Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2012.08.29. 07:44:04
Idézet: Ariel - 2012.08.28. 19:12:30
Bör evolúció/Aura evolúció/Fájdalomtűrés hármas
maximális szint megnő 10-zel.

Ez a trió szerintem alapból el van hibázva. Egyszerűen végteleníteni kellene mindhárom képességet a kritikus ütés mintájára, azaz a képességek szintkülönbsége határozná meg, hogy mekkora az aktuális tüskés bőr/aura ereje, természetesen nem átlépve az előre definiált maximumot.. Így folyamatosan érdemes lenne fejleszteni őket.


Ez csak PvP csatakra mukodik, PvE eseten problemas lehet.

Tobbi javaslatoddal NAGYON egyetertek.
Dátum: 2012.08.29. 07:41:20
Idézet: Craslorg - 2012.08.28. 18:10:37
Én ugye ellene vagyok (más okok miatt), de azért a mindenkinek elérhető kitétel valóban kicsit túlzás. 2300 (fertőtlenedve 2200, tudás könyvével 2180) AF pontot kell elköltened, hogy megkapd. Jelenlegi legtöbb költött AF is 1500-1600 környékén jár, bár azt nem tudom, nekik mennyi van tartalékban.


Azert maradjunk abban, hogy aki aktivan jatszik annak elobb vagy utobb elkerulhetetlenul osszejon ez az AFP. Aki meg nem jatszik, azt nem hiszem, hogy figyelembe kene venni, ez tehat nalam a mindenki fogalmat pont kimeriti.
Dátum: 2012.08.29. 07:38:31
Idézet: Büyük - 2012.08.28. 17:13:48
Nerfelték már minden cuccomat. [...] az inspirátort [...]


Bar mondanivaloddal, es elkeseredettsegeddel egyetertek, az inspit nem nerfeltek azota, hogy megvetted.
Dátum: 2012.08.29. 07:35:41
Idézet: Birka - 2012.08.28. 17:09:53
És ha úgy tette volna fel Miklós a kérdést, hogy 3743, 3201, 3500 stb áron vennél e 800 afp-t az aukción, ha lenne ilyen tétel?


Ez az igazi kerdes itt! Nagyon tetszik a megfogalmazasod.
Akinek sok relikvia hianyzik az valoszinuleg nem venne (en sem, pedig nekem nem kell szivossag ov), akinek mar 5-7 top relikvia megvan az valoszinuleg igen.
Dátum: 2012.08.29. 07:32:51
Idézet: Craslorg - 2012.08.28. 17:04:33
Ne haragudj, de ezen jót nevettem. Gyakorlatilag a játékban elég sok minden ingyen van, hiszen a PP, amiből portyázok, a CSP, amiből vadászok, elfogok, mind-mind termelődnek. Az ÉP, VP szintén, amiből a csatákat, kalandokat, térkaput, entitást, epikust intézem/ütöm. Ami nincs ingyen, amellé oda van írva, hogy X őskő.


En ugy erzem Birkanak van egy titkos ertelmezese arra, hogy ingyen es arra, hogy fizetos. Tekintve, hogy LE/TP fetisiszta a lelkem, a TP-t tekinti valoszinuleg koltsegkent. Ezt nem osztotta meg velunk, gondolatolvasas viszont segit.
Viszont az uj AF kepessegekkel ez azert valtozik valamennyire. Kivaltkepp a topon, ahol a korabban sem volt igazan, de a lassitassal es az uj kepessegekkel meg annyira sem tekintheto koltsegnek.
Dátum: 2012.08.29. 07:28:45
Idézet: Birka - 2012.08.28. 16:59:06
Miklós kérdése az volt indirekten, hogy van-e olyan szívósság öv tulajdonos, aki nem tartja elégséges kompenzációnak a 800 afp előnyt érte, valamint azt hogy a "dukát esélytelenek" ezt kb 150. szinten szerezhetik meg leghamarabb, azaz az addíg termelt előnyt se érinti ezen szakértelem.


Akinek nincs ove, annak tehat nem lehet velemenye?
Dátum: 2012.08.29. 07:21:36
Idézet: Craslorg - 2012.08.28. 16:16:31
Egyszerűen a különböző erőforrások által elérhető bónuszoknak nem szabadna átfedni egymást.


Ezzel tokeltesen azonosulni tudok. Ennek reszleges megvalositasa lehet, ha az atfedes nem teljes. Azaz a relikvia valamivel tobbet tud, mint az atfedo kepesseg (esetleg masik relikvia). Peldanak ott a feleves berlet, ahol az eredeti azert tobet tud. Itt lehetne ilyen megoldas, ha az extra kor cak akkor szamitana a kuldetesbe, ha van szivossag ov a karakternel. A nem atfedo megoldas meg nyilvan az lenne, ha szivosseg ov +40 maximumot adna, es a kepesseg 110-ig lenne huzhato (max szint 50).
Dátum: 2012.08.29. 07:16:09
Idézet: Craslorg - 2012.08.28. 16:16:31
Harci kitartás
A szakértelem minden szintje eggyel megnöveli a szívósság szakértelmed lehetséges maximumát, legfeljebb 100-ig.
Max. szint: 40 Költség: 20


Ebben érdekelt vagyok, hiszen van szívósság övem. Maximális optimalizációval a jelenlegi 4000-es költség (V1) összegyűjtése 8 hónap. Hangsúlyozom, ez azoknak elérhető, akik a mindenkori Alvariel küldis versenyében a top 3-ban végeznek. Akik odafigyelnek, de mégsem optimalizálnak ilyen szinten, azoknak ez 16-20 hónap. Ugyanitt 800 AF pont összegyűjtése 8-10 hónap EH mellett, vadászattal. Ez az idő jóval kedvezőbb a dukátszerzéssel szemben. VF-fel ugye kevesebb AF jön, időben több, akkor már elérheti a dukátok szerzésének idejét.


Nem vagyok meggyozodve, hogy itt tenylegesen az idot kene vizsgalni. Inkabb az erteket, amit abbol a pontbol vasarolni lehetne helyette. Aranytaller vs. 2% tulfejlesztes bonusz. Raadasul az a 2% idovel 1%.
Dátum: 2012.08.29. 07:09:56
Idézet: Ricskosz - 2012.08.28. 16:04:23
Ha a tudás hatalmának nincs max szintje, akkor az azt jelenti, hogy egy idő után elérünk oda, hogy a program ad nekem LEt a fejlesztésért?


Igen. Meg ha ez egy huzosabb szint is. 10 szintet huzni ugye 11000 AFP, es eddig az elkoltott max 2000 korul van.
Dátum: 2012.08.29. 07:08:04
Idézet: Cofee - 2012.08.28. 15:56:07
Szerintem elég sok az a 800 kapott af azoknak akiknek van már szívósság övük kompenzáció címen! Elég hasznot hozott már azoknak akiknek megvan, így felesleges tovább tápolni őket.
Különben is jópár relikvia nerf volt már (pl:reflexek könyve, tudás könyve), és senki nem járt ilyen jól az eddigiek során, mint amit a mostani szívósságöv tulajdonosok kapnak. Kb mindig az volt a válasz, hogy így jártál.
Nem értem ezt a kivételezést!


Tetszik ez a hozzaallas. Egyreszt ha eddig rosszul csinaltuk, csinaljuk tovabbra is rosszul. Csak konzekvensen.
Masreszt ugye a szomszed tehene effekt.
Dátum: 2012.08.29. 07:06:07
Idézet: Quellon - 2012.08.27. 22:23:00
Azt hittem esetleg már ma bele akarja magát vetni a vadászatba, hogy legyen eseménypontja a kezdésre, ahogy a kufárnál kell csinálni. Gondoltam szólok, hogy ne bukjon sokat.


De miert bukna vele barmit? Csak akkor bukik, ha az esemeny kezdetekor emiatt kevesebb CSP-je lesz, nem?
Dátum: 2012.08.29. 07:02:05
A képességek jók, remélem azért kicsit bővülni fognak.
Két kérdés merült fel bennem:
1/ A nem kepesseg szintet ado AF koltesek beleszamitanak-e az ossz elkoltott AF-be?
2/ Regeneracio az Utolso verig viadalnal szamit-e. (Trollver miatt.) Ha nem, akkor szerintem szamitson.
Dátum: 2012.08.29. 06:44:18
Huu de ideje volt ennek. Az AF kepessegnek is persze, de elsosorban annak, hogy a forumon ujra legyen elet, pezsges. Annyira lelombozo volt ez a tetszhalott allapot.

A masik ami erdekes, hogy a szivosseg ove 800 AFP-t er (valojaban csak 680-at). Mindez egybekotve azzal, hogy ez az AFP mennyiseg 1-2% tulfejlesztest konnyit mar nem teszi egyertelmuve a dolgokat, de azert igy is nerfnek erzem.
Dátum: 2012.08.28. 14:31:01
Idézet: Kelat - 2012.08.28. 10:36:39
De az a 24 óra. Azt mivel lehet magyarázni?


Miklos valamiért ilyen faramuci képletet talált ki, hogy ha sok idő telt el, akkor 0-24 óra közötti várakozás idő jön a következő entitásra. Fórumon írta valahol, ha gondolod keresd ki. Akkortájt írta, amikor az entitás megjelent a játékban.
Dátum: 2012.08.27. 16:16:50
Álljon itt újra a beváltási javaslatom.
Ha a karakterhez kerül egy olyan relikvia, aminek pontos másával már rendelkezik, akkor az MINDEN esetben változzék eggyel magasabb szintűvé azonnal.
2 bronz => 1 ezüst
2 ezüst => 1 arany
2 arany => 1 platina*
2 platina => 1 mithril
2 mithril => 1 kvazár
2 kvazár => ...

Tetszőleges szintig.

*Ez az ami most is létezik

Alternatív javaslat (de a fentit nem zárja ki): tetszőleges relikviakuponnal turbózható relikvia 1 relikviakuponná legyen alakítható egy egyszer használatos tárgy segítségével (amiből persze több is vehető, szerezhető).
Dátum: 2012.08.27. 16:07:24
Azert, mert ha valaki ket hetet nyaral, akkor mekkorat bukik vele. Szerintem ez persze fals erv, mert 99%-ban igy bukik vele nagyobbat. Az automata uj templomot elengethetetlennek erzem.

Idézet: NoFear - 2012.08.27. 15:42:30
Idézet: Craslorg - 2012.08.25. 09:44:06

Végzet temploma
- Lehetőség lista nézetre is.
- Ami kész, kapjon egy zöld pipát mind a feladatoknál, mint a sorok, oszlopok végein. Főleg az aprólékos feladatoknál nehéz látni, hogy kész-e vagy van még hátra belőle.
- Mivel a templom lejártára elvileg bekerül, hogy az át nem vett jutalmakat au8tomatikusan megkapjuk, lehetne rá egy beállítási lehetőség, hogy ha kész a feladatsor/oszlop, az is automatikusan átvehető legyen. Azért opció, mert AF képeség van erősebb nyereményre, ami nem biztos, hogy épp mindenkinek megvan.



Még annyit tennék hozzá, illetve kérdeznék, hogy az miért lett elutasítva (már ha el lett, ha nem akkor megvalósulhat-e és mikor), amikor a templom lejár valakinél akkor automatikusan generálja le az új templomot, ne kelljen azért belépni, és ha valaki éppen akkor nincs netközelben, ne emiatt húzódjon el a templom lekérése. Igen, van akinek ez nem lenne jó, erre volt javaslat, hogy lehessen beállítani ezt az opciót szeretné-e valaki, vagy maradjon a régiben, tehát amikor belép akkor kapna új templomot.
Dátum: 2012.08.27. 12:29:37
Idézet: Quellon - 2012.08.27. 12:14:08
Ha nem akarsz (rengeteg?) térképdarabot bukni akkor ne vadássz nevezés után amíg a tényleges gyűjtögetés el nem kezdődik.


Ezt nem ertem miert mondod.
Dátum: 2012.08.26. 21:45:06
Idézet: Quellon - 2012.08.26. 18:26:36
Jó javaslathoz ismerni kell a hibáit. Ha a hibákat összeszednénk, tételesen javítanánk, majd összehangolnánk, összegyúrnánk a kitalált dolgokat - amennyiben lehetséges - akkor elméletileg jó lehetne nem? Tehát kinek mi nem tetszik, mi a rossz benne?


Ez egy nagyon helyes megfogasa a problemanak. A legutobb amikor nekilattunk pont az derult ki, hogy nincs olyan kozos alap, amiben meg tudott volna allapodni a jatekosok zome, hogy az ugy helyes.

En akkor is elmondtam, hogy a vilagon soha sehol nnincs es nem is volt olyan haboru, ahol az egyik oldalrol nem a teljes hadero kerult bevetesre. Marpedig ugye ha pillanatnyilag egy olyan szovi, akiknek a tagjai 80-100-as szint korul vannak, nekitamad egy naluk joval erosebb 120-140-es szintuekbol allo szovinek, ahol van 2 db. 90-es szintu gyengebb tagja, akkor ez a ket jatekos vehet csak reszt a haboruban. A tobbiek, akik a szovetseg erejet adjak a kispado ulnek.

Fontos szempont lenne az is, hogy ne azon muljon, hogy ki tud nyerni, hogy ki talalja meg a masikat manaregenes cuccban, es ki marad fent ejszaka.

A jelenleginel nagyobb jutalom kene a gyoztesnek, de nem nagyobb buntetes a vesztesnek.

Ja es amugy en az egeszet ellenzem, mert az en karakterem celja az, hogy a szovetseget a leheto leghatekonyabban segitse, es ha lenne haboru (ertsd erdemes lenne haboruzni), akkor 3,5 ev fejleszteserol derulne ki, hogy rossz iranyban tortent. Illetve az uj rendszerhez hasznalhatatlan. De ez mondjuk csak az en gondom.
Dátum: 2012.08.26. 21:32:54
Idézet: Mortu - 2012.08.26. 16:07:10
Akkor mi van a játékban, ami nem unalmas a Templomon kívül? Monoton az egész játék, VF-fel vadászni vagy EH-val portyázni, LE nincs senkinél, csak azoknak, akik lesben állnak, monoton ismételhető küldetések...


Hogy neked mi nem unalmas, azt nem tudom. Ezt szerintem mindenkinek maganak kell megtalalnia.
Dátum: 2012.08.26. 08:14:00
Idézet: Mortu - 2012.08.25. 20:28:52
Már nem is merem megkérdezni: esetleg háború fejlesztés?


Na az az ami nem kell, es nem is lesz. Miklos tobbszor kifejtette, hogy eddig egyetlen jo otletet sem hallott a haboru fejlesztesre, es neki sincs olyan otlete, ami mindenkinek jo lenne.