Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dozer

Dátum: 2010.08.11. 13:28:41
Gondolkodtam én is milyen képlet lehet az ami mindazt amit itt felsoroltatok, magába foglalja...
Szörnyű eredményre jutottam, sőt bele is gabalyodtam a végére, pedig azt mondják matematikából nem vagyok rossz...

Ami talán működhet:
Nem "összeereszteni" az összes játékosok által készített avatarokat, hanem pl 3 csoportra osztani:
1. csoport: 40-50. szintűek
2. csoport: 50-70. szintűek
3. csoport 70. fölöttiek

Ez a három csoport legyen különálló, tehát pl egy 45-ös karakter ne hívhassa ki egy 90. szintű avatarát...
40. szint alatt szerintem fölösleges ezzel az újítással foglalkozni, mert:
- Több mint elegendő ellenfél van
- A kezdő játékosok többsége kb 25-30. szintre sajátítja el a játékot elfogadható szinten (vagy még később) ezért kapjanak egy kis időt arra hogy elkezdjenek avatarokkal foglalkozni...

ha a fentebb említett 3 csoportot külön nézzük, akkor lehet csinálni egy elfogadható képletet, de megdönthetetlen az sem lesz... Le/ Tp arányt még csak-csak lehet számolni, de az egység időben történő karakterfejlesztést lehetetlen kiküszöbölni...
Gondolok itt a következőre:
pl egy 50. szintű karakternek 1 hónapi intervallumra vetített fejlődése nagyban eltérhet:
-Láthatatlanban vadászik
-Inaktív
- csak portyázik
Az "átlagos" játékstílust azért nem vettem ide, mert aki úgy játszik, azért 1 hónap alatt felmegy minimum 54-re, de a fentebb említett 3 lehetőség "művelői" korántsem biztos hogy akár az 51-et is meglépik...

Amit én javaslok:
-Mielőtt ebbe a játékvezetőség belefog, tartson egy "nagy takarítást".. azon karaktereket akik legalább 2 hónapja nem léptek be, azokat töröljék a rendszerből, azon email kíséretében hogy ha szeretne még játszani írjon a megfelelő címre és visszahozható lesz a karaktere...
- A képletben szereplő értékek meghatározásánál vegyék figyelembe a szinguláris ismereteket, a VF-et, de még az EH-t is... A képlet ALAP értékeit pedig kezdésnek állítsák be a "normál" fejlődéshez...
- A játékkal töltött idő (tehát amikor a karakter megalkotásra került, az aktuális napig), kapjon egy meghatározott intervallumot, ezzel lehet könnyíteni a későbbi számolgatásokat...
pl: 100 naptól-500 napig tehát aki mondjuk 684 napja játszik az is "500 naposnak" számítson, aki 80 napja, az pedig 100 naposnak...
ez csak hasraütés szerű intervallum, ezt nagyon át kell gondolni, sőt akár csoportokra osztani... Ha az időt nem szorítjuk intervallumok közé, ahol pontos értékeket tudunk rendelni az aktuális pontokhoz, káosz lesz az egész, mert hatalmas eltérések lesznek...
-A játékidő alatt szerzett LE:
Ha "normál" játékstílust nézünk, gyenge avatarokat kapunk... ha PÓK vagy VF-es stílust akkor pedig erőseket... Tehát a játékidő alatt szerzett LE/tp arányt szerintem teljesen ki kellene venni, máskülönben itt is káosz lesz...
A játékvezetőség állítson fel egy etalont és ahhoz mérten "igazítsa" az avatarokat aszerint hogy VF-es, PÓK, vagy épp átlagos játékostól való az...


és én ennél az etalonnál akadtam el...
Dátum: 2010.08.05. 05:44:07
Ezt a büntetős dolgot nem értem még most sem...
A büntető az szerintem nem LE-t vesz el a játékostól hanem időt nem? ha "sok" csp-t veszt az ember attól nem lesz gyengébb, csak lassabban fejlődik... hiszen nem csak az LE-t, hanem a TP-t is "elveszi"... Mondjuk ez a kijelentés így az első állításom részleges tagadása, de gondolom értitek miről akarok zagyválni így kora reggel...
épp ezért én sem foglalkozom vele...
Dátum: 2010.08.04. 21:49:05
akkor nincs min csodálkozni....
Dátum: 2010.08.04. 21:32:56
Idézet: Rolikam - 2010.08.04. 21:30:32

Amugy napi kb 10 gyógyitalt veszek ma 15-öt vettem.


kiszámoltad hogy az 1 hónapra lebontva mennyi LE?
Dátum: 2010.08.04. 21:21:39
a szövetség biztosan nem.. HT nem számít ennyit, a többi pedig neked is adott...
szerintem te nagy gyógyital fogyasztó lehetsz Napi 5-6-ot tuti veszel LE-ért nemde?

a vf-el az a gond nálad hogy ha esetleg ki is fejleszted és mondjuk láthatatlanban is vadászol, akkor 4-5 hónap múlva beesel ilyen karakterek közé mint pl:
Eroot ibn Shienkai
Laz070
Midgard
...stb, akik ugyanúgy megesznek reggelire mint a mostani támadóid...

Mondjuk manapság szoktak téged támadni? győzelem/vereség arányod miatt nem nagyon érheti meg, hacsak a TP-ért mondjuk..

szinteden esélytelen vagy, lentebb is, egy halvány esély esetleg fölfelé lehet, de ahhoz nagyon nagy léptekben kellene haladnod, ami portya nélkül nem sok jóval kecsegtet...
A tanulópénzt kifizetted, szerintem regelj újra és kezd el elölről..
Dátum: 2010.08.04. 21:02:00
Vf-el már nem érnél el sokat sajnos, arról már lekéstél...
mivel tudomásom szerint a TOP 10-ben (szintet nézve) is legalább 5-en Vf-eznek, így nem látom értelmét...
Próbálj portyát nyerni, nem az le-ért hanem a TP-ért (nálad ez nem egyszerű feladat ), aztán küzd fel magad SyWeb fölé

mondjuk azt mondd már el nekem hogy hova raktad az LE-t amit eddig összeszedtél??? VF nélkül is 70-73-ra simán teljesíthetőek azok a statok amiket te birtokolsz....
Dátum: 2010.08.02. 21:48:33
tőlem is szoktak ám
" húzz le még egy sört, hagy érezzük mi is jól magunkat ne csak te" és ez így megy mindig és +5 sört meg kell innom miattuk
Dátum: 2010.08.02. 21:40:15
túl sok hang kering a fejed körül csak beszélnek és beszélnek és beszélnek...
Dátum: 2010.08.02. 21:23:07
mert te "könyörtelen" vagy
magyarul csúnya rossz fiú
Dátum: 2010.08.02. 12:51:44
Kössz a statisztikákat!
Dátum: 2010.07.30. 12:13:36
Miklós az új kvízolimpiáról és a havi toplistákról érdeklődnék...
- Mikorra várhatjuk?
- A kvízolimpia rendszere marad a régi, vagy esetleg "időszakot" mértek?
- Milyen toplisták várhatóak?

Előre is köszönöm a választ!
Dátum: 2010.07.28. 13:01:46
látom nem érted az iróniát
Dátum: 2010.07.28. 07:58:18
-Harc
-Vesztesz x Ép-t
-harc
-Vesztesz x Ép-t
-Vesztesz x Vp-t
-Képességpróba
-Vesztesz x ÉP-t
-harc
-harc
-szerencsepróba

kb 6900 ÉP-be került a kaland... egy kérdésem van: MIÉRT? MIÉRT? MIÉRT?
Dátum: 2010.07.26. 14:34:19
ezt nem értem...
ha 40-es alapszintű 60-as állatért járna 5, akkor a 20.-ért miért járna 8?

Én úgy gondoltam hogy (40+60)/20=5

mod: ja ok leesett ha nehezen is
Dátum: 2010.07.26. 14:22:54
bocsi, rosszul fogalmaztam

pl: 45. alapszintű állat beidomítva ugye 1. szintű= 1 esszencia
45-ös beidomított állat, ami 60-as szintű= 3 esszencia?
Dátum: 2010.07.26. 14:19:57
akkor egy első szintű beidomított állatért mennyi esszencia jár?
mert ha 1-et, akkor egy 60-as állat "csak 3-at ér"?
Dátum: 2010.07.26. 14:14:37
elvileg az lenne az ésszerű ha mindkettő számítana!
pl: 40-es alapszintű, 60-as állat adna 5 esszenciát...
bár ez csak tipp...
Dátum: 2010.07.26. 12:29:11
ez van sajna, ezt el kell fogadni...
+5,6,7,8 szinttel feljebb jövő támadások ellen nehéz bármit is kezdeni, s ehhez nem kell IQ és pénz sem...
Magasabb szinten egyszerűen annyi plussz LE van a szintekben hogy nem sok esély van megfogni az ellenfelet...
A felszerelésekről meg ne is beszéljünk...

ez a portya, ennek kell "örülni" ezért nem foglalkozom már én sem azzal ha valaki +7-ről agyonver.. max annyit szoktam kérni hogy ha már támad, lehetőleg olyan varázslattal jöjjön ami nem ver 8-900-at az állataimba...
Dátum: 2010.07.26. 08:36:16
A sárkányt a 20. szintre lépve a legenda oldalon találhatod meg. A küldetést bármikor teljesítheted a szint elérése után, ha a "sárkány" szóra kattintasz a szövegben.
Egészen pontosan a 19. Legenda pontban található!!!
Dátum: 2010.07.25. 14:54:50
A sárkányt a 20. szintre lépve a legenda oldalon találhatod meg. A küldetést bármikor teljesítheted a szint elérése után, ha a "sárkány" szóra kattintasz a szövegben.
Egészen pontosan a 19. Legenda pontban található!!!