Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.09.09. 08:02:40
Idézet: Ywgarrd - 2010.09.08. 17:43:03
Igen, az én ötletem volt a kivezetés, illtve az x idő utáni megszüntetése a szakértelemnek.
Annyi haszna mindenképp lenne, hogy egy másfél éves maximális idő esetén, aki addig nem használta, az megtehetné.


Mar ha ez haszon. Mondjuk Elorelato Elemer felvette a VF-et amikor kijott, mig Lassu Lajos nem. Tegyuk fel, hogy egy ev a VF maximalis idotartama. Eltellik egy ev, EE-nek megszunik a VF hatasa. LL viszont most kap eszbe, hogy hat akkor o lassitana. Ujabb egy ev mulva ugyanazon a szinten vannak. Hiszen mindketto egy evet VF-ezett (tekintsunk el az egyeb visszafogasi lehetosegektol a vicc kedveert).
Igenam, de LL-nek az elso evben es a masodik evben is volt nemi szintelonye EE-hez kepest (mondjuk ha egy ev alatt 20 szint kelett kozottuk, akkor 10 szint kulonbseg 2 evig atlagosan). Ha csak a vadaszatot nezem, sajtolast, terkaput, egyeb nyalanksagokat nem, akkor ez bizony 4,2 millio LE kulonbseg. Minden osszevetve tehat nem tulzas allitani, hogy egy ilyen rendszerben az elorelatobb ember 2 ev alatt 5-10 millio LE-s hatranyba kerul.
Persze tisztaban vagyok vele, hogy ez szamtalan mas fronton behozhato ennyi ido alatt, es EE nevebol fakadoan be is fogja ezt hozni LL-on, de az elv azert kifogasolhato.
Dátum: 2010.09.09. 07:54:06
Idézet: Darah - 2010.09.08. 13:12:55
No igen, ez kimerítené bőséggel a VU 2.0 fogalmát.
Egy próbavilágot mindenképp megérne.
Nekem, mint kibicnek, akinek semmi se drága.


A V5 ilyennek keszult. Persze a problema gyokeret nem sikerult megfogni, csak a felszint kapirgalni. Legalabbis kivulrol igy tunik. Esetleg aki jartasabb a vilagban cafolhatna, vagy megerosithetne.
Dátum: 2010.09.08. 13:05:58
Idézet: Darah - 2010.09.08. 12:56:08
Neked teljesen igazad vagyon, csak nem tudom mi más lehetne még üdvözítő.
Mer ezek a játékosok, ezek olyanok ám, hogy igyekeznek (már aki) jól játszani.


A megoldas termeszetesen az lenne, hogy olyan jatekkornyezetet teremtsunk, ahol szintlepes tap.
Klasszikus szerepjatekokban a fo eroforrast a szintlepesbol nyered ki. Vagy legalabbis egy jo reszet.
Mindenesetre olyan megoldast ami igazsagosan alkalmazni lehetne a mostani V1/V2-re en nem latok. Es ismet hangsulyoznam, hogy nem ertek egyet Birkaval aki azt mondja, hogy be kell vallalni a komoly aldozatot, hogy a jatek jobb legyen. Ha az aldozat abbol all, hogy egy csomo jatekos jatekat tonkreteszed, akkor az nem vallalhato aldozat.
Dátum: 2010.09.08. 12:27:46
Erdekes, hogy mennyire leragadtatok a VF-nel. Tenyleg mintha ez lenne az egyetlen modja a kivalo LE/TP arany eloallitasanak. Nem fogok ujdonsagot mondani: van meg 23 masik. A VF nerfelese megszuntetese vagy eppen kivezetese nem oldana meg semmit. A problema gyokere az, hogy a LE/TP arany az udvozito a jatekban, es amig ez igy van az emberek MINDIG megtalaljak majd a modjat annak, hogy feladjak a fejlodesi sebesseget a relativ ero kedveert.
Es ami megszomorubb: ha kivezetes mellett dontunk (talan Ywgarrd felvetese volt?), akkor meg durvabb visszafogasok kovetkeznek majd, mert a jatekosok celja az lesz, hogy a kivezetesi pont elereseig maximalizaljak a karakteruket. Mar felteve, hogy a kivezetesi pont nem idoben, hanem szintben vagy egyeni idoben adott.
Dátum: 2010.09.08. 10:11:30
Idézet: Ariel - 2010.09.02. 15:57:25
Ha jól emlékszem, az alkímia turizmus sem lett kizárva, tehát egy maxos laborral rendelkező szövibe belépve bárki összedobhatja az ultratápot, max kap némi szerencse minuszt.


De ki lett. Ha nincs maxos laborod nem mukodik az megaesszencia.
Dátum: 2010.09.08. 09:38:53
Idézet: Endyr - 2010.09.08. 08:34:56
na de 20-30 milyen embernek! itt majd az egesz AL tiltakozik. eselyed sincs


Az egesz AL fele VF-ezik. Vagy tobben.
Dátum: 2010.09.08. 09:35:48
Idézet: Ariel - 2010.09.07. 19:06:46
Nem biztos hogy elég, ha kikerül az akadémiából. Ez csak annyit jelentene, hogy aki már ismeri a játékot, és tudja, hogy szívni fog VF nélkül, az rögtön ezt fejleszti, míg az új játékosoknak erről fogalmuk sincs, és már rögtön pár szint után agyon lesznek farmolva. Valószínüleg ezért nem is csinálta meg Miklós.
Viszont ha mindenkinek alapból jár, akkor nem lehet visszaélni vele, és később mindenki lefelejtheti, aki úgy érzi, hogy nincs szüksége rá.


Ariel: aki ezt nem ismeri fel, annak hiaba tolod a segge ala, el fogja cseszni a karijat mashogy. Eszt nem tudsz osztani. Max idezojelek kozt.
Javitsd az idezeseket kerlek.
Lehet. Meg is tettek mar tobben.
Dátum: 2010.09.07. 12:53:29
Idézet: Wuher - 2010.09.07. 11:39:40
Nem igazan ertem mit akarsz ezzel mondani. 2 karakter van aki nem "lat" VF-es karit, en meg Ariel. Szamomra ennek ismereteben nem tunik trivialisnak atlepni a VF-eseket.


Ez azert nem teljesen igaz. Most valoban nem ertek el VF-est de par honapja meg volt a ti utotavotokban is.


Marmint mi nem igaz? A kifejtesben pont azt tamasztod ala, amit irtam. A "csak ket kari"nal a "meg ket kari sem" az erosebb sztem.
Dátum: 2010.09.07. 11:12:19
Idézet: Darah - 2010.09.07. 10:59:42
Egyébként nem értem, Ariel felvetésére válaszoltam, te pedig azóta folyamatosan velem vitázol, hogy miért is nem úgy van, ami úgy van, és mi van a ti környezetetekkel.


Igaz. Tenyleg nem erted. Azt hitted, hogy az erdemi mondanivalodra valaszolok, pedig kifejezetten irtam, hogy nem.

Azt mondtad, hogy ha ez meg az lenne, akkor onnantol atgondolnank, hogy
esetleg pusztán a LE számítson


En erre valaszoltam.
Megirtam, hogy ez mar most is igy van. Azota ezen probalsz fogast talalni, hogy de ha igy lenne, meg de ha ugy lenne. Igen. Ha igy lenne akkor is mas lenne, ha ugy lenne akkor is mas lenne, en csupan annyit irtam le, hogy MOST hogy van. CSAK a LE szamit.

Lehet, hogy te azt akartad irni az eredeti hozzaszolasodban, hogy akkor atgondolnank, hogy NE pusztan a LE szamitson? Sokmindent megmagyarazna.
Dátum: 2010.09.07. 10:46:12
Idézet: Darah - 2010.09.07. 09:30:38
Ha fölöttetek is lenne X kristályhordás, akit akár csak normál fejlesztéssel (sem szingu, sem VF) számolna ki 15 szinttel fölétek Miklós, számítana az a fránya TP is, főleg ha növögetne az a leütőkorlát derékul, mint ahogy rajtatok kívül mindenkinek nő.


Tovabba ha a nagymamam villamos lenne, akkor minden bizonnyal csengetne. Igen most megallapitottad, hogy kulonbozo jatekkkornyezetben kulonfelek az idealis strategiak. En az enyemet a vegzetur aktualis allapotahoz probalom igazitani.
Dátum: 2010.09.07. 09:22:20
Idézet: Darah - 2010.09.07. 08:53:42
Nem hiszem, hogy csak azt figyelnétek, hogy mennyi a LE.


Nos ez nem hit kerdese. Mi mas szamitana? Gondolod, hogy emeggedhetjuk azt a luxust magunknak, hogy kevesebb LE-t eredmenyezo tevekenyseget csinaljunk? Hat nem.

Viszont a TP-hez való arányát nem kell figyelnetek, épp azért, mert fölöttetek nincs kihez erősebbnek lenni, így mondhatni a sok TP nektek töknyóc, csak közelebb visz a nagyobb LE-hez.


Nem toknyoc, hanem jo. Mert LE-t general (vadaszat, terkapu, erosebb targyak).

Bárhogy csavarjuk, nektek egy fél mezőnyötök van, a lefelé terjedő rész.


Igy igaz. A taktika egyik elonye es egyben legnagyobb hatranya is.

Onnan pedig vicces Solina ízesítő javaslata a kiskirályokról, és Ariel bővítsük a szinttávot javaslata.
Legalábbis addig, amíg önmaguknak is nem javasolnak ilyen építőt.


No ezert nem az erdemi mondanivalodra reagaltam.
Bar nem Nemerere szavazok, de egy par szot megerdemel. Azt hiszem o a legtermekenyebb magyar iro. Eddig 543 konyve jelent meg.
2008-ban peldaul 32. Nyilvan nem ez az iroi nagysag merceje elsosorban, de a szam igy is lenyugozo.

36 eve ir, igy evente atlag 15 konyve jelent meg. (Tessek belegondolni, ez tobb mint havi egy konyv!)

Cím: Afrikai mese
Társszerző: Fischer Hanna Sára
Kiadva: 2008
Kiadó: Világóceán Kiadó
Álnév: -
Tartalom: Igen különös a könyv születésének története. Egy négy éves kislány - akit Nemere István sohasem látott - magnóra mondott párt gondolatot, hogyan képzeli el az afrikai beszélő állatokat, akik sokszor oly embermódra viselkednek…A kiadó szeretett volna rekord-gyorsasággal létrehozni egy művet, és ez sikerült is: vasárnap déltől szerda délig készült el a mű, amely korábban még ötlet-szinten sem létezett. Ő juttatta el ezt a tízmondatos "anyagot" az írónak, aki aztán néhány óra alatt megírta a mesét. Másnap a szöveget megkapta a rajzoló, és harmadnap kinyomtatták a könyvet is. Fischer Hanna Sára negyedik születésnapjára kapta a mesekönyvet és így a kis társszerző talán még Guiness-rekordot is javított, mint a világ legfiatalabb írója..?
Dátum: 2010.09.07. 08:48:13
Idézet: Craslorg - 2010.09.07. 08:11:55
Utolsó előtti kör az első fordulóban:
1/25 szavazás - Határidő: 2010.09.10. 9:00
1/26 szavazás - Határidő: 2010.09.10. 9:00


Javitottam a linkelest.
Dátum: 2010.09.07. 08:43:16
Idézet: Dozer - 2010.09.07. 08:19:17
ez nem igaz! Nem csak a TOP 5-ben vannak olyanok akik nem VF-el játszanak! Én jelenleg 91. helyen vagyok a V3-on és EH-val játszom már majd 3 hónapja.. és 64-77 között tudok neked mondani legalább 30 másik játékost is akiknél nincs VF...


Marmint mi nem igaz? Semmi olyat nem irtal, ami ellentmond annak, amit en irtam.
Dátum: 2010.09.07. 08:08:23
Idézet: Dozer - 2010.09.07. 08:04:51
Kocos egy egyszerű matematika te is tudod... minél aktívabban játszol VF nélkül, annál hamarabb túllépsz a VF-es karaktereken!
portyacélpontot bárhol lehet találni ha egy kicsit is tapasztalt a játékos...

illetve egy VF-est is el lehet verni +7,8 szintről, főleg 70. szint környékén... ott már azért tetemes LE van egy szintben VF ide vagy oda... a felszerelésekről nem is beszélve


Nem igazan ertem mit akarsz ezzel mondani. 2 karakter van aki nem "lat" VF-es karit, en meg Ariel. Szamomra ennek ismereteben nem tunik trivialisnak atlepni a VF-eseket.
Dátum: 2010.09.07. 08:00:50
Idézet: Darah - 2010.09.06. 20:09:22
Lásd fenn.
Valamiért mégis bekerült az akadémiába.


Erdekes kerdes, hogy miert is kerult be, hiszen, ha jatekos kerese nyoman, akkor az nem hinnem, hogy Sharpa volt vagy Aranyalma. De akar igy, akar ugy azt belathatjuk, hogy semmikepp sem az tortent amit Miklos elkepzelt vagy remelt.
Dátum: 2010.09.07. 07:56:18
Idézet: Eliteninja - 2010.09.06. 20:30:34
Egyébként sok probléma megoldódna az ütőtáv csökkentésével. Ha mondjuk maximalizálva lenne +-3 szintben. Akkor a VF-esek sem csapkodnának felfelé, könnyű lenne őket elhagyni és nem lennének ilyen problémák, hogy agyonver a 8 szinttel magasabb.


Konnyu lenne oket elhagyni?
Hat ha csak nem Galmuszk es Cyron szintjen mozogsz, akkor maximum ugy tudsz elhagyni VF-eseket, hogy belekulsz mas, meg erosebb VF-esek hatotavjaba.
Dátum: 2010.09.07. 07:54:13
Idézet: Darah - 2010.09.06. 19:51:55
Ezesetben kérek nektek egy kristályhordát, aki 15 szinttel fölöttetekekről ütlegel lefelé.
Nem kell 15 % alá beüssön, de talán ti is meggondoljátok, hogy nyeljétek-e továbbra is a TP-t, mint kacsa a nokedlit, vagy esetleg pusztán a LE számítson.


Csak jelzem - tudatosan nem a lenyegi mondanivalodra referalva - hogy pusztan a LE szamit nekunk is. Csak nem osztjuk el a TP-vel. A szintet nem azert toljuk felfele, hogy jol nezzen ki, hanem mert LE elonyt ad.