Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: BaalCain - 2012.11.08. 15:45:24
Egyébként milyen gyorsan lehet kattintgatni? hány olyan eladás történhetett pl 10 tárgyanként ami őskő +ba zárt?


Nem kell egyatalan villamkez ehhez. Egyszeruen kozepso gombbal megnyomod a gombot 10-szer es maris galiba van. Én kihívásozni szoktam így, aztán megvárom azt a kb. egy percet amíg a 10 próbálkozás betölt. Néha felduplázza a sisakszilánkot, amit persze jelentettem hibaként.
Idézet: Szula - 2012.11.08. 14:50:53
És ezt nem kellett volna vele az elején ilyen formában tisztázni, véve a fáradtságot és elkerülve a félreértést?


Feltételezhetjük, hogy az elkövető csak tudja mit csinál a játékban.
Dátum: 2012.11.08. 14:53:28
Idézet: McMad - 2012.11.08. 14:03:36
Sokan emlegetik a szöviváltást, mint megoldást. Rövidtávon bizonyosan.
Nincs kedvem kifejteni miért, de véleményem szerint HOSSZÚTÁVON bizonyosan nem fog jóhoz vezetni a centralizáció... :-X


Én úgy látom, hogy már rég a hosszútávot tapossuk a centralizációban, és remekül működik. Amúgy nem csak a szöviváltás, de a szövetségi fúzió is jó megoldás lehet ebbe az irányba.
Dátum: 2012.11.08. 14:49:58
Idézet: Offsboy - 2012.11.08. 13:37:49
Amikor lenne kinek zsírján élősködni, ha úgy döntenék, ejjj...


No nem mintha én mostanában sok epikust vernék le, de az én meglátásom az, hogy egy szövetség lényege az, hogy mindenki úgy tegye hozzá a lehetséges maximumot a közös célokhoz, ahogy az tőle telik. Ebben a kotextusban pedig az, hogy épp te nem az epikusok leverésében vagy otthon, hanem más módon járulsz hozzá a szövetséged gyarapodásához az semmiképp nem tekinthető élősködésnek. Gyere a V3-ra az Omegába, és garantálom, hogy megváltoztatom a világlátásodat a szövetségről.
Idézet: Quellon - 2012.11.08. 13:15:45
Ezt véletlenül címezted nekem? A felháborodás kinek szólt (volna)?


A te hozzászólásodra válaszoltam eredetileg, de azt teljesen töröltem az új infó fényében. Veled egyetértve háborodtam volna fel.
Idézet: Crimson - 2012.11.08. 13:05:56
A 10000 forintnyi őskő elkobzása elsőre durván hangzik, de ha ilyen ipari méretekben harácsolta magának a kavicsot, könnyen lehet, hogy egy darabbal sem vettek el tőle többet, mint amennyit összecsalt magának. (Vajon abból a 10000 forintból mennyit fizetett be ő maga?)

Szóval táguljanak, emberek, nincs itt semmi látnivaló:-P


10000 Ft-nyi őskő 13 Ft/db-bal számolva 770 db, kiégettel 1540 db.
1800 állatcucc minimálisan 3600 őskő, de akár 16200 őskő is lehet. Előbbi esetben 43%, utóbbi esetben 10%-os duplázás mellett termelte volna ki ezt az őskő mennyiséget.
Mit mondjak erre? Próbáltam a hisztid szintjére leereszkedni. A reakciódból úgy vélem sikerült.
Dátum: 2012.11.08. 13:06:28
Idézet: Miklós - 2012.11.08. 12:51:15
A szavazást kiegészítettem 2 további opcióval. Az egyik az, hogy maradjon a 2x szorzó, mint eddig, de azért legyen egy felső korlát, a karakter max +90-es tárgyat használhasson (megnéztük, ennél nagyobb differencia remélhetőleg nincs senkinél jelenleg), tehát akkor nem lenne nerf, viszont nem eszkalálódna tovább a probléma, ill. van egy 5. opció is, az, hogy nem kell semmiféle korlátozás.


Nagyon korrekt, 10 pont.

A két utolsó pont között nehezen tudok dönteni. Igazából az a kérdés, hogy lesz-e olyan karakter, aki nem tudja tartani a az 5 szintlépés / epikus kincsszet tempót. Tegyük fel, hogy egy átlag szövetség heti 3 normál epikusnyit halad előre. 20 epikust kell ütni a következő szethez ez kb. 7 hét. 7 hetente 5 szintet azt hiszem nagyon kevesen lépnek (én szintlépés centrikus játékkkal max 3 szintet lépek ennyi idő alatt). Tehát a max +90-es korlát idővel biztosan zátonyra fog futni. Márpedig ha hozzányúlunk olyan szabály kéne, ami sokáig működőképes marad. Erre én úgy látom a javaslatok közül egyedül a jelenlegi duplázó megoldás ad lehetőséget.

Mai szemmel nézve a 150-es szinten 300-as cucc egyébként sem tűnik durvának. Ha még lesz valamilyen, a mostaninál durvább HARD limit, hogy mit nem lehet felvenni, akkor javaslom, hogy legyen mellé a korábban felvázolt tárgybutítási lehetőség, ahol a játékos legalább a tárgyak egy részét becserélheti hasonló, de az ő szintjén is használható verzióra.
Idézet: Miklós - 2012.11.08. 12:38:29
A kérdéses visszaélés így nézett ki: a játékos megvett 20 állatfelszerelést, és utána gyorsan katitntgatva jobb gombbal, eladta őket egyesével. Néha előfordult, hogy az eladáskor az őskő duplán íródott jóvá. Könnyen lehet (sőt szinte biztos) hogy ezt az exploitot eredetileg úgy sikerült találni, hogy a VT-hez vette az állatfelszerelést, és utána eladta.

A csalókkal szemben ZÉRÓ a tolerancia.


Már megfogalmaztam egy nagyon felháborodott hozzászólást, amiben pont Miklóstól vártam volna konkrétumokat, de közben a konkrétumok megérkeztek, és engem meggyőztek. 1800 állatcuccot nem vesz az ember normál körülmények között. Helyre állt a lelki békém.

Remélem a javítás közben már el is készült.
Idézet: Coronita - 2012.11.07. 21:39:55
Igen-igen gyakorlatilag 1db ellenféllel lehet számolni!


Szerintem ne jatssz tovabb. Egyebkent a topikot eltevesztetted.
Idézet: UWEL - 2012.11.07. 13:53:16
nincs kivel....
maradjunk ennyiben
npk nem karkater, hanem a beho szánalmas próbálkozásai


Ja, hogy te azt hiszed, hogy a mesterseges ellenfelek NPC-k? Nem azok. Bajnokira nevezett karakterek tökéletes másolatai csak át vannak nevezve.
Dátum: 2012.11.08. 11:14:28
Idézet: LanMaffia - 2012.11.08. 07:04:49
Kicsit elgondolkoztam ezen a rendszeren tegnap. Ez egy újabb iránymutatás lenne afelé, hogy mindenki igyekezzen szintben minél gyorsabban felfelé?


Biztos, hogy nem. Én igyekeztem felfele, de elgáncsoltak.
Dátum: 2012.11.08. 11:08:48
Idézet: Birka - 2012.11.08. 00:17:43
A %-os tárgy leképezéssel meg az a baj, hogy folyamatosan újra kell kalkulálni, és fölös szerver terhelést generál...


Kamu. Szintlepesenkent kell kalkulalni. Ez legdurvabb esetben heti egyszer van.

De ott a kivalo becserelos otlet, ami majdnem ugyanez, es a hozzaszolasod elso feleben, kivetelesen helyesen es empatikusan megfogott problémára* is gyógyírt jelenthet. Ott nincs kalkulacio. Csak egyszer kell felallitani egy becserelesi sort, hogy mit mire lehet downgrade-elni.

*Erre bár tudom nem érdekel, de rögtön adtam is egy 10-est.
Dátum: 2012.11.07. 22:59:11
Idézet: Kvnoemi - 2012.11.07. 22:56:13
Héééé! Azt nem is én írtam! Az Kócos szövege!


Ezt voltam bátor én is jelezni neki.
Dátum: 2012.11.07. 22:58:47
Idézet: Aurri - 2012.11.07. 22:54:06
Kócos: Első kérdésre: igen így értem. Mindenki a maga szintjének megfelelő epikust üti (szabályokat is hoztunk ki meddig-mit üthet). A 100. szintű tag nem fogja lezúzni a 50. szintű epikust, had küzdjenek meg vele azok akiknek visszahívtuk. Van akinek nem annyira jön be és csak a kincs érdekli, van aki direkt ezt élvezi. Azt gondolom alapvetően erre lett kitalálva a VH.


Én meg azt, hogy arra, ha egy szövi nem tud haladni, vagy olyan epikus kincset akarnak szerezni későbbi táblában nem elérhető. Ezt már csak azért sem érzem megoldásnak, mert így sem valósul meg a teljes szövetségi összefogás, csak annyi történik, hogy mit megoldana 3 nagy kari ujjgyakorlatként azzal a kicsik elszenvednek. Szövetségi szinten maximum akkor látom előnyét ennek, ha a KP-t használjátok kincselosztásra, és így terítitek a pontokat.

Második részére: természetesen sokkal jobbnak tartanám, ha a kisebb szintű tagok is kivehetnék a részüket hasznosan a nagyobb epikusok verésében is. De erre látsz reális esélyt, hogy megvalósuljon?


Le is írtam, hogy milyen egyszerűen kivitelezhető lenne.
Dátum: 2012.11.07. 22:51:13
Idézet: Aurri - 2012.11.07. 22:45:42
-> Ha valaki kiszedett egy jobb cuccot és eladta a régit, és a korlátozás után nem tudja azt használni hátrányba kerül. Megoldási javaslat: lehessen visszacserélni az epikus kincset egy hasonló kategóriás kisebb szintűre (pl. trükküs gyűrűt rubin triászra, stb).


Ez nem csak a korabban mar kidobott targyak problemakorere jelentene megoldast, hanem arra is, hogy a magas szintu kieso targyakat hogyan hasznalhatjak az alacsonyabb szintu tagok.
Dátum: 2012.11.07. 22:48:16
Idézet: Aurri - 2012.11.07. 22:15:19
Idézet: Kocos - 2012.11.07. 21:27:04
.

A "kisebb epikusokat üthetik a kisebb tagok is" ez az érv pedig már akkor is kozrohej tárgyát képezte, amikor Miklós vetette be a visszahívás miatt nem kell megoldás a kisebb karik epikusverésére.


Lehet Te nem találkoztál ezzel a problémával, nálunk viszont anno nagyon komoly belső viszályokat szült, és megváltás volt a visszahívós epik érkezése (ha nekem személy szerint ugyan nem is, de nagyon sok kisebb szintű tagunknak igen). Azt gondolom ezzel nem vagyunk egyedül, de ha a te szövidben csak a nagyepiket ütitek, nincs apelláta, mert az mindenkinek jó, nem csodálom hogy nem jön át ez neked és "közröhej" tárgyát képezi. A lassuló epikidő az egyetlen hátulütője a VH-nak (amit ideje lenne eltörölni), amúgy az egyik legjobb fejlesztésnek tartom szöviszinten (nekünk legalábbis nagyobb segítség volt, mint pl. a szövetségi küldetésk, amitől sokkal többet vártam/unk).


Tehát tisztázzuk, ha kis epikus hívtok vissza, akkor a magas szintű karik nem nyúlnak hozzá, hanem az alacsony szintűek pepecselgetnek vele? És cserébe szükségtelennek érzed, hogy egy valódi epikushoz, a maga mértékében, de mindenki hozzá tudjon járulni valahogy? Ha ezt így értetted, akkor most enyhén fogalmazva is megdöbbentem.
Dátum: 2012.11.07. 21:27:04
Idézet: Birka - 2012.11.07. 20:23:55
Idézet: Kvnoemi - 2012.11.07. 11:23:09
Ha neked a magasabb szintű társaid magasabb szintű cuccot ütnek ki, amit ugyanúgy tudsz használni, mint az alacsonyabb szintűt, akkor ugyanolyan jól érzed magad, cserébe ők is jobban érzik magukat, mert a saját tápjukról sem kell ezidő alatt lemondani. Win-win.


Nem rossz

Azaz, ha ezentúl nem csak a TOP epikusokat éri meg visszahívni, ha a szövi egészét szeretnéd szem előtt tartani, akkor a kisebb epikusokat üthetik a kisebb tagok is! Esetleg ők is csinálhatnak rajtuk templomos küldiket, részt vehetnek a szövi életének ezen részében is. Azaz a változás kihúzza a KÉNYSZERTÁPOLÁS adta méregfogat, és végre felszabadultan, bosszankodás nélkül hívhattok vissza kis epikusokat is.
NEM mindig a rendszer a hibás, nagyon sok esetben a játékosok maguknak generálják a problémát azzal, hogy nem FELSZABADULTAN játszanak, hanem kényszertápolnak!


Kenyszertap. Te beteg vagy. Ez a jatek a fejlodesrol szol. Akkor tud felszabadultan jatszani az ember, hogyha jobb valamiben abbol elonyhoz jut. Nem akkor ha hatranyhoz. Fel tudsz hozni meg ervet a kettes verzio ellen azon tul, hogy nagyobb a jatekelvezet, ha kozben szopok?

Zarojelben megjegyzem, hogy ha tolem idezel, akkor esszeru az en nevemet elerakni, mert igy ugy tunhet, hogy Kvnoemi irta a fenti szoveget.

Ja es megjegyzem, hogy egyatalan nem hivunk vissza semmit, mert az lassitja a haladast, tehát nincs olyan kérdés a szövinkben, hogy a kisebb kariknak hívjunk vissza vagy a nagyobbaknak. Csak normált ütünk, amiből mindenki optimális előnyt tud szerezni.

A "kisebb epikusokat üthetik a kisebb tagok is" ez az érv pedig már akkor is kozrohej tárgyát képezte, amikor Miklós vetette be a visszahívás miatt nem kell megoldás a kisebb karik epikusverésére.

Ne haragudj Biri de roppant bosszantó, hogyha lerakod a garast valahova, akkor minden érvet elengedsz a füled mellett, és a legidiótább leghamisabb érveket sem átallod bevetni. Így komolytalanná válsz, mint vitapartner.
Dátum: 2012.11.07. 16:51:33
Kérlek javítsd az idézeteidet.
Dátum: 2012.11.07. 16:21:00
Idézet: Ariel - 2012.11.07. 15:13:27
Idézet: Kocos - 2012.11.06. 23:28:51
Amennyiben nem a jelenlegi szövetségek szétverése, és szerintem ezzel a játékra egy súlyos csapás mérése a cél

játék eventre való fókuszálása zsigerből megtagad mindenféle szövetségi taktikázást


Mondjuk a szövetségi küldetéseket kihagytad, az azért javított a helyzeten.