Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.05.10. 13:10:44
Idézet: Tpe71 - 2010.05.07. 23:19:12
Teljesen jó ötlet, és nem hinném, hogy a megvalósítása nehéz volna.

Hátha olvassák....


Leirta Miklos, hogy azert nincs toplista, mert az generalja az egyeni jutalom igenyet.
Dátum: 2010.05.10. 13:08:59
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 17:15:13
Idézet: Hype - 2010.05.07. 14:41:33
Mindenki ugyanoda menne.


Akkor én elmennék egyedül egy másikba, és tutira nyernék. A többieknek meg maradna az ezüst - jobb esetben, ha nincs még két olyan karakter, aki elviszi a másik két kategóriát is.


Nonono!
A kerdes az, hogy talalhatsz-e tobb terkepdarabot, mint 1 egyszerre. Mert ha kijon 386% talalati esely nalad egymagadnal, attol sztem nem fogsz 4 terkepet talalni vadaszatonkent, es maris buktad az eventet.
Persze elmeletileg.
Dátum: 2010.05.10. 13:01:04
Az, hogy a masodik es harmadik helyezett nyer-e dicsoseg medalt.
Idézet: Byzon - 2010.05.10. 11:23:29
Nem vagyok benne biztos, hogy a multizást kéne büntetni. Amíg mindkét karakterrel teljesen normálisan játszik a játékos, addig ebben nem látok játékromboló erőt. Anno ŐV-n, TF-en teljesen normális módon ha olyanom volt 200.000 karaktert indíthattam (ha lett volna ennyi zsetonom )ez nem gond. Igazából miért is lenne?


Tegyuk hozza, hogy elsosorban TF-en nagyon gyakori volt az olyan karakter is, akinek elsodleges celja a fokarakter segitese volt, tehat a karakterek kozott ala-fole rendeltsegi viszony volt felallithato egyertelmuen. Ugyan valamikor 96 tajekan volt egy szavazas a rabszolgazas tiltasarol, de gyakorlatban azok a modszerek lettek megvalositva (es hoztak valamennyire egyenesbe a dolgokat), amelyek a rabszolgazas keltette elonyt voltak hivatottak csokkenteni.
A masik, hogy se az OV se a TF nem PvP jatek. Az elsodleges cel nem masok legyozese, hanem a jatekban levo fix akadalyok lekuzdese volt.

Amugy en ott fognam meg a multizast, hogy egyertelmu ala-fole rendeltsegi viszony mutatkozik 2 karakter kozott. Illetve egy olyan szabalyt definialnek, ami elsosorban a jatekvezetes szubjektivitasan alapul, minthogy az objektiv szabalyoknal egy reszrol a tulkorlatozottsag, masreszrol a visszaeles lehetosege mindig felmerul. A szabaly szovege nem annyira konkret paragrafusszeru leiras, mint inkabb iranyelv kene, hogy legyen.

Egy ilyen rendszer melle pedig gyakorlatilag kotelezo lenne, hogy azokat a jatektechnikakat, amiket a jatekvezetes nem fogad el nyilvanossagra hozzak. Es igy az elv es a gyakorlati peldak egyutt eleg jol definialnak azt, hogy mit szabad es mit nem.
Dátum: 2010.05.10. 11:20:22
Idézet: Byzon - 2010.05.06. 20:20:36
Nem minősül csalásnak, ha a karaktert olyan másik karakter segíti, akivel a játékos személye nem azonos. Miklós nem tehet semmit és nem hozhat ez ellen állásfoglalást, lévén ez ellenőrizhetetlen, visszaélésekre alkalmat adó lenne.


Marmint ki es hogy elhetne vissza egy ez ellen meghozott uj szaballyal? Szandekosan elkezdesz valakit kamukarival LE-vel tomni, hogy letiltsak?
Dátum: 2010.05.07. 19:07:24
Mókás, de ez a turnusokban indított olimpia nekem is eszembe jutott, 1-2 perccel mielott olvastam volna. Tobb gond is van vele. A legnagyobb, hogy nem lehet garantalni az azonos nehezseget.
Dátum: 2010.05.07. 16:48:01
Idézet: Cyron - 2010.05.07. 16:40:31
Ariel, meg hasonszőrű AL-es karaktereim


Most csunyan megbuktal, mert Ariel az ez karim! Meg Galmuszk. Es Begginer. Vele voltam a Tyrantba' kemkedni, emlekszel.
Dátum: 2010.05.07. 16:46:14
Idézet: Darksol - 2010.05.07. 16:33:24
Sajnos most nekem kell kegyednek elégtelent adnom. Fent említett úr adottnak veszi a példában "B" karaktert (hívjuk mondjuk Tadpole-mak), mint aki többet épített "A" karakternél (legyen mondjuk Solina, neki szerencsés a természete, nem sértődik meg ) Ez esetben ha Tadpole Soli karaktere, Solit nem kell zárolni, mert ő többet épített nála 4x-5x? Ha ez a magyarázat, akkor én is csatlakozom Byzon pajtáshoz (bár őt kevésbé értem) és könnyesre röhögöm magam...


Felreertettel en Tadpole-t es Egont hasonlitottam ossze. Mivel oket zaroltak.
Dátum: 2010.05.07. 16:11:08
Idézet: Cyron - 2010.05.07. 16:06:13
[módosítás - nehogy már mindenki engem utáljon ]


Pedig erre alacsony az esely miutan megint osszecsaltal magadnak egy bajnokit.
Dátum: 2010.05.07. 16:09:37
Idézet: Damage - 2010.05.07. 15:52:31
Most akkor azzal fenyegetsz, hogy elrontod a karakterem is, nem csak a pókok játékát?
Hah, gyenge próbálkozás.
A háborús reform sem jött be


3 szintet is irhattam volna, de jokedvemben talaltal. A pokokat nem tudom miert emeled ki, mintha csak az o jatekukat rontanam el, mindenkiet elrontom, aki elvezi. Ha' me' hogy gondolja.

Haborus reformot nem is mertem megirni csak a Miklos nickrol, igy meg Ariel is vitatkozott vele, legkozelebbjobban odafigyelek a reszletekre. Esetleg kiirok egy kerdoivet, hogy:
Akarod-e, hogy eletbe lepjen az uj haborus rendszer (mostantol ha nyersz haboruban nagyon jol jarsz es garantaltan mindig nyerni fogsz!)?

Utana pedig leirom forumon, hogy en nem ertek egyet a valtozassal, de a jatekosok zome ezt akarta.
Dátum: 2010.05.07. 16:04:12
Javaslat: lehessen 12 medal fole menni (besorolassal es olimpiaval egyarant), de a 12 folott un. kiegett kvizmedalokat kapjon a karakter, ami elonyt nem ad.

Karlapon igy jelenhetne meg: 14 kvizmedal (+12% minden helyes kviz valaszra vadaszatnal).

Olimpian a valos kiosztott kvizmedalok szama lenne 7 (ha lesz meg egyatalan), tehat a jutalmazas ugyanugy csuszna, mint eddig.

Igy egybol jobb kedvvel kategorizalna az is, akinek mar maxos medalja van.
Dátum: 2010.05.07. 15:54:02
Idézet: Let. - 2010.05.07. 12:55:48
Kocos is említette a szándékos rossz kategóriabesorolást, szívesen hallanám ezt milyen formában akarja Miklós kiküszöbölni. Javaslatok már elhangzottak.


Itt en nem voltam naprakesz, Miklos irta, hogyha szandekosan rossz besorolasokat tapasztalnak visszakeresheto es szankcionalhato lesz az aki ezeket elkoveti. Amennyiben ez nem marad meg a szavak szintjen, elegseges megoldasnak tunik. Marad a scriptadatbazisba eleve beirjuk a jo ertekelest megoldas, ami ugyan etikailag kifogasolhato (bar mi nem, lasd AL topik/183, szandekosan nem linkeltem Cras, ne oktass ki kerlek), de legalabb nincs rombolo hatasa.
Dátum: 2010.05.07. 15:49:43
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 14:24:31
Idézet: Kocos - 2010.05.07. 10:54:43
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 09:48:43

Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!


A lelkedet is eladnád érte mi?
(én is)


Magamat még megértem, viszont egyetlen karakter van, akinek totál haszontalan ez a cucc, és az pont te vagy


Magamat en is megertem. Regrol kialakult jo szokas ez nalunk, de neked en semmi penzert nem adnek tapot, igy is taposabb vagy, mint kivanatos lenne.
Dátum: 2010.05.07. 15:47:26
Idézet: Damage - 2010.05.07. 15:45:51
Etikátlan magatartásod további szabálytalan és tisztességtelen előnyszerzéssel tetéznéd?
Ne légióskodj már!


Meg egy ilyen etikatlan megszolalas, es kapsz +1 szintet csak TP-bol. (Nem tomlek, beirom!)
Dátum: 2010.05.07. 15:37:30
9 pont elonyod volt IQ-ban.
Neked 2 medal, tetelezzuk fel, hogy nem ebben a kategoriaban neyrtel. Akkor ez csak 7 pont.
Innentol annak az eselye, hogy az o varija bejon 43%.
Annak az eselye, hogy a tied nem jon be, ismet 43%.
Tehat 18,5% eselyed van, hogy a varikort bukod. Amit utana nem egyszeru visszahozni. Tippre azert van eselyed visszahozni, tehat en azt mondanam, hogy 18-2 vagy 19-1 lenne a javadra a szimulacio, de ez meg mindig azt jelenti, hogy akar 10 esetbol 1szer is bukhatod a csatat. ost ez jott be. Valoszinuleg ha meg negyszer futtatjak a bajnokit azokat te nyered.

A hiba egyebkent ott van, hogy az IQ kulonbseget neked 40-ig fel kellett volna tornasznod, hogy kozel biztosra menj. Ugy a 10% bukasi eselyed leesett volna 1% alattira. De persze ugyis ki tudsz kapni.
Dátum: 2010.05.07. 15:27:09
Idézet: Damage - 2010.05.07. 14:49:54
Kóc odaszól Mikinek, hogy egyik hosszú hétvégére tervezzen be egy 3 napos BAN-t pár kirakatlégiósnak - Ez idő alatt szépen elmentek családot sétáltatni a Bükkbe -, és kész, violá, le van tudva a dolog. A CSP-t és PP-t jóváíratjátok utána, az egész műveletet pedig akkor kell lenyomni, amikor épp hazamegy pihenni a kristályhorda. Így majd jól megnyugszunk, és a JV is fitogtathatja a hatalmát és korrektségét


Az otlet kivalo, annyit talan modositanek rajta, hogy ne zaroljon, csak a CSP-t meg a PP-t irja jova. Es ebben az esetben en nagyvonalu lennek, rogton egy heti zarolast is jovairhatunk, hogy latszodjek komolyan vesszuk a dolgot.
Illetve persze ezzel is van egy gond. Tul sok idot venne el a vadaszat. Tehat csak a LE-t meg a TP-t irja jova.
Ja nem jo, akkor lerabolhatnak. Szerintem a legtisztabb megoldas, ha egybol a tulajdonsagainkat noveli meg szint*2-vel.
Dátum: 2010.05.07. 15:16:31
Esetukben a jelentosen tobbet epitett nem allt fent, 14,5 es 9,8 milla volt az epitesuk, mielott zarolva lettek. Ha ugy erted a Legio tobbi tagjanal, az duplan nem allt fenn, a Legio tobbi tagja az uj szoviben 3 het alatt jellemzoen sokkal tobbet epitett, mint ok mittudomen hany honap alatt.
Dátum: 2010.05.07. 13:55:01
Tadpole es Egon:
Tadpole regebben korabbi gazdajaval sokaig volt az eredeti AL tagja. Egon az eredeti AL-nek nem volt tagja. Mindketten a jelenlegi szovetsegunk tagjai voltak eleg regota, ketten egyutt epitettek azota 24,3 millio LE-t. Tehat aki azt gondolja, hogy multikarik meg rabszolgak huztak fel alank a - sajat magunkat nem szamitva - 4. legnagyobb szovit 3 het alatt, az nincs birtokaban minden adatnak.
Par napja a jatekvezeto zarolta oket, multizasert. Ekkor kb. 3 hete voltak az AL tagjai. Mi kiraktuk oket a sorainkbol.
A szabalyok atolvasasa utan egyertelmu, hogy a zarolas oka nem az volt, hogy aranytalanul magas/alacsony volt az epitesuk, tehat vagy ugyanazokat a karaktereket tamadtak, vagy "nyilvanvaloan ugyanaz a szemely vitte oket".
(Hamarosan frissitem a kinek az etikajahoz kene alkalmazkodni hozzaszolasomat, mert visszaolvasva ugy erzem nem egyertelmu. Akit esetleg erdekel, 2 oldallal ezelott talalhato.)

Mod: 183-as hozzaszolas, es mivel forditott rendben olvasom, ezert nem lehet rendesen linkelni, de talan ez mukodik annak aki szinten.
Dátum: 2010.05.07. 13:04:18
Idézet: Cofee - 2010.05.07. 12:59:12
Na ha legközelebbre megváltoznak a szabályok, én akkor leszek csak igazán mérges! Főleg a kezdéstől számított 15 napos jelentkezési határidő változtatása lenne nagy kiszúrás azokkal, akik most nem kaptak semmit, hogy legalább 2. eventből profitáljanak!


Nem erre akartam utalni. Sokkal inkabb arra, hogy most mindenki raugrott egy kufarra az elejen, legkozelebb meg oriasi kivaroverseny lesz. Mar elore szolok, hogy abbol lesz oriasi siras es/vagy kamukarakterrel jelentekezes generalodasa, hogy a 10-15. napon rengetegen akarnak majd beomleni a nyertesnek tuno kufarhoz, de a 3-szoros korlat gatat fog szabni nekik.
Dátum: 2010.05.07. 13:00:33
Idézet: Junior0 - 2010.05.07. 11:42:04
önmagában szarul van ez kitalálva
lehet olyan aki 300 darabbal végzetmedált kap és olyan aki 11 darabbal a 1. bonuszt, ez elég gáz szerintem
legalább a darabok számával arányosan mindenki kapjon LE-t legalább ennyi kárpotlást megérdemelne aki szenvedett hogy jo sokat összekaparjon


Aruljatok mar el, hogy lehet, hogy ez most jon elo? Az elso pillanattol kezdve le volt irva minden szabaly. Azota asszem annyi valtozott, hogy az EH bonusz novekedett, de mivel olyat senki nem kapott (ellenorzom azert, de tenyleg nem) igy ennek jelentossege minimalis.

Javaslom egyebkent az EH jutalom cserejet, hogy kiegyenlitettebb mezony alakulhasson ki.
Hirtelen otlettol vezerelve 1-2-3% szakifejlesztesi bonuszt tartanek jo otletnek, de ha valakinek van jobb, akkor ne titkolja el.
Esetleg +1-2-3 CSP/nap?