Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Birka - 2013.01.26. 19:15:12
Tuti hogy ez lenne AZ a relik, ami talán nem erősebb mint a szívósság öve, de tuti hogy másodiknak kötelezően megvásárolandó, ha portyázol...


Nem gyoztel meg. En elfogadom, hogy te amugy is übtre vered a kornyezetedet, de ha ez nem all meg, akkor semmire nem mesz a relikkel. Csak akkor lesz az hasznos neked, ha amugy brutalisan dominalod az ellenfeledet. A szivossag ove a plusz korrel erosebbe tesz a harcban, ez viszont csak akkor tapos ha mar eros vagy.

Ugyanakkor ha nem erosebb az ovnel, de kozel van hozza, akkor nem pont megfelel az altalad korabban leirtak sokezres tetel igenynek?

De ha szerintetek ez kapos lenne 5 illetve 95% verzioban is, isten a tanum, en nem fogok megsertodni.
Idézet: Craslorg - 2013.01.26. 19:09:30
Ezt gondold át. Ha a jelenlegi marad, akkor a következő 3000 ismételhetővel én szerzek 3000 dukátot, míg aki felezett, negyedelt, szerez 1000-et. +2000 az eddigieken felül a javamra és ez folyamatos előny.


Igaz, de nem csak te jatszol a szerveren, es a tobbsegnel meg akkor is tobb dukatot szerzek ismetelhetobol, ha a te teljesitmenyednek csak harmadat tudom felmutatni (az otodet tudom valojaban).

Mas: Miklos pontosan azert rakta be a rengeteg dukatszerzesi lehetoseget velemenyem szerint, hogy az ismetelhetok dukatdompingjenek jelentosseget csokkentse. Nem mindegy ugy, hogy az osszes megszerzett dukat 80%-a szarmazik ismetelhetobol vagy 50%-a. Kivaloan alkalmazta az ugy korlatozok, hogy nem elveszek, hanem a tobbinek adok elvet. (vö. aukciós bérlet vs. féléves bérlet eset) Tudvan, hogy a kiosztott ossztap mennyisege ezzel nem valtozik, csak eloszlasa lesz egyenletesebb. Ebben a kerdesben a nerfet surgeto jatekostarsadalom jar szerintem tevuton, es a Miklos fele higito taktika a nyero, meg akkor is, ha van akinek nehezebb megemeszteni az (egyebkent nem csak) ennek kovetkezteben fellepo, de velemenyem szerint teljesen artalmatlan dukat inflaciot.
Idézet: Birka - 2013.01.26. 18:56:00
Koc, ez kb szívósság öv *10-es erősségű cucc lenne...


Elfogadom, ha tobben is igy latjatok, de en nem latom benne azt az eszement nagy tapot. Nagyjabol annyit tud, ha valaki folott donto folenyed van, akkor azt az 1-2% eselyu esemenyt, hogy megis kikapsz tudod lecsokkenteni kozel 0-ra. Vagy sem? Mit lattok benne, amitol ilyen brutalis lesz?
Asszem félreérthetően írtam le. Tehát saját maximális találati esélyt tolja ki 100-ig és az ellenfél minimális találati esélyét csökkenti 0-ig. Ha az ellenfel maximalis talalati eselyet csokkentene (70-rol 60-ra mondjuk) vagy a saját minimális találati esélyt növelné 40-ig, az valóban durva lenne. Vagy így értetted? Korrigálom az eredeti szöveveget.
Idézet: Craslorg - 2013.01.26. 17:06:29
Az, hogy valaki felezve, negyedelve a jutalmat csinált ismételhetőt és így nem kapott dukátot, nyilván nem a többiek gondja.


Gondolom, te nem csináltál ezért nem a te gondod. De aki ezt tette az nem írta alá sehol, hogy ezzel véglegesen elesik X dukáttól ugye? Ezzel gyakorlatilag tovább büntetnéd azokat akik eddig sem akartak/tudtak optimálisan játszani. Majd utána jól letojod, mert téged nem érint a dolog. Szimpatikus dolog.
Két újabb ötlet:

A szerencse fia
Ha a szerencséd és megfelelő tulajdonságod elég magas, az ellened irányuló támadások minimalis találati esélyét 0%-ig csokkentheted.

Biztos kéz
Ha a szerencséd és megfelelő tulajdonságod elég magas, a támadásaid maximális találati esélyét 100%-ig növelheted.

(Eredetileg egybe gondoltam, de úgy szerintem túl durva, így meg lehet kicsit a taktikához igazítani.)

Mod: pontosítottam a szövegen.
Idézet: Birka - 2013.01.26. 16:47:02
A szerencse forgandó (ritka) - Már próbáltam elsütni élő akciós tételként, de mereven elzárkózott Miklós.


Erdekes allaspont, mert szerintem nem befolyasolja az osko koltest semmilyen karakternel. Aki porget oskoert az ezutan is kihasznalja majd a 3-at, aki meg nem, az ugysem tud kevesebbet kolteni. Gyengebb osko szempontbol, mint az oskotermo zsak vagy mi, ezert mertem beirni.

A szerencse jegyese (kisebb) - Ér vagy 200 dukátot, miközben a jegyet Miklós sokra tartja.


Gyakorlatilag egyik kisebb tetel sem er ennel tobbet. A 10 AF annak aki az AF szerzes elejen tart talan.

Trollszív (gyakori) - Izgalmas elképzelés, de ha konstans értéket ad az szart se ér, nekem tetszik, de adjon karakterszinttel megegyező regenerációt!


Regen visszacsatolassal az iszonyat tapos szerintem. Ez meg egy gyengebb targy, ami idovel veszit az erejebol ugyan, de tuti, hogy mindig lesz hatasa. Egyerteluen nem sokezres tetelnek terveztem, ezert is gyakori.

Kristálykulacs (gyakori) - Mivel van hasonló hatású relik, és csak pár lét spórol nem sok értelmét látom.


Mert nem hasznalsz kristalyitalokat. Azknak valo akik hasznalnak. Nemcsak LE-t de oskovet is sporol.

Alkimista üst (ritka) - A mai világban aki "force" esszenciára megy, az nem sajtol "spontán" a gradus sajtolás meg 100%. Ennél már hasznosabb lenne az alkimista szakértelem maximumát megnövelni 5-el. Megérne ez neked több ezer dukátot esetlegesen?


Nem erne meg. De nem mindenki tolja am a jatekba ezerrel az oskovet, hogy folyamatosan gradut vegyen. Rajuk is lehet gondolni neha. Nem tobbezres tetelnek terveztem.

Lélektallér (ritka) - Bocsi, de erre vannak relikek/af képességek. Ráadásul másik oldalról meg jön a rinya, hogy úgy sincs mire költeni az LGY-t.


Bocsi de az, hogy van ra mas effekt a szememben nem erv. Mintha a vadaszatot csak a spektralis novelhetne. Ugyehogyugye.
Akinek nincs mire kolteni az LGY-t majd nem veszi meg, de amugy is felirta Miklos, hogy az LGY elkoltheto legyen, akar uj targyakkal, akar egyszer hasznalatos cumokkal.

Vámpírtüske (ritka) - Ezt nem értem mire jó. Csak KH-ban van lé normál esetben. Sima portyában idejét se tudom mikor láttam lészívást. Térkapuban meg idővel úgy is többet szívsz mint ami amúgy is benne van...


Altalaban minden kritikad arrol szol, hogy ami neked szemely szerint nem jo, az nem valo a jatekba. Majd nem te veszed meg, hanem az aki ertelmet latja. Ez ennyire egyszeru. Hidd el lenne ra kereslet.

Negatív aura (gyakori) - Akár mehetne is, bár én ezt gyengének tartom. Az a taktika ami arra épít, hogy beszívom a varászlatot alapvetően hibás szerintem


Az erejet a tuskes bor reliknek megfeleloen lottem be, az is 3%-ot tud.
Az, hogy te nem latod ertelmet ennek a taktikanak nem jelenti, hogy nincs neki. De a lehetoseg, hogy nem veszed meg adott.

Hűségeskü (kisebb) - Full semmi értéke nincs. 30 -ból meg vehetsz 3x7 dukátot?


Kisebb tetelrol van szo, tehat a 100-200 dukat kategoria. Egyebkent 3 Apro terkapu stimulator jon ki belole, de univerzalisabban hasznalhato, ezert nem 40, ami a kisebb terkapu stimulator tetellel lenne azonos hatasfoku. Kisebb tetel, hangsulyozom.

Ősdrágakő csiszoló (ritka) - Semmilyen formában nem cél a VF tápolása indokkal vissza fogja dobni.


Nem hinnem. Ugyanis VF-es karinal eleve fele a bonusz, tehat a relik is csak fele hatasfoku.

Ősdrágakő puttony (gyakori) - Inkább lehessen venni LGY-ből...


A lenyege ennek, hogy kitorhetsz vele a muszaj portyazni es vadaszni is ciklusbol, igaz nem tul nagy hatasfokkal. ha mindenkinek elerheto lenne, az az eredeti koncepciot boritana.

Szubplazma iszák (gyakori) - Egy vicc kategóriás reliket tovább erölttetni minek?


Tehat nem hasznalsz szubplazmat. Ezen mondtod alapjan pont ennyivel lettunk okosabbak.

Bájital mesterség (gyakori) - A ZAN is befuccsolt hosszabb távon, az emberek nem szeretnék a további randomot (Te is felszólaltál ellene nemrég!)


A zan befuccsolt? Hogy tetszik erteni? Kivettek belole minden ertelmeset, ezert senkinek nem kellett?
Itt csak jelkepes randomrol van szo. Hosszu tavon ugyis ugyanannyit kapsz mindegyikbol nagysagrendileg, de felolem forgathatna is egy ciklusbol, ha ez megnyugtat.

Relikviakupon (gyakori) - Ne mossunk át további tételeket a szerencsekerék és az aukció közöt. Van már belőle elég nagy felháborodás.


Erre mar valaszoltam, az erv fals.

Templomi gyakorlat (kisebb) - Ua. mint a hűségszilánk...


Gondolom itt se olvastad, hogy kisebb tetel.

Aranykódex (ritka) - Ez brutál táposnak tűnik, te átlátod ennek a hatását a jövőre nézve?


A meg le nem programozott kepessegekre nezve nem. A mostaniakat atneztem, azok igy rendben vannak. A kesobbiekben bekerulo kepessegeket vagy ugy kell beloni, hoy a max 10 alatt maradjon, vagy ugy, hogy nagyon magas legyen. Ez a kepesseg egyik esetben se okoz majd gondot, mert elso esetben nem hat ra, masodik esetben meg aranyaiban nagyon pici bonuszt ad.

Kicsit erolkodtel azert Biri, hogy mindbe bele tudj kotni.
Idézet: Birka - 2013.01.26. 16:55:14
Ne 2 hanem 4 kisebb tétel legyen egyszerre, esetleg azok ciklusideje legyen 2 nap 3 helyett.


Az nyilvanvalo, hogy az egy fore juto tetelek szama attol fugg, hogy mennyi slot van aukcion es mennyi azoknak a licitideje. Az, hogy mennyi dukat omlik a jatekba ezt nem befolyasolja. Ha kisebb slotot szaporitunk, akkor oda at kene pakolni a gyakori es ritka korokbol cuccokat, és azokat lehetne feltolteni az uj otletekkel. Olvasgatva a topikot legalabb 30 ertelmes otlet volt mar.
Idézet: Ariel - 2013.01.26. 12:39:01
A játékosok nagy része gyűjthetne egy évtizeden át, akkor sem tudná megvenni az értékes AH-s cuccokat.


Ezt cafolom. Terkapuval, templomkristallyal, huseg szilankkal es munkaval gyujtheto siman annyi dukat amibol osszejon egy nagyobb tetelre. Szerintem ha valaki a dukatra hajt, akkor ebbol osszejon 2500 dukat egy ev alatt, also hangon.
Idézet: Craslorg - 2013.01.26. 10:36:27
Egyszerű a dukátinflálódés probléma: A jelenlegi top ismételhető küldiszám fölött az ismételhető küldetésekért nem jár dukát


Itt azert halkan megjegyeznem, hogy az ismetelheto kuldiert nem minden esetben jar dukat. Tehat az, hogy valaki 1000 ismetelhetot oldott meg ugyanugy jelenthet 1000 dukatot, mint 500-at.
Idézet: Quellon - 2013.01.26. 10:17:38
Idézet: Birka - 2013.01.26. 09:23:04
...lassan megvan a 20 medál nagyon közel van, azon ügyben is S.O.S. lépni kellene!
Pár hete rákérdeztem Miklósnál, hogy van-e már ötletük mi lesz a 21. medáltól a jutalom, mert ugye nem szeretné az eddigit egy az egyben tovább, de akkor még semmi ötletük sem volt. Remélem tévedek, de lehet körmükre ég ez a probléma


Hat egy honapjuk mar nincs ra az tuti.
Szandekoasn nem idezlek be. En nem erzem problemanak ezt. Fel kell merni jozan esszel, hogy a dukat jutalom nem azt jelenti, hogy tobb cuccot tudsz venni, hanem azt, hogy tobb fele dolgot kell csinalnod a dukatert. Az inflacio meg gyaorlatilag egy stabil allapotba tart, ami akkor fog megvalosulni, ha az elkoltott es megszerzett dukatok osszege egyenlo. Tehat nem vegtelen.
En megertem, hogy az atlag juzer szeretne mondjuk evi 2 targyat lelicitalni, mert az milyen jo lenne, de az aukcio alapgondolata nem ez volt. Es az, hogy mennyi idonkent tudsz targyakat szerezni gyakorlatilag nem valtozik. Hovatovabb ez surusodik, mivel a jatekosallomany azert valljuk be apad.
Idézet: Birka - 2013.01.26. 09:23:04
A relikviapkupon is túl gyenge aukciós tételnek, mivel havi 1-et erőlködés nélkül szerzel amúgy is. Nem beszélve róla, hogy pörgethető is, és így is sípolunk az aukció kontra szerencsekerék összefonódásra.


Szerintem a kisebb terkapu stimulator kiporgethetosege miatt senki sem sirt. Egy relikviakupon kb. ez a kategoria. Igaz gyakorinak irtam, de lehet akar kisebb is. Tudom nem nekem valaszoltad, de valaszolhattad volna nekem is.
Gyomlálnám a szakértelmet adóak közül az alábbiakat:
33 Gyógyító mester egyszeri Sebgyógyítás szakértelmed permanensen megnő 10-el
53 Idomítás mestere egyszeri Megvásárlásakor idomításod permanensen megnő tízzel
67 Kufár kézikönyv egyszeri Megvásárlásakor kereskedelem szakértelmed megnő 10-zel

Sebgyógyítást nem érdemes az egekbe tolni, idomítás haszna is hamar elfogy, ráadásul a VT miatt amúgy is lehet növelgetni, kereskedelem meg maxos. Kivégzés és a kritikusok lehetnek nagyon magasak, ahol már van ennek értelme.
Idézet: Birka - 2013.01.26. 16:23:50
A kamikaze és a vadászcsizma is only élő licites tétel volt, erre Miklós szavát adta a múltban. Ráadásul nem a párszáz dukátos tételek sorát kellene növelni, hanem a többezresekét!


Jolvan ne nekem mondd, en csak leirtam, hogy mire jo, mert kerdezte.
Párat megkritizálok.

Idézet: Viskos - 2013.01.25. 12:12:53
- Minden 3. elfogadott általad írt kaland vagy kvízkérdés után kapsz egy hűségszilánkot.


Az alkotó kreatívitás és a táp összekapcsolása nem szerencsés.

- Kalandpróbákra a maximális 100 helyett maximum 80 kristálypontot kell felhasználnod.


Ezt inkább úgy kéne, hogy a próba max 80-nal lehet magasabb, mint a te értéked, mivel a max KRP felhasználás már most is leszítható 87-re. (Amúgy tetszik.)

- Szövetségi küldetés jutalomként szerezhetsz 4x-es jutalmat is.


Szép. Ez lehetne a max jutalom és az egy szintlépéses jutalom összege, hogy ne szálljon el nagyon.

- A csata során kapott regeneráció csökkenti a csata végi sebződést, és így módosítja a csata végeredményét is.


Ez a regeneráció visszacsatolással gyakorlatilag megvalósult, igaz fordítva.

- Az általad végzett tevékenység duplán számít szövetségi küldetésnél


Ezen en is gondolkodtam, de tul taposnak ereztem, raadasul masik karinak ad tapot kozvetve, ami nem szerencses.
Idézet: Quellon - 2013.01.24. 23:08:58
Kamikaze, Vadász csizma AH-ba? Előbbit élő liciten már nem is lehet kapni, hogy mennyire hasznos azt objektíven megítélni nem tudom.


15% alatti vadászathoz, és idő előtti leveretéshez nagy segítség.
Idézet: Birka - 2013.01.24. 22:22:58
Valamint nézd picit Miklós szemmel is! 6 új reliket leegyeztetni, lekódoltatni mennyivel kisebb nyűg, semmint 12-ővel bajlódni


Valoban kevesebb munka, de kevesebb haszon is. Egy radikalis atalakitassal az emberek elmenye lenyegesen megno, es a zugolodas is biztosan megtunne par evre, mig egy feluleti kezelessel a fent emlitett elonyok nem elerhetoek.
Idézet: Birka - 2013.01.24. 22:20:32
A tételek összmennyisége nem változna, azaz mennyi kijön, annyi megy is be a rendszerbe, hogy az aukció ciklus ideje ne módosuljon.


Ha van eleg otlet batran nyilhat egy uj aukcios slot. Igy a ciklus maradna, a valasztas meg none. Win-win.
Pár ötlet aukciós tételekre.

A szerencse forgandó (ritka)
Az ingyenes szerencsekerék forgatási lehetőséged is őskövesnek számít. (Nincs fekete, lehet piros, jár érte pechpont.)

Pechvogel (gyakori)
Kapsz 100 pechpontot.

A szerencse jegyese (kisebb)
20 Sorsjegy

Templomos lovag (ritka)
A végzet templomára 2 nappal kevesebb idő áll rendelkezésedre.

Trollszív (gyakori)
Regenerálás: +30

Kristálykulacs (gyakori)
A kristálypontot adó italok 20%-kel több pontot adnak vissza. Hatása a Kristálykorsóval összeadódik.

Alkimista üst (ritka)
10%-kal nő az esszencia szerzés esélye ajtoláskor.

Lélektallér (ritka)
Kalandokban az LE, ÉP, VP felhasználás feleződik, a lélekgyémánt jutalom és a csaták végén kapott LE 20%-kal magasabb.

Vámpírtüske (ritka)
A lélekszívásod a tárgyak és szakértelmek sebzést viszonzó hatására is érvényesül. (De visszacsatolásra nem.)

Negatív aura (gyakori)
Az ellenfél elszenvedi az általa okozott varázslatsebzés 3%-át. (Hasonlóan mint a tüskés bőr relikviánál.)

Hűségeskü (kisebb)
Kapsz 30 hűségszilánkot.

Ősdrágakő csiszoló (ritka)
Az ősdrágakő adta bónusz másfélszeresére nő.

Ősdrágakő puttony (gyakori)
Minden nap az első belépésednél kapsz egy ősdrágakövet.

Szubplazma iszák (gyakori)
Minden nap az első belépésednél kapsz egy szubplazmát.

Bájital mesterség (gyakori)
Minden nap az első belépésedkor kapsz egyet az alábbiak közül véletlenszerűen:
- szintednek megfelelő nem ősköves gyógyital
- szintednek megfelelő nem ősköves manaital
- zöld kristályital
- támadás itala
- védelem itala

Relikviakupon (gyakori)

Templomi gyakorlat (kisebb)
20 templomkristály

Aranykódex (ritka)
Minden AF képességed maximális szintje 1-gyel nő, ha a jelenlegi maximuma legalább 10.