Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Idézet: NecroManci - 2015.10.10. 14:12:07
Tehát privátban kell írnom?
Neked?

vagy te írsz nekem ?

nem értem.


az ügyfélszolgálaton keresztül írtam neked egy üzenetet elvileg, kérlek, lépj be NecroMancival, és nézd meg látod-e, ha igen, válaszolj ott. Köszönöm!
NecroManci: ennek az egésznek a fenti téma szempontjából nincs jelentősége, nem kell aggódnod ezen. De hidd el, nincs szükséged védőügyvédre, attól, hogy több accountról írsz, vagy belép egy családtagod a fórumra, hogy ő is leoltson, nem lesz a szavadnak nagyobb súlya. A továbbiakat privátban!
tudod, hogy működnek a spamszűrők: bizonyos tevékenységekért +pontok járnak, ha ezek összege elér egy konkrét számot, akkor az egy spam. Itt is így megy ez. Ha egy topikban megjelenik egy user, aki még soha nem posztolt, a neve / játékbeli aktivitása alapján inaktiv / alt, egy másik, a topikban aktívan posztolóval azonos az IP címe, lehülyéz mindenkit, és végigpontozza a topikot, akkor azt a bio-algoritmusom 99% eséllyel a fenti kategóriába teszi.
Mielőtt bárki megkérdezi, "A kőműves"-t én lőttem ki, úgy látom ez NecroManci/Conan a Barbi lepontozó / beszólogató accountja.
Rhem: a határ egyértelmű. Az árverésen TILOS más helyett licitálni.

Ezt a topikot hamarosan le fogom zárni, ha valaki még szeretne az ügyben szólni az utolsó szó jogán, azt tegye meg. De már inkább csak az eredeti témával kapcsolatban, fogadatlan prókátorokra, vagy egymás oltogatására már nincs szükség.
Idézet: Quellon - 2015.10.09. 21:57:41
A pecsételős módszer jó ötlet volt, ha nem is teljesen kiforrott. Érdemes lenne átgondolnotok, mert az jó irányvonal lenne, hogy a licitre csak az mehessen akinek bizonyítottan van karaktere, dukátja és nem csak (részegen) szivat másokat, hanem a saját dukátjával felel és kockáztat a liciten.


Az is lehet probléma, hogy vkinek nincs dukátja, és felelőtlenül licitálgat. Ilyen esetre lehet, hogy le kéne vonni a licitérték 10%-kát - csak ugye hogy ellenőrzöd, hogy kinek a nevében licitált egyáltalán?

A nagyobb baj ha másnak veszel meg valamit, és ezt a pecsétes papir nem oldja meg.
Ha nem érted, mutatok más példákat:

A. játékos egy autoclickert használ, hogy megforgassa a szerencsekereket minden nap 3szor.
B. játékos scriptje folyamatosan scanneli a toplistát, a szerzett LE-t, és amint lát valakit, akinél LE van, megtámadja portyában.

A. polgár odamegy mindenkihez, és megkérdi, van-e egy kis aprója. Aki ad neki, annak megköszöni, aki nem, attól elnézést kér
B. polgár odamegy C. polgárhoz, hasbaszúrja, és elveszi a pénztárcáját.

Az első esetben is áthágod a szabályokat, szabálysértést követsz el, de kis dologban, és nem ártasz vele másnak.
B esetben viszont komoly kárt okozol másnak.

Remélem így már érthető.
Sosem örülök, ha az indulatok ennyire elszabadulnak egy topikban. Ami a legfontosabb, hogy mindnyájan ugyanazt a játékot játsszátok, a Végzeturat, itt senki sem az ellenséged, épp ellenkezőleg. Soha ne élj haraggal a karakter mögött levő valós személy iránt, akkor sem, ha gyilkos versenyben álltok! Ez a játék egyik legfontosabb szabálya. Haragudj a politikusokra, az iszlám államra, a szomáliai kalózokra, de ne arra, akivel közösen együtt játsszátok ugyanazt a játékot!

Viszont, amiről szintén nem szabad megfeledkezni, hogy ez nemcsak egy játék, egy verseny is. Ha úgy gondolod, hogy a jelentős előnyért érdemes kockázatot vállalni, és áthágod a szabályokat, akkor ne háborodj fel azon, hogy más viszont reportolni fog ezért. Ez ugyanúgy a játék része, mint egy dühös üzenet, vagy egy portya támadás.

A szabályokat kétféleképpen lehet áthágni. Az egyik, amikor a saját életedet megkönnyíted, de ezzel nem ártasz másnak. Ha más helyett töltesz ki egy kvizt, és nyersz neki egy végzet medált, efelett szemet hunyunk, egy apró gesztus a barátodnak, ami nem rossz senkinek. Az viszont, hogy más nevében licitálsz, és elviszed a szívósság övét vagy uralkodó pálcáját egy másik játékos elől, aki ki tudja mióta erre gyűjti a dukátokat, teljesen más kategória. És itt az sem kifogás, hogy más is megtette már. Itt nincs tolerancia, az így szerzett tárgyat buktad, visszamenőleg is, nincs elévülési idő.

Ami az esetnél sokkal fontosabb, azok a következmények. Túl sokszor láttam már ezt a forgatókönyvet, és jó lenne ezt elkerülni. A szokásos dráma helyett én a következő forgatókönyvet javaslom: az érintett 2 karakter tulajdonosa írjon nekem egy üzenetet az ügyfélszolgálaton keresztül, privátban lerendezzük, hogy mi fog történni, ehhez ezen felül senkinek nincs semmi köze. És a továbbiakban nincs szükség semmilyen sárdobálásra, az ügyet lezártuk.

A továbbiakról, úgy látom hogy elsöprő többség szeretné az ellenőrzés bevezetését, akkor ezt le fogjuk programozni. A befizetéskor lepecsételős dolog nem igazán járható út, nem szeretnék ezért még egy rakás adminisztrációt róni Katiékra.
Fusd át azért, hogy a karakterátadás mivel jár

1.) Akinek átadod, annak nincs még karaktere azon a világon.
2.) Fizetsz 50 őskövet, és elvesznek az ősköves és ősköért eladható tárgyak.
3.) A név nála is rögzítve van, tehát saját magának már nem fog tudni licitálni.
Dátum: 2015.10.08. 14:22:01
Idézet: Alendaar - 2015.10.08. 08:16:03
A szerencsének túl nagy jelentősége van bizonyos csatákban!
+100 szerencse sokkal többet nyom a latban, mint +200-300 támadás/Iq. Ez pedig - szerintem - sz@r!


Ez persze nem így van, hogy pontosan mi mennyit számít, mekkora mértékben fogja a nyerési esélyedet, számítható, talán erről írtunk is már egy összefoglalót. De egyszerűen, ha magas a szerencséd, de minden más alacsonyabb (valamivel csak!), akkor mondjuk az ellenfeled nyerési esélye lecsökken 90%-ról 70 vagy 80%-ra, de azért még mindig többségében ő fog nyerni.
Dátum: 2015.10.08. 14:19:51
Idézet: Ariel - 2015.10.07. 22:39:49
Miklós, a fétis hasznossága nem minden. Ha tucatnyi módon juthatok hozzá a szilánkhoz, ráadásul sokkal gyakrabban, mint ahogy az a kerékből kiesik, akkor ezt nem jutalomként éli meg az ember, hanem -260 pechpontnyi büntetésként.


Ezt értem, a gond viszont az, ha berakunk valami csak egyedi, kizárólag a szerencsekerékből eredő tápos cuccot (ld. annak idején ultaimplant) akkor meg azon lenne a probléma, hogy akinek nem esett ki, az mekkora hátrányba került... de a szerencsekereket még nem zártuk le, bár a változások bekerültek, lehet bármikor bőviteni a jövőben is, ha van rá jó ötlet.
Jah, pl Lanmaffiánál v Offsboynál eltekinthetünk az igazolástól

A rendszer természetesen úgy működne, hogy miután megadtad a nevet, ezt többé nem változtathatod, kivéve, ha a karakter átadásra kerül, más számlára.
Mint tudjátok, a VU találkozó árverésein mindenki csak a saját karaktere nevében licitálhat. Ezt valamilyen szinten próbáljuk ellenőrizni, szoktunk kérdést feltenni a karakterrel kapcsolatban, de aránylag kevés olyan infó van, amit egy karakternek biztosan tudnia kell, és ezeket akár a csalóval is megoszthatja. A csalások kivédésére minden rendszerben 2 dolgot lehet tenni:

1.) a rendszer maga véd a csalás ellen
2.) a csalókat a büntetés tartja vissza

A rendszert véleményünk szerint egy módon lehet csak védettebbé tenni. Ha a játékosokat megbízhatóbban lehet a licit elnyerésekor azonosítani. a TF-en ez nem okozott problémát, mivel ott a játékosok saját nevükkel vannak regisztrálva, de a VU-n a játékosokról csak egy email cím van. Amit meg lehet csinálni, hogy a játékosok lehetőséget kapnak arra, hogy a beállítások oldalon megadják a valódi nevüket, és esetleg még egy adatot (pl. születési év). A licit elnyerésekor pedig igazolvánnyal kell bizonyítani, hogy tényleg ő licitált. A dolog természetesen opcionális lenne, a nevét az adná csak meg, aki akarná - de a licitálásnak ez feltétele lenne. Erre az egészre a Ti érdeketekben lenne szükség. Senki sem akarja, hogy felutazik a találkozóra az árverés kedvéért, és utána valaki, aki el se jött, elvigye előle a szívósság övét vagy az inspirátort.

Épp ezért kiírok egy szavazást arról, hogy mi a véleményetek, szükség van-e erre.

lletve azzal kapcsolatban is várom véleményeteket, hogyha valakiről utólag kiderült, így szerzett tárgyat, akkor mit tegyünk (elvegyük a tárgyat de adjuk vissza dukátot; elvegyük a tárgyat; elvegyük a tárgyat + soha többé nem licitálhat sem ő, sem az, aki a nevében licitált).
Dátum: 2015.10.07. 15:14:59
A fétissel kapcsolatos kérdésre szívesen válaszolok. A fétis leírásában ez szerepel:

"A szintösszeg minden 100 pontja után kapsz:..."

Az ezüstnél az a 100 az 80, az aranynál 67. Tehát effektíve az ezüst 25%-kal több bónuszt ad MINDENBŐL, mint a bronz, az arany pedig 50%-kal ad többet. Szerintem megéri erre gyúrni.

***

Látom itt is indul egy kis offtopic arról, hogy miért van az, hogy valaki, akinek minden tulajdonsága sokkal alacsonyabb, mint a tied, legyőz a harcban. Az ügyfélszolgálatra érkező reklamációknak kb. a 25%-a ilyen És az elmúlt 7 évben mindig meg tudtuk mondani, hogy miért kapott ki az illető. Nem a randomon múlt, hanem azon, hogy ez egy bajnoki viadal volt, ahol egy rakás minuszt kapott a bajnoki medálokból, vagy nem igazán volt minden tulajdonsága magasabb, pl. a szerencséje alacsonyabb volt, vagy elfeledkezett az ellenfél smaragd bónuszáról, vagy magas volt az ellenfél kivégézése, vagy a kritikus ütése, vagy az ereje, és ezért az állatok elverték, vagy... Szóval alapvetően, ha tényleg sokkal erősebb vagy, akkor nyerni fogsz. Közel azonos karaktereknél (+/- 10%) ott dönthet a random.
Dátum: 2015.10.06. 13:58:32
A mai nappal a következő fejlesztések kerültek a játékba, kéréseitek alapján:
- Tárgylista reform. A tárgylistát több alkategóriára bontottuk, átláthatóbbá tettük, a tárgyak gyors vizuális megtalálását segíti, hogy kint van a képük is kicsiben.
- Ha lekéred egy játékos karakterlapját, nemcsak szubplazmás támadást kezdeményezhetsz onnét, hanem szubplazmás kihívást, és kémgömbözést is.
- Ha olyan ismételhető küldetést akarsz felvenni, amit már csináltál az utolsó 2-ből, és ezért kevesebb jutalmat kapnál, akkor figyelmeztetést kapsz.
- A karakterlapon, a statisztikáknál most már megjelenik az összesített bónusz a portyaLE-re és az AF pontokra is.
- Az aktív narancs mytokronit képesség hatásfokát duplájára növeltük (tehát a szint kétszeresével csökkenti az ellenfél állatának lépett szintjét a találat esély képletben)
- Új pajzsokat csináltunk, 280. szintig, ezek feltöltése folyamatban.
- A szerencsekerék jutalmak is változni fognak, erről részletesebben itt olvashatsz. Ez a változás várhatóan 1-2 napon belül kerül be.
Dátum: 2015.10.06. 11:42:27
Igen, erről volt korábban szó már, hogy milyen jó lenne, ha a szerencsekerékben sem lenne semmi szerencse, hanem a jutalmak választhatók lennének. De ezt akkor is leírtuk, a szerencsekerék az a feature, ami tényleg a mákra épül. Mondjuk ez a faktor is jelentősen csökkent később a pechpontoknak köszönhetően, plusz a haszontalan tételek eltávolításával, de ezt nem lehet a végtelenségig fokozni. Kivesszük a barátság kristályt, utána az azt következő leghaszontalanabb tárgyat stb. és közben mindennek tizedére csökkentjük a pechpont értékét, és a végén nem marad, csak egy gomb, amit ha nyomkodsz, mindig ugyanazt a megatápot kapod

Én elismerem, hogy aki tökéletesen játszik, és senki nem tudja legyőzni, vagy sosincs nála lopható LE, annak haszontalan a barátság kristály, de aki nem ennyire hardcore, annak néha jól jön, hogy kevesebb LE-t tudnak szívni tőle, ill. hogy a másik, szintén LE-t magán felejtő játékostól többet tud vinni. És sajnos, az nem pálya, hogy te bejelölheted, hogy mit nem kérsz, ld. fenti bekezdés. A szerencsekerékben vannak hasznosabb, és kevésbé hasznos tárgyak. Ha szerencsés vagy, a hasznosat nyered.

Ha a játékból a szerencsét teljesen lecsupaszítjuk, akkor megkapjuk a sakkot. Ami szintén egy érdekes játék, annak az 5%-nak, aki a legjobb. A szerencse minden játékban jó, mert esélyt ad a gyengéknek, és izgalmat azoknak, akik máskülönben tökéletesen optimálisan játszanak. Nem kell túlzásba vinni, de szerintem a VU-ban már így is túl kevés van.
Dátum: 2015.10.06. 11:12:07
A barátság kristállyal kapcsolatban: azt értem, hogy akinek sok van, annak már nem hasznos, de ha teljesen kivesszük, akkor annak, akinek nincs, sosem fogja tudni legyűjteni. Ezért javasoltam, hogy legyen egy maximum, amit ha elérsz, már nem esik több, hmm?

A fétisszilánkkal kapcsolatban pedig én úgy látom, itt van egy tévedés. A bronz végzetfétis megszerzésével a gyűjögetés még nem ért véget (nem véletlenül bronz!!), újabb 10 fétisszilánkkal upgradelhető ezüst, majd újabb 10-zel arany fokozatra. Ez minden szinten brutális bónuszokat jelent.

Ariel, ha neked ez nem ér meg 260 pechpontot, az valószínűleg azt jelenti, hogy a szerencsekerékben nincs semmi neked, ami megérne annyi pechpontot, amibe kerül. Nem hiszem, hogy a 20 AF pont, az ultra-implant vagy a többi hasznosabb lenne számodra.
Dátum: 2015.10.05. 17:15:54
A fétisek, és igy a fétisszilánk is a 100 pontos kategória, így belátom, igazatok van, ennek az ára csökkenthető, 260 pont lesz.
A kristály mytoaffinitás az 50 ponttal kicsit alul volt árazva, mivel ebből a tárgyból bármennyi hasznos, és idővel, ahogy a csatlósod erősebb lesz, így ez is erősödik. Ezenkívül ez egy új tárgy, azok mindig drágábbak De rendben, legyen kevesebb a fétisnél, 200 pechpont.

Arról sajnos nem lehet szó, hogy globálisan minden tárgynak csökkentsük a pechpont értékét, hacsak nem valamilyen új relikvián keresztül - de ez egy jó ötlet, ezt feljegyzem.

A barátságkristálynak utánanéztem, ez a legutóbbi reformnál lett még csak berakva, tehát én most nem venném ki, max berakhatunk egy korlátot, hogyha van már X darab nálad, akkor ne forgass újabbat.
Dátum: 2015.10.02. 15:49:26
Köszönöm a javaslatokat! Összeállitottam egy fejlesztési tervet ezek alapján. Véleményezzétek (főleg a pechpont értékeket, ha ellenvetés van, matematikai - LE-re átszámolt levezetést kérek).

Gyakori: berakni: mytokronit csomag (65. szinttől), csatlóskristály (65. szinttől)

R:
kivenni: zöld kristályital
berakni: +1 kivégzés (ha megvan a szakértelem. TP??), 10 platina, 3 nagyobb mytokronit csomag (65. szinttől)

UR: kivenni: kisebb térkapu stimulátor, epikus kincsesláda, lélekkút generátor.
berakni: 30 relikviaforgács (224 pont), felemelkedés gyémántja (180 pont), templomi pálca (150 pont)
relikviakupon helyett 2 relikviakupon, pechpont 150 pontra módosuljon.
az „aukciós tárgyak” listáját bővítsük: kristály mytoaffinitás (80. szinttől), fétisszilánk (80. szinttől). Mindkettő pechpont értéke 400 legyen. A többi aukciós tárggyal ellentétben, ha ezt dobja és van már neki, nem kell újat dobni.
A 10 AF pont max(10,rounddown(2+szint/10)) AF pont legyen.
Dátum: 2015.09.27. 13:54:37
Ja igen, a barna mytokronit. Ez igazándiból egy "red herring", néha ilyenre is szükség van, mint pl. a TF-en a szuperpszi volt. A jövőben lesz barna mytokronit, sőt, más módon is bővülnek majd a csatlósok és képességeik, de jelenleg ez egy olyan feladvány, aminek nincs megoldása.