Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szacsiga

Oldal: 123456
Dátum: 2009.03.10. 15:30:10
ma is volt pár szemét kérdés:

Végzetúron van-e lehetőség a hordaváltásra?
Igen, 15.-ik szinttől, de őskőbe kerül!
Nincs, amit választottál az elején az marad!
Nincsen ilyen lehetőség, de jó volna!
Igen, szívhezszóló levéllel mit az adminisztrátoroknak írsz!

DVD lemezeken mi a régiókódja Európának?
2
1
3
4

Mi a "Phascolarctos cinereus"?
kenguru
koala
degu
emu

ááá nem spec...

ja és volt még egy nagyon gonosz a pontos kérdést sajna nem jegyeztem fel, de vmi ilyesmi volt mennyi az összege MCMXIII+DLXII?

MMCXII
MDXI

stb. nagyon gonosz...
Dátum: 2009.03.09. 14:11:14
Nekünk van autónk és nem tudtam de mi van azokkal akiknek nincs:

Ha az autód kötelező felelősségbiztosítását szeretnéd máshova átkötni év végi váltásnál, meddig kell felmondani a biztosítást?
december 15-ig
november 31-ig
december 31-ig
november 30-ig

Amúgy meg secc-perc alatt kitalálhatnak erre vmi új szabályt.
Dátum: 2009.03.09. 14:08:56
Hány tagból áll az amerikai esküdtszék?

12! Megtippeltem, eltaláltam, de kerestem égre-földre, sehol nem írtak erről...amúgy meg nem is nagyon érdekel.
Dátum: 2009.03.09. 13:04:39
Ááááá, egy kicsit sem spec a kérdés...

Mikor alapították a győri Egyetértés Torna Osztály-t,(ETO-t)?
1912
1904
1914
1910
Dátum: 2009.03.08. 11:23:30
Bocs, hogy így egyenként írok, de megint jött egy remek kiértékelt kérdés, ezt inkább törölném:

Milyen kutya a német juhász?

Vadász
Őrző-védő
Mentő
Harci

A helyes az őrző-védő volt!!! Én persze mit jelöltem: Mentő, rögtön Mancs ugrott be! Rossz, hibás kérdés minimum, a válaszok nem egyértelműek!
Dátum: 2009.03.08. 11:17:55
Hányas szinten jelenik meg a játékban a fertőzés?
18
19
17
29

Köszi, 1000 hála és millió csók a kérdezőnek és az értékelőknek is, hogy ment ez át??? Biztos tudom a kis 10-es szintemmel...
Dátum: 2009.03.08. 09:46:07
Hogyan kell a kereket rögzítő csavarokat meghúzni kerékcsere után?
Tetszőleges
Átlós

A gumis majd megcsinálja
Sorban

ez is egy remek kérdés, fogalmazásból ötös
Dátum: 2009.03.08. 09:43:14
Minek a rövidítése a NYÁK ?
Nyitott áramellátási kör
Nyurga Állatok Köre
Nyíregyházi Állat Kórház
Nyomtatott áramkör*

áááááá kicsit sem spec kérdés, köszike
Dátum: 2009.03.06. 11:18:26
Idézet: Zoltanszon - 2009.03.04. 16:14:31
Viszont onnantól elszaporodnának a "Ki írta a Toldit?", "Ki a Toldi írója?", "Kinek a műve a Toldi?", "Kinek a tollából született a Toldi?" (stb.) variációk, minthogy sokan csak ötletadónak használnák az adatbázist.


A kérdéstárra visszatérve, aki olyan hülye, hogy ötletadónak használja, az megérdemli, ha megkapja a "már szerepelt ez a kérdést", de aki csak szimplán nem találkozott prímszámos kérdéssel az így elkerülhetné.

Nem kötelező használni, vagy nem használni...ha az értékelés ugyanúgy működne, akkor az egész arra lenne jó, hogy nem lenne annyi már szerepelt kérdés, nem kéne a moderátoroknak annyit ezzel bíbelődni, és hozzánk is kevesebb " a 786 prímszám-e?" típusú kérdés jönne értékelésre, ez esetben pedig nem nyomnánk rá az azonnal törölnit.
árulja már el vki, hogy ezt hogyan csinálják...én túl egyszerű vagyok ehhez, mert az építőzést még értem de ez...

azt hiszi a piszi aki elhiszi, hogy egy 11. szintű kari, 20.000-30.000-es építéssel, egy szál buzogánnyal nem rabszolga...ez nem honfoglaló oda lehet menni kvízelgetni! Itt meg játszanak rendesen.
Dátum: 2009.03.04. 16:02:46
neeem, de pl, lehetne csinálni egy egyszerűbb könyvtárat, hogy matematika, irodalom, sport... ömlesztve mehetnek a kérdések, belerakni egy keresőt, és rákeresel, hogy arany jános vagy prímszám, vagy Forma-1 és kidobja, hogy Arany Jánosra van 15 találat, megnézheted esetleg a kérdést de nem is az a fontos, hanem, hogy van 15 találat, forma-1re 234 db, prímekre szintén, és akkor leesik a tantusz, hogy igaz, hogy én még nem találkoztam ilyen kérdéssel, de más már tuti. aki meg nem csekkolja le mielőtt kérdést ír, az megérdemli, ha 20x visszadobják a kérdését...
Dátum: 2009.03.04. 15:46:26
Lehet tudni, hogy egy kérdés szerepelt e már? Vagy csak ha, megoldottad már, vagy visszadobják? Kéne vmi tartalomjegyzék-féle csak mert nem szeretném se a modit, sem az embereket fölöslegesen a 100x feltett kérdésekkel zaklatni. Ráadásul ez egyre gyakoribb gond lesz, ahogy szaporodnak a kérdések...
Dátum: 2009.03.04. 14:01:31
Úú-úúúú, most tettem fel egy kérdést, de olyan béna voltam, hogy nem vettem észre az elgépelést, bocsi.

Lehet valahogy korrigálni?

Hol található a festői szépégű, Fátyol-vízesésről híres Szalajka-völgy?

Szilvásvárad közelében
Sopronban
Horvátrországban
Budapesten

Béna vagyok
Dátum: 2009.03.01. 05:55:37
Ki szenvedett vereséget Nikápolynál?

Törökök
Bolgárok
Magyarok
Keresztesek

Jó válasznak a TÖRÖKÖK volt...

WIKI ezt írja:

1396. szeptember 25-én a nikápolyi csatában a Luxemburgi Zsigmond, I. János burgundiai herceg és Öreg Mircse által vezetett keresztes sereg vereséget szenvedett I. Bajazid szultántól. 1598-ban Vitéz Mihály havasalföldi fejedelem győzelmet aratott a törökökön...
1877. július 13-án az oroszok megtámadták Nikápolyt és három napi ostrom után elfoglalták.

Kérném pontosítani a kérdést! Ki mikor és melyik csatában?
Dátum: 2009.03.01. 02:52:47
Én is megnyertem ezt a kérdést. Szerencsére nekem rémlett valami a 8 év biosz tanulás után

Milyen színtestek találhatók a növényben?

kékek
pirosak
sárgák*
lilák

Okulásként: Ezt találtam erre az igen erőteljesen spec kérdére. Ha a zöld is szerepelt volna...talán egyszerűbben ment volna:

# a többnyire zöld színű, klorofillokat tartalmazó, fotoszintetizáló kloroplasztiszok,
# a sárgás színű, karotint és xantofillt tartalmazó nem fotoszintetizáló kromoplasztiszok,
# és a színtelen, ugyancsak nem fotoszintetizáló leukoplasztiszok.

És végül régebben a kékmoszatokat (melyek kék színanyagokkal is rendelkeznek) régen növénynek tartották, mostanra kiderült, hogy baktérium...

Aki általánosban tanult utoljára bioszt, az tuti nem fogja, 5 perc alatt végigzongorázni...
Megtévesztő lehet, hogy a növények színanyagokat is tartalmaznak, amely nem ugyanaz, mint a színtest, ezek lehetnek:
A klorofill mellett (mely a zöld színért felelős) a növények egyéb színanyagokat is tartalmazhatnak, például antociánokat (a paradicsom színét is ez a színanyag adja), karotinoidokat és flavonoidokat (ezek pedig a sárgarépában vagy a citromban találhatóak).
Dátum: 2009.02.27. 10:34:59
Melyik várost nevezik a Nap városának?
Debrecen
Nagykanizs
Budapest
Győr


A kérdező szerint Debrecen, de ezt vajon honnan szedte??? Sehol semmi infó!!!

Csak ezt találtam:
Heliopolis, a Nap városa (Libanoni város volt) de volt egy ilyen nevű Egyiptomban is...
Dátum: 2009.02.27. 10:29:12
Mennyi volt a legtöbb légió Rómában?
175
1000

Megtalálhatatlan válaszok...


A bizonyíthatóan megért legnagyobb életkor......
189 év és 65 nap
95 és 100 nap
230 év és 1 nap
122 év 164 nap

A neten 124 volt, de ez is bármikor változhat...
Dátum: 2009.02.27. 10:27:22
Nem akarok felvágni hihetetlen tudásommal, de hozzátenném még, hogy Csipkerózsika amikor a rokka megszúrta az ujját, akkor 100 éves álomba merült és NEM meghalt, jött a Herceg megcsókolta, felébredt, és boldogan éltek amíg meg nem haltak...
Dátum: 2009.02.26. 14:05:35
Ki a felesége Hajdú Péter műsorvezetőnek?
Liptai Klaudia
Sarka Kata
Jakupcsek Gabriella
Nagy Nóra

Már bocs, de ez:
a, színvonalon aluli
b, érdektelen, a válaszólók igen "speciális" rétege tudja rá a választ
c, azonnal törölni
d, a;b;c is igaz!!!
Dátum: 2009.02.25. 15:50:52
Az ilyet viszont utálom:

Ki nem játszotta el Edmond Dantes szerepét ?
Jean Marais
Richard Chamberlain
Tony Curtis
James Caviezel

Ja és hány *** része van a Vámpír sorozatnak...
Oldal: 123456