Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2012.09.04. 12:41:32
Idézet: PsyChoTickTack - 2012.09.04. 11:13:47
200+ csp és 70 portya. 4 térkép az össz termés. minden létező bónusz % megvan. Király az event! biztosan meglesz 130 térkép


Nekem is igy indult. Az elso 180+ pontombol jott ketto terkep. Onnantol viszont normalisan potyog, mar 8-nal tartok ~350 pont elkoltese utan.
Dátum: 2012.09.04. 09:30:47
.
Dátum: 2012.09.04. 07:13:18
Idézet: Alendaar - 2012.09.03. 19:41:01
Ronin V3, Viharlovagok


Csak egy rovid ideig jatszottam vele egyutt, de marha gyorsan elnyerte vegleges bizalmamat. Remelem vagy itt, vagy mas jatekban talalkozom meg vele.
Dátum: 2012.09.03. 14:00:14
Idézet: Lora - 2012.09.03. 13:03:16
Valóban nem fedezhető fel logika a térkép eseménynél a gyűjtendő mennyiségekben. Jelenleg Baraty szabadságon van, ha visszajött utána megnézi majd mi lehet az oka.


Az nagyon vicces lesz, amikor a 30 napos esemeny felenel a celszamok megugranak. Kicsit sem lesz siras-rivas, ordibalas.
Dátum: 2012.09.03. 12:12:37
Idézet: Bpetya75 - 2012.09.03. 11:26:52
Ez sem tűnik számtani sorozatnak...


Tekintetbe veve, hogy a szabalyok az elozo ota elvileg nem valtoztak, ez mindenkeppen bug.
Dátum: 2012.09.03. 11:12:53
Bent van meg, de csak ha nincs HR-ed.
Dátum: 2012.09.03. 11:12:04
En is velemenyezem, de elore szolok, en a legtobb helyen nem fogok egyeterteni veled.

Idézet: Craslorg - 2012.09.02. 22:38:55

Örjöngő háborgás
- Mivel a fertőzötteknél van egy 50%-os boost, agy ez esélytelen. Ezzel együtt maximum az EH-ra kaphat +5%-ot, hogy elérje a fertőtlenedettek maximumát.


Szerintem belefer. Egyreszt nincs kreativ +5 (10%), masreszt az EH+5 sem 5%, hiszen nincs senkinek 100-as EH-ja.

Entitásvadászat
- Miklós nem fogja jobban engedni, hogy bárki is még jobban elszaladjon az entitásokkal, mint a jelenlegi legerősebb epikus, márpedig elég sokan vannak már ott.


Szerintem meg ez siman belefer. Majd max a magas szintu entitasozoknak nem lesz uj kincstabla.
Igaz az entitas csatat ugy ahogy van alapjaiban megreformalnam.

Mágikus szféra
- Manakonsti nem lesz megtápolva, így is elszállt V5-ön kívül mindenhol. Ráadásul 1, max 2 karakteren kívül senkit se érdekelne, így valóban felesleges fejlesztési idő (99.99% az egészséget tápolja inkább)


A manakonsti elszallt? Valoban? Ezt azert gondold at szerintem. Nalunk a lelekkut napi 16 millat termel, ugy, hogy csak el kell kolteni. Semmi raoltozes, pihi, vagy ilyesmi. Ezzel szemben en aki csak manakonstira gyurtam 2 millat konstizok egy nap. Vesd ossze kerlek a semmit nem kell csinalni erte es az egesz karaktert erre epitette ellentetpart. A manakonsti nincs elszallva. Sot a top szint lassitasaval jelentosen vissza lett vagva. Tovabba ez a tobbsegnek ugysem fog kelleni, mert egeszsegesek lesznek inkabb, es nem fognak ilyenre AF-et szorni.
Amugy nem erzem feltetlen szuksegesneka kepesseget, de a fenti erv nem megalapozott.

Szerénység
- Ez akár mehet is, mint ahogy egyébként sok meglévő AF képességet is lehetne növelni, de jóval keményebb költségekkel.


Egyetertek.

Merészség
- Ezt nem igazán értem. A szerénység elég. Akinek kell a TP is mellé, azt nem érdekli az LE/TP és javarészt a topban van, ahol azért ritka a rendszeres felfelé ütés.


Ha a LE/TP nem is azert a LE csak erdekli. Pont azoknak szolna, akik nem kivannak szerenykedni, de bekockaztatnak csatakat erosebbek ellen. Tamogathato.

Alkimista
- Esszenciákra hat, amiben már most is egyre többen érték el a maxot a megák terén. Bár ígéret van újabb 15-re, de gyakorlatilag van akinek már most megvan ezekre minden ultraesszencia.


Viszont aki graduzik annak ez csak marginalis tobbletet ad, az ingyenes jatekosoknak kicsit novelhetne a jatekkedvet, es a 15% helyett 20% nem olyan brutalis valtozas. Tamogatom.

Fókuszált erő


Siman mehet, foleg mivel van kabitas.

Fokuszalt manaspirál


Ezt nem tamogatom, hanem helyette az attorest, amit Ywgarrd irt korabban. Persze ugy, hogy a reziszt is tolhato magasabb szintre.

Hosszútávú memória
- Az ismi küldik így is könyebbek, nem fog tovább könnyíteni (és szerintem se kell)


Teljesen feleslegesen bosszanto az, hogy meg egy kalandot ki kell vadaszni, vagy portyazni. Plane, amikor peched van es ez 50-100 pont elkoltesel jar. Erosen tamogatom.

Kufár barátja
- Azt nem sikerült elérni, hogy a mithril ne +10-et adjon, hanem +20-at, mert így 100-as szint fölött értelmetlen lesz megszerezni.


Ha jol olvastam, minden szintje 20 szintet adna, igy az, hogy a tobbi cucc mit ad nem szamit. A masodik szintet 1000 a harmadikat 1500 AF koltese felett tennem elerhetove.

Gyógyital/manaital mesterség

Teljesen OK.

Templomoslovag

Teljesen jó, reális nyeremények. Mivel mindenki a kisebb kincseket kevesli, arra szep megoldas lenne. Koltseget talan kicsit keveslem.

Vegul: a kabitasos otletek is tetszenek.
Dátum: 2012.09.03. 10:19:18
Idézet: Koklerke - 2012.09.03. 10:11:47
akkor emeles volt, elozonel 40 volt.


Ezt nem igazan tudom ertelmezni. Az elozonel 50-100-150 volt amit meg kellett szorozni a kufarszorzoddal. Most nalunk elvileg 93% a csapatunk szorzoja, ami 46 terkepet indukalna alapbol, de az, hogy a harom szam nem kepez szamtani sorozatot, egyertelmu hibanak tunik.
Dátum: 2012.09.03. 10:02:45
még legalább 50 térképdarabot kell gyűjtened. A kettővel jobb jutalomhoz még 80, a hárommal jobbhoz pedig 120 darabot


Ez nem 40-80-120 kene legyen?
Dátum: 2012.09.02. 18:18:54
Idézet: ArkAngyal75 - 2012.09.02. 12:38:59
Milyen állat latin neve a Bubo Bubo?
egerész ölyv
balkáni fakopáncs
bajszos sármány
uhu, vagy másképpen nagy fülesbagoly

Szóval az én latin-neves kérdésem nem jó, de ez igen?


Nem jo ez sem, mert jelolt valasz.
Dátum: 2012.09.02. 17:06:10
Belga nagydíj 2012
Dátum: 2012.09.01. 03:05:22
Idézet: Aderrick - 2012.08.31. 21:52:46
Ariel javaslata a végtelenségig fejleszthető, a különbségek által maximalizált előnyt biztosító AF képességekről,


Ez a progressziv koltseg valodi alternativaja, talan meg egy fokkal jobb is annal, de nyilvan csak olyan esetekben alkalmazhato, amikor konkret ellenfeled is van egy tevekenyseg soran.
Dátum: 2012.09.01. 02:50:59
Idézet: Birka - 2012.08.31. 17:27:02
I/ Alternatív recirkulum - Szintenként +1% AFP TP-ből
(Ez egy végtelen ciklus kezdete, nem támogatandó.)


Bocsass meg Birka, de ha erveket hoznal fel azzal lehetne vitatkozni. Ezzel, igy nem.
Nem tudom tisztaban vagy-e vele, a jatek is egy vegtelen ciklus. Ezert kellenek vegtelenitett kepessegek. Szamolj utana kerlek, hogy mennyi AFP befektetes is kell ahhoz, hogy dupla pontot kapj? 5050, ha 1 az alapszorzoja. Mondjuk azt, hogy a megnovekedett AFP beszerzes miatt ez 2 ev alatt megvan, ami nyilvan egy pofatlanul durva alulbecsles. That akkor 2 evig csak erre koltok, majd ujabb ket ev utan lesz ugyanannyi elkoltheto pontom, mint masnak. Ez az az idotav amennyi idos a jatek most. Ha gondolok egy vadat es triplazni szeretnem a pontokat az mar 20100 AFP-be faj. Ez az elozonel is durvabb becslessel megvan mondjuk 6 ev alatt. Utana meg 3 ev, hogy nullara hozd. Ez 9 ev. Es akkor meg mindig csak triplazott bevetelnel jarunk, 9 ev alatt, ami egy elszallashoz sehol nincs. Es akkor nem emlitettem meg, hogy 1 AFP /szint koltsegnovekmennyel szamoltam, de ezt ugyebar barmikor lehet 2-re vagy akar 5re is emelni.
Szoval kerlek Birka, ha tenyleg vitatkozni akarsz, akkor vedd komolyan a dolgot es ne azt ird le, hogy ez igy vegtelen, mert igen, pontosan ez a szep es jo benne.
Megjegyzem az altalad javasolt otlet is vegtelen, cserebe elmeletileg elerheto a nulla fejlesztesi koltseg, ami valoban problemat okzona.

Szoval lepjuk tul a bonyolult, vegtlene, nem tetszik es hasonlo erveken. Vedd komolyan magad.
Dátum: 2012.08.31. 16:06:01
Idézet: SOULSLAYER69 - 2012.08.31. 14:58:02
Ebben mi nem volt egyértelmű a r.hadt életbe?!!!


Probald meg tovabbolvasni a mondatot. Van egy masodik fele is neki.
Egyebkent szerintem is helyesen jart el az admin.
Dátum: 2012.08.31. 16:01:38
Kiemelnem azt a szot, hogy alternativa. Kell. Nem banom, ha ugyanabbol a 10-bol kell valogatnom, amig a jatek el, es tobb nem lesz soha, de az a 10 legyen olyan, hogy hasznos es mind kene, de legalabb a fele. Hogy tenyleg tornom kelljen a fejem melyik is fejlodjon.
Dátum: 2012.08.31. 15:59:08
Idézet: Miklós - 2012.08.31. 14:58:18
Kocos:
A portyát és a vadászatot lehet piszkálni, de csak úgy, hogy az egyensúly ne romoljon. Tehát pl. nem rakunk be egy AF képességet, ami egyszerűen megnöveli a portyáért kapott LE-t úgy, hogy a vadászat oldal nem kap valamit ennek ellensúlyozására.


Napnal is vilagosabb, ezt en igyekeztem kiemelni a sajat javaslataim elott is. Idezem:
A cél az, hogy egy átlagos karakter esetén hasonló mértékben tudja a karakter megnövelni LE bevételét naponta. Az II/ képesség lenne a referencia, amit a többi képesség LE termelésben követ.


Egyebkent a most 30-as szintig novo (ha jol ertem) hasznos vadaszatnek nem latom a portya oldali ellentetelezeset. De ezt tudjuk be annak, hogy ezzel all helyre a vadaszat hatranya.

A kábitós dolog azért merült fel, hogy a kábitást hasznosabbá tegye, nem azért, hogy a harc egyensúlyát változtassa. nekem pont ez a gondom vele, hogy piszkálja az egyensúlyt Eszünkbe se jutott hogy a medált piszkáljuk. Ha nem tetszik a képesség, kihagyható.


Nagyon regota szorgalmazom a kabitas hasznossa tetelet. En a magam reszerol javaslataimban ennel meszebbre is elmentem, csupan aggalyaimat fogalmaztam meg, hogy ennek a hatasat rendesen vegig kell gondolni, hogy 1 honap mulva ne legyen ossznepi sirankozas forumon, hogy jajj ezek a franya harcosok/magusok verhetetlenek. Mert ha szeretsz is univerzalis harcolokkent tekintani a karakterekre, azok gazdaja meg zomeben szereti specializaltnak latni magat. Alapvetoen NINCS ellenemre a kabitas erositese, de nagyon ovatosan kene a temahoz nyulni.

Az AF képességek tervezésekor a következők a fő szempontok:
- Amit a játékosok szeretnének és hasznosnak találnak
- Nem borítja fel a játékegyensúlyt
- A fejlesztési idő arányban van azzal, hogy a képesség mennyire hasznos a játékosoknak


Korrekt.

Annak nincs értelme, hogy már van portya LE-t növelő AF képesség, és mellé kitalálunk még egyet.


Lehet ertelme, ha az maskepp mukodik. Lasd kreativ es energiahasznositas szakertelmek. Mindketto portya LE-t novel.
AF eseteben fontos szempont lehet a koltseg is. Az belathato, hogy 2-3-5 AF pontokert komoly LE novekmenyt adni csak korlatozottan lehet. Ugyanakkor tovabbra is kulcsfontossagunak erzem, hogy legyen SOK vegtelenitett kepesseg. Ezek ugyanis valodi, es folyamatos taktikazast kovetelnek meg. Ha viszont egy kepesseg vegtelen, akkor progressziv koltsegunek kell lennie (lasd az altalad is leirt 2 nyerstap kepesseg), hogy soha ne szallhasson el a fejlesztese. Es ha ugyanarra van egy fix koltsegu kepesseg, akkor logikus melle egy masodik kepesseget csinalni, ami viszont progressziv, es adott esetben kisebb hatasfoku is. Ha ez megoldhato egy kepessegen belul, ugy, hogy az elso 5 szint 5 AF, utána minden szint 5-tel több AF, mint az előző, de már csak harmadakkora hatákonysággal, az termeszetesen ugyanolyan jo, ez mar csak egy technikai reszletkerdes, amit ti nyilvan eldontotok.
Dátum: 2012.08.31. 14:29:35
Idézet: Quellon - 2012.08.30. 16:46:16
Nem tudom, hogy az idő vagy a 2 hsz-ed együttes hatás-e, de már értem a lényeget. Viszont abból nem engedek - még ha hülyének könyveltek el is érte - hogy egy ékszerfajtából elméletileg korlátlan mennyiséged lehet, de gyakorlatilag az egy feletti darabok mindenkor kizárólag eladásra alkalmasak.


Ugyannak a valosagnak egy masik interpretalasa ez.
Dátum: 2012.08.31. 13:26:06
Többi világokon ezt HT-val szokás intézni, de az nálatok nincs, ha jól tudom.
Dátum: 2012.08.30. 23:32:42
Idézet: Offsboy - 2012.08.30. 19:17:16
Kreatív hat-e rá, illetve hat-e rá miután kimerült a napi korlát?


Hat mivel EH-t ad, es annak eseten igen-igen a valasz, ezert gondolom marad ez erre is.
Dátum: 2012.08.30. 23:30:00
Idézet: Birka - 2012.08.30. 19:11:07
Mivel Baraty nem lesz most 1,5 hétig, és utána a feltorlódott bugfix lesz úgy is soron én úgy gondolom az új AF képességek nem a közeljövő fejlesztései, azaz van bőven idő javaslatokat letenni az asztalra.


Te Biri. Olvasd mar at a forumot. Rengeteg javaslat szuletett. Rengeteg es nagyon jok voltak kozte.

Biri: ha lesz időm összegzek. Azért nem írtam konkrétumot, mert 4-5 pontban darabonként 10-20 képességterv volt, és ezt kimazsoláznivalóban idő. Ugyanakkor az jól látszik, hogy te nem, vagy felületesen olvastad át ezeket a posztokat ha azt állítod, hogy a Miklós féle szűrések után marad belőle 3-4. Hovatovább azt is érzem, hogy ennyi ötletelés után még az ötletek átnézése és szortírozását is a játékosokra hárítani talán kicsit túlzás. Nyilván nem a te hárításodra gondolok.