Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Majki74

Oldal: 1
Elolvasva az előzményeket, sokat tanúltam belőle.
Persze leírom a saját gondolataimat is.
Szerintem 20 év múlva könnyebb lesz!
-A nyugdíj kórhatár emelésével megoldjuk a nyugdíjrendszer szétesését ( kevés ember éri meg a nyugdíjjat, megmentve a rendszerét)
-Az egészségügyi ellátás leépítésével a betegek egy része a temetőben végzi, (nem kell rokkantnyugdíj, és húljon a férgese.
- 20 éven belűl lessz egy szélsőséges kormányunk, mely rendberakhatja a jogot, csökkentheti a korrupciót, rendezheti a szoc. politikát, valóban az ésszerüség, és a már fenn említett teoriák szerint. ( Persze ez is bukni fog, és visszaállunk a régi kerékvágásba, de már az új és korrektebb törvényekkel a markunkban)
- A kissebség pedig a fentiek miatt talán valóban integrálódhat.

Eme sorok persze a saját álomképem részei, de számomra ha bejönnének, már nem félteném a fiam jövőjét. ( Az unoka más tészta )
Dátum: 2009.08.15. 00:28:48
Nem értek egyet Miki anyagi részére vonatkozó megállapításáról.
A mozijegy, egy plázában 2000 huf (premier) hozzá kell adni az üdítő, és rágcsa árát, mely a filinghez álltalában hozzá tartozik.
máris 3-3500 az összeg. Emellé veszem, hogy az ember ritkán megy egyedűl, megduplázódik az összeg. Hoppá. kijött a DVD ára (eredeti)
Talán az időhiány, a munkatempó, az elkényelmesülés, illetve a pénz hiánya az ami ide juttatta a Mozi kúltúránkat. A letöltések, DVD is szerepet játszhat, de nem hiszem hogy oly mértékben, mint azt sokan gondolják. Ha valamit extrának, érdemesnek tartunk, moziban is megnézzük. Egy Div-x, vagy kamerás verzió pedig.... hadjuk. Akik ezt nézik, előtte sem jártak moziba

A Potter sorozatról:
Jómagam is rajongója vagyok. Könyv, film, mindegyiket többszőr végigrágtam. A Premiereken az első kivételével ott voltam.
Kissé tartok az utolsó résztől, hisz a könyv, és a film sokban eltér. PL. szereplők maradtak ki, mely az utolsó kötetben fontos szerepet játszanak.
Dátum: 2009.08.07. 00:28:33
Kapkodom a fejem, csak nézek.
Röpködnek a szakszavak, %-ok, plusszok, minuszok.
Kérdés.
Az IMF adott egy rakat pénzt, hogy stabilizálják a régiót.
Ezt a pénzt vissza akarják kapni, ezért szerződéseket, megállapodásokat írtak alá
Ellenőriznek, stb.
Annyi nagy koponya van ott, miért nem mondják meg a frankót????????
Most akkor mi a helyes, és mi nem?????
Vagy ez már egy másik blog témája lesz
Jó néhány írást láttam, akik jól láthatóan benne vannak, vagy legalább közel állnak hozzá.
Láttam olyanokat is, akik a saját sérelmeik álltal látják rosszalóan az egészségügyi dolgozókat.
Szerény személyem az egésségügy középkáderei (ápolók) soraiba tartozom.
Szeretnék némi rálátást a kiégés, paraszolvencia, orvos témában.
Kis hazánkban a nővérképzés harmadára csökkent, iskolákat zártak be, régiós szinten. A nővérek átlag életkora ehez mérten magas. A korház bezárásoknak köszönhetően, a munka mennyisége is megnőtt, emberhiány miatt is másrészt.
A betegek elégedetlenkedése, türelmetlensége rajtuk csapódik le.
A paraszolvencia itt is működik, de ellentétben az orvosokkal, mi nem kérjük, és az összeg is elenyésző. Néha a pincérnek is többet fizetnek, egy kiszolgálás után.
Amit a hálapénzről álltalában gondolok: Nem kell adni senkinek, és akkor meg fog szünni. Ezt a társadalomnak kell a fejében helyre rakni.
A pénz.
-13. havi fizetés elvéve
- Étkezési hozzájárulás elvéve.
- 50%-os utazási kedvezmény megszünt.
- Ruhapénz nincs.
- Utolsó fizetésemelés 2005-ban volt, ha jól emlékszem.
Ezek után a tisztelt Paksi Erőmű dolgozója papolhat nekem a morálról, és egyebekről.
Az orvosok, és a vitatott felvilágosításokról álltalában.
A fokozott munkatempó, a rengeteg beteggel való foglalkozás, igencsak lecsökkenti az 1 betegre szánt időt. Valóban igaz, sokaknak nem erőssége a kedvesség, öszinteség.
A másik, nem elhanyagolható téma, a hozzátartozók kérdése. Sajnos sokszor több a probléma velük, mint magukkal a betegekkel. Ráadásúl ha család még nagy is. Mindenki első kézből akar tudni a betege állapotáról.
Más.
Vizitdíj.
Az Orvosok többsége a jobb oldal mellet teszi le voksát (A Polgárok)
Ebből kifolyólag nem vitatható, miért volt részükről az a nagy ellenálás.
Természetesen miután bevezették, rájöttek, nem is olyan rosz ez. ÉS jött a népszavazás.....
Elnézését kérem mindenkitől, hogy ennyire kicsapongó voltam, de rengeteg dologból kellett kiemelnem néhányat, melyekről úgy gondoltam, feltétlen le kell itt írnom.
Dátum: 2009.07.30. 10:39:57
Tiszteletem!

Végigolvasva a blogot, összegzem a véleményem.
A politikusok a mi sorainkból kerülnek ki. Mi választjuk őket.
A cigány kérdés el durvulása, részben az EU politikának köszönhető.
A kisebbség védelme ma sikk, és jó téma a politikában.
Megjegyzem, az EU-t is mi akartuk, választottuk.
Amennyire észrevettem, azon országokban, ahol halálbüntetés van, az élet értékét is olcsóbban mérik. Lásd fenn említett országok.
Amilyen egy ország lakóinak morálja, hozzáállása, olyan a politikája, Rendőrsége, Közigazgatása.

Nem lehet, hogy velünk, a10 millió emberrel van a gond, akik itt élünk ?

Mindenki aszerint éli az életét, olyan morálokat követ, amiben felnőtt.

Magyarország megitélése a világban borzasztó. Erről mi tehetünk. Lehet mutogatni, de inkább az önvizsgálat az, ami segítene.
Rendőrnek több jogot?? Majd ha maradéktalanúl betartják a rájuk vonatkozó passzust. Addig meg ki merne többet adni?? Korrupció, túlkapás, plusz jog? Ne vicceljünk.
Volt már Jó Rendőrkapitány Magyarországon, de azt nyugdíjjazták is egyből, amint kezdtek a dolgok javulni
A büntetések szigorítása, kiskapuk megszüntetése, Szociális kedvezmények szigorúbb elbírálása. IGEN!!!!
Mi nem érthető ebben?
És nem ez az első ilyen!!!

Ki a Brawn GP, Forma-1-es istáló pilótája?

Jarno Trulli
Kimi Räikkönen
Jenson Button
Sébastien Buemi


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Dátum: 2009.02.15. 18:34:14
Ahoj.
Az állatokkal nincs szerencsém. ismét elakadtam.
Van egy jégférgem.
1200 LE-ig sikerült idomitanom, de tovább nem enged semmit.
Se idomítani, sem használni az állatkát.
4-es szinten vok az idomításban.
Dátum: 2009.02.13. 16:41:14
Kérdésem lenne.
Elengedtem a befogott szörnyet, mert túl gyengének találtam.
Lehet, hiba volt :S
5 szinten, 4-es csapdakészítéssel mikor várhatok új befogást?
Oldal: 1