Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2016.04.28. 12:16:40
A mai nappal egy nagyobb patch került be a játékba, a fő változások:
- A befogott állatok oldalt teljesen megreformáltuk. Minden állatnak van egy saját boxa, az összes eddigi funkciót itt megtalálod. A fő változás, azon kívül, hogy az egész kompaktabb lett, hogy az oldal nem kerül újratöltésre minden kattintásnál. Tehát nem kell állandóan scrollozgatni, várni, egyszer lehúzod az állatokhoz, és ott 1-1 kattintással tudsz harcolni kijelölni, morál- ÉP növelő italt adni nekik, gyakorolni küldeni őket. Az állatok szakértelmei külön ablakban jönnek fel, mint ahogy az átnevezés/képcsere is (ez utóbbihoz az állat képére kell kattintani). Várjuk ezzel kapcsolatos észrevételeiteket, hogyan lehetne az oldalt még jobbá tenni, és aztán ugyanezt megcsináljuk a csatlósoknál is majd.
- Bekerült a játékba 2 új AF képesség, a Megaesszencia (lehetővé teszi, hogy a megaesszenciák száma 235 fölé nőjön) és a Specializáció (lehetővé teszi, hogy a specializáció 80%-nál nagyobb kedvezményt adjon a tulajdonságfejlesztésre). Mindkét képesség csak akkor fejleszthető ki, ha már van 235 megaesszenciád, és a Landragór jutalmat már átvetted.
- A szövetségi küldetések teljesítéséért kapott AF pontok mennyiségét megnöveltük, a karakter szintjétől függő mértékben.
- Azért, hogy szükség esetén már 60. szint előtt is valaki újra tudja osztani az állatok képességpontjait, beraktuk megvásárolhatóra a lélekkufárhoz, a Relikviák kategóriába a "Respecializátor" nevű relikviát. Ezzel a relikviával korlátozás nélkül, bármikor újraoszthatod az állatod szakértelem pontjait AF pont költése nélkül.
- A szövetségi bajnokságnál az ablak rögtön a csata végére ugrik, így egyből látod az eredményt.
- A szerencsekeréknél visszaraktuk, hogy legalább rövid ideig pörögjön, és lehessen látni, hol állt meg.
- Bekerült a játékba egy "Jegyzettömb" funkció, a bal oldali menüből lehet elérni.
Nem, ezt meg fogjuk oldani. Az AF képességet csak akkor fogod tudni kifejleszteni, ha már átvetted a Landragór jutalmat.
Az állatok oldalt még most teszteljük, utána beélesítjük a patchet.
Addig át kell venned, amíg a következőt meg nem kapjátok. Ha addig nem vetted át, elvész. A pontos képlet rounddown((szint-60)/30) * jutalom szorzó (1-3). Tehát pl. 210. szinten (210-60)/30)*3 = +15 AF pont lesz a maximális jutalom, pluszban az eddigi 10 AF ponthoz képest.
Dátum: 2016.04.18. 12:57:14
A végzet fétis következő fokozatai leprogramozásra kerültek.
A platina fokozathoz 12 fétisszilánk és 3 kryxónium fókusz szükséges. Ha rámozgatod a kurzort a fétisszilánkra, akkor a leírásban látszani fog, hogy mi kell a következő fokozathoz. A mithril, kryxónium és unobtánium verzió is elkészült.
A következő patch fejlesztései már majdnem kész vannak, de ezek feltöltésével megvárjuk a Landragór esemény végét, mert van, ami belekavarna a számításba. De leírom, nagyjából mire lehet számítani:
- A legnagyszabásúbb fejlesztés, hogy elkészül az állatok oldal várva várt reformja.
- A szerencsekerék mindenképp fog egy picit pörögni, látszódni fog hol állt meg.
- Bekerül 2 új AF képesség. Az egyik lehetővé teszi, hogy a megaesszenciákat a jelenlegi (235) cap fölé növeld. A bónuszok ugyanazok lesznek a további szinteken is, kivéve az esszencia hatásfok növelést, ehelyett mytokronit csomagokat fogunk adni. A más AF képesség lehetővé teszi, hogy a jelenlegi 80%-kos maximális specializációs kedvezményt ki lehessen tolni ennél nagyobbra.
- A szövi bajnokságnál rögtön a csata végére ugrik az ablak.
- A szövetségi küldetéseknél az AF pont jutalom szinttől függően megnő (tehát akinek most van aktív jutalma, érdemes várni a patchig az átvétellel)
- Bekerül a Jegyzettömb, amit már régóta kértek.

A következő nagyobb szabású fejlesztés, amin ezek után dolgozni fogunk, a csatlósok közti harc / bajnokság.
Dátum: 2016.04.14. 14:10:16
Elnézést kérünk mindenkitől, de ezt muszáj volt korrigálni. Annyit szeretnék még hozzátenni, hogy itt csak annyi történt, hogy a Landragór során ugye most már lehetőség van a várható jutalomról egy közelítést, "preview-t" előre megnézni, de ez még nem a végső jutalom, ezt még nem kaptad meg, amíg nem ért véget az esemény, addig ez változhat. (Akár úgy is, hogy ti észreveszitek, hogy valami nem stimmel, akár mi találunk benne hibát.) A lényeg, hogy a legvégén mindenki a korrekt értéket kapja.
Dátum: 2016.04.13. 11:37:04
Baraty most átnézte a jutalomszámítási képletet, talált benne valamit, ami a megaesszencia bónuszok változása miatt nem stimmelt, és ezt javítani fogja, emiatt elképzelhető, hogy a kapott jutalom ellenőrzésekor eltérést fogsz látni. Emiatt nem kell pánikba esni, az új verzió lesz a korrekt.
Dátum: 2016.04.05. 12:21:41
Én köszönöm a javaslatokat még egyszer, Baraty azt mondja minden rendben lesz, meg tudja oldani ezeket, akkor lesz szörnytalizmán is 150 csatánként.

A megák maximumát fel fogjuk emelni, csak az újabb szinteken már nem fog esszencia hatásfok bónusz járni, hanem mytokronitot adunk majd helyette.
Dátum: 2016.04.04. 18:07:04
Köszönöm a javaslatokat!
+mytokronitot nem raknék be a jelenlegi jutalmak helyett, azt már így is sokféleképp lehet találni (sőt amúgy is esik). Azt meg tudjuk csinálni, hogy akinek van transzcendális, az kapjon helyette 2 relikviakupont, akinek van mágikus elnyelő, az kapjon helyette 10 smaragd szelencét, és a fáradhatatlanság medálját birtokló pedig kapjon mondjuk egy... erre nem írtál semmit, mondjuk egy fétiszszilánkot, remélem az elég zsíros jutalom.

Szörnytalizmán: egyrészt az esemény végi LE-be beleszámoljuk, mintha fogtál és sajtoltál volna állatokat (annyival több LE-t kapsz), másrészt a csatáknál van esély rá, hogy a sajtolós küldetések teljesülek, úgyhogy ezt a részt nagyon nem kéne bolygatni. Esetleg 100-200 csatánként eshet egy, ezt még megbeszélem Barattyal (de azért ez is szépen tovább fogja tuningolni a landragóros LE-t).

A választható jutalmak jó ötlet, de ezt sajnos túl bonyolult lenne implementálni Esetleg legközelebbre megcsináljuk majd. Ha fétist nem is, legalább fétisszilánkot akkor most lehet már szerezni.
Dátum: 2016.04.04. 12:18:13
Igen, az esemény a tervezett időpontban kezdődik. Ha valakinek van javaslata változásra, bővítésre, díjakban vagy másban kérjük írja meg ide.
Dátum: 2016.04.04. 12:11:50
A húsvéti jutalmak közt a fétisszilánk árát módosítottuk 120-ról 100 hímes tojásra. Aki korábban már megvette 120-ért, kérjük írjon az ügyfélszolgálatra, adja meg az időpontot is, amikor megvette, hogy le tudjuk ellenőrizni, és visszaadjuk neki a különbözetet, a 20 hímes tojást.
Dátum: 2016.04.04. 08:34:45
Elnézést kérünk, Baraty nem törölte az előző adatbázist, rögtön megoldjuk a problémát.
Dátum: 2016.04.03. 23:48:44
Privátban leírtam lelkesnek, mi volt a probléma, a fórumon nem szeretném, ha tovább menne a flame ebben a témában. Mindenki elmondta a véleményét, én leírtam, hogy tanultunk az esetből, változtatni fogunk, igyekszünk hamarabb tájékoztatást kiadni és megpróbáljuk tovább redukálni a valószínűségét, hogy valaki nem megfelelő infót kapjon az ÜSZ-től, további trollkodásra viszont már nincs szükség.
Dátum: 2016.04.03. 23:40:09
Haha, nagyon jó a példa, telefontársaságok... Vodafone értékesítő átverte a feleségemet, amikor a lányomnak vett feltöltős kártyát. Az első feltöltés után derült ki, hogy valójában ez egy előfizetés. Felhívtam őket, hogy ok, a kártya árát buktuk, de legalább most töröljék ezt és a 2 perce befizetett összeget amit egyből bekonvertáltak előfizetési díjnak rakják át a kártyára. Nem tették meg, elhajtottak, a havi előfizetéses telefonomat is vittem el tőlük. De volt más történet is, amikor céges névre akartam feltöltőkártyát venni, hiába vittem egy halom céges papírt, az ügyintéző nem volt képes felismerni, hogy a társasági szerződés tényleg egy társasági szerződés, végül a saturnban kellett vennem egy előrecsomagolt kártyát. A telekom sem jobb, egy számhordozáshoz (hozzájuk!) 7szer kellett bemenni az ügyfélszolgálatra, nem viccelek! egy szolgáltatás írásos lemondás után 6 hónapig küldték a számlákat még. Édesapámékhoz egy kábel átkötéshez 6szor kellett felhivni az ÜSZ-t mindig megigérték hogy jön a szerelő és a köv. alkalommal meg se találták az előző beszélgetés nyomait. Stb stb sok ilyen sztori van még, plusz ezernyi más ismerősöktől. Szóval ha van egy történeted, ahol egy telefontársaság (vagy bármely multi) ügyfélszolgálata képes volt megoldani egy TRIVIÁLIS problémát, akkor mutattál EGY kivéltelt 1000-ből. Nálunk viszont amikor 1000-ből 1-szer van egy probléma, akkor lesz belőle egy 20 oldalas fórum topik, a többire meg valamiért csak adta a user azt a 4 v 5 csillagot...
Dátum: 2016.04.03. 23:22:08
Idézet: Lelkes999 - 2016.04.03. 23:01:49
Ne viccelj, te sehol se vagy...
Én botor félretàjékoztatok mindnekit a fórumon.


Nem vicc, tényleg te voltál itt a fő félretájékoztató. És ezt még most is folytatod Amit irsz, megint fals infó, hogy törlöm is.
Dátum: 2016.04.03. 21:59:33
Sziasztok,

A hétvégén gondolkodtam, hogy hogyan lehetne az ilyen jellegű problémákat a jövőben elkerülni. Először is, pontosan mi történt:

Egy játékos megkérdezte az ÜSZ-en, húsvétkor (máriciusban) lesz-e befizetési akció. A válasz nem volt (korrektül) viszont tény, hogy arról nem kapott kiegészítő információt, hogy 1 héttel később (áprilisban) viszont lesz akció. A kapott infót alaposan félreértelmezve, fűnek fának elújságolta (ha jól értem), hogy egész áprilisban nem lesz befizetési akció, és ezt sokan el is hitték neki.

Úgy érzem, a reakciók ezzel kapcsolatban kissé eltúlzottak voltak, és rossz irányba is vitték el a dolgokat.

1.) A mi részünkről a kommunikációt 2 módon lehet javítani:
1.1.) minden akciót az Eseménynaptárban év elején bejelentünk, erről hivatalos hírt adunk ki, és kínosan ügyelünk rá, hogy a dátum semmilyen okból sem változhat meg. Bár úgy gondolom, ez lenne számotokra a legjobb megoldás, de attól tartok, ez lehetetlen Eredetileg - mint más játékcégek - mi is csak 1 nappal előbb jelentettük be, de aztán 3, majd most 4 napra toltuk ki az előzetes bejelentést, a találkozónál még korábban kiírjuk. Ezen próbálhatunk még tolni, 5-7 napra, de annál előbb biztos nem fogom tudni kiírni. Aki veszi a fáradtságot, és megnézi, az előző években, hónapokban mikor volt akció, az elég jól tippelhet, hogy mikor lesz.
1.2.) Ahogy ti is javasoltátok, és mi is erre a következtetésre jutottunk, jövőbeli eseményekről, akciókról az ÜSZ-en keresztül ezentúl semmiféle információt nem adunk ki. A jelenlegi példa azt mutatja, hogy ez még mindig jobb annál, mintha 99szer korrekt infót adunk ki, és 1szer félreérthetőt. Amikor egy akció időpontja és feltételei véglegesek, AKKOR azonnal kikerül a fórumra, addig meg semmi értelme előzetesen információmorzsákat csepegtetni a kíváncsiskodóknak.

2.) A mi részünkről a legegyszerűbb hozzállás az lenne ilyen esetekben, hogy az ügyfélnek mindig igaza van, bárki bármiért reklamál, rábólintunk, úgy legyen, mindenki boldog. Korábban, amikor az első akciók voltak, 1 nappal előtte raktuk csak ki a hírt, jöttek a kétségbeesett levelek, pont ma fizettünk be, rendesek voltunk, beírtuk a csomagot, és legközelebb már 3 nappal korábban írtuk ki a hírt. Akkor is volt, aki nem olvasta a fórum postot, reklamált, neki is segítettünk. Mostanra eljutottunk odáig, hogy valaki 3 héttel előtte rákérdez, lesz-e akció, azt írjuk, még nem tudjuk, az erre alapozva is reklamál? Ezt eléggé nonszensznek érzem, nem lehet ezt a végtelenségig fokozni. Eleve, a játékos 10%a olvassa csak a fórumot, mikor, kit, milyen alapon kéne kompenzálni az "információhiány" miatt? Tigrisnyul állítása, hogy a "multik hozzáállása jobb" ne vicceljünk már soha életemben semmilyen multit nem láttam még ami ebben a témában nekiállt volna az ügyfelekkel kommunikálni erről vagy kompenzálni.

3.) A befizetési akciókról (lesz-e, nem lesz, milyen lesz), eseményekről NE a szövetségi társaitoktól ill. más játékosoktól tájékozódjatok, hanem a hivatalos, általam a fórumra ill. a játék főoldalára kirakott hírekből, ill. az általunk kiküldött emailekből.

Én nem hibáztatom sem Istvánt, sem azokat, aki felháborodtak, ennek az egész kalamajkának szerintem egyetlen felelőse van, az, aki idén a húsvétot április helyett márciusra rakta Ez az oka ennek az egész kavarodásnak.
Dátum: 2016.04.01. 14:05:14
Idézet: Lelkes999 - 2016.04.01. 13:22:47
Ennek felettébb örülök, de Diko urat is tájékoztassàtok, mert az imént írt nekem, hogy a 3 nappal ezelőtti utalasom után nem kapok semmit...


Megnéztem a levélváltásotokat:
Mar. 16. 17:07 Sziasztok! Tudnátok infót adni mikor lesz legközelebb befizetesi akcio?
Mar. 17. 12:43 Szia. Nem tudjuk megmondani egyelőre. Februárban volt.

Ne haragudj, de a "nem tudjuk" nem ugyanaz, mint a "nem lesz".
Dátum: 2016.04.01. 12:29:03
Még egyszer elnézést kérek a befizetési akcióval kapcsolatos félreértés miatt.

Globális kompenzációra sajnos nincs lehetőség, nem lehet meghúzni egy határt, hogy valaki 1 héttel ezelőtt úgy gondolta, nem lesz akció, mert a barátjától ezt hallotta, ezért fizetett, más 2 héttel ezelőtt stb. De az egyedi kérelmeket elbíráljuk, és mindenkinek, aki az ÜSZ-en olyan tájékoztatást kapott, hogy áprilisban nem lesz befizetési akció, és ezután a levélváltás után fizetett be, de az akció előtt, annak jóváírjuk a megfelelő csomagot.
Dátum: 2016.04.01. 11:20:04
Idézet: Ariel - 2016.04.01. 08:59:20
Gyanítom, hogy azért ezt a választ kaptuk, mert az ügyfélszoogálatnak fogalma sem volt a befizetési akciós tervekről...

Hetekkel az akció előtt az ÜSZnek pont annyi infója van arról, hogy pontosan mikor lesz a befizetési akció, mint neked. A konkrét időpontot tegnap reggel döntöttük el, és rögtön írtam is róla a hírt a fórumon, nem vártam vele péntekig. De akkor a jövőbeli félreértések végett valószínűleg jobb, ha megkérem, ilyenkor mindig azt válaszolja, hogy „sajnos nem adhatok információt arról, mikor és milyen akció lesz, figyeld a fórumot és a híreket.” Csak akkor meg azért fog menni az oltás, lásd a fenti posztot… Mindenesetre sajnálom, ha valaki úgy érzi, rosszul időzítette a befizetését. Annyit tudok csak mondani, hogy előbb-utóbb mindig van akció, ha akarod, kivárod, ha szükséged van az őskőre előbb, megveszed, és nem stresszeled magad miatta. Lesz költési akció is, az igazi jutalmakat ott kapod, azokról nem maradsz le így sem.