Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dmatyas

Oldal: 1234
Dátum: 2009.08.31. 10:12:23
Nos, már leírtam a véleményem pár oldallal hátrébb az egészről.

Az első reliket 35-nél kaptam meg, ami úgy gondolom belefér.

Nade, a második már csak a 183-nál érkezett meg. Jelenleg 2100LE

a manózás ára. Nem is a jutalomra gondolok hiszen a játékért magáért

csinálja az ember. De mivel fogják ezt kompenzálni azt nemtom. Ez nálam

ha LE-ben mérjük kb 360kLE. Ha azt mondják, hogy a relik a kompenzáció

és nem volt kötelező a részvétel hát befordulok

Senki ne mondja hogy a befektetett, legyen az idő, LE, csp, tp, nem vetette vissza

a karakterét. Ha nem, akkor bizony erősen a mindenkori toplista első 5 karaktere,

magasan TÖ SZÖ értékekkel a többi játékos felett.

Nekik gyakorlatilag a két relik nem is sokat számít, pusztán egy bonus

kép a karakterlap alján a bajnoki medálok stb mellé.

Hogy ebből mit fognak kihozni a készítők, nagyon kíváncsian várom.

Pláne, hogy magas szinten erős változások szele érkezik.

Szóval reménykedem és mégegyszer nem jutiban, sokkal inkább

a kompenzációban. SOK SIKERT ÉS ELÉGEDETT JÁTÉKOST KÍVÁNOK

a készítők csapatának!!!
Dátum: 2009.08.21. 10:31:42
Sajnos mivel közgázra jártam a matektól nehezen tudok szabadulni.

Gyakorlatilag ezt az egész ébredési marhaságot nem versenyszemléletűnek

írja le az én változóm, hanem nyereségszemléletűnek. Eljön minden karakter

idejében, akár kőműves akár portya karit nevel, az a pont amikor lefogy a csp.

Ha végiggondolod nem csak az építőknek kell a csp, hiszen ha portyázol vagy

térkapuzol vagy sajtolsz vagy akár transzolantot használsz gyakorian roham-

léptekben fog fogyni. Fogy a LE is ezért nem LE-ből veszed az italt hanem

sok sok őskőből. Talán többször sütöd ki a kutat, vagy életedben először

fogod azt megtenni.

Jelenleg 40. szinten állok és ölöm őket. Na azért nem durván de hát a juti.

Az első reliket kb ha fejlesztem a transzcend proj-ót a fléből kihozom.

A második még nincs meg de már 200kLE bement. Ez nem gáz, csak gyengül

a kari. Lehet itt is jó lett volna előtte egy szaki, ami Zarknodra lett volna kihegyezve

és aki akarja hát tolja. De a matek. Gyakorlatilag a manareg miatt mindenki bele

van kényszerítve.

És hogy mit akarok mondani ezzel az egésszel? A lehető legkevesebb energiával

elérhető legnagyobb haszon elve érvényesült most is. Ami annyit tesz, hogy a top

az méginkább a topon lesz, a többi meg, legalábbis aki résztvesz az kb 2szintet gyengül

a 2. burok végére.
Sziasztok!

Mielőtt hozzászólnék, pár dolgot magamról:
Közgaszdász vagyok egy gyógynövény üzletet vezetgetek, a nagyapám doki, nagynéném doki,
szüleim gyógyszerészek 1-1patikával amikben dolgozom, van három gyerekem és pár 80 feletti dédim.
Ja és az apósom egy nagynevű, volt magyar gyógyszergyár gyártási vezetője több folyamatban.
Minden nagyképűség nélkül van némi rálátásom a dologra.

Alternatív gyógyászat: Ahhoz, hogy valaki ilyen boltot nyisson, asszisztensi képesítés kellett.
Tavaly jan 1-től jött a rendelet, a dolgozómat egy keri tanfolyamra kellett küldjem.
Ez leginkább a kihelyezett gyógyszereket gyógyteákat táplálékkiegészítőket tartó
multiknak volt tuti. Nekem százezerbe került. Ha visszaállítanák a régi rendszert, nálunk
a városban ez 6 munkahelyet jelentene, amit ugye a multik nem akarnak... Szakértelemről
hozzáértésről, tapasztalatról nem is beszélek.
A friss cukorbeteget elengedik egy kicsiny kalóriatáblával, és egy címmel ahol a gyógynövényboltot
találja, mert ott tudják és van tapasztalat. Ez nálam gyakori.
Rettenetesen sok a cukros, lisztérzékeny, ekcémás gyerek. Az ő speciális ételeiket stb a TB nem
támogatja. Kapaszkodj meg, egy 0.5kg-os gluten free kenyér 1300FT a boltban...

Gyógyszergyár: Az öreg több mint 30 éve nyomja. Azt mondja folyamatos leépítések mellett.
Tavaly szeptemberben 3 hullámban vettek fel dolgozókat...
Orvoslátogatás van, nincs? Kapcsolt termékáttérés van, nincs? Döntse el mindenki maga.

Patika: Az egyetlen még megmaradt szakma volt, volt amiben az oktatás, továbbképzés, megélhetés
teljesen ellenőrzött, megfelelő minőségű, mondhatnám világszínvonalú volt, amellett, hogy nyugodt
adófizető békés "polgári" életet biztosított abszolút a fehér gazdaságban.
Konkrét példa: daganatos néni jön de drága a gyógyszer 3500FT
A gyógyszer 1.5milla amit a patikus megfelelő esetben megrendel. Miért is? Azért mert az éves bevételét
adóalapját egy szem 1.5millás bogyó jelentősen növeli. A szabott és ezért járó bevétel !!! 800FT.
Nem kell mondanom ugye, hogy a nem patikus vállalkozó máshova fogja a nénit küldeni.
+ a patikus kifizeti pl jun1-én a 1.5 millát a néni 3-án a 3500FT-ot és ezekután a tb jó esetben a különbözetet
utalja /támogatást/ 2hét múlva. Ebben a hónapban ha jól emlékszem 3, de lehet 4 napot késett.
A patikus kemény pénzeket lő a nagykerek felé az MNB alapkamata alapján késés esetén...
Mondjatok még egy piacgazdaságba kényszerített üzleti egységet, ahol átlagot véve 14% árréssel kell
megélned, megélhetést biztosítani...

Orvos: Azt mondják, a mai háziorvos azért van, hogy beutalót írjon a szakorvoshoz....
Mikor kapott valaki a nőgyógyásztól, a kórházban az ultrahangról számlát? Mert ugye ha ezeket nem veszed
igénybe nem vagy jogosult gyesre gyedre stb. Komolyan. Az ultrahang vizsgálat hazánkban 5000-15000 között
mozog általában, és ha jól emlékszem 5-6 alkalommal legalább el kell menni. Vagy mikor közli a választott doki
80 a szülés, mert ha nem választassz, konkrétan megvárhatjá, hogy kiessen a gyerek magától. Számla?
Miért rendelhet kórházban, az a doki akinek van magán pacientúrája is. Mert nem kell UH gépet vennie,
kismama bemegy a kórházba, számla nélkül csenget egy 5000-et.
Miért nem adnak fix összeget sikerszakmától függetlenül minden dokinak, megfelelőt, ami mellett nem kell
+ 2 rendelést bevállalnia és utána műteni?

Kórház: Miért kap támogatást az a csöves, alkoholista, dohányos a kórházi ellátására, gyógyszereire,
amikor a kezelés alatt ugyanúgy nem fizet TB-t, iszik, dohányzik?
Miért kap egy nővér olyan keveset a folyamatos 12 órás műszakra, amikor rajta is, sőt!, életek múlnak
szart kapar mások alól, fekélyeket, daganatot vizsgál szagol stb.
Miért építjük le a mentőszolgálatot, betegszállítást, ami elvileg alanyi jogon ingyen járna?

Azért nem írtam mindenhova magyarázatot, hogy mindenki a saját, józan eszével vonja le a konzekvenciát,
pláne politikai felhangok nélül!
Rakja össze amit leírtam és ugy készen is van egy szép összeesküvés elmélet, ami, ma már gyakorlat csak
bele kell látni.
Oldal: 1234