Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2009.02.28. 13:32:49
A fókuszkristályok őskő költségét jelentősen csökkentettem, 30-50%-kal.
Endyr, azért ez nem ennyire egyszerű. Ehhez le kell akkor tárolni az ÖSSZES szövetséget, aminek valaha tagja voltál, és MINDEGYIKHEZ egy időszámlálót. Ha csak 1 szövi és 1 időszámláló mezőt veszek fel, akkor átmegyek A-ból B-be, és utána onnan jövök vissza, és ezt kikerültem.

A "kodositesrol" akkor néhány szó. Technikailag a fenti megoldható, 2 féle módon. Az egyik, hogy ezt a 2 serializált vektort is a karakter táblában vesszük fel. De a makarónit el kell harapni valahol, a karakter tábla csak hizik és hizik, és ezt minden egyes klikknél fel kell olvasni, MASSZIV terhelés, ahol sok kicsi sokra megy.

Ennél jobb megoldás, ha csak ezért külön táblát nyitunk. Itt jegyzem meg, hogy már jelenleg is 120 (!!!) különböző táblát használ a végzetúr, az sql-nek (majdnem) édesmind1, hogy eggyel több vagy kevesebb, nekem viszont kezd egyre nehezebben átlátható lenni, hogyha keresek valamit, ne adj isten valakinek panasza van. Épp ezért szeretném, ha csak és kizárólag akkor komplikálunk valamit a végletekig, ha az tényleg feltétlenül muszáj. A szerencse csökkenés kóddal, teszteléssel együtt max. 30 perc alatt leprogramozható, az új tábla, vektorokkal, jóval összetettebb műveletekkel és jóval komplexebb teszteléssel ennek sokszorosa (az "én 2 perc alatt megcsinálom" postokat hanyagoljátok).

Summa summárum, én az egyszerű megoldások hive vagyok, és a fenti ötletnek kellemetlen mellékterméke lenne, hogy amikor az inaktiv tagot kirúgod, és másnap ir, hogy mi történt, ő itt van, vegyék vissza, akkor kapná az üzit, hogy majd 30 nap múlva...

Arra inkább vevő vagyok, hogy a szerencse csökkenés helyett más csökkenjen. de az épitéshez szövetséghez leginkább ez kapcsolható, ezért ezt javasoltam. És ha mennék egy másik szövibe, nem érdekelne az a -2 szerencse, viszont csak azért, hogy pár K-nyi LE veszteséget megspóroljak, nem játszanám el folyamatosan a ki be lépkedést, tehát az intézkedés pont elérné a célját.

A 80% csökkenése szerintem nem jó ötlet, nem véletlenül lett ez 50%-ról felemeleve korábban. A max. ép, vp csökkenés szintén nem tetszik, elég torz dolgokat lehetne ebből kihozni, amikor valaki csinál egy 20. szintű karaktert 1 max ép-vel... Ja, jelenleg nem tároljuk, hányszor váltottál szövetséget, tehát a számláló a fejlesztés bekerülésétől indulna.
Dátum: 2009.02.27. 21:33:42
Jerikó, már megirtam neked, hogy nemcsak azért nem csinálunk vissza dolgokat, mert nem fér bele a "policy"-nkbe, egyszerűen technikai képtelenség lenne kiszámolni pl. hogy a 35 ember egyenként az egy hét alatt mennyi +LE-t kapott igy, azt mire költötte, azt visszavenni stb. Arról, hogy csak "részben" csináljuk vissza a dolgot: akkor újabb, gyors matematikai levezetés jön részemről.

1.) Ha berakjuk hétfön a csökkenést, és nem változtatunk semmit, akkor lesz egy 52-es szintű hatalom tornyátok.
2.) Ha leveszem a tornyot 52-ről 40-re, visszaadom az LE-t, akkor természetesen erre a 10 napra visszamenőleg be kell kapcsolni a csökkenést is, tehát a tornyotok lemegy 30-as szintre.

Tegyük fel, hogy az Elit horda, vagy egy másik szövi beszáll a versenybe. Az első esetben rengeteg LE-t kéne áldozniuk arra, hogy utolérjenek, tehát várnak még 3 hetet, addigra lecsökken a tornyotok 31-re. Több, mint 1 hónapig profitáltatok a toronyból, 13 napos - vagy legyen inkább 16 napos megtérüléssel számolva - 2 héten át tiszta profitot termelt a torony.
Most tekintsük a második esetet. 30-as tornyotok van, ezt pár nap alatt ők is felépítik, 2 hétig volt a tiétek a torony. A megtérülést a 40-es toronyra lusta vagyok kiszámolni, de az látható, hogy 2 hétnél sokkal rövidebb lesz a profitálási idő... Szóval akárhogy is nézzük, rosszabbul jártok a te javaslatoddal. Ezen értelmetlen érzelemből vitatkozni, ez sima matek.
Dátum: 2009.02.27. 21:09:18
Idézet: Simon - 2009.02.27. 13:46:15
Remeljuk, az nem maradt ki, hogy a portyaablakban/karakterlapon lathato lesz a hasznalata, lathatatlansaghoz hasonloan.

Benne van, természetesen.

Idézet: Kocos - 2009.02.27. 16:30:06
30 PP-re allitott karakternek is 10 PP az ital koltsege? Legalis strategia az, hogy valtok 30-as modba, egy nap alatt bezsakolok 3-4 italt, majd 3-4 napig italozva tamadgatok napi 15-ot?

Erről beszéltünk Barattyal, azt mondtam, ezt úgy lehet kivédeni, ha naponta csak 1x lehet megvásárolni, de ez végül nem került be, nem éreztük túl nagy tápnak, hiszen mindkét váltásnál nullázódik a pp-d és akkor 1 napig egyáltalán nem tudsz támadni.

Idézet: Kocos - 2009.02.27. 16:25:50
Miert a szerencse nelkuli tulosszeg szamit? Igy egy csomo esetben nem tudom megallapitani kemgomb nelkul, hogy a celpontom vedve van-e ellenem vagy nem.

Ez Baraty felvetése volt, és igazat adtam neki, itt végülis az volt a cél, hogy tényleg az erősebb karakter ellen működjön. De ezen még változtathatunk.

A jelenlegi képlet... izé, amióta már közel 6 órát töltöttem a hatalom tornyáról való levelezéssel és vitázással, hogy igy meg úgy a képlet alapján mii minden lett kiszámolva, nem szívesen mondok konkrét képletet, de ám legyen:
+10% védekezés és intelligencia, ezenkivül +elnyelés, ez utóbbi kicsit összetettebb, alacsony szintű karinál 0.5xszint, magasabbnál 0.75xszint, még később 1xszint stb (ugyanaz a képlet, mint az állatok elnyelésénél). A változtatás jogát fenntartjuk
Dátum: 2009.02.27. 21:00:52
Idézet: Kocos - 2009.02.27. 18:49:11
Az meg vajon mennyire igazsagos, hogy aki 40 evig 10-szeres nyugdijjarulekot fizetett, az most rovid tavon 3-szoros, hoszabb tavon meg ennel is kisebb elonyet elvezheti a munkajanak?


Sajna az a rendszer, hogy minél tovább minél több nyugdijat fizetsz, annál többet kapsz majd te is, már most megdőlni látszik, és az, hogy én mennyi nyugdijat kapok majd (ha kapok egyáltalán) nem nagyon lesz köszönőviszonyban azzal, hogy mennyit fizettem. Szerintem valakit, aki 2-300ezres nyugdijat vagy még többet kap, sem fogja jobban sokkolni, hogy nem emelik a nyugdiját, vagy ne adj isten csökkentik, mint a dolgozókat az, hogy elveszitik a munkájukat, vagy legalábbis csökken a fizetésük.

Ma reggel hallottam megint egy jó kifejezést egy gazdasági szakembertől, azt mondta, több éve "permanens, verbális adóreform folyik". Frappáns
Dátum: 2009.02.27. 16:10:51
Bekerült a játékba a védelem itala, amit a lélekkufárnál, az Egyéb kategóriában vásárolhatsz meg. Az ital 24 órás védelmet biztosít, megnövelve IQ-dat, védettségedet és elnyelésedet, ha nálad jelentősen erősebb karakter támad rád.

A pusztítás citadellájával kapcsolatban megcsináltuk, hogy az általa rakott "átok" semlegesítésekor is fejlődjön a szerencse, és lehessen a lélekkútból is építeni.

A küldetések oldalon most már nem jelennek meg a teljesített küldetések, egy külön gomb van helyettük, amivel meg lehet őket jeleníteni, ha szükséges.
Dátum: 2009.02.27. 13:06:24
A védelem itala valószínűleg még ma bekerül a játékba. 3 hónap alatt azt hiszem alaposan átbeszéltünk, és sok változáson is esett át

A fentiekhez még annyit fűznék hozzá, hogy nemcsak az elnyelést, hanem a varázslat elnyelést is növelni fogja.
Ezenkívül a magasabb szintű támadása ellen akkor fog csak működni, ha a tulajdonságösszeged (szerencse nélkül) alacsonyabb, vagy veled azonos/alacsonyabb szintű ellen, ha a tulajdonságösszeged 20%-kal alacsonyabb. Tehát egy 500-as tulajdonságösszegű pókot nem fog védeni a kettővel magasabb szintű, 450-es tulajdonságösszegű karaktertől.
A csatában meg fog jelenni, hogy a védelem ital működött-e vagy sem, tehát tudjátok majd ellenőrizni.
Dátum: 2009.02.26. 15:52:39
Elkészültek az új küldetések a magas szintű karaktereknek!

Emellett a 3. világon azokat a küldetéseket, amelyekben X lélekenergiát kell szerezni portyázás során, módosítottuk, elfeleztük a szerzendő mennyiséget (de csak a 3. világon).
Dátum: 2009.02.26. 13:05:01
Oké, látom akkor, hogy még mindig van aki az én döntésemre vár. Akkor egy gyors összefoglaló:

1.) Az eredetileg tervezett csökkenést kifelejtettük, ez az én hibám, ezt már elismertem korábban is. A fejlesztés stabilitása 95% volt, ha ennél többet akarunk elérni, akkor lényegesen megnyúlik a fejlesztési-tesztelési idő, az új dolgok sokkal lassabban fognak bekerülni (biztos vagyok benne, hogy már most is túl lassúnak tartjátok ) de ennyi a kapacitásunk.
2.) Visszagörgetni, visszacsinálni, lenullázni. Ez csak és kizárólag extrém esetekben, alapvetően hibás dolgoknál, adatbázis elveszéseknél eljárás, egy új dolog vitatott matematikai képleténél nem. Max. annyit tudok tenni a dolog érdekében, hogy a jövőben tényleg semmiféle képletet, számot nem közlök, és akkor arra hivatkozva nem lehet reklamálni.
3.) A TGY-t megértem egyébként, maximálisan korrekt volt a hozzáállásunk, nyilván nem akarják, hogy az érdekeik sérüljenek. Ezzel kapcsolatban viszont vettem a fáradtságot, és részletes matematikai levezetést adtam, ami bebizonyitja, hogy semmilyen hátrány nem éri őket, amiért kárpótolni kellene. a levezetés:

tornyot 1-ről N+10. szintre felépíteni 1. nap:
((N+11)*(N+10)/2+N+10)*5000
1. nap felépíteni 10. szintre, majd N napon át mindig visszaépíteni 10. szintre:
1. nap: 65*5000
2. nap: (11+1)*5000,
3. nap: (11+2)*5000
N. nap: (11+N)*5000
azaz (11+(N+1)*N/2)*5000
5000-rel egyszerűsítve és átalakitva mindkettőt, azt kapjuk, hogy
Nnégyzet/2+11.5*N+65
Mindkettőnél. Azaz tökmind1, hogyan épitettetek.
N=40 helyettesítés, és napi 175k termelés esetén azt kapjuk, hogy a torony ára 12 nap után térül meg a TGY-nek. Mivel már lassan 1 hete vitázunk, és pár napig még valószinűleg nem lesz változás, a torony ára az eredetileg általuk számolt feltételek szerint lassan már meg is térül a TGY-nek, anélkül, hogy a torony csökkent volna.

Tehát:
1.) Mindenképpen VAGY növekvő költséget jelent a birtoklás, VAGY csökken a torony a nap végén.
2.) A kárpótlásra való kérelmet megértettem, de a fenti matematikai levezetés és alapos mérlegelés után úgy vélem, hogy nem jogos, és erről nem szeretnék tovább vitázni. A kárpótlás annyi, hogy cirka 10 napig nem csökkent a tornyuk, ez bőven elég kell, hogy legyen.
3.) Jelenleg a programban a növekvő költség van. Hétfőig még megváltoztathatjuk a csökkenő toronyra, de csak akkor, ha ezt a TGY is elfogadja, ez a minimum, amivel tartozok nekik, hogy a döntést az ő kezükbe adjam.
4.) ha vasárnapig erről nem születik döntés, akkor viszont utólag ezt már nem fogom megváltozatni, mert az túlzottan nagy előnyt ad a TGY-nek, és marad az egyre növekvő költség.
5.) az egész vitával kapcsolatban kérem senki ne vegye elő a TGY-t, itt nem ők a hunyók, hanem én, a felelősség is az enyém.
Idézet: Kocos - 2009.02.24. 21:31:40
Az nem lehet megoldás, hogy olyan szövetségbe nem lehet jelentkezni, aminek az elmúlt X napban tagja voltal? (pl. X=30)
Nem tartom jo otletnek ezt a szerencse csokkentot, ami a hagyomanyos valtokat is sujtja.

Idézet: Benőke - 2009.02.24. 22:18:25
Oopsz, ez telitalálat.
De, akkor kicsit drasztikusabban: háború alatt ne lehessen kirúgni senkit sem, csak ha a hadakozás ideje alatt bepirul a szövetségi taglistán. Vagy valami hasonló, ami meggátolná az általad vázolt trükközést.

A postom megírása előtt már elég sokat gondolkodtam a dolgon, nem véletlenül javasoltam ezt a megoldást - az összes többinek jelentős buktatója van. Ha valahány napig nem léphetsz vissza, akkor azokat szivatod meg, akik véletlenül léptek ki, tévedésből rúgták ki őket, stb. És hány nap lenne a limit? 3? akkor ugyanúgy működne az ugrálós taktika. 2 hét? akkor nem lehet szövetséget váltani... Ráadásul, ehhez újabb időváltozókat kéne a karakter rekordnál felvenni, ezt nagyon nem szeretnénk, mert tovább terheli a szervert. Hasonlóképp, ha háború alatt nem lehet ki-be lépi, akkor egy folyamatosan háborúban levő szövi többé nem vehetne fel új tagot és nem léphetne ki onnét senki?

Idézet: CaveMaN - 2009.02.24. 21:45:05
A legfőbb kérdés az az, hogy mit akarunk akadályozni? Magát a harci taktikát, amit a TGY ellen műveltünk, vagy mást is?

Amikor a TGY esetében ez a dolog felmerült, én azt mondtam, hogy ez is egyfajta taktikázás, és azt mondtam, hogy egyenlőre nem teszek ellene semmit. De úgy tűnik, ez a dolog kezd elharapódzni, és túl sok problémát okoz. A szövetségből való ki-be lépés lehetőségének NEM ez volt az eredeti célja. Azt csak ráadásként említem meg, hogyha SEMMILYEN hátránnyal nem jár a szövetség váltás, akkor a játékosoknak zéró hűsége lesz a szövetségük iránt. Tehát kisebb részben az is cél, hogy csak akkor váltson valaki szövit, ha jó oka van rá, ne lépjen ki minden alkalommal, amikor megsértődik valamin, vagy jobb ajánlatot kap egy másik szövitől.
Dátum: 2009.02.26. 12:01:45
Hallgatom a rádióban, ahogy valamilyen kormányszóvivő magyarázza, hogy azért kell az ÁFÁ-t megemelni, hogy ellensúlyozzák az adócsökkenést. Miféle adócsökkenést?

1.) A járulékok csökkennek 6%-kal
2.) A tételes eü hozzájárulás 1950-ról 5000-re nő
3.) A legtöbb adómentes juttatást megadóztatják

Nézzünk pár példát:
Tegyük fel, hogy a munkaadó és könyvelője nem teljesen síkhülye, és az alkalmazottak részesülnek a törvény által megengedett adómentes juttatások legalább egy részében: 12e Ft étkezési hozzájárulás, internet utalvány, üdülési csekk, egészségpénztári tagság, ajándékcsekk stb. Mondjuk havi 20e Ft értékben. Ennek az adója 4e Ft lesz (már ha nem kell TB-t is fizetni utána).

I.) Ha valaki minimálbért plusz a fenti juttatásokat kapta, akkor
-6% az -3000 Ft adó, eü hozzájárulás növelés +3000 Ft adó, juttatás utáni adó +4000 Ft adó. Tehát összesen 4000 Ft-tal nő az adója!
II.) Minimálbér dupláját kapja, plus a fenti juttatásokat, akkor
-6% az -6000 Ft, eü +3000 Ft, juttatás +4000 Ft, összesen 1000 Ft-tal nő az adója!
III) Minimálbér tripláját kapja (210k bruttó), plusz juttatások, akkor
-6% az -9000 Ft, eü +3000 Ft, juttatás +4000 Ft, akkor a 110e Ft adója csökkent 2000 Forinttal!
IV) Menedzserek, cégvezetők bruttója ennél magasabb, ők többet takarítanak meg, illetve bizonyos közalkalmazottak is. De az utóbbiaktól tekintsük el, mert az ő adófizetésük során az állam a pénzt átrakja az egyik zsebéből a másikba, tehát összességében nem generálnak sem adómegtakarítást, sem adótöbbletet.

Marad tehát annyi, hogy a cégvezetők, menedzserek (mennyi is lehet belőlük?) adócsökkentését kell összehasonlítanunk a tömegek által befizetett plusz adóval. Bár a pontos számokat nem ismerem, de lefogadom, hogy itt adócsökkenés nem fog keletkezni. És akkor még nem tekintettük a megnövelt társasági adót!

Értem én, hogy az ÁFA növelés jó arra, hogy a fekete munkásokat is megadóztassák. Azzal sincs gondom, hogy megszüntetik az adómentes juttatásokat. Viszont az nyilvánvaló, hogy ez és az ÁFA növelés SOKKAL DE SOKKAL nagyobb adócsökkentést is lehetővé tenne ANÉLKÜL, hogy nőne a költségvetési hiány. Sőt. egészen bizonyos, hogy növelné a legális adózási kedvet. De ezt nyilván ők is végigszámolták, csak kell a több lé, az egész "adóreform" megint egy nagy átverés...
Dátum: 2009.02.24. 22:36:59
Ha obban megfigyelitek, a küldetések a következő kategóriákba sorolhatók:

- bizonyos szint / karaktererősség elérése után automatikusan teljesülők (legenda küldi, sebezz X-et stb). Ezekből nincs túl sok, egyrészt, mert ami egy embernek közel lehetetlen rövidtávon, az másnak semmi erőfesztitést nem jelent, és ezek igy-is, úgy-is meglesznek a karakternek előbb utóbb, szóval nem egy kihivás.
- Trükkös gondolkodós küldik, legyen 0 vp-d, érj el 5 döntetlent stb. A "legyen 3 állatod túl" primitiv lenne, úgyis mindenkinek meglesz, küldi vagy nem küldi, helyette inkább lehet ilyen gondolkodós feladat, hogy ájuljon el 3 állatod ugyanabban a csaátaban...
- Erőforrást nem, de időt igényelő küldik. lépj x szintet (tudom, ez a legbutább), nyerj x portyában stb.
- Erőforrást igényelő küldik. Sokszor ezeknek az LE mérlege nem túl magas, néha negativ, de akkor is érdemes őket csinálni, hogy hozzáférj a következő küldikhez.

Szóval kb. ennyi, az újak közt lesz mindegyik féle
Dátum: 2009.02.24. 22:06:18
Ez természetes, aki nem nyer, az nem fizet. Ha licitálsz X dukátot, az levonásra kerül, de amint túllicitálnak, visszakapod.

A piacot én viszont nem tartom jó ötletnek, ahol a megunt karakter vagy rabszolga átadja a főkarinak minden vagyonát, aki ettől dupla erős lesz, mint a normálisan játszó játékos, majd ezt tovább ismételve, 10x erősebb... A játékosok közti kereskedelemnek kizárólag egy olyan játékban van értelme, ahol a játékosok közt nincs versengés, vagy ha csak az erőforrások egy minimális töredékével kereskedhetnek.
Dátum: 2009.02.24. 22:01:55
Jerikó: a számításodban valószjnűleg ott volt a hiba, hogy elfeledkeztél róla, hogy 30k beépítése 40-es épités mellett csak 10k-ba kerül. (lehet vitatkozni rajt, hogy nem mindenkinek van 40-es épitése, de múltkor egy epikus tárggyal kapcsolatban azt a kijelentést hallottam, és el is hittem, hogy az élszövikben mindenkinek 40-es épitése van, legalábbis turbózva). De Petur elég jól levezette helyettem szóval ezt nem is akarom ragozni.
Arról, hogy kárpótlást kell adni, ha mégsem konstans lesz a birtoklásból eredő szintépítés drágulás:
egyetértettem azzal az érvvel, hogy a leírásból kimaradt az, hogy csökkennek a szintek, így ez a taktikátokat előzetesen megváltoztatjhata. arról viszont már szó sincs, hogy a pontos képletet az épület leírása tartalmazta volna... Nyilván hamar kiderült, hogy a birtoklás napi 5000-el drágítja az építést, de ez nem volt garancia rá, hogy hosszabb távú birtoklásnál nem lesz a szorzó nagyobb (és az lesz).

Kocos: én azért nem harcolok a csökkentésért, mert nagyon sok szempontból igazat adok a TGY-nek. Inkább majd csinálok még egy épületet, a versengés tornyát, és akkor az már így fog működni, hogy csökken, meg még tetszés szerint fűszerezhetjük.
Dátum: 2009.02.24. 21:41:48
Akkor legyen úgy, hogy vagy +20% a tulajdonságösszege, vagy magasabb szintű? akkor már használható lenne?
A hátrány nélküli szövetség váltást, a hűtlenséget ill. ezzel való visszaélést eredetileg a játékban egy jól megtervezett mechanizmus gátolta. Ha egy játékos új szövetségbe ment, az előző szövetségbe épitett LE 50%-kát vitte tovább, a korábbi szövetségeibe épitettet nem. Tehát 1 szövetség váltással nem volt probléma, de aki ki- be lépkedett, az elbukta a korábbi épitését.

A szövetségekbe való belépési feltétel megkönnyitésekor ezt a játékosok kérésére megváltoztattuk, már nem csak az előző szövetségbe való épités, hanem az összes épités számitott. Ez alapvetően egy nagy könnyités és segitség volt a játékosok számára, de egyúttal lehetővé tette, hogy az emberek kvázi büntetlenül ugráljanak ki- be a szövetségből (egyedül a kincspontjuk nullázódik ilyenkor). Ennek köszönhetően a szövetségi háborúkban is gyakran alkalmazott taktika, hogy az üthető karakterek egyszerűen kilépnek.

Sokat gondolkodtam rajta, hogy hogyan lehetne ezen a problémán segíteni. Az eredeti helyzet visszaállítása nyilvánvalóan nem jó, okkal lett megváltoztatva. Azonban a kincspontok elvesztése - ami csak magasabb szinten fog számítani - láthatóan nem elég elrettentő erő. Épp ezért a szövetségből való kilépésnek mindenképpen valamiféle hátránnyal kellene járnia. Végül rájöttem a kézenfekvő megoldásra - tartsuk nyilván, hány alkalommal lépett ki valaki szövetségből. Ahányadk alkalommal ezt megteszi, annyival csökkenjen le a szerencséje. így max. 3-4 szövi váltást még be fog vállalni, akinek tényleg szüksége van rá, de nem fognak az emberek minden háborúnál ki-be ugrálni.

Vélemények?
Dátum: 2009.02.24. 12:18:41
én úgy gondolom, hogy a tgy felnyomja valamekkorára (nem tudom, meddig, ezt csak ők tudják), és az lesz a limit. A következő szövi eggyel tovább fogja csak épiteni - tovább nem lesz értelme, mert a tgy akkorra már nem fog visszaszállni a versenybe. Úgy gondolom, hogy bizonyos időnként (1 havonta?) lesz egy szövetség, ami elég erősnek érzi magát, hogy kihívja az aktuális "uralkodót" és átvegye a tornyot. A versengés jelleg nem lesz meg annyira, mint én szerettem volna, de az elméleti tervezés és a gyakorlati alkalmazás úgyis ritkán van köszönőviszonyban. Ha minden kötél szakad, és azt látjuk, hogy hosszútávon senkinek nem akaródzik épiteni, még mindig gondolkodhatunk rajta, az utólagos csökkenésnél akkor már minden értelmesebb lesz, pl. fokozatosan egyre olcsóbbá válik az épités az újaknak stb.
Dátum: 2009.02.24. 11:58:43
Jól értem, hogy az a problémád, hogy eddig nem támadtak, de a kínzókamra miatt most már igen?

1.) Időnként felmerül a téma, hogy "magas szinten már nem éri meg portyázni". Nos, most megint megéri, vagyis valamivel jobban, mint előtte.
2.) Mindenki a lehető leggyengébbeket ütötte, hiszen az állat fejleszése volt a lényeg. Most érdemesebb táposabb, kisebb szintkülönbségű karaktereket is ütni, mert a kínzókamra miatt több tápot hoznak.
Mindkettő egy nem várt, de pozitiv hatása a kinzókamrának (szerintem).

Azzal kapcsolatban, hogy állandóan alacsony ép-n vagy, és moccani sem tudsz - ennek a kikerülésére elég sok taktika van, biztos, hogy a játékosok számos hasznos tanácsot tudnak neked adni. Ráadásul, ezzel kapcsolatban van egy másik topic, a védelem itala, ami pont az ilyen probléban jelent egy plusz segitséget.
Dátum: 2009.02.24. 11:51:35
A fejlesztéseket természetesen folyamatosan csináljuk.

Jelenleg néhány éljátékos már az utolsó készen levő küldiket csinálja, ezért most a prioritás fejlesztés új küldik leprogramozása. Ezzel kapcsolatban egy fontos dolog. A küldetések nem külön modulban vannak, hanem meglevő dolgokat (portyázás, vadászat stb) módosítanak. Ahogy egyre több, egyedi küldetést rakunk be, a program egyre bonyolultabb, lassabb lesz. Egy egyszerre több ezer példányban futó programnál ez nem elhanyagolható szempont, a szerver terheltség, és igy a játék rovására megy (nem véletlen, hogy az átlag böngésző játékok 10x egyszerűbbek a végzetúrnál). Lehetne persze egyre nehezebb, sok ideig tartó küldetéseket berakni, de ez nem megoldás, a küldetések akkor jók, ha belátható időn belül teljesíthetőek, sikerélményt adnak.

Baratynak volt egy ötlete erre: legyenek ún. ismételhető küldetések is, ha akarod, a soron következő küldit választod, ha akarod, egy korábbi, ismételhetőt (nem minden küldetés ismételhető, csak némelyik). Így, ha esetleg a küldik kifogynak, vagy nem tudsz egyet se megcsinálni, választhatsz helyette egy ismételhetőt. Ezek célszerűen olyan küldik lesznek, amelyek vagy időt vagy erőforrást igényelnek, tehát nem lehet őket azonnal teljesítnei egy bizonyos szint elérése, vagy LE elköltése után. A küldetéseket több csoportba raknánk, az egyik csoportban levők lélekenergiát, a másik csoportban levők aranydukátot (ld. Aukciós ház topic) adnának, a másik két fajta csoport másfajta jutalmat.
Ezenkívül, tervbe van véve, hogy csinálunk az ŐVs kalandokhoz hasonló, több lépésből álló kalandokat, amelyekben térkapu jellegű ellenfelekkel kell csatázni, tulajdonságpróbák és hasonló feladatok vannak. Ennek az előnye az lenne, hogy ezt egy külön modul csinálná, így nem növelné a szerver terheltséget, ellentétben a mostani küldetésekkel.
Dátum: 2009.02.24. 11:43:21
Idézet: krishy - 2009.02.23. 22:17:11
Még ha fel is tesszük, hogy propagandaduma volt, biztos Te vagy az akinek ellenpropagandát kell folytatnia? Biztos ez egy nem részre hajló játékvezető feladata?

Hát sorry, én is csak ember vagyok, és amikor 3-4 TGYs hozzászólást látok egymás után, hogy "senkinek nem érdemes a hatalom tornyát épiteni, ne is fáradjatok vele, mert úgyis veszítetek rajta" akkor már nem csak magamban mulatok egy jót ezen a fajta pszichológiai hadviselésen, hanem leírom a véleményemet... Főleg azért, mert ez nem pusztán egy taktikai megbeszélésről szólt - abba tényleg nem akarok beleszólni -, hanem egyszersmind a fejlesztés egyfajta "leszólása", ami azt sugallja, hogy "nem éri meg, nem jó semmire -> nem jó fejlesztés", ami persze egy csúsztatás, hiszen ők akkor minek épitették... A TGYsek egyébként jó fejek, néha túl jól is csinálják

A torony csökkentés témájára visszatérve, már leírtam, hogy ezt valószínűleg visszamenőleg már nem érdemes meglépni, egyrészt, mert van egy másik alternativa ami ugyanazt az eredményt éri el, másrészt az ilyen mindig rossz szájizt hagy a játékosokban, meg tényleg jól mutat az a magas torony. Csak akkor lenne korrekt, ha a TGYsek is egyetértenének vele. Viszont sajnálom, hogy kimaradt, mert az átlag játékosok számára sokkal jobb lett volna, mint így, hogy ki kell fizetni egy masszív "beugrót".