Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Horpika

Oldal: 12
Dátum: 2010.04.09. 20:03:59
Ki rendezte a Star Wars filmeket?
John Carpenter
George Lucas - ezt jelölte jónak
Nagy István
Steven Spielberg

Hát a negyedik epizódot tényleg! És az 1-2-3-at is. DE!
Birodalom visszavág: Irvin Kershner
Jedi visszatér: Richard Marquand

Sajnos így a kérdés nem pontos, törlést kérek rá!
Dátum: 2009.11.23. 15:17:23
Épp most váltottam gyerekorvost. Mindkettő ugyanazt "javasolta", amit a férjecskémnek is a kórházban az orvosok, akikkel dolgozik. Így nálunk nincs beoltva a család, illetve hazudok! Anyós (szívbeteg), apum (vérnyomásproblémák és a cukra sincs rendben), és sógorkám, aki autista, és aszthmás. Nekik mindkétféle influenza ellen lett beadva a szuri. Nekik javasolták is.
Amúgy több doki egybehangzó véleményéből leszűrtem, fontosabb lenne beadni a menningitis és a pneumochoccus - remélem jól írtam - elleni oltásokat még kisgyerekkorban. Ezek is lehetséges szövődményeket okoznak influenza utűn. És ezek ellen ha megvan a védettség, nem kell több oltás. De ezeket nem lehet ingyen - vagy csak 2 év alatt lehet ingyen - megkapni.
Idézet: Izdubar - 2009.11.13. 12:11:05
antimagyar értékelő!
ha azt kérdem mi az a hanuka vagy melyik "állatfajt" metélik körbe:) az biztos jó kérdés mi?


Ezért remélem moderálnak téged!
Dátum: 2009.11.06. 11:21:33
Gelu.

Az 1931-es Dracula filmnek Lugosi volt a főszereplője. És van még jópár Dracula film ezen kívül.
Dátum: 2009.09.14. 18:12:21
Idézet: Systen - 2009.09.14. 17:20:11
Idézet: Horpika - 2009.09.14. 16:04:27
Idézet: Systen - 2009.09.14. 15:42:23
Idézet: Kaoraku - 2009.09.14. 13:59:23

Idézet: Systen - 2009.09.14. 13:48:05
Miről kapták az ókori gladiátorok a nevüket?
Egy fegyverről *
Egy harcosról
Egy hajóról
Egy állatról
Ezt honnan kéne tudni?

Például iskolából, vagy minimális érdeklődésből. Ilyen alapon a kérdések felét nem kellene tudni, de a gladius egy nagyon nagyon híres fegyvertípus, kb. a római légió minden tagjának volt egy a hóna alatt.
Iskolába ilyet nem tanítottak, arra emlékeznék. Minimálisan most érdeklődtem és nem a gladiátorokat hívták így hanem a típusaik voltak elnevezve a szerint mivel harcoltak. Nem hiszem hogy minden harmadik gladiátornak Gladius lett volna a neve.
Kérem átfogalmazni a kérdést.


A gladiátor (kardforgató) elnevezés arra utal, hogy a játékok széleskörű elterjedése idején a harcosok többsége kardot, gladiust viselt. Ezt már általánosban megemlítette a tanárom. És megerősítette egy ismerősöm, főiskolán oktatja a diákokat görög és római történelemre. Neki elhiszem.

Tény, hogy később a gladiátorok különféle fegyverek alapján különféle elnevezéseket kaptak a fegyvereik, esetleg ruházatuk alapján, de itt az volt a kérdés, hogy a gladiátor mint kifejezés, honnan ered.
A kérdés az volt hogy miről kapták a nevüket, nem az honnan származik a gladiátor kifejezés, pont ez a bajom. Légyszíves olvasd el a kérdést.
Biztos velem van a baj de nekem a kérdésből az jön le hogy valaki beáll gladiátornak, kap egy nevet és ezt honnan...


Elolvastam:) Igyekszem úgy "beleszólni", hogy utánanézek a dolognak. A kérdés szerint miről kapták a nevüket a Gladiátorok. Mivel a gladiátor szó a gladiusból "jön", így jelen esetben az, hogy honnét kapták a nevüket kérdés és a honnét ered a gladiátor szó lényegében ugyanaz.A gladiátor (kardforgató) elnevezés arra utal, hogy a játékok széleskörű elterjedése idején a harcosok többsége gladiust viselt. Vagyis a gladiusról kapták a necüket, abból a szóból ered az elnevezés.
Igazából tényleg nem értem, mi a gondod ezzel a kérdéssel. TE hogy válaszolnál rá? (komolyan érdekel, mert nem kötözködni akarok, lehet elbeszélünk egymás mellett )
Dátum: 2009.09.14. 16:04:27
Idézet: Systen - 2009.09.14. 15:42:23
Idézet: Kaoraku - 2009.09.14. 13:59:23

Idézet: Systen - 2009.09.14. 13:48:05
Miről kapták az ókori gladiátorok a nevüket?
Egy fegyverről *
Egy harcosról
Egy hajóról
Egy állatról
Ezt honnan kéne tudni?

Például iskolából, vagy minimális érdeklődésből. Ilyen alapon a kérdések felét nem kellene tudni, de a gladius egy nagyon nagyon híres fegyvertípus, kb. a római légió minden tagjának volt egy a hóna alatt.
Iskolába ilyet nem tanítottak, arra emlékeznék. Minimálisan most érdeklődtem és nem a gladiátorokat hívták így hanem a típusaik voltak elnevezve a szerint mivel harcoltak. Nem hiszem hogy minden harmadik gladiátornak Gladius lett volna a neve.
Kérem átfogalmazni a kérdést.


A gladiátor (kardforgató) elnevezés arra utal, hogy a játékok széleskörű elterjedése idején a harcosok többsége kardot, gladiust viselt. Ezt már általánosban megemlítette a tanárom. És megerősítette egy ismerősöm, főiskolán oktatja a diákokat görög és római történelemre. Neki elhiszem.

Tény, hogy később a gladiátorok különféle fegyverek alapján különféle elnevezéseket kaptak a fegyvereik, esetleg ruházatuk alapján, de itt az volt a kérdés, hogy a gladiátor mint kifejezés, honnan ered.
Idézet: Izdubar - 2009.09.09. 16:00:09
Idézet: cirip - 2009.09.08. 10:06:34
Badiny Jós Ferenc (Gács, 1909. április 3. – 2007. március 10.) vitatott munkásságú történetíró, nyelvész, sumerológus, egyetemi tanár és vallásalapító.


öö, ez alapján nem nagyon tartozik a kötelezően ismerni való emberek közé


Ha nem a wikipédiából nyernéd a tudásod, ami nem a legmegbízhatóbb forrás, talán ismernéd.
Itthon méltatlanul vitatják a munkásságát, nem mennék bele miért...mert még kitiltanak...de mint írtam VILÁGhírű, Argentínában magas állami kitüntetéseket kapott és máig ő az egyetlen(csak volt, Isten nyugosztalja) nemzetközileg elismert magyar sumerológus. Itthon is egyre inkább kezdik elismerni, Magyarországon ő alapítótta az első sumerisztikai egyetemi tanszéket...stbstb.

Szerintem érdekes kérdés és tán még egy átlagműveltséggel rendelkező ember is ismerheti, jobban, mint h mi volt Harrison Ford eredeti foglalkozása vagy hány ágú a zsidó-gyertyatartó...stbstb a kérdések 70%-a rossz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Az meg egy hazugság, hogy folyik a szűrésük. Egy *ar az egéász.
Játszom egy hasonló játékkal, ott am már külön téma ez a kvíz meg az értékelés és az értékelők. Én nem hallgattam a többiekre és próbáltam értelmes kérdéseket írni, de igazuk volt. Ha a legenyhébb véleményeket írnám le az itteni értékelő brigádról és az egész szabályozásról és a meglévő kérdésekről valszeg akkor is tiltva lennék. És ez nem 1, nem 2 vélemény.
Csak feszültségkeltésre jó ez az egész, meg h menjen ez a *ar fórum...

Ez az én szubjektív véleményem, remélem nem bántottam meg senkit.

Am már akkor megérte, feltennem a kérdést, ha ezáltal 1 ember(Te) megismerted ezt a nagyszerű embert.

üdv


Hát akkor itt van valaki, aki el fog keseríteni kicsit. Olvastam erről a "nagyszerű" emberről, de a munkássága korántsem nyűgözött le. Az általad emlegetett zsidó gyertyatartó ágainak számát is érdekesebbnek tartom, mint az ő műveit. Ha híres - és hiteles! - Magyar régész-történész, akkor már Kákosy. Az tényleg világhírű, könyveit, pl a Ré fiait csak ajánlani tudom... A Sumérokról pedig talán Komoróczy Géza könyveiből tudakozódjál. Az legalább tényekkel van alátámasztva.

Még egy kis adalék. A wikipediát rengetegen szerkesztik. Az Angolt is. Eme NAGYONHÍRES sumerológus mekkora részt kapott benne? Angolul nem leltem semmit. És az elméletéről? A Wikipedia angol kiadása nem is említi a magyar–sumer rokonítási kísérletet, annyira nagy a nemzetközi tudományos egyetértés ennek az elméletnek az elavultságában.
Én sem akartalak megsérteni!

Én amúgy elhiszem, hogy szűrik. Nem tudom, te gyorsabban végeznél 180000 kérdés átolvasásával?
Dátum: 2009.09.02. 16:32:31
Hogy hívják a U2 énekesét?
Mojo
Bono *
Momo
Yoyo
Ez tényleg alapműveltség?

Hát, a fickó elég ismert, nem csak mert énekes, hanem rengeteg egyéb , főként humanitárius feladatot vállal, amikért jelentős elismeréseket kapott.

"Felkerült a BBC 100 legnagyobb brit listájára (a lista nyilvános szavazás alapján áll össze és íreket is tartalmazhat), olyan hírességek mellé, mint Sir Winston Churchill, Diana, walesi hercegnő, I. Erzsébet királynő és Bob Geldof.

2005-ben ő volt a 166 Nobel békedíjra jelölt személyek egyike (a harmadik világért végzett munkájáért), és a Világbank elnökségi posztjára is jelölték, amit azonban Paul Wolfowitz kapott meg.

2007. március 30-án Dublinban vehette át a lovagi érdemrend kitüntetést David Reddeway brit nagykövettől. A megtiszteltetést a zeneiparban elért eredményei, valamint a különféle humanitárius szervezetek érdekében végzett munkájával érdemelte ki. Mivel Írország 1949-óta nem tagja a Brit Nemzetközösségnek a cím csak tiszteletbeli és nem jogosít fel a Sir cím viselésére.
Dátum: 2009.09.02. 16:27:32
Nos, tényleg van ebben a megközelítésben valami. Én nem vagyok ennyire szőrös szívű, főleg mert láttam többfele mindkét írását a talentum-tálentumnak, így én kis naív feltételeztem, mindkettő helyes lehet:) Amennyiben itt a tálentum lett volna az egyedüli helyes, abban az esetben tényleg teljesen jogos a reklamációd:)
Sajnos ennél sokkaé vadabb hibákkal is találkozunk itt!
Dátum: 2009.09.02. 09:49:37
Én ismerem a kardamom nevű fűszert, de tény, hogy nem tartozik a legismertebbek közé:) Kvízkérdésként pont remek:)

A tálentum bizony tudást, tehetséget is jelent!
Dátum: 2009.08.30. 17:55:32
Ha az északi sarkra építed a házat, pont arra a pontra, akkor annak minden fala délre néz:)
Ezen beérkezett hozzászólások után nyilvánvaló hogy a kérdésem speciális.
Mint már előzőleg írtam, igyekszem a továbbiakban tizenévesek által megválaszolható kérdéseket feltenni, hiszen itt ez a korcsoport alkotja a játékosok zömét és a kérdések nekik kell hogy szóljanak, nem az apjuknak

Ne haragudj(jon), de megint kötözködök. Én 34 vagyok, a férjem szintén játszik, ő 32, és a szövinkben van még egy házaspár, nálunk idősebb. Ők is gyakran csak felveszik a kevesebb LE-át, mert amit beírnának kérdés az vagy spec lenne, vagy spec lenne. Néha hajam égnek áll, mert annyi dolog van, ami nekünk nem spec, kezdve gyerekkorunk rajz és bábfilmjeitől át a középiskolában tanult dolgokkal, és pár érdekességgel, amit időközben olvastunk, láttunk vagy hallottunk.
Amikor valaki fennakad azon, hogy az aranyhörcsögnek kell-e víz, vagy nem, akkor belátom, néha egyszerű kérdés sem elég egyszerű. Hozzáteszem: Nekem, hisz volt hörcsögöm. Kismillió ismerősömnek is.

Azonkívül engem még a bonyolult, utánanézős kérdések sem zavarnak,mert imádok kutatni, utánanézni dolgoknak, személyeknek, adatoknak stb...
Hogy ez itt miért olyan nehéz, nem tudom. Kvízjáték, és néha olvasom: Ezt tudnom kéne? Vagy: Ezt tanítják az iskolában? Számomra épp az az érdekes benne, hogy mindig tanulok valami újat. Néha némi lustaságot érzek a játékosokban.
Az is zavaró, mikor tök általános dologra jön a beírás: Nem olvstam, láttam: spec! Hjah, ha attól lesz valami spec, hogy valaki nem olvasta, vagy hallott róla, akkor tényleg minden kérdés specnek számít. (nem a kiértékelőkre gondolok elsősorban, hanem a reklamálókra, akik néha törlést kérnek olyan kérdésekre, amiben semmilyen hiba nincs, és nem is spec kérdések) Ismét a lustaság: Jöjjön a kérdés, és ha csak 5 másodpercet kell gondolkozni, vagy neadjaég utána kell nézni, akkor már gond van)
Szerintem tényleg kéne valami reform erre, csak hát a kvízadminok is emberek, örülnek, hogy a napi adagokat át tudják nézni. Azok, akik kritizálják a munkájukat - ami korántsem tökélete sztem, de csinálják, pedig köszönet nem sok van nekik érte - szóval akik csak kritizálnak, azok végiggondolhatnák mekkora meló lehet ennyi cuccot átnézni, kimazsolázni a helyesírást, egyebeket, és próbálni objektívnek maradni, ami néha nem lehet könnyű.
(elnézést a hosszért, és természetesen a te leveled, üzid nem volt sértő, csak némi irónia volt benne, és remek alap volt, hogy leírjam, ami napok óta motoszkáét bennem. )Elnézést az offért:)
Egy észrevételem ezzel kapcsolatban, védendő a piros mundér becsületét:
A felnőtt magyar férfi lakosság 90%-a volt katona ahol alapkiképzésen megtanulta, akár érdekelte akár nem, tehát tudja a kérdésre a választ.

Egy valamire a tisztelt kérdésfeltevő nem gondolt: Itt ugye nem csak férfiak játszanak, hanem lányok, nők, sőt, anyukák is! Nekik ez nem ennyire egyértelmű kérdés.
Dátum: 2009.07.30. 18:31:56
Idézet: Kenezimi - 2009.07.30. 12:53:44
Naaah, ne máááárrrr!!! Még jó, hogy a Brill írást nem tudjátok feltenni!!!!


Az S.O.S. üzenet morzejelekkel?
tá-ti-ti-tá
ti-ti-tá-tá-ti-ti
tá-ti-ti-tá-tá
ti-ti-ti-tá-tá-tá-ti-ti-ti



Hát nem tudom... Szerintem nem olyan egetverően nehéz! Ez elég általános dolog. Sztem.
Dátum: 2009.07.22. 06:44:06
Idézet: Viorica - 2009.07.21. 16:29:34


Melyik nem háziállat?
macska
tyúk
pulyka
rák

Nekem van rákom, akváriumban. Akkor most mi van?



Attól hogy neked akváriumban rákod van, az még nem válik háziállattá. Hobbiállat max. Ez a kérdés jó. Sztem.
Dátum: 2009.07.22. 06:39:43
Hányszoros francia válogatott Zinedine Zidane?
100
99
110
108

Foci, azonkívül mi van ha még egyszer "válogatják"? Törölni kéne!
Dátum: 2009.06.12. 10:16:19
Az alábbiak közül ki(k)nek van névnapja február 12-én?
Amália
Gabor, Karina
Lívia, Lídia
Aladár, Álmos

nem vagyok naptár. Törlést kérek erre.
Dátum: 2009.06.11. 06:34:06
Ismét egy törléskérés:

Melyik évben szerezte első bajnoki címét a DVSC futballcsapata?
1986
2005
1994
2001
Dátum: 2009.06.06. 21:13:39
A gyűrűk ura triologiában ki lett Minásztilisz királya?
Theoden
Aragon
Szauron
Denethor

Minásztilisz??? Minas Tirith talán! Minimum javítani kéne!
Dátum: 2009.06.06. 17:20:10
Ki lőtte a gólt a ZTE FC- MU FC mérkőzésen 2002. 08. 14-én?
Balázs Zsolt
Kenesei Krisztián
Waltner Róbert
Koplárovics Béla

Hogy én ezektől a falra mászom. Töröljétek légyszives!:)
Oldal: 12