Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bjork123

Oldal: 12345678910
Dátum: 2009.03.06. 08:53:09
Idézet: Magusocska - 2009.03.04. 20:21:07
Körülbelül hány FOKOZOTTAN védett madár van magyarországon ?

15
29
42
81 *

Magyarország - nagybetű


És ha már körülbelül, akkor miért nem kerekített számok vannak? Vagy esetleg az ilyen nagyságrendű válaszoknál 5-re ill. 0-ra végződő lehetne. Például:
15
30
40
80
Dátum: 2009.03.04. 11:28:45
Idézet: Magusocska - 2009.03.04. 10:37:44
Melyik nem létező regénycím?
Gergő és a ... valami
Gergő és a ... egy másik valami
Gergő és a ... szintén valami
Gergő és a ... akármi


Nem másoltam ki a megoldásokat, de a lényeg látszik (a ... előtt).

Érdeklődnék, hogy ez a Gergő és a faxom sorozat egy széles körben ismert alapmű, aminek ismerete hozzátartozik az alapműveltséghez?
Ha nem, akkor tessék kérem kukázni!


A Gergő sorozat Böszörményi Gyula kiváló regényfolyama, aminek vannak oldalágai is, mint a Zsófi sorozat vagy a Rúvel-Bolhedor ág, aminek alapján készült a Végzetúr nevű játék (sic!)
Nézz utána pl. a www.alomfogok.hu oldalon


Köszönöm a választ, értem a helyreigazítást, és igen, a Google-ban rátaláltam az íróra, s utólag elolvastam a Wikipédián azt, amit lehet róla tudni. Sajna vagy nem, de nem olvastam a szerzőtől semmit. És például Nemere Istvántól, Lőrincz L. Lászlótól, vagy a náluk lényegesen klasszikusabb Szabó Magdától és még kismillió szerzőtől sem ismerek minden művet.

A kérdést éppen ezért fenntartom: része az általános műveltségnek a Gergő-sorozat ismerete?

Ha nem, akkor speciális az idézett kérdés.

De mivel több tucat kvízkérdés foglalkozik például Harry Potter-rel, ezért a felvetésem inkább csak költői...

(Viszont ha időm engedi, juszt is elolvasok valamit Böszörményi Gyulától)
Dátum: 2009.03.04. 09:45:24
Idézet: csati777 - 2009.03.04. 08:44:08
Ki volt a Nirvana együttes híres énekese?
Kurt Cobain*
John Callaghen
Selly Mcjohn
nem tudom

Szerintetek etikus dolog a "nem tudom", "nincs ilyen" és hasonlók esetén azonnal a törlésre szavazni?


Abszolút etikus.
Ugye a válaszadó szempontjából a "nem tudom" is lehet a jó válasz - ha lövése sincs mi a helyes válasz a kérdésre.
A kérdésfeltevő szempontjából pedig olyant beírni, hogy "nem tudom" teljesen helytelen. Most akkor tudja a választ a saját kérdésére vagy nem?!

kukába az ilyen szellemes válaszokkal!
Dátum: 2009.03.04. 09:39:52
Mikor keletkezett a vöröshomokkő?
kambrium
karbon
eocén
perm


Ez szerintem speciális kérdés.

Melyik napon pihent meg Isten a Világ teremtésekor?
Szombat
Vasárnap
Nem pihent mert fitt volt egész héten
Péntek


Ez csak kötözködés, de Isten első nap, második nap, harmadik nap stb. teremtett dolgokat. A hetedik nap pihente ki az ezzel járó fáradalmakat. Talán másnap, azaz a nyolcadik napon adott neveket a hét napjainak...

Mi a neve a rókának a Nils holgersson cspdálatos utazása a vadludakkal című mesében?
Red
Smirre
Ravaszdi
Bundás


Pici elütés, egymás melletti betűk: cspdálatos -> csodálatos
Dátum: 2009.03.04. 09:18:18
Melyik nem létező regénycím?
Gergő és a ... valami
Gergő és a ... egy másik valami
Gergő és a ... szintén valami
Gergő és a ... akármi


Nem másoltam ki a megoldásokat, de a lényeg látszik (a ... előtt).

Érdeklődnék, hogy ez a Gergő és a faxom sorozat egy széles körben ismert alapmű, aminek ismerete hozzátartozik az alapműveltséghez?
Ha nem, akkor tessék kérem kukázni!



Milyen rokonsági kapcsolatban volt Erzsébet királyné és Ferenc József?

Szép kérdés, a megoldás az unokatestvérek a kvíz szerzőjének értelmezésében. Amiről el tetszett feledkezni, hogy egyébként férj-feleség is voltak, ami legjobb tudomásom szerint szorosabb rokonsági fokozat, mint az unokatestvéri. Tehát illett volna inkább azt beírni... Emiatt rossz kérdés rossz válaszokkal!
Dátum: 2009.03.03. 22:16:22
Kik zárták el a gázcsapokat ?
németek
Oroszok
Ukránok
Franciák



Szerintem meg a gázszerelők.
Dátum: 2009.02.22. 21:06:41
Hányat ugrik egy veréb egy évben?

Egyet sem
Nem tudni
... (hosszú számsor)
... (hosszú számsor)

______________

A klasszikus, beugratós "Hányat lép a veréb egy évben?" elfuserált módon feltett változata. Ott az "Egyet sem" a helyes válasz, hisz a veréb nem lép, hanem ugrik. Itt a kérdést feltevője is az "Egyet sem" választ favorizálta...

Ha nem is ugrik, nem is lép, akkor...?!

Kéretik kigyilkolni a kérdések közül, és azt hiszem nem kell indokolni...
Dátum: 2009.02.20. 10:10:06
köszönöm, ennyi nekem elég
Dátum: 2009.02.20. 09:51:59
szép napot.

tegnap sikerült teljesíteni a "Zsákmányoljanak tőled legalább 100 LE-t úgy, hogy te támadsz!" küldetést.

24 LE-t zsákmányolt tőlem az ellen, és nagy meglepetésemre az Eseményekben megjelent, hogy teljesítettem a küldetést.

vitán felüli, hogy olcsón megúsztam, de mégis bugnak, hibának tünik.

ha az admint érdekli a dolog, beraktam az archivumba a csatát.

kéretik nem elvenni a teljesített küldetést, mert ugye a becsületes bejelentőnek ennyi jár...
Dátum: 2009.02.06. 18:47:13
Mej városban találkozik a Zagyva,és a Tisza?
Visegrád
Baja
szeged
Szolnok

Ez a szösszenet elsőre a "mej" szóval üt nagyot, ám a kérdés több sebből is vérzik. Így szólna nyelvtanilag helyesen:

Mely városban találkozik a Zagyva és a Tisza?

A Szegedet is illett volna nagy kezdőbetűvel írni.

Ettől eltekintve jó a kérdés, sok hasonlót tessék írni!

üdv
Oldal: 12345678910