Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.06.03. 13:09:30
A helyes valasz semmi esetre sem hatarozhatja meg a kategoriat, hiszen ha mondjuk az irok kerdeskorben talalkozol azzal, hogy ki volt Mikszath Kalman? iro, festo, szobrasz, zeneszerzo, akkor rogton tudod mi a jo valasz.
Dátum: 2010.06.03. 13:05:25
Idézet: Jeriko - 2010.06.03. 12:39:35
Erről a Zanról lehet valamit tudni? Milyen relikviává változik (pl. már van olyan nálam), vagy mit csinál az olyan relikviákkal, mint pl. erőd permanensen megnő 3-al, császári tekercs stb.?
Fejlődés arany öve hogy működik, ha van már nálam egy ezüst?


Az erod permanensen megno nem relikvia, hanem egyszeri hatas. Engem inkabb a garling kristaly erdekelne, aminek a leirasa ugy hangzik, hogy "...ezutan megsemmisul".
Csaszari tekercs elvileg a megszerzes pillanataban aktiv kuldidet teljesiti, kerdes, hogy az atvaltozas megszerzesnek szamit-e.
Dátum: 2010.06.03. 13:01:36
Mi az oka, hogy a Joker lemaradt a listarol?

Halalkristaly tamadaskor is hat vagy csak vedekezeskor? Ellentmondo informaciok lattak napvilagot ezzel kapcsolatban.
Dátum: 2010.06.03. 10:52:43
Idézet: Viszok009 - 2010.06.03. 10:45:33
Majd ott megtudod...

Sör tétel megint nem lesz?


De. A büfében, holland aukció formájában villámárral.
Dátum: 2010.06.03. 10:30:21
Idézet: Freez - 2010.06.03. 09:30:10
Szövetségváltással kapcsolatban lenne egy kérdésem:
40M építéssel átmentem egy másik szövetségbe ahol a szövetségi építésem mindössze 380K lett. Ez így normális. (első átlépés).


A kutmerettel nyitsz az uj szoviben. Maximum. ha kevesebb, akkor nem tudom hogy alakul.
Dátum: 2010.06.03. 08:46:31
Idézet: Endyr - 2010.06.03. 08:26:42
Hat en meg pont forditva
Azt a logikat vettem elo, h a Ki enekli az X cimu szamot kerdesben 1 szamcim van, a valaszokban 4 eloado. Akkor 4:1-re gyozott az eloado. Szoval en a valaszok alapjan soroltam be eddig.
Jol szivatjuk egymast


En abbol indulok ki, hogy tegyuk fel te kvizjatekkal jatszol. Kivalasztod azt a kategoriat, hogy szamok, zenemuvek. Ott melyik kerdesre szamitasz:
- kinek a dala a ...?
- melyik nem XY dala?

Szamomra egyertelmu, hogy az elso.

Craslorg logikaja azert nem tetszik, mert olyan kerdes ami eloadorol szol, es szamrol nem elofordul (milyen nemzetisegu a system of dawn egyuttes?) de forditva (szam szerepel eloado meg nem) gyakorlatilag nincs. Lehet, hogy van 3 az adatbazisban, de erezzuk, hogy azert 3 kerdes nem tesz ki egy kategoriat.

Amugy ha mar beszelgetunk, csak szepseghiba: irok vannak, koltok nincsenek. Nem lehetne az a kategoria idok/koltok?

En egyebkent azt tartanam helyes ertekelesnek, ahol a fokategoria egyezik.

Jerikonak: az nem kerdes, hogy a cimke (tag, label ahogy tetszik) a XXI. szazad mappaja.
Dátum: 2010.06.02. 22:45:23
Idézet: Shutruk Nahhunte - 2010.06.02. 18:57:44
Kell egy hely szabadon.


A helyes megoldas: kirakni a figyelmezteto szoveget ami az allatok ablakban van a vadaszat oldalra is.
Dátum: 2010.06.02. 15:55:01
A legegyszerubb "osszetett" kategoria maga a bajnoki.
A szerver vegi bajnoki gyozetesei is szervergyoztesnek minosulhetnenek.
Dátum: 2010.06.02. 15:52:59
Idézet: Vaczakka - 2010.06.02. 12:28:48
Nálad gondolom pont fordított a helyzet, gondolom Neked meg a kristálypont a szűkebb keresztmetszet az extrém magas próba küszöbök miatt.


Kb. ugyanannyira gond mindketto, viszont az EP magatol regeneralodik.
Dátum: 2010.06.02. 11:59:26
Idézet: Ariel - 2010.06.02. 11:08:44
Idézet: Wuher - 2010.06.02. 10:11:08
A dolog buktatoja az elgondolás alapjában van, a torony a jelenlegi verzióban neked nem éri meg a több milliós költség miatt


Hogy ezt honnan vetted, fogalmam sincs. A torony nemcsak egyszerűen megéri, hanem olcsó is.


A piramisra gondolt, csak elirta.
Dátum: 2010.06.02. 11:53:19
Idézet: Damage - 2010.06.02. 10:59:07
Ismered azt a mondást, hogy "vizet prédikál és bort iszik"? Mert hogy éppen ezt írtad körül, még akkor is, ha nagy mennyiségű rizsával próbáltad tompítani a dolog élét.


Sajnos van az embereknek egy csoportja, aki ugy gondlja, hogy a vitanak es ervek utkoztetesenek masodik fazisa az, hogy amikor kifogyunk az ervekbol - mint az esetedben is tortent -, akkor az ellenerdekelt fel vagy annak mondanivalojanak minositesevel tudja igazolni sajat allaspontjat. En eltekintenek ettol, de felhivom a figyelmet azert ra, hogy itt pontosan ezt teszed, lasd rizsa.

Idézet: Damage - 2010.06.02. 10:59:07
Tudod, ha valaki nagy mellénnyel harcol valami ellen, de sutyiban pont azt műveli (azon indokból, hogy előnyt szerezzen belőle), azt úgy hívják, hogy KÉPMUTATÁS.


Sokan leirtak mar, te is tudod, megis ha a helyzet ugy kivanja nagyvonaluan eltekintesz tole, hogy egy PVP jatekban minden viszonyitas kerdese. Ha egy szabalyos de szamodra nem szimpatikus modszerrel a jatekban elonyhoz lehet jutni, es minden rivalisod ezt a modszert alkalmazza, akkor neked is alkalmaznod kell, hogy ne kerulj hatranyba Az, hogy ezt a torvenyszeruseget a jateknak megprobalod etikailag kifogasolhatova tenni, az...
... mit is mondtam a masik mondanivalojanak minositgeteserol? Ja igen, hogy nem elek vele.
Dátum: 2010.06.02. 09:50:08
Idézet: Endyr - 2010.06.02. 09:16:01
es ha elakad a szovi a maxossal, akkor onnantol hivhatunk vissza mondjuk 20 alacsonyat majd utana ujra leverjuk a nagyot? jol ertem?


Meg nem eldontott.

Miklos eredeti verzioja ugy szol, hogy minden nagy utan johet egy kicsi, de nem kotelezo. Viszont kicsi utan nem johet kicsi.
De felmerult, hogy ez az naggyal valo elakadas miatt nem teljesen jo es johessen barhany kicsi.
Dátum: 2010.06.02. 09:43:50
Idézet: Damage - 2010.06.02. 09:15:55
Idézet: Kocos - 2010.06.02. 08:26:05
Nem ertek egyet veled, attol hogy valaki a jatek egy aspektusaval nem ert egyet, meg hasznalhatja azt, ha az adott korulmenyek kozott megkerulhetetlen.


Lefordítom: Ha valaki nekiáll feszegetni a szabályokat, akkor neked is feltétlenül szükséges, nehogy "lemaradj".
Nagyon szépen mondtad Kóc.


Ugyesen ferditetted, de szo sincs ilyesmirol. Mondok egy peldat. Van most ez az ajanlos lelekszivos biznic. Nekem ez nem tetszik, visszasnak erzem a modszert, de azert megprobalok toborozni embereket, hogy legyen ilyenem. Egyelore mersekelt sikerrel (nincs ilyenem). Szabalyszegesrol, megkerulesrol szo sincs.

Mint ahogy a korbeepites eseteben sincs, az egy ugyes modszer a szabalyok hatekony kihasznalasara.

Vagy egy masik peldat. HT. Talan emlekszel meg, hogy mennyit otleteltunk forumon, hogyan lehetne mindenki szamara hozzaferhetobbe tenni a tornyot. Es kozben mi ennek ellenere, ugy hogy 100 nap feletti birtoklasunk volt pofatlanul epitettuk a HT-t. Itt sincs szo semmilyen szabaly megkerulesrol vagy athagasrol.

Tehat a ferditesedet minden tiszteletem ellenere vissza kell utasitsam.
Dátum: 2010.06.02. 09:06:59
Tulajdonsagoklra bontott stat hogyhogy nincs?
Dátum: 2010.06.02. 08:58:44
Nem olhetsz gyakrabban mint eddig. (Varakozasi ido 20 ora minimum.) Parat vagy mindet alacsonyabb szinture cserelheted, es az igazi epikus szintje ezalatt nem valtozik.
Dátum: 2010.06.02. 08:41:27
Idézet: Let. - 2010.06.01. 18:14:53
Csupán egy dukátért naponta (melyen még osztozni is kell) szerintem nem építenek ennyit a szövetségek. Az epikus ütés lassítását, tárgyhoz kötését (becserélését) még mindig nem támogatom.


60-as szintu targyakbol 2 db van ami 10 dukatot ad. Tehat atlagban 3 dukat/nap. Az azert mar triplaja a jellemzoen igen dragan elkelo aranytojast tojo tyuknak. Az meg mar kifejtettem, hogy egyatalan nem biztos, hogy osztozni kell.

Mod: mas szovikben is ilyen veszettul gyakran esik a Kolanc? Mi 9/40 aranyt hoztunk belole. (Elso nekifutasra 4, masodikra 5 esett a szeriabol, igaz elsore asszem nem volt ki a 20 monc csak valami 16.) Azert is erdekel, mert ez is +10-es targy, meg azert is, mert elmeletileg minden targy eselye azonos.
Dátum: 2010.06.02. 08:34:08
Idézet: Almási Viktor - 2010.06.01. 16:10:03
Lehet ad egy dukátot, annyira én sem tudom, de egy dukátért már nem éri meg olyan szöviben maradni, ahol elesel az ismételhető küldetésektől, mert akkor még ott sincs az ember.
Jó szöviben meg nagyon sokfele oszlana az az egy dukát, az már vicc kategória


Mondok neked 2 ilyen szovit kapasbol: TGY, Exodus. Raadasul a 30-as terkaput is pikk-pakk felhuzza aki akarja lelekkutbol.
Dátum: 2010.06.02. 08:29:17
Idézet: Vaczakka - 2010.06.01. 13:01:58
Halálfolyosó
LE
ÉP
ÉP
csata
csata
ÉP
csata
csata

Ez az a kaland, aminek sikerült a full ÉP-met 1-re redukálnia először, pályafutásom során. "Gratulálok" a szerzőnek, kívánom, minden második kalandja ez legyen.


Koszonom. Es a szoveg tetszett?
Amugy az volt a cel, hogy olyan kuldit csinaljak, ami tenyleg kihivas, de bukas eseten nem zabal frusztralo modon kristalypontot. Tovabba 2-3 nekifutasra tuti teljesited. Az eredeti tervben meg 4 EP proba szerepelt, de a szoveg miatt vegul az egyiket LE-re modositottam.

Mod: ha egyszuszra akarod megcsinalni, felfoghatod egy nagy egeszseg probanak is. Csak nem hasznalhatsz kristalypontot.
Dátum: 2010.06.02. 08:26:05
Idézet: Ösvényjáró - 2010.06.01. 20:21:01
Valóban az eleje óta ellene vagy, csak közben a meggyőződésben volt egy kis szünet, hiszen nem másért mentél a Defendersbe, mint a bónuszok végett. Így pontos talán, de ezzel nincs is semmi baj...


Nem ertek egyet veled, attol hogy valaki a jatek egy aspektusaval nem ert egyet, meg hasznalhatja azt, ha az adott korulmenyek kozott megkerulhetetlen.
Dátum: 2010.06.02. 08:22:09
Idézet: El Diablo - 2010.06.01. 21:16:41
Őszintén! Aki esélyes a bajnoki címre az a bónuszok nélkül is esélyes, mivel toronymagasan erősebb a többinél. Bónusz ide, bónusz oda meg fogja nyerni! A top meg had szórakozzon az építgetéssel Természetesen a portyákra is igaz ez, legfeljebb nem megy el -50%-on.


20. szint alatt vagyok (boven), ellenfelem bonuszai hozzam kepest:
TÖ-ben nekem van 22 pont elonyom, epuletekben neki:
+33 tamadas
+27 vedekezes
+15 IQ

Nincs ezzel gond egyebkent, mert amig lehet korbeepiteni, addig en is megtehettem volna, hogy korbeepittetem magam, illetve hogy ugyesebben epittetem korbe magamat a jelenleginel, meg ha neki szovibol ennyi elonye van, akkor azt mas fronton kell megprobalni visszahozni, de azt jeleznem, hogy az erv miszerint aki bajnok az ugyis annyival erosebb, hogy epulet bonusz nelkul is nyer, nem allja meg a helyet.