Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.05.07. 12:52:58
Idézet: Hoffer Dávid - 2010.05.07. 12:27:06
Vagy vártok 1 napot. Már akkor látható volt, hogy kik fognak nyerni...


Van egy olyan tippem, hogy ez legkozelebb maskepp lesz.
Dátum: 2010.05.07. 12:51:58
Idézet: Let. - 2010.05.07. 11:26:33
Tiszteletem!

Szerintem aki a szintjénél többet (nagyobb számút) gyűjtött, kapjon egy Térkép medált.
Nem kell semmi bónusz, legyen egy egyszerű medál. Én legalábbis ennyinek is nagyon örülnék, sajnos nem vagyok a nyertes csapat tagja.


Let


En is orulnek neki, minden medal jol jon.
Esetleg ha most nem is, a kov kiirasba bele lehetne foglalni.
Adhatna tapot is akar: +2 maszas.
Dátum: 2010.05.07. 11:06:57
Ez ellen az volt az erv, hogy a script kiszedi neked a medalt. Bar lattuk, hogy ugyanez az erv a kategoriabesorolasra is, csak ott meg kart is okoz. (Arra a kifinomult scriptelesre, amit egy jatekostarsamtol hallottam, hogy vegigmennek paran a kerdeseken, es bekategorizaljak mindet, majd a script mar tudni fogja a jo kategorizalast, keves eselyt latok.)
Dátum: 2010.05.07. 10:54:43
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 09:48:43
Idézet: Aderrick - 2010.05.07. 09:42:36
Lehetséges, hogy ez már most is így van, nem?


Melyikre gondolsz? A plusz melóért medál/relikvia?
Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!


A lelkedet is eladnád érte mi?
(én is)
Dátum: 2010.05.06. 13:18:08
Idézet: Impero - 2010.05.06. 10:56:23
Az egy dolog, hogy a JV jobb híján ebbe a fércműbe kapaszkodik, de te mint játékos ne mismásolj már ugyanúgy vele.


Elnezest kivanok, de ha jol tudom a szabalyok alkotasanak joga es kotelessege (mint ahogy a szabalyok megszegoinek kiszurese is) a Jatekvezetesre harul. Nem allitom, hogy a feladatot a Jatekvezetes tokeletesen oldja meg, de attol meg az akire te ramutatsz nem lesz (feltetlen) csalo. Nyilvan nem azt varod el, hogy egyes jatekosok altal onkenyesen felallitott "etikai" elvarasoknak feleljek meg en vagy mas jatekos, hanem azt, hogy a szabalyoknak. Pillanatnyilag ezek a szabalyok.

Node mar hogyne kene etikusan jatszani? Ez teljesen alap, es midnenkitol elvarhato, nem?
Joggal merulhetnek fel ezek a kerdesek, amire most roviden valaszolnek.

Nem az a ketsegbe vonhato, hogy etikusan kell-e jatszani, hanem az, hogy mi etikus es mi nem?
Probalok osszerakni egy rovid listat, hogy mi mindent belyegeztek a jatekosok mar etikatlannak a jatek soran:
- helyettesites
- tul nagy LE diff
- csak epito karakter
- kvizadminkent kviz kategoria gyozelem
- kvizadminkent kvizolimpia gyozelem
- script/makro hasznalat
- bongeszo add-on hasznalat
- konyvjelzok hasznalata
- leutni valakit aki epp kibukkan a 15% alol
- tomes
- masodlagos tamadas
- lopas
- tul nagy rablas egy embertol, 100K+ LE-vel tamadas
- LE atadas sima portyaval
- LE atadas skarabeusszas
- LE gyartas oda-vissza kreativval
- lebeszelt csata
- lebeszelt dontetlen
- lebeszelt kuldi
- manakonstis cuccban levo megtamadasa
- dontetlenes cuccban levo megtamadasa
- kilepes szovibol haboruban
- akademia turizmus
- katakombazos taktika haboruban
- epikus alatti tamadas
- tul sokszor ugyanazon kari tamadasa
- pok taktika
- aukcios berlet es tyuk egyuttes hasznalata
- szovetsegi kemkedes
- uzenet kuldese mas kari neveben
- tamadas gomb suru nyomogatasa
(Es szerintem sorolhatnam meg egy darabon.)

Namost jol latszik, hogy nincs a vilagon az az ember aki szerint ez tenyleg mind etikatlan. Mindenkinek megvan a maga kis reszhalmaza, ami belefer, es masik reszhalmaz nem ffer bele, es tobbnyire egy kis halmaz, ami hatareset. A kerdes pedig az, hogy jo, etikusan jatsszunk, mert a jateknak az resze, de kinek a halmazait vegyuk figyelembe? Pityuet? Cyronet? Ricardoet? Soliet?

Nos a kerdes csoppet sem egyszeru. Annyira nem, hogy van akinek meg az oltozkodos script is elfogadhatatlan elony es van akinek a LE atadas is belefer. Hogy a szerintem ket vegletet emlitsem.
Dátum: 2010.05.06. 10:45:33
A Végzetúrban egy játékosnak egy világon egy karaktere lehet. A második, harmadik stb. világon is lehet egy-egy karaktered, de világonként csak egy.

Miért?
Erre a korlátozásra azért van szükség, mert a Végzetúr egy alapvetően ingyenes játék, elvben bárki megtehetné, hogy indít egy csomó karaktert, és egyedül irányít egy teljes szövetséget, vagy a "fő" karakterrel elszívja az összes többi lélekenergiáját, és ezáltal jogtalan előnyhöz jutna a többiekkel szemben.

Hogyan ellenőrzitek a szabály betartását?
A játék mindenfajta aktivitást regisztrál, és vannak algoritmusaink, amelyek ezeket az adatokat naponta kielemzik. Ha azt látjuk, hogy két karakter, amely ugyanarról a gépről, vagy azonos háztartásból játszik, vagy pedig általában hasonló időben aktívak, egymást támadják, vagy mindketten ugyanazokat a karaktereket támadják, vagy azonos szövetségben vannak, és az egyik jelentősen többet épített, mint a másik, akkor fennállhat a több karakterrel való játék (multizás esete). Ilyen esetben mérlegelés után a karaktereket átmenetileg, visszaesés esetén véglegesen zároljuk.

Mi van akkor, ha ketten ugyanarról a gépről játszunk?
Ezzel nincs semmi probléma, ha a fentieket betartjátok. Ne támadjátok egymást, ne támadjátok egyszerre ugyanazt, és ne lépjetek be ugyanabba a szövetségbe. Ha mégis mindketten azonos szövetségbe akartok tartozni, akkor nagyon ügyeljetek rá, hogy ne legyen egyikőtök építése többszöröse a másikénak, és ne mindig ugyanabban az időben lépjetek be. Ha egy gépről két prémium tag is játszik, akkor elhisszük, hogy mindkettő valós személyt takar, nem pedig egy második harmadik stb. ingyenes karakterrel akarja ugyanaz az ember meggyorsítani az építkezést. Tehát ha mindenképpen azonos gépről akartok játszani, azonos szövetségben, akkor javasoljuk a prémium tagság megváltását.

Mi van akkor, ha egy szövetségi társamat kell helyettesítenem?
A Végzetúrban semmi sem történik, ha néhány napig nem tudsz játszani, a lemaradásodat utólag könnyedén behozhatod. Épp ezért nem szükséges, hogy ha egy napig nem tudsz belépni, akkor rögtön valaki más lépjen helyetted. Ráadásul, ha valaki a saját meg a szövetségi társával is belép ugyanarról a gépről, könnyen előfordulhat, hogy a rendszer ezt multizásként azonosítja, és letiltja a karaktereket. A helyettesítésnél gyakori eset, hogy először valaki csak néhány napig helyettesít egy másik játékost, aztán néhány hétig, és egyszercsak azon veszi észre magát, hogy már mindkét karakterrel ő játszik.
Ráadásul, a "helyettesítés" egyfajta biztonsági rés is: ha megadod másnak a felhasználóneved, jelszavad, könnyen lehet, hogy visszaél vele. Ha mégsem láttok más megoldást, mint hogy helyettesítsétek egymást, akkor legalábbis a helyettesítés idejére érdemes mindkettőtöknek prémium tagságot váltani, hogy lássuk, mindkét karakterrel valós játékosok játszanak, és nem csak "multik" (ld. előző pont).

Zárolhatnak-e másért, mint a fent leírt okok?
Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy a fenti okok egyike sem áll fent, mégis zárolnak multizásért. Ezek azok az esetek, amikor nyilvánvaló, hogy mindegyik karaktert ugyanaz az ember irányítja. Jó példa erre, amikor valaki minden karakterével ugyanazokat a kvízkérdéseket teszi fel, ugyanazokat az üzeneteket küldi el, mindig pontosan ugyanakkor lépnek a karakterei stb. [...]

Jól értem, a prémium tagok több karaktert is irányíthatnak egy szövetségben?
Nem ez a helyzet. Amint írtuk, az alapvető problémát az jelenti, hogy a játék ingyenes, és bárki megteheti, hogy több karaktert is beregisztrál. Egy fizetős játékban nincs probléma azzal, hogy több karaktert irányítasz, itt azonban a visszaélés lehetősége az ingyenesség miatt nyilvánvaló. Emellett, gyakran kapunk olyan kérést, hogy valakit a szövetségi társa átmenetileg irányíthasson, ezért találnunk kellett egy megoldást, ahol ezt az engedélyezést automatizálhatjuk. Mindez továbbra sem jelenti azt, hogy pénzért indíthatsz egy "építő karaktert" a fő karaktered mellé: ha a visszaélés nyilvánvaló, az ugyanonnét játszó karakter egyike egyáltalán nem fejlődik, csak épít, akkor ugyanúgy zároljuk.


A tisztanlatas kedveert irtam ezt ide. Hatha valaki nem pontosan emlekszik ra.
(Par reszt kihagytam, de szerintem azok nem vagnak szorosan ide.)
Ami nyilvanvalo: az ideiglenes helyettesites nem utkozik a szabalyokba. (En magam is volt, hogy helyettesitettem mast, illetve engem is volt, hogy helyettesitettek.)
Az egy geprol torteno jatek pedig akkor, ha a fent leirt szabalyok barmelyiket nem tartja be valaki, vagy nyilvanvalo, hogy tobb karaktert ugyanaz az ember iranyit. Ha barki tud ilyen esetrol akkor azt az info@vegzetur.hu cimen jelezze. Mert ami itt elhangzik az csak ures vadaskodas, tessek megirni a JV-nek, akinek megvan az eszkoztara arra, hogy az elmeletet/feltetelezest igazolja (es elzarassal sujtsa vagy cafolja). Ennek ket pozitiv hozadeka is lesz. A valodi multikarikat a JV letiltja, akikrol pedig teves a feltetelezesetek azokat tisztazni fogja. Ha a JV esetleg nem valaszol, akkor tessek rakerdezni tobbszor.

(Modositas: helyettesites -> ideiglenes helyettesites.)
(Mod2: illetve engem is volt, hogy helyettesitettek.)
Idézet: Kethios - 2010.05.06. 09:49:05
Mi a Spyware Terminator?

Videolejátszó program
Antivírus
Rosszindulatú szoftver eltávolító
Kémek által használt kis kaliberű lőfegyver

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Miért?


Nem resze az altalanos muveltsegnek.
Dátum: 2010.05.06. 10:26:11
Idézet: Craslorg - 2010.05.06. 09:20:11
(bár ugye az egyik video alapján Miklós nem egyenlő Barrique-kal)


Ne higgy el barmit amit latsz.
Dátum: 2010.05.05. 20:37:35
http://www.grapheine.com/bombaytv/illustrateur-uk- 23338e03dc7462860d29ab46b01cb2c1.html
Dátum: 2010.05.05. 16:20:16
Idézet: Darah - 2010.05.05. 14:25:04
Akkor legyen háromszög alakú, és nevezzük besorolómedálnak...
Maradhatsz továbbra is büszke a kvízmedálodra.


Node akkor az is kapjon akinek max kvizmedalja van. Nembaj ha nem hat.
Dátum: 2010.05.05. 08:23:54
Egy targy vihet max fole szakit, a vegzet medal.
Dátum: 2010.05.04. 12:44:59
Viselni kell.
Dátum: 2010.05.02. 21:01:34
Etterem: egyetertek, bar egy jol megoldott szellozorendszere, ami allando a fustos helyseg fele iranyulo legaramlast general ez elvileg mukodhet.

Egyik munkahelyemen a bagozo helyseg ugy volt megoldva, hogy ket ajton kellett atmenni (zsilip). Szinte soha nem ereztem bagoszagot. Mostani melohelyemen fingom sincs hol a fustolo soha nem ereztem bagoszagot. Szoval ezt is meg lehet oldani jol.

A ketto kozott meg cigis cegnek dolgoztam (hahaha eladtam a lelkem az ordognek), ott sajnos a dohanyzasra kijelolt hely a ceges kavezo volt. Na ott renszeresen ultem a bagofustben, mert rohadt jo kavet adtak (nespresszo), de sajnos nem csak az es az udito, de a cigi is ingyen jart a dolgozoknak. Kibirtam egyebkent. Mondjuk a csocsoszoba az kisebb volt, ott azert neha zavart, de hat max osszeszoritottam a fogam csocsozas kozben. Egy elkotelezett munkaero sokmindenre kepes.

Tobbi problemadat maximalisan megertem. Van meg hova fejlodni. Az erkelyre jo megoldas lehet, ha szereltetsz legkondit, es annak a kulso egyseget ugy forditod, hogy pont rajuk fujjon lefele. Az nyaron egy kellemes 50 fokot fuj ki bagozzanak abban. (nyilvan nem komolyan mondom)

(Zarojel: gratula a 4 honapos lanyodhoz! Sztem a lany gyerek a legjobb, igaz a masikat meg nem probaltam. )

Idézet: Endyr - 2010.05.02. 20:53:06
Peldaul itt vannak a remek dohanyzo/nem dohanyzo reszre osztott ettermek, legtobbjuket csak egy ajtonyilas valasztja el (ajto nelkul vagy nyitva, merthogy a pincereknek kozlekedniuk kell), legjobb amit lattam a lengoajto volt. GOndolom mindenki ismeri az idevago uszodas viccet.

De a cigifust nagyon kellemetlen tulajdonsaga, h terjed a levegoben. Igy meg ha van is olyan helyseg, ahova a bagosok elmehetnek, bizony en azt erzem mashol is (jobbara mivel nem csukjak magukra az ajtot). Konkretan nalunk a cegnel ez van.

De nem ertem miert kell a zart terre leszukiteni a dolgot. Ami a leginkabb zavar az a buszmegalloban valo dohanyzas. Kocsim nem leven en tomegkozlekedek, es nap mint nap kell tapasztalnom, h 10bol 8 alkalommal amikor buszra varok valaki dohanyzik a 3 meteres korzetemben. Es nem is tudok elmenni 3 meteren kivulre, h egy masik dohanyos melle ne alljak. Es igenis ugyanugy erzodik, mint a zart terben. Erdekes tortenet, hogy Szegeden (ahol elek) onkormanyzati rendelet szuletett a buszmegalloban valo dohanyzas ellen, miszerint penzbirsaggal buntetheto. Semmit nem ert, nem tartjak be. A legnagyobb poen az volt, amikor a megalloban bealltam egy dohanyzo rendor melle...

Es ennek tetejebe jon az, amikor a tarsashazban ahol laksz a tobbiek dohanyoznak. Es annyi embert nem lehet meggyozni, h legyszi ne, mert mast zavar/art az egeszsegenek. Rengeteg ember utazik a liftben ego cigivel vagy all meg dohanyozni a lepcsohazban. Az idevago sztorim az, hogy nem tudok ablakot nyitni a 4 honapos lanyom szobajaba, mert alattunk egy lancdohanyos csalad lakik akik az erkelyen dohanyoznak. Persze ez mar szemelyes problema inkabb.
Dátum: 2010.05.02. 20:21:21
Idézet: Birka - 2010.05.02. 16:21:48
Regelek --> belépek --> építek --> törlök --> újra a kör...
Kit érdekel, hogy a kút -30 millában van, ha felépül a szövi újraregektől?


Ottan olvashato (es olvasando!), hogy csak lelekkutat lehet epiteni (tolteni). Jo otlet.
Dátum: 2010.05.02. 20:19:08
Idézet: Endyr - 2010.05.02. 19:30:52
Sajnos erre eleg sok ellenpeldat tudok felhozni, de teny, h 10-20 evvel ezelott ennel is rosszabb volt. Az a 90% inkabb 50.

De ez nem az a topic, ne offoljunk.


A H1N1 elmult. Mondd az ellenpeldaidat. En egyet tudok: szorakozohelyek. Mas zart ter, ahol nekem szagolni kene a cigifustot elottem nem ismert.
Dátum: 2010.05.02. 18:56:54
Idézet: Endyr - 2010.05.02. 18:36:23
akkor irtsuk ki az osszes dohanyost is, mert az en tudomet is erinti, h dohanyoznak?


Megfontolando.
Bar talan elegseges, ha artalmas fuggoseguket olyan helyekre korlatozzak, ahova az aki nem akar bagofustot szivni nem kenytelen menni. Hmmm. Ez 90%-ban ma is igy van, ha jol emlekszem. Mai szemmel mar elkepzelhetetlen az, hogy az irodaban 2 bagossal vagy egy szobaban, ezert szivod amit ok kifujnak. Pedig 30 eve ez mindennapos volt.
Dátum: 2010.05.02. 15:54:13
Idézet: Mind1 - 2010.05.02. 15:29:26
Mert elöző V4 en sok volt a ki-be lépkedés,bérépítők jöttek mentek a finisben egy szövetségnél. Volt aki csak annyira lépett be,amig letette a hozott LEt....egy kiskapu,ami most bezáródott
Viszont ide azért ez túl szigorú mert nincs szövetségi verseny.


Csak egy megjegyzes:
reg
kijon
cuccelad
100K epit
torol

Ezzel a modszerrel gyakorlatilag barmennyit lehetne epiteni. Elelmesebbje meg scriptet is irna ra.
Idézet: Rico_33 - 2010.05.01. 11:11:17
Szeretném megkérdezni, hogy az általam feltett kvízkérdések miért kapnak állandóan "Helyesírási hibák" miatti törlést???A 6. kérdésemet teszm fel a kvízban és folyamatosan az az üzenet érkezik, padig nincsenek bent ilyen jellegű hibák.

Köszönöm


En ebben nem lennek ennyire biztos a helyedben.
Dátum: 2010.05.02. 13:03:20
Idézet: Craslorg - 2010.05.02. 12:18:54
Hogy ezt valaki vállalja, természetesen szív joga és ismer(het)i a saját szervezetét és dönt.


Bar ez igy igaz, nem art tudni, hogy a dontesed nem csak a sajat szervezetedet erinti (erintette).
Dátum: 2010.05.01. 17:18:40
Idézet: MESSER - 2010.05.01. 15:32:49
épitö karik ellen loool
okosabak ülnek ott mint aki ezt kitalálta ellenük

20 napig most is épitenek azok a karik azokban a szövikben és akik a helyükre mennek erős karik azok szöviröl szövire vándorolnak kitudja épitik a hülyeséget és mikor a szövi 1 millás épületet épitene majd kilépnek és az ö hülye összevissza épitése miatt kapnak majd büntit igy majd gyorsan 2 millát kell épiteni MILYEN JOL JÁRTUNK A HITELEL MI?
nekik meg megmarad a szernecse pontjuk minket meg szivatnak


Es ki tart fegyvert a fejedhez, hogy felvedd ezeket a karikat? Ki tiltja meg, hogy kirugd ha hulyeseget epit? Raadasul nem csak az epuletet hasznalod hitelbe, hanem a kutat is.