Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Agicah01

Oldal: 1
Dátum: 2010.02.09. 21:11:57
Találkoztam egy kérdéssel, amire a válaszlehetőségek között nem szerepelt a jó megoldás. Lehet csak véletlenül nem adták meg a jó választ, nem tudom. A kérdés az volt, hogy:
"Mikor volt a német hadsereg fekete napja az I. világháborúban?"
A válaszlehetőségek között szerepelt 1918. november 4., november 14., december 4., illetve még egy novemberi dátum, amire pontosan nem emlékszem. Nos én ennek utánanéztem, de ezek közül a lehetőságek közül egyik sem helyes megoldás, mivel a német hadsereg fekete napja: 1918. augusztus 8. Amennyiben valaki nem értene ezzel egyet, leellenőrizheti bármelyik történelemre vonatkozó oldalon, vagy a tankönyvekben.
Példának okáert:
http://hu.wikipedia.org/wiki/1918 "augusztus 8. – Az angolok Amiens-nél áttörik a német frontot, a német hadsereg "fekete napja"
http://erettsegi.com/tortenelem/i-vilaghaboru/ "Augusztus 8.: A német hadsereg fekete napja, Amiens-nél, kapitulálnak."
http://enciklopedia.fazekas.hu/krono/20szazad.htm "1918. aug. 8. a német hadsereg fekete napja: antant áttörés Amiens-nél "
És még sorolhatnám...
Na jó, ez csak 1 példa volt a sok feltett kérdésem közül. De akkor azt is magyarazd meg nekem, hogy például amikor WASS ALBERT MAGYAR ÍRÓ életével kapcsolatban tettem fel kérdést, akkor azt miért utasították vissza azzal a felkiáltással, hogy "ÉRDEKTELEN". Az életrajzából kérdeztem, egyszer hogy hol született, máskor pedig, hogy hol halt meg. Ez pedig magyar vonatkozású, és illenék tudni, vagy legalább utánajárni. Különben meg nem az a lényeg, hogy milyen nemzet vonatkozására szól a kérdés, attól, hogy nem tudod a választ, attól az még nem rossz. Mert amikor amerikai filmekről szóló, meg más nemzetek történelmére vonatkozó kérdéseket is láttam földrajz, történelem, művészettörténet témakörben, amit pedig úgy látszik, nem utasítottak vissza. Tehát én nem azt mondom, hogy mindenkinek borzasztóan ismernie kell Amerikát, hanem csak azt, hogy mielőtt rossznak titulálsz egy kérdést, gondold végig, hogy az valóban rossz-e, vagy csak te nem tudod a választ. Nagyon sokszor én is rossz választ adtam kérdésekre, de attól jónak értékeltem ki, mert újat tanultam vele, akkor is, ha más nemzetre vonatkozott, vagy épp olyan szakterületre, amiben egyáltalán nem vagyok jártas.
Meg tudná valaki mondani, miért van az, hogy ha felteszek kérdéseket, annak 75%-át rossznak értékelik? Igyekszem olyan kérdéseket feltenni mindig, ami általános műveltségre vonatkozik, vagy egyszerűen csak hétköznapi és ha valaki azonnal nem is vágja rá a választ, azt egyszerűen kinyomozhatja Google-ról. Például feltettem azt a kérdést, hogy melyik városban van Az Aláíró (The Signer) szobra? Ez a kérdés Google nélkül is kitalálható a józan paraszti észt követve: hát hol írták alá a Függetlenségi Nyilatkozatot? Nem Philadelphiában véletlenül? Ergo hol emelnek emlékművet ennek tisztelerére? Philadelphiában, értelemszerűen. Ennek ellenére valamelyik igazán IQ-bajnok rossz kérdésnek értékelte, mert szerinte túl speciális téma.
Ezzel szemben a mély biokémia meg hasonló dolgok mindennapi téma bárki életében, ugye? Azok nem speciális témába tartoznak egyáltalán... Persze én az ilyennek is utána járok, ha a magam kútfejéből nem tudom, mert szerintem nincs olyan, hogy egy speciális kérdés rossz lenne. Pont ez lenne a lényege a speciális kérdéseknek, hogy a saját műveltséged növeled azzal, hogy új dolgokat nyomozol ki. Persze ha sokan megelégednek olyan kérdésekkel, hogy hány lába van egy póknak, azt csak sajnálni tudom, hogy itt tartunk.
Oldal: 1