Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.10.11. 12:02:53
Idézet: NEMESIS 13 - 2013.10.11. 11:47:28
Összegezve: ha összelehet szedni minimum 6 kupont, akk megvan a balansz, de ha nem, akk csak annyi történt, hogy ,,két t*könrugás helyett csak egyet kaptunk''...


Aki eddig megfeleloen legenykedett, annak azert jellemzo volt, hogy arany -> platina valtasra hasznalta el a jutalmat. Az meg csak 4 kupon. Osszessegeben szerintem ha 4-5 kupon kijon az eventbol, es meg ket komoly relikvia is, az egeszseges kompromisszumnak tunik.
(Raadasul a kuponok felhasznalasa sokkal dinamikusabb, mintha egy arany relikviat kapsz. Peldaul nekem van egy bronz tudas torom - lehet rohogni - amit rogton csak 5-be kerul aranyra huzni.)
Dátum: 2013.10.11. 11:58:52
Idézet: Offsboy - 2013.10.11. 11:38:35
A gyógyitalosnak meg van +10 permanens ÉP hatása is, az azért nem rossz, bár lehet csak én értékelem túl, mert szeretem a sok ÉP-t.


+10 vagy +10%?
Mert ezt most elso nekifutasbol ugy ertelmeztem, hogy minden oskoves gyogyital +10 maxEP, de nem vagyok biztos benne, hogy helyesen.
Dátum: 2013.10.11. 11:51:57
Idézet: Bumburnyak - 2013.10.11. 11:18:23
Kóc egyszer majd olvasnék tőled olyat is ,h "ez de jó event volt"-"milyen jót építettem(100LE-ből 3millát,stb)"...


Szerintem ha figyelmes vagy most is olvashattal ilyet, igaz nem multidoben. 3 millat egyebirant 0 LE-bol illik epiteni.

Mindazonaltal engem, akarcsak a forumozok zomet az mozgat, hogy a hibakra es hianyossagokra hivjam fel a figyelmet. Nyilvan minden mas amirol nem beszelek, az szerintem jol van ugy, vagy mar beletorodtem.
Olyan ez mint amikor autot vezetsz. Nem szolsz ra minden elotted haladora, hogy ez az, jol csinalod ugyes vagy. Csak arra az egyre, aki szamodra ertelmezhetetlen manovereket hajt vegre.
Dátum: 2013.10.11. 10:40:49
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 09:56:40
Ha az első, és csak az első kapna valami kiemelkedő jutalmat, egész biztos, hogy meglenne a szervezés, összefogás, mert megérné foglalkozni vele.


Miklos, ezt is rosszul latod szerintem. 10-20% akit ezzel a modszerrel aktiv egyuttmukodesre ra tudsz venni, nem tobb. A szazalekos megosztas miatt ok nem birnak kivitelezni olyan strategiat, aminek szamottevo lenne a hatasa.
Csak a frusztraciot novelned egy ilyen megkotessel, mert aki passziv, azt nem nagyon erdekli, hogy tud-e nyerni, viszont aki aktiv, az ugy erezne, hogy tobbiek passzivitasa miatt van bukasra karhoztatva. Annal meg nem nagyon van roszabb erzes. Plane, hogy itt a tarsaidat nem te valaszotd meg.

En az aktivitas, es a valos strategia megvalositasat abban latom, hogy az emberek nevezeskor valaszthatnak, hogy stratega vagy landzsas modban szeretnek vegigtolni az esemenyt. Aki nem akar strategiazni, nem akarja karasgelni, hogy hova kell tamadni, csak jatszani szeretne, az landzsas lesz. Aki szeretne a strategia kialakitasaban reszt vallalni, az stratega. A strategak valamilyen modon kijelolik, hogy hova kell tamadni, es mindenki csak oda tud tamadni a kovetkezo napon. (Napi egyszeri kijeloles, de persze lehet tobb mezot is valasztani.)
Ez persze egy nagyon elnagyolt vazlat csupan, de a lenyeg, hogy ugy kell meghagyni a jatekosoknak a passzivitas lehetoseget, hogy ezzel az aktivabbak semmiben ne hatraltassak.
Dátum: 2013.10.11. 10:31:26
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 09:56:40
Azon is elgondolkodtunk, hogy megoldjuk, a játék chatban legyenek hordák szerinti channelek.
A chat olyan kommunikacios forma, ami az egyidejusegre epit. Egy strategia kialakitasa, dontesek meghozasa kifejezetten idoben aszinkron kommunikacios igenyeket kell, hogy kielegitsen, ezert mindenkeppen forum jellegu felulet volna kivanatos.
Dátum: 2013.10.11. 10:29:29
Olyan sokat szapultam ezt az esemenyt (valojaban a korlatozast persze), hogy a teljesseg kedveert leirnam, hogy meg az altalam elkepzelheto legbutabb korlatozassal is lenyegesen jobb lesz, mint a terkep.
Dátum: 2013.10.11. 10:28:02
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 09:20:11
Kocostól, Offsboytól továbbra is várom a konkrét példát, hogy ez milyen módon korlátozza az ő játékukat.


Na akkor vegyunk elo a gyuszut, mert kell meg par meritesnyi viz a tengerbe.
Az en jatekomat es mas jatekat igy ugy korlatozza be az altalad felvazolt korlat, hogy a maximalis tap eleresehez naponta pontosan annyit kell portyazni amennyi a napi korlat, mindaddig, amig az event egesze soran a megfelelo mennyisegu PP-t elo lehet allitani. Ha 65 a napi korlat, es NINCS mas korlat, akkor ez 1365 PP, ami szamomra sajnos meg a nagyon konnyen eloallithato kategoria. Ezert ha szeretnem a maximalis tapot elerni, es kopjetek le erte, de szeretnem, akkor ez azt a terhet roja ram, hogy minden egyes nap 65 PP-nyi csatat el kell tolnom. Ez elesen szembe megy azzal, ahogy Ariel is fogalmazta, hogy a jatek eddigi alapvetese tenyleg az volt, hogy par napot ide-oda szabadon tologathatom eroforrasaimat.
Ez az a kotottseg - amire valos indokot, hogy miert szukseges en eddig nem olvastam a "tolladbol" - az amitol meg szeretnek szabadulni.
Tobb megoldast is latok ra, egyik sem sajat kutfejembol szarmazik, hanem elolvastam a jatekostarsak otleteit:
A/ Legyen egy osszcsata limit, ami folott a napi csatak szamatol fuggetlenul jon a dupla esetleg tripla PP buntetes, es ez a limit ugy legyen belove, hogy napokra elosztva kisebb legyen mint a napi limit (pl. 1050 nagylimit, 50/nap, 65 napi limit). Ekkor a napi limit es a nagy limit egy napra eso resze kozotti puffer az, amit szabadon lehet tologatni a napok kozott. A fenti peldaban jo kozelitessel 4 napbol eleg 3 napon aktivnak lenni.
VAGY
B/ A Napi limit haladja meg lenyegesen a szerezheto PP-k szamat. Peldaul ha 100-ra allitanad a napi limitet, ahogy azt tobben javasoltak, akkor mar elerjuk azt a kategoriat, hogy ugysem lehet ennyi PP-t szerezni, tehat a napi atlag elkoltheto PP es a napi korlat kozotti resz kepezi a fentihez hasonlo mozgathato puffert.

Illetve bar en nem igazan tervezek a toplistara hajta az esemeny soran, mivel PP italt nekem ebbe nem eri meg beforgatni, azt eszre kell venni, hogy a toplistara hajtok kapjak ezzel (meg szinte barmilyen korlattal ugyanez lene a helyzet) a legkomolyabb buntit. Ezt is egy koncepcionalis hibanak tartom, hiszen ha valaki szeretne megszerezni az extra jutalmat es toplistara hajt, az miert jo, ha extra buntit kap melle? Szamomra ez igy ellentmondasnak tunik. Ha nem akarjuk, hogy az emberek egy bizonyos merteknel tobb eroforrast oljenek az esemenybe (nem tudom persze miert ne akarnank), akkor nem kene jutalmazni azt, aki ezt megteszi, nem?

Egyebkent szamomra megdobbento volt amit Arielnek irtal, hogy 65 csata 5 perc, ebbol tenyleg az derul ki, hogy eles kornyezetben nemigen jatszol a jatekkal, hiszen kozben gyogyitani kell, kuldeteseket varialni (3-asaval porgetni) kalandokat megoldani ha felgyulnek. Ez mind reszet kepezi a PP elkoltesenek. Ahogy Ariel irta is napi 20-25 kuldit csinal. Ha agyatlanul megnyomja a gombot 65-szor nagyon nem ugyanazt a hatast fogja elerni.

Sapphyre: pont hogy a "korlátozás" ad értelmet a toplistáknak. Ha az utolsó napokon tudnád lenyomni a csaták nagy többségét, vagy mindenkinek fixen 1050 csatája lenne, akkor a toplistáknak nem sok értelme lenne. Így viszont a toplista, mint minden játékban, aktivitást igényel, és az erőforrások jól tervezett felhasználását.


Na amit itt irsz annak homlokegyenest az ellenkezoje a helyzet. Most minden ertelmes embernek lesz korlatnyi csataja vagy valahol nagyon kozel hozza, es aki toplistara akar hajtani az kap a nyakaba buntetest. IGY nincs ertelme a toplistanak. A toplista a jatekok zomeben nem jar egyutt azzal, hogy buntetest osztanak melle. ez olyan, mintha a bajnoki gyozelemert nem +1 medal jarna, hanem -1 mindenre. Mar a normal jatekban.

Viszont én úgy látom, jópár embernek már így is kissé komplikált az esemény, ezt nem nagyon kéne még tovább bonyolítani,


Egyszerusiteni viszont ugy lehetne, ha a celtalan, ertelmetlen es kontraproduktiv korlatozast egyatalan nem tennetek be. Ha mar beteszitek, akkor azert megoldani ROSSZUL, mert igy egyszeru kicsit olyan, mintha a bak kezemmel vakarom a jobb fulemet ugy, hogy kozben meg az oroom is viszket.

ráadásul a programozói kapacitásunk is véges, az hogy minden meglegyen időre borotvaélen táncol


Ujabb remek erv amellett, hogy a ~ korlatot ne vezessetek be. Szerintem is kar olyasmire programozoi eroforrast fecserelni, ami senkinek sem jo.

Lesz ilyen esemény máskor is, a gyakorlati tapasztalatok alapján természetesen lehet majd változtatni a következő alkalommal.


Well-well-well. Mekkora profeta vagyok.
Dátum: 2013.10.11. 07:12:32
Idézet: Zolti - 2013.10.11. 06:46:38
Akkor ideje lenne elkezdeni agyalni rajta...


Mar biztos kitalaltak, csak nem kotottek az orrunkra.
Dátum: 2013.10.11. 07:11:03
Eszembe juttt egy erv a napi korlat mellett. Igy nem lehet annyira kihasznalni az esszenciakat. Nem tudom, hogy ez szerepel-e Miklos indokai kozott, es ha igen eddig miert nem irta le, mint ahogy arra sem mernek megeskudni, hogy ez akar a jatekosok, akar a jatekvezetes szempontjabol esszeru korlatozas lenne.
Dátum: 2013.10.10. 23:33:06
Idézet: Sapphyre - 2013.10.10. 22:28:03
A korlátozás nem fogja feleslegessé tenni a toplistát?
Vagy mindenki aki a limitig nyomja első lesz?


Aki toplistas akar lenni, az majd elbukja cserebe a PP-t. Nem tudom ezt se, hogy miert jo, de ez boven a kisebbik baj.
Dátum: 2013.10.10. 18:44:22
Idézet: Miklós - 2013.10.10. 17:24:55
Ha ennél több lenne a limit, én biztos azon agyalnék, hogy mekkora előnyhöz jut hozzám képest az, aki 30pp-vel megy, és/vagy több portyapontot tudott bespájzolni (egyébként így is, csak az előnyük kevesebb, és azért ezen már agyalni kell, érdemes-e még a 2pp-ért is betolni a támadást, és ha igen, mikor, mennyit).


Szia Miklos!
Sajnos nem ertetted meg amit irtam. Bizonyara bennem van a hiba, nem tudok erthetoen fogalmazni, ezert arra kerlek olvasd el amit Offs irt, az szamomra tokeletesen ertheto, kerek egesz.
Dátum: 2013.10.10. 15:41:07
Idézet: Miklós - 2013.10.10. 13:34:41
Arról lehet szó, hogy a napi limitet felemeljük, de a 100-at túlzásnak érzem. Ahogy írtam, az ahhoz vezetne, hogy mindenki kötelezőnek érezné a napi 100 kihasználását, és akkor menne a váltás a 30 pp-re, meg menne a sírás hogy kötelező megvenni a portyaitalt a napi ajánlatban.

Ha felemeljük 65-re, akkor aki 300 pp-vel kezd, és fél éve spejzolja a portyaitalokat, az is kényelmesen bele fog ebbe férni és nem kell feltétlenül minden nap csatáznia.


Miklos, ha felemeled 100-ra a napit, es 1050 folott dupla PP-be kerul, 1575 folott tripla PP-be kerul, akkor nincs ertelme kihasznalni a 100-at minden nap, illetve semmivel se tobb, mint az altalad eltervezett rendszerben, ezert nem letezik az a tapnyomas amitol felsz.
Dátum: 2013.10.09. 22:58:37
A chat fizikailag alkalmatlan ilyen jellegu kommunikaciora.
Dátum: 2013.10.09. 22:57:28
Idézet: Little Richie - 2013.10.09. 22:06:21
Ok, valóban. De az összes úgy sem megy az eseményre, elvégre azért kamrázni mindenki szokott, nem?


Jo, ezt nem tudom, en soha nem kamrazok (ertsd: nagyon ritkan teszem).
Dátum: 2013.10.09. 22:54:37
Idézet: Miklós - 2013.10.09. 22:50:19
A mostani limittel kikötjük, hogy 1050 csatáig még "optimálisan" használtad a portyapontokat (tehát kaptál kb. 21x30=630-at plusz hoztál 370-et spórolt pp-k és portyaitalok formájában) ha ennél többet akarsz költeni, azt csak csökkenő hatásfokkal teheted meg.


Ami megoldhato lenne a napi limit nelkul, ahogy azt Ariel leirta. (Bar az elvvel nem igazan ertek egyet, de el lehet fogadni legalis nezopontnak.) Igy ez a napi limit bevezeteset megint csak nem indokolja.
Dátum: 2013.10.09. 21:53:38
Idézet: Little Richie - 2013.10.09. 21:46:22
Ha nem vagy 30 pp-n akkor mi bajod? Napi 28-at kapsz maximum, elég két naponta részt venned az eventben.


Hat 29,75 az a 28.
Dátum: 2013.10.09. 15:19:02
Az egy nappal kesobbi indulas hogyan befolyasolja a tovabbi tervezett esemenyek indulasat? Az esemeny 21 napig fog tartani?

Mod: Kerdeimre megtalaltam az esemenytervezet menupontban a valaszt. Koszonom.
Dátum: 2013.10.09. 15:18:06
Idézet: Miklós - 2013.10.09. 12:58:01
Ariel minden Miklós féle aggodalomra adott olyan alternatívát, ami 100%-osan lefedi azokat az általunk kifogásolt kötöttség nélkül

Itt ha jól értem, arról van szó, hogy ti azt szeretttétek volna, hogy legyen lehetőség az eseményt egyetlen nap alatt letudni,


Nem, ilyet nem akart senki. Elmeletileg is szinte lehetetlen, tekintve, hogy ehhez 750 PP-t kene italbol eloallitani, ami testverek kozott is 150 PP ital, vagy 250 kisebb PP ital. De ha igy is tennek, akkor elbuknam azt a sok-sok PP-t amit menet kozben kapok, tehat pont ott lennek, ahol a part szakad, pont ugyanazon szopas hatsa ala kerulnek, amit elkerulni szandekszom.

Ami en szeretnek pl.: Penteken altalaban reggel 7-kor kelek, reggeli ugyes bajos dolgaim intezese utan munkaba indulok, ahol erdemi jatekra nincs lehetoseg. Utana esti programom van es ejjel 1 korul esek haza. Bumm egy napbol kiestem, gyakorlatilag buktam vele 25-33 PP-t. Arra van ido, a nap soran, hogy belepjek konstizni, szerencsekerekezni, ajanlatot atvenni, allatokat kennelbe eltenni (bar azt altalaban elozo nap megoldom) 50-et portyazni, kalandozni, kuldizni stb. nincs. Eddig ezt a jatek nem buntette. Jo sisakszilankbol kaptam kicsivel kevesebbet, de ennyi. Minden mas megtehettem amikor hazaertem, ejjel egykor. Az esemeny alatt ezt a lehetoseget tiltod le.

1.) Előnyt jelent később csatázni, amikor már látod, hol mi a helyzet.


Ez nem allja meg a helyet errol irtam mar, olvasd visssza ha erdekel, de szempontunkbol lenyegtelen is, mert Ariel leirta, hogy mikent lehet a csapat szintu taktikazasbol ugyanazt a hatast elerni mint igy. Egyeni szintu taktikazas meg elvileg nem lesz, mert a hordavaltas le lesz tiltva az esemeny alatt (vagy nem?), igy nem lehet gyorsan atruccani a nyero csapatba.

Ha egy nap letudsz minden csatát, akkor legegyszerűbb a végére hagyni mindent. Ez nemcsak a taktikázást öli meg, de a szervert is szétterheli, elég kellemetlen lenne, ha utolsó nap amikor mindenki minden csatát le akar játszani, lehalna a szerver.


Igy van, de eddig se volt ilyen (Kufar, Xeno, Landi), ezutan miert lenne? A csapat szintu taktikaert, amin az utolso napon erdemben mar nem lehet valtoztatni? Aligha. Jo Zarknodnal volt egyszer, de ott ugye azert, mert nem fix idopontban volt a vege, es az utolso fazis par orat vett csak igenybe.

És ez nemcsak arra vonatkozik, ha vki utolsó napra hagyja, ha teszem azt a 10. napon délelőtt 10-kor áll neki jobb gombbal gyors egymásutánban benyomni 1000 db portyát, az ugyanúgy jelentős túlterhelést okozna.


Pont mint eddig a Xenonal, vagy a Landinal, ahol minden tovabbi nelkul meg lehet tenni. Az erved nem allja meg a helyet.

2.) A játék jobb úgy, ha minden nap beléphetsz, csinálhatsz valamit, és nem 3 heti egy belépéssel tudod letolni a "havi adagot". (A másik verziót - teljes szabadság, akkor költöd el a cselekvésed, amikor akarod - kipróbáltuk más játékban, nem működött).


Miklos: mi azt szeretnenk, ha ugyanaz a szintu kotottseg maradna meg az esemeny alatt, ami a jatekra 5 evig jellemzo volt. Ha 5 evig mukodott, akkor miert most kell ezen valtoztatni?

Nagyon sajnalom, hogy az ervelesed ezuttal arra korlatozodott, hogy megismetelted amit irtal, anelkul erdemben reflektaltal volna a felveteseinkre. Illetve ahol reflektalni probaltal ra, ott sulyosan felreertelmezted, nehez ugy ereznem, hogy szandekossag nelkul.
Dátum: 2013.10.09. 09:28:35
Idézet: ADZSI76 - 2013.10.08. 19:27:10
Vesszô után pedig szóköz... A 3 pont után is, ami nálad 4 darab... Nyelvtan érettségi, külön írandó!


Azt, hogy ES-el ki sem emelted, pedig az nem csak kozpontozasi hiba.
Dátum: 2013.10.09. 09:25:51
Idézet: Azazel - 2013.10.08. 14:55:17
Kezdem úgy érezni,mintha emeltszintû nyelvtanérettségin lennék....Egyébként,'ÉS'-el kezdünk mondatot?


Bizonyos esetekben igen.