Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2008.12.26. 18:19:06
Idézet: Crazy71 - 2008.12.26. 17:44:23
Mi a Diszkrimináns?

IxU
b^2-4ac *
E=MC^2
2x(AB)

Valaki tudja mi a túró ez?

Jah, másodfokú egyenlet megoldóképletében a gyök alatti rész. Ha negatív, nincs valós megoldása az egyenletnek, ha 0 két egyenlő valós megoldása van az egyenletnek, ha pedig pozitív, akkor két különböző valós megoldása van az egyenletnek. Középiskolás anyag, bár ha így szembejön egy ilyen nem biztos, hogy tudsz rá reagálni.
Mellesleg annak a másodfokú egyenletnek a megoldása, amit így írunk fel: a*x*x+b*x+c=0 (ahol x az ismeretlen), mert ha összekeverem a betűket, ugyanúgy másodfokú egyenletet kapok, de annak nem ez lesz a diszkriminánsa.
Dátum: 2008.12.26. 17:57:20
Idézet: Cherokee - 2008.12.26. 17:38:21
Zsolesz. Nekem se a morálom romlik, hanem az ÉP az amivel baj van Az egyik állatom pihen de már két napja 9 az Ép-je. Ha kicsinálják és feléled újra kilenc, de felé nem hajlandó menni. A morál az másik téma, az működik rendesen.

Norbi: Alacsonyabb szintűeket csak akkor tudsz támadni, ha a portyázások beállitásainál beállitod ezt a funkciót. Amugy csak egyenrangút vagy csak erősebbet támadhatsz. Ezt én is szivtam egy darabig amig el nem olvastam a dolgokat tüzetesebben.

A pihenástől nem nő az élete, sebgyógyítás szakértelemmel kell gyógyítanod az állatot.
Idézet: Synyster - 2008.12.26. 16:08:53
Az én dögöm már most is acsarkodik, pedig aztán nemtom' mire van azzal az 5. szintjével...
Egyszer nem jön harcolni mer gyógyul, aztán rögtön depis lesz... valami baja van...rosszul programozták biztos.
Hamarosan keresek egy másik matrixteremtményt...
Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Üdv: Synyster G.

Ha gyógyul, normális állat nem megy harcolni, ezt jobb, ha megszokod Akkor sem harcol, ha nagyon alacsony a morálja, mert ilyenkor inkább otthon ül és duzzog. Azt hiszem 20% alatt. Amúgy meg örülj, hogy nem kezd sírni neked, hogy "Már megint nem törődtél velem, nem adtál nekem lélekenergiát, nem vezettél győztes csatába, biztos nyerni sem tudsz, nem megyek veled."
Dátum: 2008.12.26. 16:56:17
Idézet: Beldorl - 2008.12.26. 15:59:45
Hello

Hogy tudom meggyógyítani a lényemet? Gyógyitalt nem tudok neki adni, más ötletem pedig nincs. Csak prémiummal lehet meggyógyítani?


http://vegzetur.wikidot.com/skill9
Itt megtalálod.
Dátum: 2008.12.26. 14:00:08
Idézet: Drakchael - 2008.12.26. 13:41:18
Üdv Miklós!

Direkt neked címzem a kérdést, mert úgy látom te koordinálod a játék nagyját.

A Szövetségi Háborúzgatásokkal kapcsolatban kérdeznék valamit.

Egy sima, földi háború a következőképpen néz ki:

1, Vannak a katonák: szépek, erősek és fel vannak fegyverezve
2, Valaki csípi a csőrüket (lehet erősebb, lehet gyengébb)
3, Befektetnek jó sok pénzt ellátmányra, logisztikára, hírszerzésre, ágyútöltelék katonákra, miegymásra
4, Hadat üzennek
5, Pofozkodnak
6, Valaki viszi az all-in-t

A játékban az általam felsorolt 6 pontból csak 5-öt találtam meg. Hol maradt a 3. pont???

Mert ugye a Németek is meg az Szovjetek is pont ezen buktak el a II. VH illetve a Hidegháború alatt, azaz hogy a leves drágább volt, mint a hús.

Akkor talán nem lenne kedvük "farmolgatni" a nagyoknak: Egy nagy "birodalmat" nehezebb, drágább mozgatni.

Javaslatom tehát: a Hadüzenet kerüljön LÉLEKKÚT! LE-be mégpedig a teljes kapacitás 20-40%-ába (Gyémántoknak persze olcsóbb, az előírt %-al). Ha valakinek ennél kevesebb vagy mínuszban van, ciki. Hitelbe senki sem visel sokáig háborút, az csak Byson Generális (Street Fighter, a film) mániája volt, de neki sem jött össze.

Üdvözlettel, Kane

Azért a 3. pont is teljesül: vesztek fegyvereket, növelitek a tulajdonságokat, ezt mondjuk amúgy is. Ha aháború kemény, elkezd sokba kerülni: veszitek a gyógyitalokat és talán a varázsitalokat is. A nagy birodalom valóban drágán mobilizálná a valóságban az összes csapatát, de semmi szükség nincs rá, hogy ezt megtegye, elküldi a felét, aztán azzal veri szét a piciket.
A javaslatodnak egy pici gondja van: azok, akiket farmolnak, innentől nem tudnak támadni, hiszen előbb válnak támadhatóvá, minthogy hadat tudjanak üzenni. Lehet, hogy nem a sokkal erősebbek ütnék őket, akik keveset visznek, hanem a kicsivel erősebbek, akik ellen ugyanúgy nincs esélyük, de többet visznek. Az persze kifelejtetted, hogy a háborúban a védekező félnek is mobilizálnia kell a seregét. Tőle is vegyünk el (esetleg nem létező) 20-40%-ot?
Másrészt azzal, hogy sokat elveszel, legfeljebb a miniszövetségeknek kedvezel. Van a szövetségben 2 fő 20-as szintű, 6k-s kúttal, ők még talán tudnak többet zsákmányolni egy 40k-s kútból, mint amennyit elbuknak a hadüzenettel. Minden más háború céltalan és értelmetlen lehet. Mihez vezet ez? A szövetségek feltagolódáshoz és a Gyógyír, Kivégzők és hasonló szövetségek létrejövéséhez.
Dátum: 2008.12.25. 20:47:10
Idézet: Angyal9 - 2008.12.25. 20:43:57
Idézet: Mormord - 2008.12.25. 14:33:32
Beállítások alatt van egy karakter törlése gomb. Egyébként ennél talán jobb, ha kilépsz a szövetségből és otthagyod a karit, ha esetleg még akarnál játszani később, ne 0-ról induljon. (Meg aztán a nagy portyások se mindig az aktív játékosokat üssék )

Hol van a beállitások menü pont?

Bal oldalt a karakter képe meg az aktuális LE alatt, a kilépésgomb felett.
-100%-kal való győzelmet is másolj be
Dátum: 2008.12.25. 17:50:26

Ki mondta: "Te is fiam, Brutus?"

Caesar
Nero
Nietzsche
Cicero

Ilyen alapon azt is mondhatta volna, hogy a tábornok. Hogy melyik? Jó kérdés. Julius Caesar volt az illető, aki ezt mondta, de a római császárok nevei között nem véletlen fordult meg a Caesar elég gyakran, ugyanis ez a császári uralkodói cím a Római Birodalomban. Itt a javításhoz azt hiszem át kéne írni az összes választ.


A pókerban ki a "nagyvak"?

A kisvak utáni játékos
Az osztó
A körben az utolsó játékos
A kisvak előtti játékos

Hát, az ötlaposban semmi esetre sem. Mielőtt kérdést írsz, nézd meg, hogy mit is játszol valójában. Szerintem Texas Hold'Em. Kérném javítani
Dátum: 2008.12.25. 16:04:58
Idézet: Gramor - 2008.12.25. 16:01:28
Ha az egyik állatomnak adok valami cuccot akkor azt utána levehetem róla?Illetve ha szabadon engedem akkor a cuccomat is elviszi?

Nem veheted le róla, és agával viszi ha elengeded. Ha új cuccot adsz neki, a régi eltűnik, ha az állatot kisajtolod szintén.
Dátum: 2008.12.25. 14:33:32
Beállítások alatt van egy karakter törlése gomb. Egyébként ennél talán jobb, ha kilépsz a szövetségből és otthagyod a karit, ha esetleg még akarnál játszani később, ne 0-ról induljon. (Meg aztán a nagy portyások se mindig az aktív játékosokat üssék )
Dátum: 2008.12.23. 16:07:23
Idézet: Hauer92 - 2008.12.23. 16:03:48
Hellosztok
Azt szeretnémkérdezni hogy valaki véletlenül nem tudja-e hogy hány térkapupontom lehet egyszerre maximum???(ma térkapuztam elöször és most egy darabig nem leszek gépnél és jó lenne tudni hogyan számoljak vele)válaszotokat előre is köszi
Üdv:Hauer

Idézet: Térkapu leírás

A térkapu lehetővé teszi, hogy más dimenziók nagyhatalmú entitásaira vadászhass. Minél magasabb szintű a térkapu, annál gyakrabban használhatod! Az 1. szintű térkapu 1 térkapu pontot ad 8 óránként, minden további szint ezt 20 perccel csökkenti. A térkapu pontokat belátásod szerint használhatod fel, de egyszerre csak annyi térkapu pontot tartalékolhatsz, ahányadik a térkapu szintje, és legfeljebb 1 óránként aktiválhatod. A térkapu maximális szintje 12.
Dátum: 2008.12.23. 11:59:13
Másrészt, ha most elkezded eldobni a küldetéseket, akkor végigpörgetheted őket a végéig, hogy aztán lásd, amikor újat raknak be. Mint karinak nyilván nem éri ez így meg, de a játék szempontjából elég kellemetlen lenne. Ha valami korlátozással lenne megoldva (legendafüggő küldetést nem dobhatsz el, és a többit is csak akkor, ha már legalább egy hete nem tudod megoldani), akkor esetleg. Így szerintem kevésbé lehet felborítani a játékegyensúlyt, persze beleszámolva azt, hogyha az adott küldetésre nem kaptad meg a 250 LE-det és eldobtad, akkor a következőre sem 300-at kapsz, hanem 250-et. Nyilván ez így is sánta picit, de sokkal kevésbé, mint amikor azt mondják, h nem tetszik, eldobom, megyek tovább...
Ha bemásolod, talán meg tudjuk mondani
Dátum: 2008.12.22. 11:15:11
Idézet: Texex - 2008.12.22. 11:02:01
Hanyas szinten tudsz majd szakértelmet csinálni?
5
7
2
3

Hol a jó válasz? A leírás szerint 4 szinttől lehet.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 3

Ez valami új fejlesztés lehet, mert nekem még nem sikerült szakértelmet csinálnom, csak a mindenki által elérhetőeket fejlesztenem
Dátum: 2008.12.21. 12:40:09
Idézet: Crazy71 - 2008.12.21. 12:31:52
Hányadik vonalon van az 1vonalas C?

elso vonalon *
masodik vonalon
elso vonal alatt
elso segéd vonalon



Mi a fene az az 1vonalas C? Ékezetes betűk hiánya! TÖRÖLNI!


Amikor én kaptam ezt a kérdést, még az első segédvonalon volt a megoldás, amit azonban pótvonalnak hívnak mifelénk. Nem egy igényesen feltett kérdés. (Violin és basszús kulcsra jó az első pótvonalas megoldás, de azért a zeneismerők tudnak még pár kulcsot.)
Dátum: 2008.12.20. 18:26:29
Ha veszel őskövet, ugyanannyi kiégett őskő is őskővé válik.

Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.17. 22:20:16
De a segítségkérő hozzászólásokat legközelebb a segítség topikba, plíz.
Dátum: 2008.12.18. 23:54:24
Nem mindenkinek van ugyanannyi cselekvéspontja, a prémiumosok többet kapnak az ingyeneseknél, ezen kívül van még egy szakértelem is rá, hogy több cselekvési pontot kapjál. Tapasztalati pont még jár a nyertes portyákért is, tehát nem fog mindenki egyformán fejlődni.
Dátum: 2008.12.18. 16:19:47
Idézet: Halott Angyal - 2008.12.18. 16:06:00
Hell!!!
Lehet-e nállam alacsonyabb szintű karaktert támadni, ha igen, akkor hogyan?

Természetesen lehet, ha legalább hármas szintű vagy (Nyilván feltűnt, hogy téged is ütnek felülről).
A portyázás menüpont alatt van egy beállítási lehetőség, hogy 15 portyapontot kapsz naponta és üthetsz lefelé, vagy 30-at és nem üthetsz lefelé. A játék elején a 30 pp-s verzió van beállítva, mivel 3. szintig nem tudsz lefelé támadni úgysem.
Dátum: 2008.12.18. 16:14:45

KI VOLT CONAN A FILM SZERINT?

EGY KIRÁLY
EGY FÖLDMŰVES
EGY BARBÁR HARCOS
EGY VARÁZSLÓ

Ha nem találod a caps-lockot a billentyűzeten, ne nyomogasd... Kérlek.
Egyébként most még volt szerencsém egy kérdéshez, amiben a kérdező úgy gondolta, hogy az 1 az prímszám. Sajnos nem figyeltem eléggé a kérdés elolvasásakor, mert nem hittem, hogy rossz lesz. Ha esetleg összefuttok vele, akkor ne zavarjon meg az a tény, hogy csak a 949-ről nem virít azonnal, hogy nem prím, nyomjátok be az 1-et. (Amúgy 949=13*73) A másik kettő válaszlehetőség kb 5-6 jegyű és 5-re illetve páros számra végződik.
Dátum: 2008.12.18. 15:17:27
Idézet: Zsan - 2008.12.18. 15:10:15
Sziasztok. Van egy ilyen küldetésem, hogy végezzek ki egy lélekurat. Ez azt jelenti, hogy ájultra kell vernem? Előre is köszi

A küldetés teljesítéséhez szükséged lesz a kivégzés szakértelemre (15-ös tanulási szint).

Idézet: Batuking - 2008.12.18. 14:15:55
Sziasztok!
Szövetségem háborúban áll. December 3.-án kezdődött, 61/36 az állás. Nem vége kellett volna legyen már?

Ha letelt másodperc szerint is a két hét, akkor még mindig kell egyet ütnötök rajtuk, ha jól tudom.