Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: McMad - 2014.02.11. 14:59:01
Hm... Ebben is van valami... :S
Néztem is, hogy mennyire megugrottak a Tulátlagok a lassítás bevezetése óta topszinten...


A tulatlagok ugyanolyan mertekben nonek, mint lassitas nelkul. A TP az ami valtozik, a LE bevetel ettol fuggetlen.
Dátum: 2014.02.04. 11:05:24
Idézet: Fsanyi82 - 2014.02.04. 10:12:41
Én is tudok(nék) licitálni , pedig nekem is 12 medálom van

De inkább nem próbálkozok


FYI: nekem mar volt 13 medalom, es mukodott is. Kertem, hogy csak a hatast korlatozzak le, a medalt hadd tarthassam meg, de a jatekvezetes nem tamogatta az otletemet.
Minden csatlos max 250. szintig tud fejlodni (vagy tud tovabb, de nem ad tobb bonuszt?). 250/10=25, bar ezt felteszem onalloan is kiszamoltad volna.
Dátum: 2014.02.01. 01:11:05
Idézet: Mortu - 2014.01.31. 23:15:36
Ki a tök rendezgeti a tárgyakat? Már megint más sorrendben vannak a relikviák meg a nyakláncok, gyűrűk?


Egy Alzheimer nevu nemet bacsi.
Idézet: Gwindor - 2014.01.31. 16:23:34
Azt tudni, hogy a TK csatákból meddig esik eledel v. kristály?
Vagy ez már végleges, mert ha jó emléxem ez valami minievent szerűség


2 hetig, ami nem tudom mikor indult.
Dátum: 2014.01.31. 16:31:29
Az emberi termeszet olyan, hogy az ember mindig annak ad hangot, amivel elegedetlen. Alapvetoen elegedetlenseg vezereltek vagyunk, ezt a jatekot is ezert jatsszuk (elegedetlenek vagyunk a jelenlegi eredmenyeinkkel, tobbet, szebbet es jobbat szeretnenk elerni). Ugyanakkor el kell ismernem, hogy annak aki az elegedetlenseg kinyilatkoztatasat elszenvedi, elegge zavaro lehet, hogy az elegedettsegenek senki nem ad hangot, ezert irom most, hogy:

- bekerült egy új AF képesség, a relikviaismeret, amely lehetővé teszi 90-nél nagyobb szintkülönbségű epikus tárgy használatát.


Ez egy rosszul kezelt helyzet megnyugtato lezarasat jelenti szamomra. Koszonom.

- a Bolygó Urában és Végzet templomában a dekrétum őskő/LE választónál most már nincs default, mindenképpen választanod kell az egyiket.


Nagyon koszonjuk, en is tobbszor megszivtam ezt.

- állatgyakorlásnál a confirm ablakban megjelenik az időtartam is.


Nagyon koszonjuk, megnyugtato lesz latni az idoket.

- a tárgylistában a tárgyakat most már szint szerint rendezzük.


Nagyon hasznos modositas, ami a jatszhatosagot es attekinthetoseget erosen emeli. Koszonjuk.

- a vadássz le 15 kis szörnyet küldetésnél a célszámot 12-re csökkentettük.


A 8 kisegett lenyegesen gyorsabban osszejott tobbnyire, ezert ez egy kellemes modositas azoknak, akik erdemben szoktak vadaszni. Koszonjuk.

Nagyon sok modositas keszult ma, el, es csupa pozitiv.
Dátum: 2014.01.31. 16:21:55
Idézet: Zoole - 2014.01.31. 15:56:23
Kocos, áruld már el kérlek, hogy mivel követel több áldozatot egy top szövi tagjának lenni, mint egy középszintűé?
Csak a top szövikben kell építeni? Csak ott ütik az epikusokat, vagy csak ott kell aktív tagnak lenni?


Ha a Csak szot torlod, akkor kb. kepben vagy. Kisebb szovikben ritka az, hogy megadott idopontban epikutes minden nap, jellemzo, hogy akkor utnek, amikor epp osszejonnek hozza paran. A szukseges aktivitas merteke a lenyegesentol az osszehasonlithatatlanulig terjedo skalan kisebb. Nem havonta porog ki egy szovi kuldi, hanem sokkal lassabban. Nem kell epiteni annyit a lelekkutnovelos resznel, mivel kisebb a lelekkut. Alapvatoen az az elteres, hogy a jatekosra nehezedo (es ezek jo resze tenyleg a jatekost terheli nem a karaktert) kovetelmenyek merteke kevesebb. Sokkal kevesebb. Tolunk is mentek el tobben, mert ugy ereztek nem tudjak teljesiteni a kovetelmenyeket.

De amit te emlitesz, hogy az ember ragaszkodik egy megszokott tarsasaghoz, es errol adott esetben le kell mondani ha nagy szovihez csatlakozik valaki, az is egyfajta aldozat, amit, mint latod, te sem akarsz vallalni. (Remelem nem ertettem felre, hogy ez a resze a mondandodnak rad is igaz.)
Dátum: 2014.01.31. 15:47:47
Idézet: Miklós - 2014.01.31. 11:51:50
Kocos: amiben alapvetően nincs igazad, hogy az, hogy ki melyik szövetségbe tartozik, nem feltétlenül mércéje annak, hogy ki mennyire jól / sokat / ügyesen játszik, és ennek függvényében mit érdemel. Minden játékban a tárgyak erősségét a játékos szintjéhez kell kötni valamennyire, különösen egy ilyen pvp játékban, különben elszabadul a pokol. Aki az Azúr Légióban van, még ezzel a korlátozással is messze sokkal erősebb, általa használható tárgyakat tud szerezni, mint aki egy kisebb szöviben van, szóval az előny nem vész el, csak nem lesz irreális és behozhatatlan.


Miklos : amiben alapvetoen nincsen igazad, az az, hogy irrealis es behozhatatlan elonyt jelentene magas szintu epikus targyat hordani. Nem akarok szamokkal dobalozni (pedig eppen lehetne), ennel sokkalta egyszerubb a helyzet. Ugyanis ha ez igaz lenne minden bajnokit annak a szovinek a tagjai nyernek, akik a legelol jarnak epikusban, es a valosagban nem ez tortenik.

Egyebkent az a vicces, hogy en nem is irtam olyasmit, amit te cafolsz, igy ezt tevedeskent felroni nekem inkabb a csusztatas kategoriaba sorolhato, mint a valos ervek koze. En azt irtam, hogy egy nagy szovetseghez tartozni aldozatokkal jar. A szovetseg minden tagja szamara. Ha nem igy lenne, mindenki olyan szoviben csucsulne, amiben a legnagyobb epikust pufolik, es nem lenne ilyen nezetelteres. De en megsem tudok rola, hogy pl. az Azur Legional sokeves varolista lenne a felvetellhez. Javitsatok ha tevedek. Marpedig, ha valaki ezeket az aldozatokat nem akarja bevallalni, akkor nem teljesen korrekt kifogasolnia, hogy az elonyokbol sem reszesul.
Ennyit allitottam es ezt tartom tovabbra is.
Dátum: 2014.01.30. 20:55:30
Idézet: Taspi - 2014.01.30. 17:58:39
Idézet: Kocos - 2014.01.30. 17:15:52

Gondolom ha futoversenyen indulnal, de nem lenne kedved olyan gyorsan loholni, akkor azert lobbiznal, hogy mindenkinek lassan kelljen haladni. Szep megoldas.


mivél téged a helyi futóversenyen a szerződtetett olimpia bajnok a hátán bevisz a célba igenis zavar. saját erődből nem hogy +90-es de -50-es tárgyra se lennél képes, úgy, hogy jobb ha csendben leülsz míg eldöntik mi legyen


Maradjunk abban, hogy fogalmad sincs mirol beszelsz. Bar ezt a masodik felere irtam a mondatodnak, de az elsore is eppugy igaz. Mert ha te azt hiszed, hogy egy szovetsegben az egyik karakter a hatan viszi a masikat, akkor nem sok fogalmad van a szovetseg mibenleterol. Igy persze nem is csoda, ha igyekszed azok eredmenyeit negalni, akik meg igen.

Mod: Ja az ket mondat, csak nem hasznalsz mondatkezdo nagybetut. Ertsd igy.
Dátum: 2014.01.30. 17:15:52
Idézet: Taspi - 2014.01.30. 13:18:32
akkor is nevetséges, hogy egy 110-es karakter 220-as epikus kincsekkel rohangálhatott


Reszemrol azt tartom nevetsegesnek, hogy aki nem akar onerobol aldozni arra, hogy olyan szovetsegben legyen, amelyikben ilyen targyak megszerzesere lehetoseg van, nyilvan komolyabb aldozatok aran, az az eselyegyenloseget ugy akarja biztositani, hogy azt masoktol is vegyek el.
Gondolom ha futoversenyen indulnal, de nem lenne kedved olyan gyorsan loholni, akkor azert lobbiznal, hogy mindenkinek lassan kelljen haladni. Szep megoldas.
Dátum: 2014.01.30. 17:10:46
Idézet: Miklós - 2014.01.30. 13:02:07
Azt nem mondanám, hogy idejétmúlt, csak azt, hogy a rendszer nem támogatja a pók stratégiát.


Mert a 152. szint az pok strategia eredmenye szerinted?
Van egy 159. szintu tagunk, aki egy honap alatt 7(!) szintet lepett. Gondolom akkor o is pok, mert 1 honapja meg 152-es volt.
(facepalm)
Dátum: 2014.01.30. 17:07:41
Idézet: Masquerader - 2014.01.30. 12:05:35
Igazából elég lenne a 90-et átírni 100-110-re bár tény, hogy akkor nincs őskő költés.


Oriasi hiba barmilyen statikus korlatot berakni, mert te mondjuk epp 100-110. szintu vagy. Az a korlat is elavulta valna 2-3 ev mulva. A szint*2 korlat meg belefert, bar ami engem illet azt is szuksegtelennek erzem.
Dátum: 2014.01.30. 17:04:45
Idézet: Miklós - 2014.01.30. 11:55:15
Sziasztok! Szerintem itt egy óriási félreértés van.

Szerintem is.

Nincs itt szó semmiféle utólagos baltás változásról.


Na ugye mondtam.

Ezt a változást már nagyon nagyon régen vezettük be, nem önhatalmúlag, hanem a veletek való egyeztetéssel és beleegyezéssel.


Mar amennyiben az bevezetes, hogy nem kerult be a jatekba, es nem jott rola ki hir, hogy megvalosult. Ez az en ertelmezesemben a NEM bevezetes tipikus esete, de biztosan nalunk valami furcsa magyar nyelvet tenitottak az iskolaban.

Ahogy itt többen leírták, ez nem viccből van bevezetve, ez egy alapvetően pvp játék, csak azért, mert valaki egy nagyobb szöviben van, ne váljon legyőzhetetlenné mások számára.


Nagyobb szoviben lenni nagyobb aldozatokkal jar, ezert nincsenek egy csomoan nagyobb szoviben. Szerintem azzal a koncepcioval, hogy a karakter nagyobb aldozatok aran nagyobb taphoz jut nincs semmi gond.

Amikor a korlátozást bevezettük, ezt leteszteltük, precízen működött.


Kernem jelentkezzen az, aki a tegnapi napot megelozoen tapasztalta ezen korlat hatasat. Amig ilyen ember nem kerul elo, a magam reszerol azzal a feltetelezessel kell eljek, hogy ez bizony igy soha nem mukodott.

Mindenesetre, ilyen esetekben azért elvárjuk, hogy a hibát ne használjátok ki, hanem jelezzétek nekünk.


Kedves Miklos! Honnan a kisujjunkbol kene kiszopni, hogy ez hiba? Ha egyszer nem teszed kozhirre, hogy bevezetesre kerult? Amikor a szovetsegunk tagjai becsusztak a 90-es korlat ala, akkor mivel emlekeztem, hogy volt ilyen beszelgetes, akkor atneztem a hirek topikot, hogy bevezetesre kerult-e. Utana mivel nem talaltam ott semmit, korbekerdeztem, olyan embereket, akiket erinthet, hogy be lett-e vezetve. A valasz mindenkitol egyertelmuen az volt, hogy nem. Lehet, hogy meglep, de nem latunk bele a fejedbe, nem tudjuk, hogy mi az amit szeretnel megvalositatni Istvannal. Ha sem ki nem hirdetsz egy valtoztatast, se a programba nem kerul be, akkor azt hiszem elegge megalapozatlan lenne azt gondolni, hogy ez egy hiba, csak mert valamikor szo volt rola, hogy lehet, hogy lesz ilyen.

Ettől függetlenül, nem fogunk senkit utólag büntetni azért, mert a hibát kihasználta.

Bicskanyitogato orcatlansag ezt hiba kihasznalasnak nevezni. De igazan kedves tole, hogy a te hibadert, amit megprobalsz rank kenni nem osztas buntetest. Mit mondjak? Lekotelezel?

Sőt, még azt sem akarjuk, hogy bárkit hátrány érjen azért, mert nem tűnt fel neki, hogy 80. szinten 250. szintű tárgyat használhatott.


Hasznalhatott? Soha nem teszteltem, de mi felteteleztuk, hogy az eredeti szint*2 korlat van ervenyben, es ennek megfeleloen is jatszottunk.

- eladtad a korábbi tárgyat, tehát egyszerűen nincs másik. Erre megoldás lehet, ha az ilyen tárgyakat becseréljük epikus kincsesládára, vagy egy gyengébb tárgyra, amit használni tud a karakter. Az epikus kincsesláda váltás programozása lényegesen egyszerűbb, de azt azért nem szeretnénk, ha a ládák be lennének váltva pechpontra. Talán megoldás, ha csinálunk egy epikus láda 2-t, ami nem váltható pechpontra.


Ennek a megoldasnak szamtalan hibaja van. Egyreszt attol, hogy valaki a szabaly szerint - legyen az akarmi is - X. szintu targyat hordhat nem kovetkezik, hogy entitasbol ennel a szintnel jar. Jarhat elorebb vagy hatrebb eppugy. A masik gond, hogy senki nem garantalja, hogy a szukseges ilyen funkcioju targy kiszedheto az adott kincstablabol.
Dátum: 2014.01.29. 22:38:07
De basszus egy evig mindenki ugy jatszott, hogy ez nincs bevezetve. A fele szovetsegunk tele van targyakkal, amit nem tud hasznalni, es eladta azokat amit hasznalni tudna. Ez igy teljesen atgondolatlan marhasag!
Tulbonusz, szakibonusz, kuldibonusz hopp ugrott.
Dátum: 2014.01.29. 21:28:31
Idézet: Baraty - 2014.01.29. 17:30:36
Ez bug volt, helyesen így kellene működnie: ha a szintje nagyobb mint a te szinted kétszerese, vagy a te szintedet 90-nel meghaladja, akkor nem hordhatod. Javítottam, mostantól ilyen tárgyat nem lehet felvenni, és ha valakinek esetleg öltözetben lenne ilyen tárgy, az vigyázzon, mert öltözetváltáskor sem fogja lecserélni a program.


En nem lattam errol hivatalos kommunikaciot, hogy ez be lett vezetve. Volt rola szo, hogy lehet, hogy lesz ilyen, ott Ariel eleg ertelmesen leirta, hogy ez egy baromsag, es azert, mert 100-120-as szint korul soknak latszik a 90 szint az valojaban edeskeves.

Nem ertem a szovetsegi jatekot miert kell szetbarmolni. Az epikusok nem maguktol esnek le, hanem nagyon komoly eroforrast kell befektetni, ezt nalam jobban szerintem kevesen tudjak (sebzesem mai epikusba 1,3 milla kozeleben). Miert van az, hogy akik ezt az erofeszitest nem hajlandoak megtenni, azok inkabb kisirjak, hogy akik megteszik azok se elvezhessek elonyeit.

Raadasul az a legnagyobb gond, hogy miutan ezt megvitattuk, es a javaslat elvetesre kerult (nem volt hir a bevezeteserol es nem mukodott igy a program), utana sok honappal egy huszarvagassal bevezetjuk, szepen kihajitva ezzel az ablakon azt, amiert sok jatekos tobb honapon at, az aktualis szabalyozast figyelembe veve kuzdott.

Javaslom az epikus kincsek ilyenten korlatozasanak haladektalan megszunteteset, mert jatekrombolo hatasu, rombolja a jatek legfontosabb reszet a szovetsegi jatekot, es mert a maga fix korlatjaval maximalisan rugalmatlan.
(Megj.: 199. szintu vagyok.)
Szerintem olyan esemenyt szeretne a kollega, ahol minden gyoztes portya utan egy veletlenszeruen valasztott tulajdonsagod megno 3-mal (de egezseg es magia nem lehet a valasztott), es csak az vehet reszt benne, akinek legalabb 1 eve nincs premium tagsaga.
Mod: a vesztes utan meg neggyel.
Idézet: Birka - 2014.01.24. 09:57:35
50-es lény "felhízlalása" 1-1,5 hónap


En egyet akkor kezdtem el hizlalni 21-es "vagoallat" szintrol, amikor a BU elkezdodott, mivel nem volt meg a harom. Harmadikkent vegeztem. Szoval nem tart az olyan sokaig.
Dátum: 2014.01.21. 10:55:38
Idézet: Offsboy - 2014.01.21. 09:21:09
Ez inkább úgy pontos, hogy van akinek semmit nem ér, van akinek a végtelen számú is kevés lenne.


Csak a vita kedveert: annyi, amennyi PP-t szerezni tud, bizonyosan eleg lenne mindenkinek.
Dátum: 2014.01.19. 13:48:10
Idézet: Fűrész7 - 2014.01.19. 12:05:47
RoscoBorlo a fórum nem arra való hogy trollkodj!


Mesélj még erről kérlek, hozzáértőnek tűnsz.
Dátum: 2014.01.19. 11:52:02
Idézet: Ddyy - 2014.01.19. 11:02:59
Maci, a random mindenkinek ugyanaz.


Nagy eletbolcselet. Ezert is hivjak randomnak. Hogy mindenkinek ugyanaz legyen.