Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rafkós

Dátum: 2010.01.05. 19:04:50
"A bevezetése után 2 hétig lehetőséget adunk arra, hogy aki akarja, a VFet lefelejthesse úgy, hogy nincs meg a szükséges felejtés szakértelme."

Kössz! Teljes áron, vagy felejtés áron?

Nem mindegy, hogy lesz-e kh kisebb szinten? A tervezett szaki a karakterekből csinál npc-t

Nem minimális lé fog a portyából jönni, hanem borul az egész játékegyensúly. Nagyon jó a szaki, de háborúba való. Most akkor a sebzés nem számít bele? Mert eddig erről volt szó. Baj továbbá, hogy a gyengéket jutalmazza, akik nem képesek megfelelően célpontot választani.

Maximuss, nem a játékkal vesztesz, ha időt hagysz ki, csak benne. Nem épp elég?

Jó lenne megérteni, hogy a vf, a portyarendszer, a szövirendszer nem szorul reformra, legfeljebb minimális mértékben. Háborúkkal mi lesz? Azt kértük, meg a szavazós topicban a portyarendszer békénhagyását. Hogy a kérdőívben esetleg más volt? Ott legtöbben bele sem gondoltak, nem foglalkoztak a kérdéssel komolyabban.
Dátum: 2010.01.05. 17:36:31
Akkor mi a megoldás? Ha nem ez, akkor semmi, nem kell megoldani. Eddig jó volt, legyen ezután is, akinek nem tetszik, alkalmazkodjon. Epik tárgyak kincsponthoz kötése sem megoldás. Ami igazán segítene, az bizony pont annyira durva, mint az előny, amit így lehet szerezni. Mostani világokon épp ezért nem volna szabad belenyúlni.
Dátum: 2010.01.05. 17:24:57
Azokat az embereket elég könnyű megtalálni, és nincsenek is sokan. Nem nem, nincs bajom a szomszéd tehenével, nagyon sokszor kértem már olyasmit, ami bizony épp másoknak jó. Gond inkább az, hogy epik tárgyakat szint szerint korlátozzák, épületeket meg nem nézik, pedig sokkal durvább, és nyilván később ez is nerfelve lesz, majd 3 hónap múlva, a következő menetrendszerinti hullámnál. Ismétlem, szerintem már egyáltalán nem kellene belenyúlni sem ebbe, sem a portyarendszerbe, ha mégis, akkor meg azt kéne elővenni, ami tényleg ordít, nem az epik tárgyakat, ami kb a jéghegy csúcsa. Ha lehet körbeépíteni, akkor minek piszkáljuk a tárgyakat? Mert ezzel több játékost lehet szivatni? Nem kell kincspont szerinti korlát, sem semmiféle, amíg ennél sokkal erősebbet lehet kapni szöviből.
Dátum: 2010.01.05. 16:29:32
Pontosan megértem, nálunk ugyanezek a kérdések kerültek elő...
Dátum: 2010.01.05. 16:28:01
Pont az az a szövetség, aki feltalálta a körülépítést. Szerencsére mostmár aránylag normális kútjuk van. Épp ezt mondom egyébként, ha erre a szintre ennyit beleépített, hagy kapja a tárgyakat meg mindent, a gond azokkal van, akik ennek töredékéért, néhány ezer léért használhatják mindezt.
Dátum: 2010.01.05. 16:21:54
Igen, ezt nevezzük körülépítésnek, amit végre valahára ki kellene tiltani a játékból. Különben mennyi idő is lenne, mire felépítenek mindent és eljutnak a magas szintű epikusokig? Aránytalanul sok, nem így szerzik a magas tárgyakat és előnyöket. Aki mégis, mondom az körbe van építve.
Dátum: 2010.01.05. 16:18:19
Így van, egy kezdő karakternek most csaláson kívül nem marad esélye.
Dátum: 2010.01.05. 16:17:16
"ha valakinek van kostrukciója, akkor max. annyi LE-t kell beáldoznia, amiből mágiát fejleszt egy kicsit"

feltölti a kutat, kifejleszti a konstrukciót, mágiát, épít, ez azért nem megy 5-10. szintre
Dátum: 2010.01.05. 16:14:26
Bizony egy normális játékban annó Egont és Csuhit it bannolták volna, csak ugye ahhoz előre, amikor direkt rákérdeztek meg kellett volna nekik mondani, hogy ilyet bizony tilos csinálni. Nem kell törölniük, bár a körbeépítéssel előnyhöz jutó játékosok előnye megmarad örökre, később nagyobb szinten ez inflálódik, a probléma gyökere kihúzva, hagy maradjanak. Amikor elkezdték, nem volt tilos. Mondd már meg nekem, mit dolgozott meg valaki 10. szinre a max gyaktérért/védőfalért? Kitalálta, megszervezte, de mást ugyan nem. Ekkora szintre nem lehet olyan kutat feltölteni semmiképp. amihez a max épületek járnak, csak körülépítéssel. Nem az a kicsit durva, amit mondok, hanem az, hogy ilyet lehet, és még a többieket szivatják meg végül miatta.
Dátum: 2010.01.05. 16:04:19
Mondok sokkal egyszerűbbet. Akik miatt ezeket a korlátozásokat kéne bevezetni, azoknak tessék megmondani, hogy van 2 hetük, hogy levegyék. Ugyan ez a körbeépítésre is. Van 2 hetük kilépni és menni máshova, aztán törlődik a szövi azzal együtt, aki még mindig benne van. Nincs sok ilyen, és ők tényleg az exploitot használják. Egyébként ha eddig hónapokig megengedett volt, most már abszolút nem kellene belenyúlni.
A "túl erős" meg megint a cccp hozzáállás.
Hol ritka? Ha 15ppvel játszom, szinte mindig látok jóval kisebbeket a portyalistában. Túl erős valaki? Aki túl erős, azt magasabb szintről sem verik, csak az aránylag jó karaktereket.
Dátum: 2010.01.05. 15:30:19
Azok is beáldozhatóak voltak, akik a kreatív affinitást normálisan használták. Ha zavar, hogy a csalóknak kedveznek a változtatások, várlak szeretettel a kreatív határi napi 1 portyából való kiaknázása céljából
Nem volt ezzel gond eredetileg, maximumot lefelé ütni nem érte meg, szerezhető le ugyanis nem volt benne. Azért kellett ekkora szintkülönbséggel engedni a csatákat, hogy legyen ellenfél magas szinten, ez oké is. Most viszont az ismételhető küldik miatt van, aki erre állt rá, jogosan persze, nem az ő hibája. Érdekes módon a rendes küldetések közt olyanok vannak, hogy győzz le x magasabb szintű végzeturat, az ismételhetők meg pont a kisebbekre vesznek rá.
Dátum: 2010.01.05. 15:03:08
Epikus tárgyak használhatósága a körülépítéshez képest semmi ám. Az mégsincs elővéve? Miért? Építéshez meg tényleg sokkal jobb lenne kötni. Elárulok egy titkot, 3fős szövetség akkora epikust tud lenyomni, amennyit a szintjük enged. Nem 95., hanem időval a 195. szintű tárgyat is megszerezhetik.

0 lé van a portyában? Én meg annyiszor megszoroztam a 0-t, hogy a vége 1400 le/csata lett. lol Nem inkább az a gond, hogy a lehető legkisebb szintűt ütik? Hcs alapon történő elszámolás a háborúba való, ahol nincs lé, az a háború, meg a top, elsőre tényleg ez a jó megoldás, másodikra meg a kh, lehet erősíteni,vagy nekik szakit betenni.

Ki a jó fene fogja ezért a vf-et elfelejteni? Én biztos nem, másnak sem ajánlom. Pókoknak valóban nem lesz ez rossz, sőt... de magam ellen nem fogok írni.
Dátum: 2010.01.05. 13:32:30
"Annak aki kivégzésre épít ez csak csepp a tengerbe, nem ebből szedik meg magukat"

A kivégzésnek jóformán semmi köze már a portyához, jobban megéri nélküle lehúzni valakit, aki sok lét termel, mint az a plusz 10%, amit ad attól, aki ellen használható.

Hcs módjára működő portyázás eredetileg (meglepő!) az én ötletem volt, ott van, ahova való, a háborús reform topicban, valahol az elején, viszont, hogy a teljes portyarendszerre kiterjedjen, ráadásul szembefordítva a vf-el... olyan érzés ez nekem, mint Edisonnak a villamosszék, nem tehetek ellene semmit, de bár soha ne jutott volna eszembe... szóval tessék háborús reformként használni, épp ez volt a lényeg, hogy megérje háborúzni. Vf-hez semmi, de semmi köze az egésznek, ha vagy egyik, vagy másik, annak beláthatatlanok a következményei, vagy az veszt, aki a vf-et tartja, vagy az, aki elfelejti.

Most akkor mi is lesz teljes áron felejthető? Transzcendális megint erősödik, szóval a kreatívot meg a kivégzést megint lehet? És a vf-et? Egy vf-esnek, aki tartja magát az eredeti stratégiájához, ez egy nerfelés a portyára.
Gyorsítás, max elementáris, leveretés, és jó is. Iszonyat lét lehet 15% alatt összeszedni. Mindegy, nem fogom bizonygatni, hogy a rablást teljesen ki lehet védeni. Nekem van kb 150k elvesztett lém, ebből 130at magam buktam be, a többit iszonyat szerencsével lopták el tőlem, 20ezret egy év alatt. Az elvesztett le így is 1%-a a nyertnek. Látok másokat 2-3000 vesztett csatával, 40-50000 elvesztett lével, aki akar, tud rá vigyázni, megoldja simán.
Dátum: 2010.01.05. 02:20:25
"Tr. projekció. Szakértelem szint x 100 LE helyett szakértelem szint x ( 100 + játékos szint*2 ) LE-t véd."

Konkrétan az én esetemben ez duplázást jelent. Turbót rá, és háromszoros. Mellé fix lét portyából? Egyszerre? Sebzés alapján? Magyarul vállalj random csatát, ha nyersz, kapsz lét, ha buksz, buksz ugyanennyit. Tőled nem fognak vinni, te sem mástól, pp-ért csp-t megvalósul. Javítsatok ki, ha nem így van, de elég egyértelműnek tűnik. Persze lesz kit farmolni, mindig lesz, aki nem ért a játékhoz eléggé, őket végképp elkapálja a módosítás. Most ez halál komoly? Kössz, inkább a vf, megyek láthatatlanba, belépek napi egyszer építeni, meg majd vadászom, ha nagyon esik, a csajom meg épp nincs képben... 1-2 hónap múlva meg megunom. Őskő? Felejtős, értékét veszti annak, aki nem top, versenyhelyzet soha többé, alkalmazkodni meg csak egyszer kell, lehetőleg a leggyorsabban.

Miklós... ha ez nem a pvp temetése itt, l.sz. írd le, miért érné meg innentől kezdve portyázni, amikor már most is hozható vadászattal elegendő le, elegendő tp, és korrekt le/tp arány.

Megcsináltátok a vf-et, kiváltotta a láthatatlanságot, ezt nem tudja nekem megmagyarázni senki, hogy miért jó, azt, hogy mi vele a baj, annál többen. Pedig a láthatatlanság "elfelejtésére" nem kellett soha noszogatni a népet, addig használták, amíg tényleg kellett. Korlátoztátok a portyát, olyat sehol nem olvastam, hogy valaki ennek örült volna, ellenkezőjét meg azóta is leírják naponta. Ez nem az én véleményem, lusta vagyok regelni 300 karit, bár lehet, inkább azt kéne. Most erre még egy szaki, egy második kreatív affinitás, amihez viszont nem kell lét találni, csak optimális erejű ellenfelet. Kell tudni játszani? Dehogy kell, egyszer kb elmondja valaki, hogy csináld, és kész is. Támogatom a dolgot, de ott, ahol a KH van, a topnál, nekik tényleg jó lenne, másnak meg hót mindegy, azok a karakterek mennyi lét kapnak naponta/szintenként/tpnként. Vagy hoz több, mint 200 le/tp-t? Akkor meg direkt azt lesz jó csépelni, aki nem tart magánál lét, nehogymá' az, aki odafigyel a karakterére nyugodtan játszhasson. Ennyit nyilván nem fog, marad a vf, meg egy jó nagy transzcendális.

Valaki esetleg úgy érzi, hogy annak ellenére, hogy vigyáz, 15% alatt vadászik, mégis szétrabolják? No coment...

Mod: portyarendszeres szavazáson tessék megnézni, melyik opció nyert... azok vannak legtöbben, akik nem szeretnének módosítást. Sem plusz lét bele, sem transzcendálist, sem semmi ilyesmit, megfelel nekik most, úgy, ahogy van.
Hiába lehet támadni rájuk, ha még 15% felett is maradnak, minimális transzcendálissal orvosolható. Akkor lenne nagy a rablás, ha épp lesajtolta amit fogott, és még nem költötte el, ez kb 1 perc, és a kémkedés sem mutatja, sajtolásért ugye nincs tp...
pm-ben menni fog a teljes levezetés, nem szeretném, ha a játékegyensúly azért borulna, mert valaki elhitet másokkal valamit, akár igaza van, akár nincs. Eléggé off is ez a téma ide, lényeg a lényeg, ha a portyarendszert reformálni akarjuk, azt inkább pozitív irányba lenne célszerű. Portyára biztos lét szaki jó lenne, ha nem is tökéletes megoldás, kicsit megint ugyanaz, mint a ppért cspt. Inkább a kreatív hatásfokát/max szintjét javasolnám emelni, így több lesz a lé a portyában, olyat viszont, aki nem tart, nem fogja megérni jobban támadni. Kivégzést pedig a másodlagos szakértelmekhez hasonlóan belőni, max 25% hatásfokkal. Ami most megy, hogy 10%, az bizony kevés.