Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dozer

Majd valaki egy összefoglalót írjon ha ráér.
Dátum: 2019.05.04. 11:01:48
Tényleg nem kellene elkapkodni... Ha csúszik akár 6 hónapot, akkor csúszik.

Ellenben ha végeztek lenne itt más is:
-Epikus kincsek
-Entitások
-AF pontok (nekem 11000 van jelenleg)
-Lélekkutak haszontalansága a nagyobb szövetségeknél
-Akár legendás tárgyak bővítése (Max szint, új képességek...stb)

Szóval el kellene már egy kis "ráncfelvarrás" is.
Dátum: 2019.04.17. 00:37:07
Igen, már kaptam választ mástól is itt a fórumon. Hát hatalmas gratula neked!
Dátum: 2019.04.16. 09:06:36
Lehetne ez a válasz, csak a szövetségnél valóságfókuszátort látok jelenleg. No de Miklósék úgyis okosabbak. (egyébként tényleg lehet, hogy amikor nevezett a szövetségi társad akkor másik fókuszátor volt nálatok)


Mindenesetre vereség ide vagy oda, ez egy elég komoly bajnokira sikerült. Valakit érdekel a csata átküldöm szívesen.
Dátum: 2019.04.16. 08:50:49
Utolsó vérig bajnoki:

Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
A csatában összesen 2324570 sebzést okoztál, és 2238313 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát.

A problémám az, hogy a karakternek összesen 1.875.955 ÉP-je volt. (megnézve a csatát alaposan, az 5-ik körnek már le sem kellett volna futnia)
Dátum: 2019.03.20. 12:45:41
Vajon meddig lesznek zárolva a karakterek? Remélem azért a KH klónozza Omen karakterét a jövőben is
Dátum: 2019.03.15. 07:14:04
ezt a kérdést nem értem sajnos. Nem kötözködöm, tényleg nem értem.
Dátum: 2019.03.14. 23:36:53
Majd meglátjuk Miklós mit mond rá, remélem utánanéz.
Dátum: 2019.03.14. 21:45:30
Nos én ezt 115-ös rezisztencia értékkel kaptam:

635793 pontnyit sebzett. Kritikus sebzés! A varázslat hatással van rád: -742 Védekezés, -889 Kritikus sebzés.

Ezt azért nem nevezném barátinak.
Dátum: 2019.03.14. 07:30:48
Vitaindító 2.0

Szia Miklós,

Most, hogy behoztátok a 400-as max. szintet (aminek én nagyon örülök) lenne egy felvetésem a jövőbeni fejlesztésekkel kapcsolatban. Én a közelharcra specializálódott karaktert fejlesztek ami azt jelenti, hogy hajlandó vagyok nagyobb varázslatsebződéseket bekapni... Ellenben a taumaturgiából eredő tulajdonságvesztés és az erőből eredő random sebzésnövekedés láthatóan nincs összhangban. Hogy szükségese e egyáltalán összehangba hozni, az egy más kérdés. Szerintem elegendő lenne, ha a rezisztencia max. szintjét fentebb lehetne vinni, hogy ne -600 jöjjön le a tuljdonságaimból, hanem csak pl.-250. Akár lehetne egy olyan AF képesség is, hogy ha emeled a rezisztenicád max szintjét, azzal növeled a varázslatok által neked okozott max. sebzést is.
Neked mi a véleményed erről?
Dátum: 2019.03.10. 19:36:35
Hát te aztán egy méretes idióta lehetsz... Ha nem érted amit eddig írtam és le is vezettem KONKRÉT számokkal, akkor nincs miről beszélnünk...
Az egész érvelésem azt a célt szolgálta, hogy az alapkijelentésedet cáfoljam miszerint az alulról érkező hátrányban lesz.
Dátum: 2019.03.10. 09:41:47
Ok, elhiszem neked, meghajlok tudásod előtt...
Dátum: 2019.03.10. 09:25:20
Legjobb tudomásom szerint SZB-ben nem találkozol a klónoddal... veremben, eventeknél, kristály szövetségben találkozhatsz a klónoddal.
Dátum: 2019.03.09. 23:48:54
Nos, utolsó hozzászólásom a témában.

Idézet: Paco - 2019.03.09. 20:03:19

A válasz erre nagyon egyszerű és hidd el, tényleg.
NINCS inspirációm és nem is tervezem, hogy lesz.


Mintha nem hangsúlyoztam volna ki külön, hogy észrevettem hogy neked nincs. Erre elkezdted magyarázni, hogy ez nem is létező dolog, mert ez NEKED nincs... Erre sajnos nem tudok mit mondani...

Idézet: Paco - 2019.03.09. 20:03:19

400-on mit csinálsz?
Ugyanazt, mint előtte, annyi eltéréssel, hogy minden létező erőforrásból a szintmaximumnak megfelelő LE-t termeled. Ebből kifolyólag TÖ+kritek növelgetése lesz - véleményem szerint - az egekbe.


Na ez itt a probléma kérem. Mivel nem voltál soha magas szinten, fogalmad sincs miről beszélsz... Az állataim majdnem 6000-es szintűek. Szerinted hanyas meggyőzőkészség kell nekik? Másodlagosak? SZB-hez szakik? Szerinted ha valakinek 40k-s szakiösszege van az csak krit? TÖ növelés az egekbe, hogy a saját klónom szívasson meg?
PACO... Fogalmad sincs, milyen 300 fölött játszani, ne is erőltesd légyszives...

Idézet: Paco - 2019.03.09. 20:03:19

Idézet, hogy mennyit kapsz a Tudás fájából szintlépéskor. Ez mindig remek, de NEM igaz.


Értem. Mivel a te szövetségedben nincs ekkora tudásfa, ezért senki nem érheti el az előbb említett értékeket. (Mert TE nem ezeket kapod)
"Szintlépéskor a karakter jutalmat kap, melyek száma: <karakter szint> * <tudás fája szint> * <TOP szintlépés lassítás szorzó> / 400 felfele kerekitve" Jogos észrevétel, talán észreveszed, hogy amikor mi voltunk odalent és bejött a tudásfa, a mi szorzónk Karakterszint*(1-től 10-ig )*...stb volt, amíg neked ott kezdődik, hogy 140*65.
Na most egy kis matematika:
140*65=9100
220*12=2640
Csupán ennyit számít az, hogy te egy olyan szövetségben vagy, ahol 65-ös fa van...

Idézet: Paco - 2019.03.09. 20:03:19

Tehát a Tudás fája bónusz továbbra is elérhető lesz és marad a már 400-as karakterek számára is.


Sosem állítottam ennek az ellenkezőjét. Csupán arra próbáltam volna meg felhívni a figyelmet, hogy amíg én itt fenn lépek 1 szintet, addig te 4-et is tudnál, ha akarnál. De ezt sem értette meg itt mindenki sajnos... Tudom, hogy most majd jössz azzal, hogy de TE nem is akarsz 4 szintet lépni, ezért SENKI számára nem elérhető ez az opció...

Idézet: Paco - 2019.03.09. 20:03:19

Szintfeladatok: nevetséges, még a gondolata is.


Nyilván, mert 140-en is akkora bónuszt ad, mint 350-en. De TE ezt sem használod, így nem is létezik az a majdnem 500 millió LE különbség amit leszámoltam délelőtt.

Végezetül engedd meg, hogy reagáljak a hozzászólásodra úgy összességében: Minden egyes mondatod a saját játékstílusod alapján született. Nem globálisan nézted a problémát, csupán végignézted hogy TE mit csinálsz/mit nem csinálsz és ebből állítottál fel egy véleményt. Számomra elfogadhatatlan, nem is foglalkozom vele többet...



Idézet: Mortal55 - 2019.03.09. 20:34:22

Köszi az infót, akkor nem hogy nemkapnak fa bónuszt hanem Miklós a hírekben külön jelezte is hogy kapni fogják, így már az az 1.5 milliárd le sem játszik ami egyébbként potom le azon a szinten, pláne több év távlatában.


De játszik az, bele vettem azt hogy TERMÉSZETESEN mi is lépünk szintet épp ezért 12-es átlagértékkel szoroztam a jutalmakat, pedig ennél jóval fentebb is lehet menni. Csak ismételni tudom magam: Amíg én 1-szer veszem át a tudás fája jutalmat, addig egy alacsonyabb szintű 3-4-5-6-szor is átveheti... Azt pedig sosem állítottam, hogy 400 fölött nem jár a fa jutalom, nem tudom honnan vetted...


Idézet: Spellatrix - 2019.03.09. 20:45:15
Egyetértek.
A tudás fája bónusz tényleg el van túlozva és erre még rá jön az a tény, hogy egy kisebb karakter nem fog tudni olyan kutat feltölteni ahol sokat kapna a bónuszból, főleg azokon a világokon ahol még építési átlag is van.


Nos egy 400-as szintkorlátnál (erről beszélünk ugye) számomra, egy 150-es karakter még kicsinek számít. Erre hivatkozva, adj nekem egy 150-es karaktert és garantálom neked hogy BÁRMELY szövetség lélekkútját feltöltöm neked 1-2 hónapon belül.
Ha egy 150-es karakter tud tudás fa jutalmat kapni, akkor van 250 szintje használni egy olyan opciót, amit pl. én csak kb. 120 szintje használok.

Jó éjszakát mindenkinek, lesz ahogy lesz én már nem foglalkozom ezzel többet.
Dátum: 2019.03.09. 18:31:01
Nincs igazad (igazatok). A szintlépésnél adódó bónuszok igenis hatalmasak velünk szemben, itt nem pár milliós különbségekről beszélünk. A veremben is tévedsz sajnos, mert én ha megszakadok sem tudok 2 veremnél többet csinálni havonta, mert nincs annyi csp-m, míg egy alacsonyabb szintű karakter, aki mondjuk naponta akár 25-30 csp-vel is többet kaphat hozzám képest az inspiráció miatt, lényegesen többet tud teljesíteni nálam. Nekem jelenleg 11 verempálcám van elfekvőben, mert nincs hozzá csp-m és ez a jövőben nőni fog tovább.

Másik dolog: Amíg egy új karakter 1-ről mondjuk 350 szintre lép, én kb. 150-180 szintet tudok lépni, mert nálam ez már jóval lassabban megy a szinthez szükséges TP és a kisebb inspiráció miatt is. Tehát folyamotosan csökken az előnyöm az új játékossal szemben. Amit ti elhanyagolható előnynek mondtok az a következő:

Nézzük a kritütés és a kritvarit:
Pontos adatot nem írok, mert hát vannak vetélytársaim is, de nálam 1 kritütés fejlesztése kb. 220k LE körül mozog. Ha 300 szintlépést nézünk és átlagosan 12-vel nő a kritütés és kritvari szintenként egy játékosnál (nekem ugye 19 most, tehát átlagnak nevezhetjük a 12-t ha 400 a max szint) akkor ez összesen: 300*12*2*220kLE, ami összesen: 1.5 MILLIÁRD LE!!! Ez lenne elhanyagolható???

Szerencsefejlesztés bónusz? Alacsonyabb szinten nálunk még korlátok voltak, most már relikvia/alkimista labor/kutyafüle bónuszt kaptok rá amit 140 Tsz-re szerintem el lehet érni simán s onnantól már megint bajban vagyunk, mert sokkal gyorsabban növeltek szerencsét amíg felértek hozzánk...

Még mindig nem győztetek meg.
Dátum: 2019.03.09. 15:29:08
Idézet: Mortal55 - 2019.03.09. 14:04:16


Kieg: mielőtt azzal jössz hogy nem fogod dozer pártját, akkor nyilatkozz, hasonló képességű és fizető karakter közül ki indul egy harcban előnnyel, a 400/1 vagy a 400/100. Vigyázz mert eldöntendő kérdés, tudom neked az ilyen feladja a leckét, ne kapkodd el.


Ezt egyszerűbben már nem tudom neked leírni. Ha a 400/1-es karakter 3 évvel később regisztrált a játékba és folyamatosan használja azokat a dolgokat amiko anno még nem voltak, akkor igen, labdába rúghat, sőt győzhet is. Miért? Mert kb. 300 szinten keresztül kap olyan bónuszokat (pl. az említett szintlépéseknél) amit a 400/100-as karakterünk nem kapott.

Ha ezt nem érted meg, fölösleges veled vitázni! Én 352-es szinten vagyok, átugrottam már jónéhány olyan játékost, aki régebben kezdte ezt a játékot és nem volt komolyabb problémám soha.

Kieg.: Egyébként ezt az 1000 őskő költést havonta honnan veszitek? Én elég nagy őskő faló vagyok, de ennyit nem költök csak akkor ha 4 hónapra előre vásárolok állatfelszerelést.
Dátum: 2019.03.09. 12:32:36
Értem. A kenyér nem drágult az elmúlt 10 évben?
Dátum: 2019.03.09. 12:16:40
Idézet: Mortal55 - 2019.03.09. 12:06:53
Az összehasonlítás nem sántít, csak még nem tudod hogy miért hoztam fel, csak találgatsz és sajnos rosszul.


Ez aztan erveles. Mar ertem mire celzott LanMaffia... No inkabb foglalkozom a jatekkal. Sok sikert nektek.
Dátum: 2019.03.09. 11:55:03
Idézet: Mortal55 - 2019.03.09. 11:13:04
"Mibe került 8-10 éve egy jó karakter és mibe kerül most havonta?" Erre várnék 2 darab megközelítő értékű számot, gondolom nem túl megterhelő.


Arra nem emlékszem már, hogy mennyibe került a játék 8-10 éve. Én most minden befizetési akciónál vásárolok egy 21.000-es tételt, amivel kényelmesen fedezni tudom a játékot... sőt olcsóbban is ki lehet hozni. Szerintem magasabb szinten, havi 4.000 FT-ból ütőképes karaktert lehet csinálni.
Az összehasonlítás egyébként sántít egy kicsit. 8-10 évvel ezelőtt még csak őskövet kaptál, nem voltak folyamatos eventek, a befizetett pénz illetve az érte kapott őskövek elkölthetési lehetőségei is korlátozottak voltak. Ma már 1000-nyi új opció van, ami egyébként jelzi Miklósék befektetett munkáját is.

Idézet: Mortal55 - 2019.03.09. 11:36:59
Az első kérdésre pedig csak annyi pontosítás vagy átírás. Komolyan azt vallod hogy két hasonló képességű és befizetésű karakter küzül lehet erősebb a 400/1-es karakter a 400/100-asnál? Vedd hozzá azt is hogy a 400/100-as kb 3 éve érte el a 400-at.


Igen én vallom, hogy ez lehet így. Ma is előfordul olyan eset, hogy egy 200-as letud győzni egy 300-ast. Miért ne történhete ez meg 400-on is? Sőt minél lentebbről érkezik a játékos (értsd: minél később kezdte a játékot) annál nagyobb a valószínűsége, hogy megtudja fogni...
Dátum: 2019.03.09. 11:06:49
2 fontos kérdésedet emeltem ki KÜLÖN, és adtam rá választ. Ha ez nem megfelelő neked, akkor nem tudom mi az...