Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Kreu - 2010.10.03. 21:18:29
Ugye nem az szegénységi bizonyítvány, hogy ...


Magadra vetted? Miert?
Ha azt irom, hogy "aki beszeli nem magyart kicsit vagy tori", az ne forumozzon, azt is magadra fogod? Csak kerdezem.
Dátum: 2010.10.04. 15:04:29
Idézet: Miklós - 2010.10.04. 14:37:07
El tudom képzelni, hogy lesz, aki számára ez az ital használhatatlan, az ő kedvükért be fogjuk rakni, hogy ezt is LGY-ért el lehessen adni.


Korrekt.
Dátum: 2010.10.04. 12:50:00
Idézet: Let. - 2010.10.04. 12:41:28
Ez az egész amit írsz független a láthatatlan vadászat extra Le termelő hatásától, anélkül is meg kellett tenned, hogy ne raboljanak le.


Arra utal, hogy ha lathatoban nyomja, akkor konnyeden levereti magat. Lathatatlanban meg nem. Bar mar vannak erre ugyes kalandok.
Dátum: 2010.10.04. 10:59:19
Idézet: Tiha - 2010.10.04. 10:58:14
Miért nem esik medál, ami -1 mp-t ad vadászat idejére? Azt akkor gyerünk, gyűjtheti mindenki.


A pokok nem.
Dátum: 2010.10.04. 10:54:59
Idézet: Mona89 - 2010.10.04. 10:50:35
És mondjuk vajon jó-e Dezsőkének 3. szinten , akinek van egy buzogánya s 0 szakija ? ügye 3. szinttől lehet csépelni a manókat , de már a bérlet sem igazán volt jó kis szinten, menet közben kaptak lehetöséget másra , s ezzel az itókával mi lesz ? Vagy a térkapus tárgyakkal, mert arra meg ott a szintkorlát . Most elmanózza Dezsőke a csp-it, s majd vár 2-3 heteket mire tud játszani, se elementális, esetleg prémium Dezsőke, és kell neki egy év mire esetleg hasznát veszi , de itt valahogy ez kimaradt a számításból , szerintem .


Dezsoke 3. szinten mindenkepp piszok jol jar az esemennyel, mert maxos spekivel es csapdaval es sajtolassal szamoljak el a vadaszatait, mikozben neki szakijai sincsenek még.
Dátum: 2010.10.04. 10:52:07
Idézet: Tiha - 2010.10.04. 10:45:42
Akkor még reménykedem, hogy a nem VF-ezőknek más eshet, de nem hiszem....
Mert mi van, ha mégis van olyan elvetemült nem VF-es, aki szeretne ilyen italt. Akkor ő sírni fog, hogy neki nem eshet....


Kifejleszti a VF-et.
Dátum: 2010.10.04. 10:51:24
Idézet: Hype - 2010.10.04. 10:39:17
Ez így korrekt is, igazad van. Ettől függetlenül lassan nem ártana egy táblázat, hogy akkor melyik cumó/szakértelem hol nyugszik és hol nem, mert bár nagyjából a játék eleje óta játszom és követem is az eseményeket, mégis érkeznek új infók szinte nap mint nap.


Annyira igazad van, hogy nem gyozok bologatni. (Kollegak igy is furan neznek mar ram.)

Volt a legutobb a LE rablas nerf. A mai napig nem tudom, hogy terkapuban es kalandban milyen effekt mukodik, es milyen nem. Persze ha majd a jatekvezetes kitalalja 1 ev mulva, hogy meg mindig nem ugy volt, ahogy ok azt kitalaltak, akkor en leszek a csalo, amiert errol nem szoltam.
Dátum: 2010.10.04. 10:49:24
Idézet: PHOENIX - 2010.10.04. 10:47:16
Szerintem az alapból EH-soknak jobban megéri!

Ha EH-ra váltunk, akkor is kevés LE-t kapunk egy portyáért, ráadásul Landragórnál 96 TP-t kapok most. Az EH-sok most viszont feleannyi TP-vel nyomhatják a sárkányt, már ha épp nem akarnak LE termelni portyából az eventhez.


Abbol az alapfeltetelezesbol indulsz ki, hogy az EH-soknak jo az, ha kevesebb TP-t kapnak. Ez nem minden EH-s eseteben teljesul.
Dátum: 2010.10.04. 10:47:11
Idézet: Prisma - 2010.10.04. 08:00:50
csak meg kell nyomni egy gombot és máris többet hoz a vadászat adott szintre vetítve.

Még egyszer: ebben a játékban mindenhez "csak" gombot kell nyomni.


Nem akarok mar nagyon belefolyni, de ezt a netto butasogot ne ismetelgesd kerlek.
Hiaba nyomom meg elso szintu karival a 100-szor a +1 ero gombot, nem lesz 120-as erom. Mert nem csak gombot kell nyomni hozza. Hanem LE-t is kell gyujteni.
Szerintem eleg erheto amit Let irt, a lathatatlansag nem fejlesztes, nem allit dontekenyszer ele, nem befektetes ami idovel megterul. Hanem egy egyszeru kapcsolo: tap/nemtap.

Hasonlitsuk ossze a PP valtassal, mert arra hasonlit a legjobban.
MIndkettot egy mozdulat atkapcsolni, egyik sem kivan semmilyen befektetest. De a PP valtasnak ara van, az adott ido alatt termelodott PP-iddel lefele nem tudsz utni. Ilyen ara a lathatatlansagnak nincs.Barmilyen pontodat korlatozas nelkul elhasznalhatod, amikor kijossz belole. Csupan kenyelmetlenseget okoz azzal, hogy amig lathatatlan vagy, addig nem hasznalhatod ezek zomet.

Szerintem nem baj az, ha eltero nezopontjaink vannak, eltero elveket vallunk a jatekrol, eltero ertekrendszerrel tekintjuk a jatek alakulasat, de azt a minimalis tiszteletet adjuk mar meg a masiknak, hogy megprobaljuk megerteni amit leir, mert igy van ertelme a vitanak.
Dátum: 2010.10.04. 10:38:18
Idézet: PHOENIX - 2010.10.04. 10:37:06

Térkifordító ital -
Használatakor visszafogott fejlődés szakértelmed energiahasznosítássá változik, vagy fordítva.
Ebből többet is lehet szerezni, nekem már 2 van.
Azt tudjuk, hogy a tér-lötty hatása meddig tart?


A leiras alapjan vegleges. (Kovetkezo italig.)
Dátum: 2010.10.04. 10:36:52
Idézet: Tiha - 2010.10.04. 10:35:47
És akkor aki nem VF-es az mi a lófütyit kezdjen a térkifordító itallal? Mert aki gyűjti a TP-t, az nem fog pár napig VF-ezni!
A VF-eseknek persze, hogy táp, ha közben még EH-hazhatnak is.


A kerdes az, hogy talalt-e mar valaki terkifordito italt, akinek nincs VF-e.
Dátum: 2010.10.04. 10:35:18
Idézet: Hype - 2010.10.04. 10:31:40
Kipróbáltam Kóc, Speraturuszal 36-38 TP-t kapok, nélküle fixen 32-őt.

A visszafogott fejlődés tényleg hat rá de ebben az esetben kivétel erősíti a szabályt. Mint ahogy nem hat rá a speki, az irányított vadászat sem.


Nekem ne mondd, hogy kiprobaltad, mar Zarknod is igy mukodott, minden csatamat +11 TP-nyi targyban teszem meg. Akkor is igy tettem - illeve akkor meg talan csak +8 volt -, most is igy teszek. Sot elarulom a kalandszornyek is igy mukodnek.
Szerintem az lenne a hibas tervezes, ha nem igy mukodne, tekintve hogy senki sem szeretne az esemeny kedveert neki kedvezotlenebb TP mennyiseget kapni, mint szokott. A VF-es szeretne ha hatna a VF, a szinthuszar meg szeretne ha hatna a +TP. Ez igy igazsagos velemenyem szerint.
Dátum: 2010.10.04. 10:25:35
Idézet: Hype - 2010.10.04. 10:24:34
Azért az egy érdekes dolog, hogy az esemény vége felé kell rájönnöm arra, hogy a Speraturusz nevű epik cumóm(+5 TP vadászatonként) a Landragóros drakónokra is hat. Úgy érzem ez is a 'hibás tervezés' kategória.


A visszafogott fejlodes is hat. Mindig annak a duplajat kapod TP-ben amit vadaszatert kapnal.
Dátum: 2010.10.04. 10:13:48
Nesze semmi fogd meg jol.

Mod:
Ehh visszavonom.
Kozben rajottem, hogy ez tok franko alacsony szinten. Valtasz EH-ra. 5 napig csak portya, majd vissza VF-re es lehet vadaszni.
Az, hogy nekem nem kell a VF, nem jelenti, hogy aki VF-ezik annak nem kell az EH.
Dátum: 2010.10.04. 10:07:14
A legyőzött sárkány pikkelyei között a következő tárgyat találtad: mithril amulett.


Ez biza egy teljesen szimpla terkapus targy. Ha ez a 3. fazis relikviaja, azt kiabranditonak talalom.
Sose fogom megerteni, hogy egy-egy kerdes elutasitasa miert kenyszerit egyeseket arra, hogy szegenysegi bizonyitvanyt gyartasanak magukrol magas peldanyszamban.
Dátum: 2010.10.03. 01:44:55
Idézet: Prisma - 2010.10.01. 18:51:57
Idézet: Jeriko - 2010.10.01. 17:32:35

Tök feleslegesen, mert ha az is használja, aki így elhúzott, meg te is, akkor sose fogod utolérni ugyebár, csak abban az esetben, ha ő abbahagyná, te meg még használhatnád.

Abban az esetben is utolérheted, ha jobb LE/TP arányt kezdesz el hozni. És ez az egyetlen elfogadható módja a felzárkózásnak. Egy futóverseny jó példa erre: a gyengébb futó folyamatosan marad el a jobb futótól. Arra, hogy elkezdje csökkenteni a lemaradását, egyetlen módja van: elkezd gyorsabban futni, mint az előtte lévő. Minden más megoldás egyszerűen csalás, és igazságtalan. Amit ti javasoltok, az kb. annak felel meg, hogy aki túl lassan fut, azt egy-egy szakaszon vigyék autóval, hogy ne kelljen szegénynek fáradnia a gyors futással a felzárkózáshoz. Ez pedig csalás. Az egyetlen igazságos felzárkózás az az, ha ugyanolyan feltételekkel jobb teljesítményt nyújt a felzárkózni óhajtó. Ha csak azért, mert gyengébb teljesítményt nyújtott, könnyítést kap, az csalás.


A nemet turaauto bajnoksagban a bajnoksag ellovasai ballasztot cipelnek magukkal a versenyen, eselykiegyenlites celjabol. Nem csalas. Szabaly.
Sok mar motorsportban pedig nincs szo ilyenrol. Dontes kerdese.
Az en javaslatom csak akkor jo, ha lehetoseget akarunk biztositani a felzarkozasra.
Jogos az erv, hogy a felzarokozas motorja legyen az, hogy jobb teljesitmenyt nyujt valaki a tobbieknel, es jogos az ellenerv is, hogy aki egyszer lemaradt annal a hirtelen elre rugatasra alkalmas uj jatekstrategia felettebb valoszinutlen. Dontes kerdese.
En azert vetettem fel a gondolatot, mert ugy tunt, sokan erzekenyek a problemara.
Dátum: 2010.10.02. 09:27:16
Idézet: Let. - 2010.10.01. 17:28:51
Esetünkben Kócos javaslata arról szólt, hogy 80%-os bevétel alatt járjon a láthatatlan vadászat extra bevétele. Ez azért érdekes mert így képes akár 104%-nyit vadászni a következő értékelésig.
Mert benyomott egy gombot.


Ez a szamitasod helytelen, hiszen nem 80%-os LE termelesrol, hanem 80%-os fejlettsegrol beszelunk ami ket teljesen kulonbozo dolog. Tehat siman lehet, hogy 80%-os fejlettseg mellett mostmar 100% LE/TP termelest tud a karti, es 130%-ot hoz. De azt hioszem a felzarkoztatasnak az a lenyege, hogy tobbet tudjon termelni mint te, amig megfeleloen meg nem kozelit, maskepp ugye nincs szo felzarkoztatasrol.
Dátum: 2010.10.02. 09:22:50
Idézet: Let. - 2010.10.01. 17:28:51
A felzárkóztatás azzal valósulhat meg, hogy informáljuk a játékosokat a lehetőségekről, hogy tudják hol tudnak rontani és hol nem.
Néhány mondat arról, hogy mikkel lehet növelni a bevételt, hogy milyen lehetőségek vannak a játékban és máris mindenki magára vessen mert nem tette meg amit lehetett.


Ha van egy modszer ami az ugyes, es a kevesbe ugyes jatekosnak ugyanugy rendelkezesere all, abbol a kevesbe ugyes jatekos SOHA nem fog tudni zarkozni. Optimalis esetben nem no kulonbseg.

Nekem nem olyan nagyon szivugyem Ez a felzarkoztatas dolog, de itt annyian erveltek azzal, hogy nincs lehetoseg a felzarkoztatasra, ha kikerul a lathatatlan vadaszat, hogy gondoltam irok egy modszert, amivel felzarkozasra van lehetoseg, es tovabbi elonyszerzesre meg nincs. Ez ellen meg mindenki kezzel labbal tiltakozik. Most akkor mi van? Akarjuk, hogy legyen felzarkozasi lehetoseg vagy nem?
Dátum: 2010.10.01. 17:13:46
Idézet: Prisma - 2010.10.01. 17:03:30
És mi van a 75%-os teljesítményt nyújtókkal? Ők hiába voltak jobbak a 60%-ot nyújtóknál?


Felteve, hogy azt hiaba valonak tekinted, hogy ok teszemazt 3 honap alatt zarkoznak fel, mig a masiknak ez egy evebe is beletellik.
Sot, ha megmarad a lehetoseg alacsonyabb szinten, es csak a bonusz elfogas%-ot hagynank meg (amit amugy nyilvan nem kotnek lathatatlansaghoz), akkor mernem allitani, hogy a zarkoztatassal soha nem fogja elerni senki a 80%-ot csak kozeliteni hozza. Es a 75%-rol indulo mindig kozelebb lesz. Maximum nem annyival, mint zarkoztatas nelkul.