Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zééé

Oldal: 12
Jah a magyar helyesírási szabályzat... :S Nem tom... nem nagyon olvasom. De az biztos, hogy a zsömle szót még a google is javítja.
Nyelvtanilag melyik a helyes?

zsemle
zsemje
zsömle
zsömje

A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

1 kis nyelvtanóra. A helyes válasz a zsemle. Az, hogy a mélyen tisztelt kérdésértékelő jobbágy a disznólegelőről tévedt be az internet világába, és ezt nem tudja, azért nem a kérdés a rossz. Ugye ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye... Azért, hogy ezt a szót egyes területeken zsömjének vagy zsemjének nevezik, nem jelenti azt, hogy ezek jók is. Csupán a használóik műveletlenek. Nah de mindegy köszi, hogy jóvá tettétek a napomat, ezt a kérdést ugyanis IQ tesztnek szántam. Jó érzés mosolyogni más emberek butaságán. x)
Jogos-jogos, de igazából nem panaszkodni akartam mert mint mondtam számítottam rá, h nem fog bekerülni. És van 1 elég bőséges magyarázat is.
Jogos-jogos, de igazából nem panaszkodni akartam mert mint mondtam számítottam rá, h nem fog bekerülni. És van 1 elég bőséges magyarázat is.
Létezett-e olyan tengeralattjáró amelyről több harci repülőt is lehetett indítani?

Igen, 3db 1 motoros úszótalpas bombázót tudtak hordozni az I-400as osztályú japán tengeralattjárók.
Nem, csak olyan tengeralattjárót építettek amely 1db kisebb fegyverzetű repülővel rendelkezett.
Megpróbálkoztak az építésével, de a meglévő technológia ezt nem tette lehetővé.
Soha nem próbálkoztak ilyennel, hiszen semmi hasznát nem látták.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Igazából azzal nincs bajom, hogy nem fogadták el mert tény, hogy elég speciális. De azt meg tudná valaki mondani, hogy mi benne a nem egyértelmű? Ugyanis a 4 válasz közül 3 rossz. A kérdésben fontos kulcsszó a TÖBB, tehát máris rossz válasz az 1 repülős tengeralattjáró. Egy másik válaszlehetőség szerint nem tudtak ilyet építeni, 1 3. szerint pedig nem is akartak, mert rossz ötlet, tehát rossz válaszok, mert igen is létezett ilyen hadihajó, és ami a rossz ötletet illeti, ha időben elkészül a tervezett 18 db (amennyi sosem készült anyaghiány miatt) ez a fegyver elképesztően hasznos lett volna, sőt valószínűleg nagyban befolyásolta volna a 2. világháború végkimenetelét. A japánok terveztek 1 ilyen tengeralattjárót, sőt építettek is belőle néhány darabot, a feladatuk pedig a Panama-csatorna lezúzása lett volna, hogy ezzel ellehetetlenítsék az amerikai hadiflotta mozgását az Atlanti- és a Csendes-óceán között. A hajók hatótávolsága 2szer akkora volt mint bármely más tengeralattjáróé a világon (1943-ban) és fedélzetén 3 db nagy tűzerejű 2 személyes 1 motoros bombázógép volt, amelyeket a tengeralattjárón lévő vízhatlan hangárokban tároltak, felszínre emelkedés után pedig katapulttal indították őket néhány perc múlva. A bevetés után a gépek a hajó mellé a vízre szálltak úszótalpaikkal és 1 behajtható daru segítségével visszahelyezték őket a fedélzetre. Az "anyahajó" pedig nyomtalanul eltűnt a tenger mélyén. Ha ez a fegyver időben és a tervezett mennyiségben elkészül, az a következőt jelenti: 54 repülőgépes támadás a semmiből. Ez több mint 1 100 repülőgéppel rendelkező repülőgép-hordozónak a teljes szárazföldi csapásmérő ereje. 1 repülőgép hordozó azonban könnyen kiszúrható, mivel hatalmas és sosem egyedül úszkál (legalább 6-7 de inkább 1 tucat hajó kíséri), tehát több 1000 km-ről kiszúrják és a szárazföldi légierő könnyűszerrel megsemmisíti. De ez az 54 repülőgép a víz alatt közelít, nagyon nehéz felfedezni és még ha fel is fedezik a 18 hajóból 10 biztosan (30 repülő) célba ér és mivel titkos hajók senki se számít légi támadásra tengeralattjáróról. A hajók felszínre jönnek és pár perc alatt levegőbe küldik a köteléket. Mire bárki reagálni tudna az eseményekre a gépek már támadnak. A légvédelem ugyan védekezik, de ha csak 30 gép eléri a célját, nagyon kicsi az esélye, hogy ez megakadályozza a bombázást. A Panama-csatorna zsilipkapuiba pedig ha csak 2-3 500 vagy 250 kg-os bomba becsapódik évekre megbénítja az ottani közlekedést. 2-3 bomba 30 repülőből pedig akármekkora légvédelem mellett is lehetséges sőt biztosnak vélhető, ráadásul mivel kamikaze bevetés lett volna, a bombák célba juttatási esélye nagyban megnő. Tehát az akció sikeres még akkor is ha a veszteség nagy. Visszatérve a kérdésre: Meg tudták építeni, egyáltalán nem haszontalan ötlet, és több repülőt is hordozott a tengeralattjáró (nem csak 1et). Tehát a kérdésre adható válasz egyértelmű, maximum valaki tájékozatlan volt, de ez megbocsájtható, mert elég speciális volt a kérdés.
Igaz amit mondasz, ezt lehetne így is nézni, de ezzel egyetlen hatalmas problémám van. Hogy napi szinten kell ilyen kérdéseket értékelnem. :S Ami még a kisebbik gond mert lehet rá válaszolni, meg tényleg könnyű is. De sajna olyan kérdéseket is kapok, hogy az irodalom tanárom nem tudná megmondani a kérdésben említett mű írójának a nevét vagy születési idejét és hasonló szintűek, amiket véleményem szerint rettenetesen nagy sebességgel törölni kéne a rendszerből, mert nagyon-nagyon nem oda valók. Ha már egyszer kitalálták ezeket a szabályokat a kvízzel kapcsolatban, akkor tényleg jó lenne ha működnének is. Vagy legalább érezném, hogy nem csak rajtam érvényesülnek ezek a szabályok. :S Mert eddig ez a kvízes dolog nem találta el az ízlésemet. Múltkor fel akartam tenni 1 tök jó kérdést, és nem engedte... Nem megengedett szó miatt reklamált. És hát az valami botrányos hiba volt... 3an nézegettük egyetlen apró szó vagy kifejezés sem volt benne olyan ami nem nyomdaképes, sőt 1 félelmetesen egyszerű kérdés volt.
Milyen autómárkához tartozhatnak a Felícia és a Fábia típusú autók?

Skoda
BMW
Opel
Renault

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Vicc kategória! Ez véleményem szerint 1 nagyon jó kérdés. Mért nem fogadták el?
Dátum: 2009.12.04. 20:40:32
Hát ezzel a problémámmal szerintem jó helyen járok... Kérdést szeretnék feltenni, de már 2. alkalom, h a program ebben erősen akadályoz... Szegényem szerint nem megengedett szó szerepel a kérdésben. Pedig 1 ország fővárosát kérdezem és a 4 válaszlehetőség között pusztán város nevek vannak. Nem értem mért nem engedi át a kérdésemet.
Dátum: 2009.09.17. 17:09:27
Sziasztok! A tegnapi nap folyamán 1 hibás kérdésbe botlottam... sajnos szó szerint nem tudom felidézni, de megpróbálom:

Melyik a vadnyugat híres ismétlőfegyvere?
Colt*
Magnum
Smith & Wesson
és a 4. amire nem emlékszem...

Lényegtelen ugyan is elég ennyi ahhoz, h feltárjuk a hibát... A Colt ugyan 1 nagyon híres fegyver márka, de a vadnyugaton nem csak azt a pisztolyt használták. A Smith & Wesson legalább annyira népszerű és precíz fegyver volt. És ma is az... 1 szóval nem lehet általánosítani. A kérdésre adott választási lehetőségek közül 2 sőt talán 3 is passzolna ugyh, a válasz nem egyértelmű. Kérném törölni avagy javítani a kérdést.
Dátum: 2009.06.12. 12:48:40
Amúgy tökre bírom a fórumon azokat a kis felhőket. Már alig várom az enyémen mikor lesz villám. Az annak a jele hogy sok emberke aki szemét kérdseket tesz fel nem szeret és ez tök jól esik.
Dátum: 2009.06.12. 12:45:21
Mit jelent a kifejezés "Aurea mediocritas"?
"A szabadságért!"
"Nem kívánatos személy"
"Arany középút"
"Íme, az ember!"

Törlés! Holt nyelveknek meg latinoknak meg akármilyen más idegennyelvi kérdéseknek semmi keresni valója a szerveren. Do you understand? (Érted?) Törlés!
Dátum: 2009.06.12. 12:42:57
Ha Andrew S. Tanenbaum, akkor?
A házi lúd
Alkonyat
Fözzünk okosan
Számítógép-architektúrák

Ez megint milyen 1 ostoba kérdés? Azonnal törölni. 1 részt fogalmam sincs, h mik a felsoroltak, csak tipp hogy vmi tv-s műsorok vagy filmek. Na de ki az a fószer a kérdésben? :S Pocsék, érthetetlen kérdés. Azonnal törlendő!
Dátum: 2009.06.12. 12:40:26
De abban is megeggyezhetünk, h manapság a számítógép és a tv térhódításának köszönhetően egyre kevesebben olvasnak könyveket. Tehát bármilyen könyvről is legyen szó, a legtöbb ember nem tud a témához hozzászolni. Legalább is nagyon sokan nem. Amúgy szeretem a gyűrűk urát és láttam is. Mégse esett le, hogy ezek az emberek abból vannak.
Dátum: 2009.06.11. 22:28:40
Ki volt Szauron "mestere"?
Eru
Morgoth
Iluvatar
Ulmo

Kik ezek? Fogalmam nincs! Túl speciális! Törlés!
Dátum: 2009.06.11. 22:27:02
Hát én őszinte leszek veled. Annak örülnék ha nem lenne értékelés. Ugyanis a kvíz akkor jó ha izgalmas. Csak... Nekem a legjobb és nem túl nehéz kérdéseimet is leértékelik sajna... És azután ilyen nehezekre kell válaszolnom. És ez feldühít. Ezért írok ki ide minden olyat ami szerintem nem való a kvízbe, ha az én normális kérdésimet is kiszórják.
Dátum: 2009.06.11. 20:59:22
Az ember kis korában négykézláb mászkál (kisbaba), Amikor felnő 2 lábon jár, és amikor megöregszik 1 bot segítségével tud járni legtöbbünk sajnos. Tehát 3 láb. Ez egy eléggé ismert mondás szerintem. Bár én kiskoromban a szellemírtók mesében láttam. de szerintem nem rossz kérdés. Tény hogy sokan nem tudhatják rá a választ... talán elmehetne speciálisnak de nem vészes.
Dátum: 2009.06.11. 20:56:16
Hol játszódik a Turandot c. opera?
Japánban
Tatároknál
Kínában
Hongkongban

Azonnal törölni! Opera darabokat szigorúan a legspeciálisabb réteg ismerheti! Főleg az ilyen "no name"-eket.

Mekkora volt az eddigi legnagyobb hópehely átmérője?
38 cm
2cm
0,8mm
1m

Szintén törlés! Ez megint egy teljesen érdektelen információ. Rekordok egyértelműen a speciális érdeklődésbe tartoznak.

Melyik nem fűszernövény az alábbiak közül?
Bazsalikom
Oregánó
Zsálya
Kamilla

Ezt a kérdést tedd fel a kertészeknek vagy a szakácsoknak. Mindkettő speciális. Törölni!

Melyik sakkfigura különleges lépése az "En passant"?
Huszár
Vezér
Bástya
Gyalog

Jólvan... ez a sakkban nagyon hasznos tudás. Csak az a baj, h a sakkozók jelen esetben speciális réteg. Valamennyit értek a sakkhoz, de még így sem tudom a választ. Túlon-túl speciális. Törlés!
Dátum: 2009.06.10. 16:32:39
" Melyik a LegMAGASABB lap a MAGYAR kártyában?
Ász
X
Felső
Király
Logikátlan nagybetűhasználat a kérdésben.
Ha X a szokásos változó, akkor lehet az értéke "Ász" is, és ez két jó megoldást jelent. "

Ez nem egyenlet megoldás!! Ki az az elvetemült aki ebben az esetben változóra tippel? Simán levágom hogy az Ász a legmagasabb... Aki meg ebben az esetben a "X"-et (10est) változónak tekinti az meg is érdemli hogy elveszítse azt a 10%ot. A kérdés hibátlan! Semmi probléma nincs vele!

" Melyik nem tud repülni?
Űrhajó
Tengeralattjáró
Galamb
Léggömb
Van több olyan jármű, ami képes víz alatt és víz felett (repül) is közlekedni. "

Nos talán létezik olyan eszköz ami pl víz alatt úszik és azután repül. De ez a kérdés szintén hibátlan! Ugyanis a tengeralattjáró nem tud repülni. Lehet, hogy van olyan jármű ami repülni is tud és le tud merülni a víz alá is, de az már nem tengeralattjáró, hanem valamilyen speciális közlekedési eszköz. A kérdéssel semmi gond nincs.
Dátum: 2009.06.10. 12:31:42
Szerintem így hangzik eredetileg: Azonnal törölni!
Ugyanis engem az ilyen holt meg mittom én milyen nyelvek nagyon nem érdekelnek. És rajtam kívül még ezrek kapnak a fejükhöz ha ilyet olvasnak. A javítás helyett törlést kérnék!
Dátum: 2009.06.09. 15:01:26
Vannak gerinctelen emberek a szerveren... Nekem is dobtak ki olyan egyértelmű kérdést hogy az vmi félelmetes. Most meg én írok ide minden olyat ami átment a rostán de nem szabadott volna... Betelt a pohár nálam.
Oldal: 12