Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Na ilyet biztos nem fogok berakni, hogy meg lehessen nézni a másik szakértelmét, ennyi magánéletet azért hagyjunk meg a játékosoknak. Az, hogy kinek milyen gyülölete van, kronokompenzációból frissit vagy őskőből, maxos spektrálisa vagy maxos lélekfacsarása van, mekkora a kivégzése stb ezek elég privát dolgok.
Dátum: 2009.04.08. 16:44:52
Idézet: Balor - 2009.04.08. 15:19:36
Kar, egy "rosszul" elsult szakertelem-csokor miatt nem kellene kizarni a tulajdonsagot valtoztato szakertelmeket. Remelem ez a velemenyed a jovoben majd megvaltozik.
A tobbi nehez megvalosithatosaguk miatt felejtos. Sajnos.


Nem mondtam, hogy ez egy rosszul elsült szakértelem. Sőt, a kezdeti vita óta gyakorlatban is látom működni, és a gyűlölettel semmi probléma nincs, más módokon sokkal nagyobb különbséget is el lehet érni. De alapvetően, ha a tulajdonságok fejlesztését akarjuk, akkor oda ne keverjük be a szakértelmeket, mert az könnyen egyensúlytalansághoz vezethet.
Azt mondják, hogy a közzétett megszorító csomag csak a "feketelevest" tartalmazza, a pozitív lépések (adócsökkenés?) nincsenek benne, mert ezt nem kell külön elfogadtatni a képviselőkkel. Sajnos pont ez az a rész, ami a legkönnyebben lemaradhat. Ráadásul az egésznek van egy átfutási ideje, mire bevezetik, 2010, és akkor itt az új választás, a Fidesz eltörölheti az egészet egy mozdulattal.

Riusnak teljesen igaza van, először a parlament háza táján kellene rendet tenni. Valójában az lenne az igazi, ha a teljes költségvetés akár részletekbe menően is megtekinthető lenne bárki számára egy weboldalon. Látszana, hogy mennyit kap X tárca, intézmény, azt milyen költségként számolja el, de akár az is, hogy mennyit költöttek diplomáciai gépkocsikra stb. Volt egy film egy fickóról aki hasonmásként átmenetileg amerikai elnök lett. Gondok voltak a költségvetéssel, bevitte a saját könyvelőjét, aki átnézte az egészet, és egyből talált pár milliárd fölösleges kiadást
nem is tudom ki mesélte, hogy egy állami szervnél megkapták a 2 milliárdos keretet, és ott izzadnak, hogy költsék el, de képtelenek, eddig még csak pár százmilliót sikerült... Az egészben a trükk az, hogy az egész rendszer annyira összetett, hogy senki sem látja át igazán, és mindenki elhiszi azt, amit az ún. szakértők mondanak (számokról stb). A sajtó kiragad néha vicces tételeket (20 milliós szakértői dij egy pár oldalas dokumentumért), de ez max annyira jó, hogy mindenki szörnyülködik, és megy minden a maga útján. Amig a politikusok saját főnökeik, saját maguktól kapják a fizetést, ebben nem lesz változás. A politikusoknak egy alacsony összeget kéne kapniuk, plusz sikerdijat, ami a GDP növekedéshez, és az államadósság csökkenéséhez kötött.

Egyébként az sem ártana, ha erről az irdatlan államadósságról pontosan lehetne tudni, hogy kinek tartozunk, és kinek mekkora kamatot fizetünk. Nyilván egy része államkötvény, amit bárki megvehet, de a többivel pontosan kinek lógunk, erről még nem sok szó esett.
Dátum: 2009.04.08. 12:12:15
Birka: az akadémia "turizmust" azért nem tiltottuk ki, mert túl sok technikai problémával járt volna, és ment volna a sírás azon hogy "bezzeg aki már kihasználta". Ha valaki át akar menni olyan helyre, ahol magas az akadémia, elég sokat kell a kútba tolnia, ha pedig már az eredeti szövijének is volt annyi, akkor annak is lehet közel hasonló szintű akadémiája. Az épület tervezéssel nem lesz gondom, de azért köszi a tippeket!

Balor: ilyen szakértelmeket biztosan nem csinálok, a hordagyűlölet volt az első és utolsó szaki, ami tulajdonságot növelt, többre nincs szükség. A rejtőködés és az ősök hatalma, ezek már korábban is felmerültek, és akkor írtam, hogy rettenetesen megbonyolítanák a már amúgy sem kurta sql selectet, ami a portyázáshoz az ellenfelet keresi, ezért ilyet sajnos technikai okból nem tudunk csinálni egyenlőre. A LE minuszba szivásáról már részletesen beszélzünk a háború tornya topicban.

Kocos: Ellenkezőleg. A szaki lehetővé teszi, hogy az egy idő után mindenképp "beragadó" top szövik is tovább mehessenek, és emellett a kisebb szövik (akadémia turizmus!!!) is tolhassák az epikusokat. Attól pedig nem tartok, hogy szövin belül egyenlőtlenség keletkezik, a szövetségek ezt elég jól elrendezik a saját soraikon belül.

Jerikó: A kínzókamrával kapcsolatban igazad van. Ez egyébként mindig így van, a legjobb játékosok összesített intelligenciájával és ötletességével még a legzseniálisabb játék alkotó sem vetekedhet. Még egy ok a versenyképességet növelő épületre, amit korábban írtam. Az LE védő épületekkel kapcsolatban is valószínűleg igazad van, átgondolom, lehet-e őket erősíteni. Az átokpiramis és citadella szivatós jellegének erősítésével nem értek egyet. A palotával kapcsolatban annyit tudok segíteni, hogy a magasabb szintű tárgyak árát (amit még nem vett senki) jelentősen megnövelem. A kincseskamrát nem akarom piszkálni, szerintem jó úgy, ahogy van.
Dátum: 2009.04.07. 14:19:24
El kell ismernem, az EH és AL húzása ötletes, a játékosok mindig tudnak új dolgokkal előrukkolni. Azért ez egy kicsit megszorító, hogy valaki csak minden második nap vadászhat, nem pedig akkor, amikor csak akar, ráér, és esetleg szüksége van rá. Ráadásul, ahogy írtátok, a TGY ezen elég szépen tud élősködni a kínzókamra által

Én sajna nem tudom idézni magam, mert lusta vagyok visszakeresni a hozzászólásaimat, de korábban már írtam, hogy a hatalom tornyát nem fogjuk utólag gyengíteni, viszont elképzelhető, hogy csinálunk majd idővel egy új épületet, ami a kis szövik versenybe szállását könnyiti. Az új épület egész egyszerűen csökkenti a hatalom tornyának építési költségét, viszont az új épület építési költsége egyre csökken ahogy egyre hosszabb ideje van játékban a torony, és előfeltétele lenne, hogy ne legyen birtoklása a szövetségnek.
Példa az épület építési költségére:
5000 + (700-össz.birtoklás) * 1000.
Az épület hatása annyi lenne, hogy csökkenti a hatalom tornyának építési költségét, minél több az össz-birtoklás, annál többel. Tehát mondjuk 70 nappal a kezdés után 635k építés árán lehetne kapni 10% könnyítést, 140 nap múlva 565k árán 20% könnyítést stb.

Jerikó: néztem a TGY épületeit, ott azért van még mit építeni, de természetesen lesznek majd új épületek is, ill. az akadémiát is lehet majd tovább húzni, terveztem már néhány új szakértelmet, pl. az epikus csata a 2 epikus harc közötti időt csökkentené.
Dátum: 2009.04.06. 17:59:53
Idézet: Birka - 2009.04.05. 23:36:42
1.) Miklós, ha megtámad egy háború tornyos, akkor azonnal kapitulálok, mert extra veszteségem lehet, akkor inkább kapitulálok...

2.) Az meg hogy mind a 2 fél bónuszt kap, ami a végén kivonódik, végképp nem értem! Miért kapna bónusz lét egy 5-ös béka csarnokos???
Szerintem csak azon sikeres támadásokért járjon háborúban bónusz, akik toronnyal rendelkeznek a támadás pillanatában! Elég elégtétel békásoknak, hogy csökkentik a lé veszteséget toronyszint*10%-al!


1.) nem értek egyet veled, de már leírtam az érveimet: ha az eredmény úgyis nyilvánvaló, akkor ez semmit nem befolyásol. Ha pedig nem, akkor csak emelkednek a tétek, ami jó dolog.
2.) Ezek szerint nem volt érthető, amit irtam, megpróbálom jobban elmagyarázni. LE természetesen csak a győztes sziv el a vesztestől! De a győztes által a csatákban szerzett plusz LE összegét csökkenti a vesztes által a csatákban szerzett plusz LE összege.

A háború reform témája: csekély a nyerhető LE, farmolás az egész stb. Erre azért lenne egy pár érvem.
1.) Néhány top szövetségnek irgalmatlanul nagy már a lélekkútja és töltési regenerációja. Ha ezek a szövik náluk 10x kisebb lélekkutút ütnek, akkor a nyereség valóban elhanyagolható lesz. De ez nem a rendszer hibája, épp ellenkezőleg. Ha mondjuk 3x mennyiséget szereznének, még az is kevés lenne, de padlóra vágná a kisebb szövit. A rendszer kínál megoldást: háborúzzanak a velük egy súlycsoportban levő szövikkel (csak az nem táp). Felmerült az is, hogy vegyük figyelembe a katalizátort: akkor büntetjük azokat, akik a katalizátort fejlesztették? Ezért jogos lenne a felháborodás.
2.) És itt a 2. pont: a háború kizárólagos célja nem feltétlenül egy számszakilag jelentős LE mennyiséget adó tápolás. A háború érdekes, adrenalint pörgető kihívás, taktikázás, dicsőség, sikerélmény (vagy kudarc). Valóban van egy pont, ahol a túlzottan tápos szövik számára már nem jelent akkora tápot, mint a kisebbeknek, de ez a rendszer önszabályozó voltából adódik.
3.) Az EGYETLEN megoldás, hogy a néhány top szövetség is jelentős nyereséggel tudjon háborúzni az lenne, hogy több LE-t tudjanak szerezni, mint amennyit a vesztes elveszít. Mert ha egyszerűen csak (bármiféle képlet szerint) megnövelnénk a szerezhető LE-t, akkor teljesen ellehetetlenítenék az erősebb szövik a gyengék játékát. Viszont ha így oldjuk meg, akkor az előbb-utóbb nyilvánvaló visszaélést szülne, akkor a top szövik rögtön elkezdenék egymást ütni, tápolási célzattal.
4.) Bármilyen rendszerben is kialakulnak előbb-utóbb jobb játékosok, akiknek nagyobb a nyerési esélye a többieknél, mivel jobban taktikáztak. Ha a játékrendszer úgy van kialakítva, hogy az esélyeik ne lehessenek számottevően nagyobbbak a többieknél, akkor az lesz a játékosok problémája, hogy bármilyen jól játszanak, nem tudnak előnyhöz jutni (pl. progresszív handicappelés ezt eredményezné). Ha számottevően nagyobbak lesznek az esélyeik a többiekénél, akkor viszont az lesz a gond, hogy nincs elég kihívás. Ez a dilemma bármilyen pvp jellegű játékban megvan. Semmilyen reform nem fog ezen segíteni. Amit javasolni tudok: a fejlesztési listán van az NPC horda, ez lehetőséget fog adni a szövetségi háborúra is. Persze, itt az ellenfelek erejét mi állítjuk be, ha túl könnyű lesz, az lesz a gond, ha túl nehéz az (de majd igyekszünk). Addig is, javaslom a top szöviknek, hogy próbálják ki, háborúzzanak kicsit egymással. Lehet, hogy nem akkora táp, de biztosan jó móka lesz, a győztes joggal fog dicsekedni, és a vesztes vágyni fog a visszavágóra.
Dátum: 2009.04.06. 17:36:04
Idézet: Birka - 2009.04.06. 17:19:22
Amúgy valszeg azért nincsenek kapásból bent tárgyak, mert Miklóst ismerve 16-ig teszteli hogy kinél mennyi dukát jön össze, és ennek megfelelően lövi be az induló licitet., és tárgymennyiséget szerverenként...
Ugye az online tesztelés legegyszerűbb módja


A licitet nem én lövöm be - a játékosok döntik el, hogy miért mennyit fizetnek, erre semmilyen befolyásom nem lesz. Az induló licit egységes lesz. 2 oka van, amiért azonnal nincsenek bent a tárgyak:
1.) Időt akartunk adni, hogy a játékosok az aukciós házzal megismerkedjenek, és dukátot gyűjtsenek - nem lett volna jó, ha az első néhány tárgy úgy kel el, hogy a többség észre se vette, hogy van AH.
2.) Minél előbb akartunk "villantani" valamit, a tárgyak még nincsenek leprogramozva, azt most csináljuk.
Dátum: 2009.04.06. 17:17:47
Idézet: Mat_ - 2009.04.06. 16:39:16
az még él, hogy egyszerre csak 5 tárgyra lehet majd licitálni? mert akkor ez nem a plebs szórakozása lesz, hanem megint csak az elitnek adtok tápot...

Nem tudom megjósolni, hogy fog ez működni gyakorlatban, de tippelni tudok. És tippem szerint ha valaki vásárol, szinte az összes dukátját be kell tolnia. Az elitnek lesz néhány aranydukát előnye, de ez kb. annyira lesz elég, hogy kezdetben ők vásároljanak először. Nem mondom, hogy 1 hét múlva már a 600. játékos is tud vásárolni, de aki komolyan játszik, annak előbb-utóbb lehetősége fog nyílni rá, hogy valamit vegyen.

Idézet: winnie - 2009.04.06. 16:42:48
egy javaslat: egyedi jelleggel nem lehet vaklicitet nevezetni egy-két tételnél?

Hát, ennek nem sok értelme lenne... Próbáltunk ilyet TF talin, elég katasztrofális volt, kb. mint egy sorsjegy húzás.

Idézet: Birka - 2009.04.06. 17:02:07
Es a következő küldetés:

Legyen 20 térkapus relikvia a birtokodban

nagy ötlet, bevallom, nekem nem jutott eszembe!
Dátum: 2009.04.06. 16:35:29
Az 1-es és 2-es világon megnyílt az aukciós ház. Egyenlőre még csak az aranydukátok szerzésére van lehetőség, el lehet kezdeni gyűjtögetni, és ápr. 16-tól kerülnek be az aktuális tételek. Az aukciós ház a minimum 24. szintű karakterek számára elérhető. A 3. világon akkor nyílik meg az AH, amikor legalább 50 olyan karakter lesz, aki min. 24. szintű.
Dátum: 2009.04.06. 15:17:56
Az állat felszerelések árát lehet, hogy csökkenteni fogjuk a jövőben, ettől nem zárkózom el.

Az építőrabszolgákkal kapcsolatban: épp egy új algoritmuson dolgozunk, amivel nem csak azonosság esetén szűrnénk karaktereket, hanem más szempontok szerint. Nyilván nincs 100%-kos megoldás, de azért remélem, hogy segíteni fog valamit.

A tárgyak árának emelkedéséről: ezt máshol írtam már, ennek 2 oka van: egyrészt, a szintlépés lassul, ezért egyre ritkábban lépsz szintet. Másrészt, nő a szerzett kiégett őskő mennyiség, ezért egyre nő a kedvezmény. Tehát effektive arra törekszünk, hogy a játék ára ne nőjön, hanem konstans maradjon!

Ha egy kérdés helyesírási hibát kap, fogod, a kvíz oldalon block copyval visszamásolod, kijavitod a helyesírási hibákat, és újra elküldöd, nem ér semmilyen hátrány!
Dátum: 2009.04.05. 23:35:42
aranydukátot lopni? Hát, egész érdekes ötlet...
Dátum: 2009.04.05. 23:27:55
Nem értem, miért fáj az, ha azért kapitulál valaki, mert esélye sincs győzni, és nem akar több LE-t veszteni. Ha úgy gondolom, hogy esélyünk van a győzelemre, de legalábbis jelentős fejfájást okozhatunk az ellennek, akkor igenis harcolunk. Ha meg nyilvánvaló hogy szét fognak verni, akkor tökmind1 hogy mennyi LE-t bukunk, mindenképpen kapitulálunk rögtön. Ja és ugye I. miatt továbbra is lehet őket normál portyában támadni szóval az égadta világon semmi hátrány nem éri a támadót... Ha valaki rendesen harcol, akkor a "vesztes" fél is nyer csatákat, és akkor csökkenti az igy rablott LE-t. ha pl. A a csatákban +20k LE-t szerez, B a csatákban +8k-t szerez, és végül A győz, akkor csak 12k-t fognak átszipkázni.
Dátum: 2009.04.05. 23:11:32
Idézet: Kocos - 2009.04.05. 13:34:09

Egeszen arcpiritoan felhaboritonak tartom ezt a hozzaallast. Meg lehet oldani? Termszetesen meg, lehet kompenzaciot adni.
En miattam kellett valtoztatni? Nem.
En terveztem meg rosszul a felejtest? Nem.
En kertem, hogy valtozzon? Nem.
Jeleztem, azonnal ahogy megkaptam a kuldetest, hogy ez igy nem jo? Igen.
En szivom meg? Igen.


Bocs, hogy ezt mondom, de én meg ezt a postot éreztem felháboritónak... Folyamatosan próbálunk mindent megtenni azért, hogy a játékosok igényeit kielégitsük, új fejlesztéseket rakunk be, ha kell, a fejlesztéseket a ti kéréseitek alapján módositjuk, mindenről kikérjük a véleményeteket, de van akinek még ez sem elég. Ezt a témát nem szeretném tovább ragozni, most tegyünk pontot a végére.
Dátum: 2009.04.03. 14:47:37
Birka: "A konstanssal való tulajdonság módosítás mér a védelem italánál is befuccsolt."
Tévedés... A védelem itala nem konstans módosítást ad, hanem százalékost. És nem "fuccsolt be", egyszerűen attól, hogy megiszol egy védelem italt, nem válsz sebezhetetlenné. De erről már egyébként is többször írtam, a konstans módosító tökéletes, a harc képletének természete miatt. És ne feledkezz el az egyéb lehetőségekről, amelyek a védőnek kedveznek, pihenés, védelem ital, esetleg láthatatlanság, ezek mind összeadódnak, a támadást sem kell ellehetetlenítenünk. De abban igazad van, hogy a béke torony lehet esetleg szorzó: szintkülönbség * (0,5 + béketoronyszint * 0,5). Ez mondjuk elég masszív, nem állítom, hogy ez elbagatelizálná a béke tornyát.
Mindamellett, amit írsz, az is egy értelmes alternatíva, de gyakorlati problémákat látok vele. Ha feljön a portya ablak, legyen még egy 26. fajta jelölés is a karakterek mellett, hogy ki az, aki békés/béke tornyás, és így eséllyel bukhatsz plusz egy pp-t? Én semmilyen bonyolításnak nem vagyok híve, főleg user oldalról. De persze lehet, hogy ez mindenképp elkerülhetetlen, a stat különbséges variációnál is elvárják, hogy kijelezzük. A fix 480 perced sem értem, miért kellene azokat büntetni, akik egy bizonyos szakértelmet fejlesztenek.
Továbbá nem emlékszem, hogy írtam volna, hogy a pluszban szerzett LE nem csökkenti a veszteséget. Miért ne csökkentené, pont azt írtátok, hogy magas szinten úgyis csekély a veszteség, lehet növelni (kivétel lehet a 3-mas világ). A pontos képletre, talán legegyszerűbb lenne, ha kevesebb LE-t zsákmányolsz, mint amennyit a legyőzött ellenfél sebzett beléd, akkor a különbséget majd lenyúljátok a lélekkútból.
Példa: legyőzöl valakit 1000:300-ra. Zsákmányolsz tőle 100 LE-t. Ekkor a háború megnyerésekor további 200 LE-t fogtok a lélekkútjukból ellopni. Ily módon minél erősebb ellenfelet győzöl le, annál több lenne a zsákmány.

A béke tornya és háború tornya közti párhuzamról:
A béke tornya egyfajta plusz védelmet biztosít, ennek ára van, ezt fizeted meg a minimális hátránnyal.
A háború tornya inkább amúgy is szükséges változásokat valósít meg, de gonosz módon ahelyett, hogy ezt "ingyen" beraknánk, egy épülethez kötjük. Szerintem épp elég hátránya a háború tornyának, hogy nem lehet mellette béke tornyád.
Dátum: 2009.04.03. 14:27:38
Igazad van, Jerikó, erre én is gondoltam. Épp ezért raktam bele a gyűrűk, nyakláncok és a LE átváltását. Ezekből az erőforrásokból már az aukció kezdetén lehet nagy mennyiségű dukátot generálni, így már az első tárgyak is jelentős áron fognak elmenni, és nem tud rögtön valaki 2-3 tárgyat venni. Persze valamilyen szintű infláció ennek ellenére is előfordulhat, de ezt elég nehéz modellezni előre. Lesznek kevésbé "über" tárgyak, ahol a játékos dilemmában lesz: ezt olcsóbban megveheti, de nem kéne-e valami nagyobb tápra spejzolni? A taktikázás tehát itt is meg fog valósulni.

Ha pedig hosszú távon azt látjuk, hogy túlzottan nőnek az árak, még mindig megtehetjük, hogy felgyorsítjuk az aukciót, és/vagy több tételt rakunk ki egyszerre.

Az aukciós ház várhatóan hétfőn fog bekerülni a játékba.
Dátum: 2009.04.03. 10:57:07
Add hozzá a pihenés bónuszt, birka, és akkor lesz valakinek +50 védekezése, eltalálhatatlan lesz... Ennek azért, valljuk be, elég kevés értelme lett volna...
Dátum: 2009.04.03. 10:55:47
Ez egy általános téma: ha egy játékban történik egy változás, akkor visszamenőleg megváltoztassuk-e a játék adatait úgy, mintha a játék a kezdetektől így működött volna. Ebbe bele lehet gondolni: ez egy tökéletesen lehetetlen vállalkozás. Egyrészt, mert bár sok dolgot loggolunk, még több dolgot nem. Tehát számos dolog van, amit automata programokkal nem lehet visszamenőleg megváltoztani. Tegyük fel, hogy egy játékban az 5. hónaptól kezdve megnő az xy kasztba tartozó játékosok sebzése 5%-kal. Akkor visszamenőleg legyen újraszámolva az összes csata, eredménnyel együtt? Vagy amikor bevezettük a portyapontokat, visszamenőleg aki többször portyázott, el kellett volna venni az így szerzett lélekenergiáját?

Persze lehet mondani, hogy ez apróság, csak pár embert érint stb. De ki mondja meg, hogy mi az a változás, aminél még utólag vissza kell csinálni mindent, 10, 20, 50 vagy akárhány óra munkával, és mi az, aminél már nem? Ha most azt vezetnénk be a felejtésnél, hogy 5000 LE-be kerüljön a használata ahelyett, hogy LE-t adjon vissza, azt is szeretnétek, ha visszamenőleg levonnánk? Vannak változások, amelyek az élen járók számára hátrányosabnak - azok, amelyek könnyítenek dolgokon, nyilván azok, mert ők már "túl vannak" ezeken, vagy több erőforrást költöttek rá - de ettől függetlenül megmarad az előnyük. És vannak változások, amelyek "nerfelnek", gyengítik dolgok hatásfokát - ezt pedig az élenjárók jobban kihasználhatták.
Dátum: 2009.04.03. 10:35:30
Csak annyi hozzáfűzni valóm van, hogy a felvetést ésszerűnek tartom, és a szavazás eredményének figyelembevételével vállalom, hogy módosítjuk a küldetést.
Dátum: 2009.04.02. 17:00:45
Az ígért fejlesztés megvalósult:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.60
Dátum: 2009.04.02. 16:59:55
A kért fejlesztés megvalósult:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,21.60