Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.06.11. 08:10:38
Miert szivna a fogat? Igy kell hosszu tavra tervezni.

Meg mindig egy tetellel rovidebbek vagyunk V1-en.
Dátum: 2010.06.11. 08:05:39
Ha valaki scripthasznalatra buzditana, akkor megertenem felhaborodasodat, de itt gyakorlatilag mindket oldal azt mondja, ne hasznald. Akkor mi olyan felhaborito ebben? Elmarad a katarzis amit a scriptelok jol-porul-jarsasa okozna?
Dátum: 2010.06.10. 10:44:36
A legnagyobb dicseret a jatek keszitonek a jatek torteneteben:
Aranytojastojo tyuk
Jelenlegi licit: 840 aranydukát (Nagycapa)

Viszont mintha egy tetel hibadzana.
Dátum: 2010.06.10. 09:31:05
Idézet: Grimlix - 2010.06.10. 08:49:49
"Tegnap, 13:16 az aukción megvásárolta a következő tételt: A mágia kisebb köve 0 aranydukátért. "

A tegnapi Aukción licitáltam a A Mágia kisebb kövére. A licitemet levonta, követ nem kaptammmeg
mit csináljak?


bug kukac vegzetur potty hu
Idézet: Mangetsu - 2010.06.09. 18:12:36
Igazság szerint valamilyen mértékben igaza van a költő kisasszonynak, ugyanis ha szavanként értelmezzük a kérdést, kiderül, hogy az egyetlen lehetséges válasz a gyufa. Én megnézem azt az ember, aki képes egy villanykapcsolóval bármit is "meggyújtani"... maximum felkapcsolni


A koznyelv a meggyujt szol hasznalja a villany felkapcsolasara. Szoval magyarul a meggyujt szo, az nem csak tuz okozasra vonatkozik.
Szerintem pedig egyertelmu. Eloszor felkapcsolod a villanyt (aminek a kapcsoloja pont a konnyu megtalalhatosag miatt az ajto mellett lesz valahol), hogy megtalalhasd a gyufat amivel meggyujthatsz barmi mast. Egy szerepelt eleg lett volna.
Dátum: 2010.06.09. 15:42:08
Viszont a gyujtogetos resze maradjon meg, mert gyujtogetni mindig jo.
Dátum: 2010.06.09. 15:10:29
Idézet: Dark Phoenix - 2010.06.09. 15:07:01
Más: a besorolásból származó medál akasztója lehetne kék így különböztetve meg a szerzés módját és növelve a sokfélét magamra aggatok metódust (öcsívment).


Pedzegettem ilyesmit (lasd akarhany kvizmedal, de max 12 hatasa ervenyesul), de azzal lettek elzavarva, hogy ez a komoly fejlesztesektol venne el az idot.
Dátum: 2010.06.09. 15:08:27
Ez igy egeszen jol hangzik.
Dátum: 2010.06.09. 13:06:24
Idézet: Miklós - 2010.06.09. 13:03:04
Változás inkább akkor lesz, amikor valaki összerakja a 2. ultraesszenciát, és attól kezdve egyetlen kattintással be tudja idomitani az állatokat minimális költséggel, nyomja rá a gradulátumot és utána sajtolja. EZ valóban növeli az időfüggést (de ez általában jellemző az új fejlesztésekre), mondjuk ez tényleg a néhány hardcore-nak van kitalálva akinek erre van igénye.


Es ha az a nehany hardcore itt korusban ervel ellene, akkor ez biztosan jo irany?
Arrol nem is beszelve, hogy ez napi 8 osko meg 2 oskoves gradulatummal is. Ami azert havi 3000 HUF.
Idézet: Kvnoemi - 2010.06.09. 12:36:56
Sziasztok! Kíváncsi volnék, hogy a 25%-os határt hány válaszolónál veszik figyelembe? Van egy elfogadott kérdésem, eddig senki nem tudta a helyes választ. Hány rossz után számíthatok rá, hogy kihajítják?


Ha nap vegen 20 folotti valasz es 25% alatti jo valasz van akkor repul.
Dátum: 2010.06.09. 12:38:13
Idézet: Agatity - 2010.06.09. 12:32:10
Én köszönöm, Jeriko...


Sztem jobban jarnal, ha egyertelmubben fogalmaznal, mert ebbol a hozzaszolasodbol meg azt gondolhatja valaki, hogy scriptezel, ami zarolassal jar.
Dátum: 2010.06.09. 10:44:22
Idézet: Birka - 2010.06.09. 10:39:02
Nem beszélve róla, hogy V3-at nézve az az épület építési költsége miatt a "közembernek" elérhetetlen lesz az épület a köv 3 évben


Marmint a top bevaltas lesz elerhetetlen, nem?
Az also szinteket pikk-pakk fel lehet huzni, meg az elofeltetelekkel is. Meg a 25-os szint is hamar meglehet (par honap). Az 50-es a tenyleg odebb van.
Dátum: 2010.06.09. 10:41:29
Idézet: Ricardo - 2010.06.09. 10:37:41
Én scak azt látom, hogy egy rohadt bonyolult. Kocos meg Jerikó értik, mindenki más meg csak pislog, mint hal a szatyorban. Remélem ez a fejlesztés csak magas szintre kerül be, és akkor jó darabig nem kell mad foglalkozni vele. (Magához az épülethez nem tudom mikor tud majd reálisan mindenki hozzáférni, azt nem is számolgatom. Valaki majd megmondja.)


Sztem nem kell megijedni tole. A 95%-at nem kell erteni ahhoz, hogy hasznald. A lenyeg a bevaltas, amit 1-2 probalkozas utan keszsegszinten fogsz tudni te is.
TF-en volt egy ilyen fejlesztes, csak ott a bevaltashoz meg extra kalandot is vegre kellett hajtani, es az sem okozott gondot a jatekosoknak.

A mogottes szamolgatas meg megmarad az ilyen kockaknak mint mi.
Dátum: 2010.06.09. 10:26:17
Idézet: Jeriko - 2010.06.09. 10:15:08
Nincs ingyen. IRL idővel és unalommal fizetnek érte. Legjobb úton lesznek a játék abbahagyása felé.


Az a pont, amig amugy is elveszne tulcsordulas okan, az szted nincs ingyen?
HALLO!
Szotagolom.
El-vesz-ne.
Dátum: 2010.06.09. 10:12:49
Jeriko: sztem rossz oldalrol fogod meg a CSP/PP koltsegeket. Ezek nem azoknak van akik minden pontot elkoltenek. hanem akiknek tulcsordul minden amugy is. Neki pont ingyen van.
Dátum: 2010.06.09. 10:06:12
Na azt vegkepp nem hiszem el, hogy valaki minden allatat 20-as szinten tudja sajtolni. Minimum 190 orara jon ki nekem jelenlegi szabalyokkal mire megvan egy 20-as allat a kennelben. Ha harcol is, akkor talan fele ennyi ido. De az is 4 nap!
Dátum: 2010.06.09. 09:55:08
A ketkulcsos adohoz annyit fuznek hozza, hogy evi 15 milla szuperbruttoig lett volna 17% a korabbi tervek alapjan.
Az ervek amik utkozhetnek a masodik kulcs eltorlese kapcsan:
- Ha van magasabb adokulcs, akkor akik extra sok bevetelt termelnek a vallalkozasukbol, nem fogjak kifizetni maguknak ber formaban, hanem ugyeskednek.
- Ha eltoroljuk a magas adokulcsot azzal a leggazdagabbak jarnak jol.
Nyilvan az igazsag valahol a ketto kozott van.

Adojovairas. Masfelmillio ember van minimalberre bejelentve. Ez az ossze munkavallalo kb. 40%-a.
Aki valojaban a minimalber nettojat viszi haza minimalis. Persze ettol meg letezo reteg, am ezt mashogy (szovialis uton? minimalber emelesevel?) kell megoldani, a minimalber adomentessegenek eltorlese elkerulhetetlen volt.

Kiskapukat nyitni mindig hiba, lehet, hogy a Tescónál ezután se fognak hirtelen minden pénztárost ház körül segítő rokonná átminősíteni, de ebből azért lesznek visszaélések.
Eddig is volt fekete munka. Ha atmegy ilyenbe az mar legalabb szurke. Feherbol ilyenbe nem hiszem, hogy komoly athuzas lesz.

Gyümölcspálinkát lehessen engedély nélkül főzni.

Ez egy alapvetően fontos intézkedés, egyetértek vele


Nem ismerem a pontos szabalyt, de azert nem artana gondoskodni rola, hogy ne vakuljanak meg az emberek csoportosan a nem megfelelo technikaval keszult palinkaktol.

Havi bruttó 2 millió forintos keresetnél plafont húznak meg a költségvetési szférába tartozó minden, még a kormány irányítása alá nem tartozó szerveknél is, beleértve az MNB-t is.

Nem hiszem hogy bárki együtt tudna érezni azokkal, akik eddig 6-8misit kerestek havonta, és most harmadolódik negyedelődik a "bérük".


Az a baj, hogy egy csucsvezetot azert kell megfizetni, mert a munkaja sokmillio pluszt vagy minuszt okozhat. Nem feleltetlenul a joszandek vagy annak hianya miatt, hanem a kepessegek miatt is. Es ha nem tudjak megfizetni a jo kepessegu embert, az SOKKAL tobb felesleges kiadast termelhet, mint amennyibe a jo vezeto kerul.
Nem tudom, hogy mik a pontos szamok, de sztem a levagas altal megtakaritott penzt lehetne fedezni a BKV vesztesegenek 10%-os csokkentesevel. Ha nem valaki javitson.

Azért ez a szabály fura, olyan, mintha azt mondanám, a portyával mostantól max. 20ezret lehet szerezni 1-től 200-ig szintig, függetlenül mindentől. Jobb lett volna inkább valamilyen arányos leosztás a vezetőknek, mert a fizetések egymáshoz való aránya nyilván valamennyire tükrözi a felelősségvállalást, stesszt, hozzáértést stb.. Ennél még az ingatlanadó is jobban volt kitalálva
Dátum: 2010.06.09. 09:40:12
Esszenciat egy csoportbol tudsz szerezni. Tehat spec gradulatummal 20% eselyed van katalizatorra. Ebbol kell 6. Az rogton 30 esszencia ugye. Meg a tobbi 20, amik (hosszu tavon) egyenlo mennyisegben folynak be.

Ha valaki gradulatum nelkul tolja, akkor csak 4% eselye van katalizatorra, tehat akkor a 6 katalizator eleve 150 esszencia, igaz mire ez megvan minden mas is. Asszem leszogezhetjuk, hogy gradulatum nelkul az ultra-tapot osszerakni kozel lehetetlen. (1 ev)
Ja a masodik felet te is leirtad. Mind1 mostmar nem torlom ki.

Idézet: Jeriko - 2010.06.09. 09:31:30
Idézet: Kocos - 2010.06.09. 07:48:01

Ha valaki csak idomitatlan allatot sajtol, akkor napi atlag 0,4 esszenciat talal.
Miutan katalizatorbol 6 kell az ultrataphoz, igy osszesen atlag 50 esszenciabol jon ki egy ultra-tap, ami igy 125 nap (ami lehet 50, de 200 is).


Ez az 50 esszencia nem látom, hogy jött ki
Az ultratáphoz kell összesen 6*5=30 esszencia, ami a napi 0,4-el számolva (ez prémium mellesleg) 30/0,4 = 75 nap (esszenciák darabszáma alapján).
Ha nem utazol esszenciatípusra (valószínű a nagyon hiányzó részeknél érdemes lesz, mert 25 féle esszencia van, így annak az esélye, hogy esik is, és az esik, ami pont kell, elég kicsi), akkor a 6 katalizátor lesz a szűk keresztmetszet. Mert mire 6 összejön katalizátorból, addigra összejön a többiből is (már ha egyforma eséllyel esnek), azaz 6*25 = 150 esszenciából jön ki a 6 katalizátor, ami 150/0,4 = 375 nap.

Emiatt a gradulátumot kötelező lesz használni, különben soha nem lesz ultratápod.
Dátum: 2010.06.09. 09:26:51
Idézet: Offsboy - 2010.06.09. 08:25:42
Idézet: Kocos - 2010.06.09. 07:48:01

Erdekesseg:
Ha valaki csak idomitatlan allatot sajtol, akkor napi atlag 0,4 esszenciat talal.
Miutan katalizatorbol 6 kell az ultrataphoz, igy osszesen atlag 50 esszenciabol jon ki egy ultra-tap, ami igy 125 nap (ami lehet 50, de 200 is).


Az is érdekesség, hogy aki viszont gradulátumot hsznál minden idomítás/sajtoláshoz, az pontosan tizedannyi idő alatt készül el, átlagosan 12,5 nap alatt. Elég nagy különbség.


Tegyuk hozza, a tized annyi ido akkor all, ha MINDEN allatot beidomit az illeto es gradulatummal sajtol.
En remelem, hogy ez nem fogja megerni, peldaul mert rohadt sok LE, es erosen remelem, hogy nem pont az egyik ultra-tap fog ennek keresztbe tenni. (100-as szintu allatokbol 50-et idomitani pillanatnyilag 1,5 milla LE).

Erdekesseg meg: Ha egy szovi nullarol 50-re csak LE-bol huzna fel az Alkimista Labort, csaknem annyival none a kutja, mint amennyi a legnagyobb kut jelenleg a jatekban. (Tyrant)