyen is van erre egy het, itt is kezenfekvo lenne.
A vezetosegre magukat jelolnek az emberek, a tagok meg szavaznanak max 5 jeloltre. A top5 megkapja a felhatalmazast.

Ezutan minden nap egy belso megbeszelest kovetoen a vezetoseg kijelolne az adott napon tamadhato mezoket. Minden mezo tamadhato, amire legalabb 3 vezeto szavaz.
Az adottnap folyaman, minden csata veletlenszeruen oszlik el ezen mezok kozott.
A sulyozast ugy lehetne megoldani, hogy hany napon valogatjak be a vezetok a mezok a tamadandok koze.
Dátum: 2013.10.01. 13:49:24
Ne feledjuk el, hogy a Terkepes topikban nem is volt semmifele strategia kialakitasara mod. Nem volt gyakorlatilag semmi haszna az ott folyo beszelgetesnek. Es meg ennek ellenere is volt ott nemi elet.
Dátum: 2013.10.01. 13:33:26
Idézet: Offsboy - 2013.10.01. 13:20:14
Igen, jó lenne ha felélénkülne a kommunikáció, de nem, nem fog.


Ketsegeim nekem is vannak, de ilyen hozzaallassal nyilvan nem is jon ossze semmi. Legalabb az elmeleti eselyt adjuk meg, hogy talan megis, es agyaljunk rajta kicsit, hogy jatektechnikailag hogyan lehetne ezt elosegiteni.
Dátum: 2013.10.01. 13:08:53
Idézet: Roberto100 - 2013.10.01. 12:38:42
Arról nem beszélve, hogy nem is azonos a regisztrált játékos a hordákban, az meg még dúrvább, hogy rubint és zafír alig van mondjuk V5-ön!


Bar alapvetoen egyetertek hogy a szovi egy erosebb osszetartozo egyseg, de mivel csak az aranyokat nezik, mindegy, hogy egy hordanak (csapatnak) egy vagy egymillio csataja van az esemeny soran. Jo, persze 1 csataval csak egy mezot lehet elfoglalni, de az elv az, hogy adottmezon nyert csata / osszes nyert csata erovel tamadjak az egyes csapatok az egyes mezoket, igy az osszes mezore pontosan ugyanannyi ereje jut minden csapatnak.
Dátum: 2013.10.01. 13:04:41
Idézet: Birka - 2013.10.01. 12:06:24
-Mivel generált ellenfelek ellen mész, így korlátlan mennyiség lesz belőlük, viszont jelen állás alapján napi 50 csata felett több PP-be fog kerülni egy csata.


Bar eddig mindenki biztosra vette, de ezt tudjuk? Miklos altal leirtakba ugyanugy beleferni latszik, ha a nemjatekos Horda tagok a Kufar csataban levokhoz hasonlatos klonok.
Dátum: 2013.10.01. 10:57:37
Idézet: Birka - 2013.10.01. 10:21:13
Ha valaki 2-3 napig nem játszik, akkor igen is komoly hátrányban van, ez eventtől teljesen független TÉNY! Se célpontod, se humán erőforrásod, se váltó küldetésed nem lesz arra, hogy 3-4 naponta 150 pp-ket egyben el tudj tolni... Nem beszélve róla, hogy az 50pp-s beállítás is 5(4) percenként 5(6) csatával is komoly jelenlétet igényel.


Tehat te most azzal ervelsz, hogy aki nem tud folyamatosan jelen lenni, annak amugy is szar, ezert logikus, ha meg szarabba akarjuk tenni.

Az Ariel féle minden második csata számítson jó lehetne, csak akkor megint ott tartunk, hogy nem áldozatot jelent az egyéni toplista első helyezés, hanem őskő áldozatot, mert az tud elől lenni, aki a legtöbb pp és csp italt harácsolta össze szerencsekerékből/a naponta 2x vehető csomagból (gondolom hasonló lesz az irtóztató csomaghoz). Ennél nekem Miklós eredeti elképzelése szimpatikusabb, ahol tényleges pp "veszteség" azaz erőforrás áldozat árán lehet a toplistán elől végezni.


Javaslom Miklos eredeti elkepzelesenek ismetelt olvasgatasat. O ugynis nem egyeni, hanem csapatszempontok miatt vezette be a korlatot. Ugyanez a szempont amit fentebb emlegetsz mind Kufar csataban, mind Xeno esemenynel fennall es senkit nem zavar. Marmint lehet, hogy teged igen, mert tobb az idod, mind az oskoved, es ezert ugy erzed, hogy azt favorizalni kene, a fene tudja. Mindenesetre, ez egyelore a te igenyed, ezert nem erdemes Miklos otletekent aposztrofalni.

A hűség zálogos morgolódást nem értem amúgy. BÁRKI BÁRMIKOR válthat hordát, ha nem tetszik a jelenlegi felállás, akkor állj át oda ahol neked jó. Semmilyen korlátozás nincs a rendszerben jelenleg!


Nehez vitatkozni valakivel, aki nem akarja megerteni a masik allaspontjat. Valoban a szovetseg megteheti, hogy atall egy hordaba. Van ra mod. Felteve, hogy utana vissza is akar menni a mostaniba, ez ami szovink ezeteben mar 1700 oskobol siman megvan.
De fogjuk meg kicsit a masik oldalrol a dolgot. Mi szol az ellen, hogy egy szovetseg egy csaptba keruljon? Az, hogy akkor csokken az oskobevetele a cegnek? Aligha, hiszen senki sem fog 100 oskovet elszorni erre (na jo talan egy egy egeszen eenyeszo csoport, de szamottevo bevetel ezzel nem esik ki az tuti). Akkor miert is jo az, hogy nem engedjuk alapbol egyutt indulni azokat, akik alapbol egyutt akarnak jatszani?

Komolyan Birka, olyan jo lenne egyszer ugy vitatkozni veled valamirol, hogy tudod is miert azt az allaspontod kepviseled es annak az elonyeit ismertetned ahelyett, hogy a masik allaspontot akarod cafolni barmiaron.

Mondjuk tudtommal egyik manomodulos esemenyen sem volt eddig a gyemant hordanak bonusza, szoval ezt a kardest jegelhetjuk.

Kufár képlet alapján lesz a lé kapás ha jól gondolom a kiírás alapján, abban pedig ott van a gyémánt +5%-a...


Elolvastam, igazad van.
Dátum: 2013.10.01. 09:58:14
Idézet: Birka - 2013.10.01. 09:39:03
-Ne legyetek már naívak. Hiába lenne "kizárólagos" kommunikációs felület, ha bárki tud +1 karakterhez belépni. A "kémkedés" teljesen fölöslegessé teszi az egész megvalósítását.


Ezen en is gondolkodtam. Valoban lehetetlennek tunik a titoktartas ilyen szeleskoru osszefogas eseten. Ily modon akar eleg is lehetne egy forumtopik itt neki. Amiert megis azt mondom, hogy ez nem igaz. Az az, hogy a jatekosok zome nem forumozik, itt viszont a kivanatos az lenne, ha minimum 90%-ot ra lehetne birni arra, hogy legalabb egy szovetsegi uzenofal szintu informaciot elolvasson. Mert azt gondolom te sem vitatod, hogy jobb lenne egy nyilvanos taktika, mint egy anarchikus, strategiamentes ahogy-esik-ugy-puffan jellegu hozzaallas.

Idézet: Birka - 2013.10.01. 09:39:03
-A gyémánt hordába váltás nem kötelező elem, ráadásul ha mindenki átvált gyémántba aki "tápol" a +5%-al, akkor az eventen érdekes taktikai helyzet alakul ki.


Mondjuk tudtommal egyik manomodulos esemenyen sem volt eddig a gyemant hordanak bonusza, szoval ezt a kardest jegelhetjuk.

-A szövi színét igencsak nehéz lenne szerepjátékilag megmagyarázni. A zálog adott mint lehetőség, ha a szövi szeretnek "együtt" küzdeni, akkor váltson össze egy színbe. (Úgy is gyémánt lesz mindenki szerintetek...)


Kb. pont annyira nehez megindokolni, mint azt, hogy mit keres egy rubin tag a zafir szovetsegben. Szerintem. Szerepjatekosan.
Csak akarni kell. Vagy akar azt sem. A Huseg zaloga miatt uhseges vagy a hordadhoz. Pont.
Viszont szerintem a tobbseg azert van masokkal egy szovetsegben, mert veluk mukodik egyutt a legszivesebben, ezert az, hogy ne kelljen szembeszallnia veluk itt sem eleg nyomos indoknak hangzik. Mondhatni a szerepjatekos rizsaval nem osszevetheto indoknak.
Dátum: 2013.10.01. 09:49:44
Idézet: Birka - 2013.10.01. 09:39:03
-Az 50 pp-vel semmi gond nincs. A rendes portya ugyan úgy megmarad az event ideje alatt mint lehetőség, így az amúgy is csak "táposoknak" kitalált 30pp-s beállításon lévők is el tudják költeni a PP-jüket majd. Nem lehet alap elvárás hogy 30pp-n legyen valaki...


Ezt megint rossz oldalrol fogod meg Birka.
Eloszor is az 50 PP-vel van baj. Mindenki az EGYENI jutalom maximalizalasara torekszik, ez a korlat pedig folyamatos jelenletet kovetel ehhez, tehat csokkenti a jatekkomfortot, noveli a kotottseget, es minden ilyen nagyon rossz hatassal bir a jatekosok moraljara.
(Gyakorlatilag ha par napig nem ersz ra, azzal komoly hatranyba kerulsz, kinek jo ez?)

Masodjara: termeszetesen nem lehet alap elvaras, hogy 30 PP-n legyen valaki, ilyet sehol senki nem mondott. Az az alap elvaras, hogy aki azon van az se szivjon. marpedig ismetlem, hogy a kotelezo jelenlet az bizony szivas.

Harmadjara: a korlat nem az egyeni jutalmak visszafogasa miatt lett berakva, hanem azert, hogy horda szinten ne legyen nagy hajrazas. Ezt a funkciot Ariel alternativ otlete PONTOSAN ugyanazzal a hatasfokkal valositja meg.

Ariel otletevel tehat mindenki jol jar, szemben a te ragaszkodasoddal a szuksegtelen korlathoz, amivel senki nem jar jol. Nekem az elobbi megoldas szimpatikusabb.
Dátum: 2013.10.01. 05:48:49
Kene a hordak reszere kizarolagos kommunikacios felulet. Marmint, hogy csak az hasznalhatja (olvashatja!) aki a horda tagja.
Kivanatos lenne a modositas, hogy a szovetseg szine szamit, nem a karaktere.
A gyemantba valtas 100 oskonyi kotelezo tapolas. Ezert nem kene.
Az 50 csata/nap keves szerintem, ha valaki 300 pontrol indul es napi 45-ot kap, az eleve 60 folotti pont egy 3 hetes esemenyen. 100/nap kene.
Dátum: 2013.09.25. 11:58:25
Idézet: McMad - 2013.09.25. 11:08:13
Vajon tényleg él a min/max szabály?
Ha él, akkor hol-mikor kalkulál vele a progi?


Eladasnal el. Vetelnel a max biztosan nem el.
Dátum: 2013.09.25. 10:06:41
Nekunk 26K folott volt darabja tegnap.
Dátum: 2013.09.24. 12:55:49
Idézet: McMad - 2013.09.24. 10:49:23
Azonban a Kalandos forgácsszerzési lehetőség érzésem szerint ebbe kissé belerondít - csökkenti a TF jelentőségét. :S


Egy epikus kalandban jelenleg kb. 10% esellyel esik forgacs. Tehat minden kaland utan 1% a forgacsszerzes valoszinusege, azaz minden elkoltott pontnal 0,08%. Ez azt jelenti, hogy egy forgacsert 1250 pontot kell elkolteni. Ebbol fakadoan az epikus kalandok adta forgacs mennyiseg valahol 0,5-2 kozott mozog. Ez kb. jol van belove.
Dátum: 2013.09.24. 12:51:32
Idézet: McMad - 2013.09.24. 10:25:03
Kieg.: Persze még mindig ott a másik megoldás is - 1szerűen nem várunk el sok/olcsó téglát, ha "teletoljuk" a TF-et.


Ezt a problemat termeszetesen nem tudja, es nem is akarja javaslatom megoldani. Sokkal inkabb azt, hogy idovel a fa epitesenek sebessege kiabranditoan fog kozeliteni a nullahoz. Bar a jatek legtobb teruletesen a jatekos fejlodest var es tapasztal, itt a fanal egyelore az, ha a megszerzett teglak szama hosszu tavon nem esne nominalisan mar gy jo eredmeny lenne.
Dátum: 2013.09.24. 10:19:53
Idézet: Little Richie - 2013.09.23. 23:00:11
Az építési energia - tégla átváltása olyan méretű eltéréseket mutat a különböző világokon és akkora benne a random tényező, hogy a jvnek mindenképpen hozzá kell majd nyúlnia. Minél előbb teszik ezt meg, annál kevesebb lesz (a szerintem jogos) sírás.


En ket modositast gondoltam ki.

Az egyik egy uj epulet, teglagyar neven. Ez ket dolgot tenne elkepzelesem szerint, napi X teglat adna a szovetsegnek, es ugyanannyivel novelne az elosztott teglak szamat HA a tegla arfolyama ezzel nem csokken a 10000-es maximum ala.
100-as szintig lenne epitheto 1-5 teglat tudnek elkepelni szintenkent. Segitene abban, hogy kevesbe nyiljon az ollo, mivel jelenleg eleg drasztikus kulonbsegek alakulnak ki teglaszerzesben, ez meg egy allando alapot jelentene.

A masik egy egyenileg fejlesztheto AF kepesseg lenne, 10 szinttel, aminek minden szintje adna 10% eselyt, hogy vadaszatkor illetve portyazaskor termelsz egy enrgiateglat. Ez bemegy a kozosbe, es rendesen eloszlik. Epitesi energia NEM jar erte.
Ez utobbi eseten arra szamitok, hogy a kepesseget elsosorban az elosztasnal jol jaro szovetsegek tagjai fejlesztik majd ki, de jarulekosan a kisebb szovetsegek fejlodeset is egitik vele.

Ezzel hosszu tavon elerheto, hogy a szetosztott tegla mennyisege nem csokken azaltal, hogy egyre tobben lepnek at a termelo oldalrol a fogyaszto oldalra (es igen, ugy szamolom, hogy egy ido utan mindenki ki fogja fejleszteni).
Dátum: 2013.09.23. 09:52:46
No nem szoltam, en is figyelmetlen voltam.
Dátum: 2013.09.23. 07:11:32
Tovabba a roka is b***** meg a funyirojat. Gondolom.

FYI: gondoltam kiprobalom, hogy csak a kiiras a rossz, vagy az ajandekok lettek hibasan lekodolva, de a Paypalos utalast, ami eddig mindig azonnal megjott jo regota nem dolgoztak fel, igy nem tudok biztosat mondani.
Dátum: 2013.09.22. 00:01:44
Idézet: ADZSI76 - 2013.09.21. 07:42:08
Miben is hazudtam? Nem állítottam semmit sem...


Megint.