Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bari

Oldal: 12
Dátum: 2009.07.05. 23:29:43
A múlt héten jártam Nápolyban, nagy nyomort láttam, mégis mosolyogtak az emberek. Hogy boldogok voltak-e, azt nem tudom, mert azzal a pár olasz szóval, amit tudok, nem tudtam megérdeklődni...a családok a szűk sikátorokban az utcán élnek, kávéznak, beszélgetnek, és jókat derülnek a köztük lézengő, elcsigázott külföldi túristákon. Sajnálkozva néznek rájuk, s elnézően kedvesek velük, mert lehet, hogy van 100 kiló eurójuk, de nem nápolyiak és ezért biztosan boldogtalanok...
Dátum: 2009.06.11. 17:18:03
A mai csúcs:
Ki írta a Szeptember végén című verset?
-Babits Mihály
-Móra Ferenc
-William Shakespeare
-Ady Endre
Sic!
Ma a következő kérdést kaptam:
Ki írta a Szeptember végén című verset?
- Babits Mihály
- Móra Ferenc
- William Shakespeare
- Ady Endre

Mivel "egyik sem " választ nem találtam a lehetségesek között, találomra bejelöltem valamelyiket. Van valaki , aki ellenőrzi a kérdéseket mielőtt forgalomba kerülnek?
Dátum: 2009.03.24. 05:49:11
Semelyik hozzászólásához: ne haragudj rám, nem akartam én megkérdőjelezni a reálosok és műszakisok humán tudását, csak azt feltételeztem, M. esetleg ezért nem tulajdonít jelentőséget a haikunak, s nem akartam szélsőségesen megfogalmazni véleménye okát. A haikunak külön honlapja is van, mintegy 1200 író és műfordító 30000 (!) haikuját olvashatjuk.
Dátum: 2009.03.23. 20:47:43
Lanmandragoran: ez jó szöveg volt:)
Dátum: 2009.03.23. 19:48:16
Nicaeus: igazad van, az Egy Gyűrűt Gollam leharapta Frodó kezéről, túlságosan nagyot lépett örvendezés közben, s "megtántorodott a meredély szélén , majd sikoltva belezuhant"-írja a könyv. A filmben is így volt. Frodónak éppúgy nem volt ereje beledobni a gyűrűt a katlanba, mint Isildurnak.
Dátum: 2009.03.23. 19:35:47
Kedves Pietrus! Igenis, kérdeznek rendesen matematikából is olyanokat, amiket én már réges-rég elfelejtettem, például faktoriálisokat, meg hasonló dolgokat, amikhez képest nekem a haiku egy fáklyásmenet. De nem háborogtam, mint a tenger amikor megkaptam a kérdést, hanem megkérdeztem a matek szakos kollégákat, hogy eszik vagy isszák , mert vhol éreztem, hogy ezt illik tudni....most már tudom is!
Dátum: 2009.03.23. 19:26:34
Ma 12 vadászatot indítottam, s csak kettő kvízkérdést adott a gép. Az elsőre jól válszoltam, a másodikra nem, s ezután kiírta, hogy látogassak el a fórumra (amit persze ezek után meg is tettem), viszont az első vadászatra azt írta ki, hogy erre a kérésre sajnos nem jól válaszoltál, pedik az elsőre igenis jó választ adtam. Már máskor is megfigyeltem egyébként, hogy "lecsalt" néhány kvízkérdést a gép.
Dátum: 2009.03.23. 17:13:36
Kedves Masterv! Őszinte döbbenettel olvastam, amit a haikuról írtál...lehet, műszakis vagy, de egy humánosnak ez nem kérdés. A haikut tanítja a középiskolás irodalom is, 3 soros ősi japán versforma, 5+7+5-ös szótagszámú. Ennél sokkal fölöslegesebb kérdéseket kapok ezerszámra, pl. örültem, hogy végre akad egy normális kérdés, s nem azt kell kitalálnom, hogy húsz évvel ezelőtt melyik csapat nyerte az EB-t. Sokan játszunk itt, sokféle érdeklődéssel. Tanulni pedig soha nem árt
Dátum: 2009.03.23. 16:59:23
Ma megint három hiba:

Melyik súlyosabb bűn Isten szemében?
1. gyilkosság
2. szex (nem emlékszem a pontos megfogalmazásra)
3. lopás
4. mindegyik egyforma
Nem kellene olyan kérdéseket feltenni, amelyek alkalmasak vallási viták kirobbantására. A kérdés feltevője protestáns vallású. Mi katolikusok azonban megkülönböztetünk úgynevezett bocsánatos és halálos bűnöket. Ilyen szempontból a lopás igenis kisebb mértékű lehet, mint a gyilkosság. Én magam vigyázok, hogy ha kérdéseket teszek fel azokkal másokat ne háborgassak sem hitükben, sem egyéb nézeteikben. Ez nem egy vallásmissziós oldal.

Következő kérdés: Hogyan folytatódik a vers? Sárga bögre....
Ez nem vers, hanem nyelvtörő, csak éppen rímel...

Harmadik kérdés: Melyik nem növény?
- glingko - hát, például ez. A növény nevét többféleképpen írhatjuk, csak pont így nem ...
Dátum: 2009.03.22. 09:40:41
Természetesen most csak a tárgyi tévedésekre reagáltam. Nap mint nap írhatnék helyesírási hibáktól hemzsegő, értelmezhetetlen, rosszul megfogalmazott gagyi kérdésekről, de már nem fárasztom magamat. Csodálom, hogy átmennek a rostán. De az ora et labora jelmondatot nem bírtam megemészteni. Attól függetlenül, hogy a ferencrendiek is imádkoznak és dolgoznak. Igazában azt nem értem, hogy miért ír vki olyan témában kérdést, amiben járatlan? Azért tartom igen súlyosnak a tárgyi tévedést, mert a válaszadók azt jegyzik meg, s a félművelt emberek táborát növeljük vele. Ami még a teljes műveletlenségnél is sokkal rosszabb. Nincs szörnyűbb, mint r o s s z u l tudni vmit.
Dátum: 2009.03.22. 09:27:52
Ma két hibát találtam a kvízkérdések jónak ítélt válaszai között.
Kérdés: Mi a ferences rend jelmondata? Válasz: ora et labora....no comment. Az ora et labora a BENCÉSEK jelmondata, még az általános iskolás történelem könyvek is idézik a 6. osztályban. A ferences jelmondat: pax et bonum...

Másik: Milyen ünnep következik a busójárás után? Jó válasznak a farsangot jelölték meg, ami megint csak vitatható. A farsang a jan.6-tól, vízkereszt napjától a nagyböjt kezdetéig tartó többhetes időszak. Ennek utolsó vasárnapja , gyakorlatilag a lezárása a farsangvasárnap, ekkor rendezik meg minden évben Mohácson a busójárást. Rákövetkező héten pedig hamvaszószerdával kezdődik már a böjt. Tehát a farsangvasárnap után már csak 2 nap van a farsangból, a hétfő és a húshagyó kedd. A következő nagy ünnep a húsvét.
Meg fogsz lepődni, én sem nézek tévét. Nekem ugyan van, de DVD filmeket nézek rajta , pl. Tarkovszkij alkotásait (na jó, A gyűrűk urát is). Híreket csak a rádióban hallgatok , csak vezető napilapok cikkeit és kultúrális kiadványokat olvasok. Meg sok-sok könyvet...és a tanítványaimat is megpróbálom ebbe az irányba terelni.
Ma két súlyos hibát találtam a kvízkérdések válaszai között. Az egyik kérdés az volt, hogy milyen ünnep következik a busójárás után. Helyes válasznak a farsangot jelölték, ami nem igaz. A farsang jan 6-tól, vízkereszt napjától a nagyböjt kezdetéig tartó időszak. Ennek a több hetes időszaknak az utolsó vasárnapját nevezzük farsangvasárnapnak, ekkor van Mohácson a busójárás, a farsang lezárásaként. Tehát semmiképpen nem a farsang következik utána, hanem a nagyböjt, de ez nem volt a lehetséges válaszok között. Miért tesz fel vki olyan témában kérdéseket, amelyben járatlan?

Más: Mi a ferences rend jelmondata? Válasz: ora et labora ... no comment, ezt a BENCÉS jelmondatot még az általános iskolás történelemkönyvek is idézik a 6. osztály magasságában. A ferencesek jelmondata: PAX ET BONUM .

Elhűlten nézegetem az általam írt igen egyszerű kérdések statisztikai adatait. A játékosok mintegy 11%-a tudja csak hisz igénk felszólító módjának helyesírását (higgy!), megjegyzem, most tanítom 4.(!) osztályban, csak fele tudja, hogy Pilátus ítélte halálra Jézust, ennél csak kevesebbel többen, ki volt az utolsó Árpád-házi királyunk. Mi jöhet még ezek után? Hová jutott a magyar oktatás? És kinek az érdeke az, hogy itt tartsunk?
Akkor a faszén is száműzött szó?
De ez nem dick, ez Dickens....egy intelligens rendszernek illene felismernie. Annál is inkább, mert én pl. még sohasem hallottam, hogy a dick szónak lenne bármilyen értelme is. Vagy kötelességem lenne tudni? És ezért most egy VILÁGHÍRŰ írót száműztek egy kvízből? Nnna, ezért van itt ennyi hülye kérdés.
Ma Charles Dickens világhírű angol író nevét visszadobta a rendszer, hogy nem megengedett szó szerepel benne... Annyi idióta, helyesírási hibáktól hemzsegő és hibás választ adó kérdés átmegy a rostán, mi a gond Dickens nevével?
A következő lett volna a kérdés: Ki írta a Copperfield Dávid című regényt? 1: Mark Twain, 2: Charles Dickens, 3: J.R.R. Tolkien, 4:A.A. Milne. Válasz: a 2. válaszban nem megengedett szó szerepel...más helyre tettem, akkor ott szűrta ki...komolyan mondom, hihetetlen! Megpróbáltam más kérdésbe betenni a nevet, úgy sem engedte. MIÉRT?
Szeretném megtudakolni, hogy mi a nem megengedett szó Charles Dickens világhírű angol író nevében? Visszautasította a kvíz a kérdést ezzel az indokkal. Annyi idióta, rossz kérdés van , tele helyesírási és egyéb hibákkal (pl. sok rossz matematikai válasz van, vagy én tanítom rosszul a suliban a matekot), ezzel mi a gond?
Dátum: 2009.03.15. 17:13:05
A segítő kéz nem sokat ér, ezt tudjuk. Több háborúnk volt egyszerre, magamat is kellett védenem. Nem hiszem, hogy az építő karakterek csak átmeneti kiugrást eredményeznek, minden esetre tőlünk nem csak átmenetileg veszik el a LE-t...
Dátum: 2009.03.15. 15:55:54
Erősen kifogásolom, hogy a szövetségek közötti háborúban nem támadhatok lefelé akkor sem, ha nem mi vagyunk a hadüzenő fél. A kettes világon azért töröltem a 25.szintű karakteremet, mert megtámadott bennünket tizenhetünket egy mindössze 2 tagból álló szövetség, s azt a kettőt támadták, akik kicsik voltak még, s nem segíthettünk. Na, ebből nem kérek. A háborút kirobbantó félnek vállalnia kellene a hadüzenetéből adódó kellemetlenségeket...végül is ki kérte meg őket a támadásra? Aztán meg ott vannak az úgynevezett "építő" karakterek. Aki becsületesen játszik, előbb-utóbb lemarad. Az építő karakterek lényege, hogy a jelszót minden szövetségi tag ismeri, csak nem azon a gépen játszanak vele, mint az erdeti karakterrel. Jelentős előnyre tesznek szert vele, s háború esetén egyszerűen berakják a katakombába, tehát támadhatatlan. Ráhasaltam az élen járó szövetség építő karaktereire, mindjárt van öt is, letámadom őket minden nap, LE-t nem szerzek, mert okosan játszanak velük, de legalább a statisztikám javul...már várom, mikor húzom ki a gyufát és üzennek háborút...
Oldal: 12