Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2009.11.10. 14:33:58
A harag italát még nem véletlenül raktuk be a megvásárolható LGY jutalmak közé (emlékeztetőül: ez egy - emlékeim szerint - szint * 31 LGY-ért megvehető tárgy, megvásárlásakor megadhatsz egy végzeturat, ha ez a végzetúr megtámad, akkor úgy tekintjük, mintha láthatatlan lennél. A hatása a következő harag italáig tart). Ezzel kapcsolatban szeretném a véleményeteket kikérni.

Az ital egyébként egy komoly igény alapján született, sok játékosnak megvan a mumusa, a pók, aki folyamatosan rájár, és farmolgatja. Ha nem is akarunk védelmet adni ez ellen, de legalább legyen egy eszköz, ami plusz esélyt ad, komoly költség árán.

A koncepcióval nincs baj, de ahogy valaki felvetette, a topon, ahol kevesebb ellenfél van, ez problémát jelenthet, ha valakinek az összes potenciális ellenfele ezt beállítja. Erre volt egy ésszerű javaslat, hogy a harag italát maximum (legmagasabb elért szint - 10). szintű játékosra lehessen beállítani.
Dátum: 2009.11.07. 22:40:12
Most értékeltem és hagytam jóvá egy kalandot, címe "Rajongó nélkül", nagyon poénos, szerintem 10 pontos gratula a szerzőnek!
Kicsit hüledezve olvastam a felháborodott hozzászólásokat, hogy miért akarjuk a manakonstrukciót megváltoztatni, lekorlátozni. Emberek, legalább a postomat olvassátok el figyelmesen, mielőtt hozzászóltok... A manakonstrukciót senki nem akarja megváltoztatni vagy lekorlátozni. Arról volt szó a nyitó topicban, amire én azt mondtam, ha akarjátok megvalósítható, hogy a jövőben bekerülő épületeket nem lehet manakonstrukcióval építeni.
Ez semmilyen előnyt vagy hátrányt nem ad senkinek. Van N darab épület a játékban, ezeket eddig is lehetett manakonstrukcióval építeni, ezután is lehet. Én egyébként továbbra is fenntartom, technikailag tökéletesen mindegy, hogy van manakonstrukció vagy sem. Ha manakonstrukcióból építesz, az csak annyit jelent, hogy több LE-t költhetsz más dolgokra, és az építés gyorsabban halad (de ezt a jövőbeli építési költségeknél kompenzálni lehet). Mindenesetre, ahogy látom, vegyes a vélemény a nyitó javaslatról, ezért a jövőbeli épületeknél lesz manakonstrukcióval építhető is, meg olyan is, ami nem.

A pusztítás citadellájával kapcsolatban: lehet, hogy ez a dolog "elkésett". Amennyiben képesek lennénk egy adott mikroszekundumban elvégezni az összes szükséges és lehetséges fejlesztést, akkor nem "késne el" semmi. Viszont a fizika jelenleg érvényes törvényei szerint minden fejlesztéshez idő kell, és sorban tudunk csak haladni. Elég sok dolog van felírva, de van, ami csak hónapok múlva fog bekerülni - akkor is, ha épp te szeretnéd, hogy már holnap így legyen.
A szükségességéről annyit, lehet, hogy te a top szöviből ezt nem érezted szükségesnek, de akket a középmezőnyben az 1 fős szövetség terrorizálja, az elég szükségesnek érezte a minimum 5-öt mert még mostanában is kaptam ezzel kapcsolatos levelet. Az, hogy lélekkútból lehessen-e semlegesíteni, továbbra is kérdés, egyrésztől ez az 1 személyes terror szövi dolgát továbbra is megkönnyíti, másrésztől ha ezt sem engedjük, akkor az már másokat is korlátozhat szükségtelenül. Véleményeket szívesen látok.
Idézet: Warfoki - 2009.11.06. 14:30:05
Nagyjából egy hete olvastam ezt. Fölösleges bármit is hozzátennem, a szerző egy-az-egyben leírta az én véleményem is.


Fent idézett cikkből:

Az országos kereskedelmi rádiókban pocsék zene megy, és hadarva-énekelve affektáló műsorvezetők jópofiskodják végig a napot, ami minden jóérzésű embert idegesít. ...
A milliós tömegre szabott egyen-audiotartalom egyre kevésbé vonzó; ma már mindenki hallgathatja azt a zenét, amit szeret


Én nem osztom a véleményem a fenti cikkel... Nem tagadom, jelennek meg az indexen jó cikkek is, viszont sok olyan szinten lenéző, lesajnáló és szubjektív, hogy az már szánalmas, és a fenti is ezek sorába tartozik. Engem speciel az ilyen cikkek még az affektáló műsorvezetőknél is jobban idegesítenek. A rádiónak bealkonyult, mondják sokan, mert itt az internet... ezt mondták már akkor is, amikor a tv megjelent, azt valahogy mégis van rádió. Persze, hallgathatom a saját mp3 lejátszómat vagy felírt CD-met is... de a rádióban hallok új számokat, onnan tudom, hogy mi tetszik, mit érdemes beszerezni, és az mp3 lejátszó nem mondja be közben az aktuális híreket. Nagyon jól megfér egymás mellett a kettő. A rádión pedig sok csatorna van, ha nem tetszik, ami az egyiken megy, átkapcsolok a másikra. Azt sem állítanám, hogy ezekben a rádiókban pocsék zene megy... ha olyat adnak, ami nem tetszik, kapcsolok a másik adóra, épp ez a jó a rádióban, hogy jópár csatornát be lehet állítani egyszerre.
A cikk még azt is felrója a rádióknak, hogy mindent megtesznek a fennmaradásukért... ez ám a bűn... érdekes, azt hittem, ezzel minden vállalkozás így szokott lenni.
hosszú távon ez kiegyenlítődik, lehet, hogy 50 vadászatból nem jön 1 kaland se, de 1000 kalandból már nagyjából stimmelni fog.
Idézet: Endyr - 2009.11.06. 08:55:50
azt lehetne kerni, h a sajat kalandomat ne ertekelhessem? eleg visszas dolog. persze ki lehet hagyni az ertekelest, de tippre az emberek legtobbje azert behuzza maganak a 10est es meg jobban torzul az ertekelesi rendszer


jogos!
Dátum: 2009.11.06. 13:05:24
Pusztítás citadellája: 2 változás, most már nem lehet manakonstrukcióval semlegesíteni, és ha egy szövetségnek 5-nél kevesebb tagja van, 5 szintnyi csapást akkor is rá lehet rakni.
A pontozással kapcsolatban nekem is az a gondom, hogy ha tápot rendelünk hozzá, nem biztos, hogy be fogja tölteni a szerepét. Tegyük fel, hogy valaki egy aktív, 30-35 fős top szöviben van. Mindenki felirja a fórumra, melyik kalandot írta, és egymás kalandjaira mindenki 10-est ad.
Jelenleg a pontozáshoz nem kötődik táp, senkinek nem fűződik hozzá érdeke, hogy ne az őszinte véleménye alapján pontozzon. Per pillanat az egésznek 2 funkciója van, egyrészt véleményt nyilváníthatsz, másrészt látod, a többiek mit gondolnak a kalandjaidról.
Amire én gondoltam, hogy a toplisták oldalra kirakunk egy kaland toplistát is az első 10 kalanddal, rákattintva akár a szöveget is el lehet olvasni, de félek, hogy lenne aki még ezt a tét nélküli dolgot is versengésnek fogná fel, és A eset fordulna elő. Bár talán remélhetjük, hogy ennél érettebb a játékosok többsége...
Dátum: 2009.11.05. 22:16:54
Tökéletesen egyetértek Jerikóval...

Valamelyik nap bementem a mobil szolgáltatómhoz. Nagy akció volt, direkt megnéztem, már meglévő ügyfelek is igénybe vehetik. Mondom ezt az akciót kérem akkor én is, szívesen aláírom a hűségszerződést újra, az előző már lejárt. Mire az ügyintéző: Rendben van, de ehhez új mobilt is kell vennem. Néztem rá nagy szemekkel. Nekem nem kell új mobil. Jó a régi. Csak az új tarifacsomag kéne. Mire ő, de ahhoz kell új telefont vennem, anélkül nem adnak... Viszlát mondom én...
Dátum: 2009.11.05. 20:20:50
Közkívánatra, elkészítettünk egy fejlesztést: a gyorsítás funkciókat most már nem csak 200 CSP-ért, hanem 50 őskőért is meg lehet venni. Aki korábban már megvette 200 CSP-ért, az most dönthet úgy, hogy inkább 50 őskövet fizet, ekkor a 200 CSP-t visszakapja.
Az elmúlt napok egyik legtöbb visszhangot keltő, és legmeglepőbb belföldi híre a Danubius és a Sláger Rádió megszűnése. Gondolkodtam egy sort rajta, hogy ezt a témát felhozzam-e itt, a blogban. De mivel külön kérést is kaptam rá, hogy nyissak egy topicot, hogy az emberek elmondhassák a véleményüket, ez eldöntötte a kérdést. Személy szerint nekem egyik kedvencem a Sláger Rádió, jó zenéket adnak, a műsoridő jelentős részében zene van, és kedvelem Boros Bochkor műsorát is. A Danubiust annyira nem siratom, a Juventushoz hasonló problémám van vele, zavar, hogy 15 perc műsorból 10 perc reklám, 4 perc műsorvezetői idétlenkedés és csak 1 perc a zene. Mindenesetre megdöbbentett, hogy csak úgy lekapcsolják őket. Persze tudom, az országos frekvenciákat időről időre pályáztatni kell, csak hihetetlen számomra, hogy ennyire népszerű és gazdaságilag erős rádiós csatornákat egy pályázatban le tudtak nyomni. A pályázat szónak számomra iszonyatosan pejoratív értelme van. Valaha, valaki jó szándékkal hozta létre ezt a rendszert, de legalábbis Magyarországon a korrupciók, panamák és sikkasztások 90%-a ehhez a szóhoz kapcsolódik. Igazándiból nem is értem az olyan és ahhoz hasonló kifejezéseket, hogy "a pályázat nem felelt meg a formai követelményeknek, ezért a másik, 500 millióval drágább ill kevesebbet fizető pályázatot választottuk". Persze sok esetben nem lehet tudni, hogy mennyi lenne a reális összeg, félnek a szervek a pályázók összejátszásától stb. De a fenti helyzetben, ezek a rádiók már elég régóta működnek, meghatározott adóbevételt biztosítanak. Tegyük fel, hogy a Sláger Rádió 600 milliós évi adóbevételt biztosít az államnak. Miért nem lehet azt mondani, hogy az új szerződést az kapja, aki a legtöbbet ajánlja - de a minimum ajánlat 600 millió? Ahelyett, hogy "nem felelt meg a formai követelménynek" vagy valami hasonló kamu szöveg. Ezzel az erővel lehetne azt is mondani, hogy "kevesebb csúszópénzt fizetett, mint a másik". Sok dologban fejlődött az ország, de még több dolog van, amiben egy csöppet sem különbözünk Oroszországtól vagy Kínától...
Dátum: 2009.11.04. 13:46:14
Bővítettük a kalandtervezésnél felhasználható képeket. Akinek az új képek nem jelennek meg, kattintson a böngészőben a Frissítés / Reload gombra.
Dátum: 2009.11.04. 13:05:29
Idézet: Endyr - 2009.10.30. 13:49:50
ha a kalandban csata soran 15% EP ala kerulok, akkor instant kivag a kalandbol (es a legutobbi kaland gombbal sem tudom meg mi tortent velem). Nyertem, mert maradt EPm es nott a LEm, de nem tudom megnezni.


A kalandok nem vágnak ki, ha ÉP-d 15% alá kerül. ÉP veszteségtől akkor eshetsz ki, ha
1.) csatában veszítesz
2.) ÉP vesztős próbánál nincs elég ÉP-d.
Ha egy kalandban nincs kvíz, akkor a komplett kaland azonnal legenerálódik, csak lépésenként nézheted meg.
Ha egy kalandban van kvíz, a kaland a kvízig generálódik le. Ha amíg olvasod a kalandot, levernek 15% alá (vagy előtte lesebződtél a kalandban), a kalandot nem folytathatod, amíg ÉP-d 15% fölé nem kerül (és mivel a kalandot sem fejezted be, az utolsó kalandnál sem tudod megnézni).
Dátum: 2009.11.03. 22:35:43
A próbák küszöbét a program nem egy szinttől függő általános képlettel számolja ki, akkor nagyon elrugaszkodott értékek jönnének ki. Képzeljetek el egy grafikont minden tulajdonságra és szakértelemre. Egy adott grafikonon pontokkal jelöljük az összes játékos adott tulajdonságát, x tengely a szint, y a tulajdonság. Ezután próbálunk egy közelítő függvényt illeszteni ezekre a pontokra. A küszöböt ebből a függvényből számoljuk, plusz hozzájön egy szinttől függő random szám, ami a próba nehézségét szimulálja. Pl. Mivel a kereskedelme mindenkinek nagyon magas, ezért a kereskedelem próbák is magasak. Aki ezt nem fejlesztette, annak ezt kell turbóznia a kaland előtt, ha nem akar sok KP-t költeni.

A 10-es csapdaészl, mászás, zárny jó kezdet, de azért pár KP-t már rá kell költeni. Javaslom itt is a tudatturbó használatát pl. mászásra, ez elég sok kalandban szerepel.
A kért változások / fejlesztések már be is kerültek, köszönet Baratynak! A részletes lista megtekinthető a hírekben.
Ez nem bug, Tyberius, és nem is az internettől függ.

A program a komplett kalandot AZONNAL legenerálja. Bent van a böngésződben. De hogy izgibb legyen, nem látod rögtön, hanem lépésenként nézheted meg. Ezt azonban már egy javascript nevű manócska intézi, aki nem feltétlenül a gyorsaságáról híres, főleg összetettebb dolgok esetén, vagy lassabb gépnél. Tehát a komplett kaland egyből ott van a weboldaladon, csak a javascript gyorsan eltakarja előled, de ha lassú a fickó, akkor egy pillanatra látsz belőle többet is.
Dátum: 2009.11.03. 15:54:02
A kalandos fejlesztést javaslataitok alapján a következőkkel egészítettük ki:
- Egy kaland min. 3 próbából kell, hogy álljon.
- További szakértelmek kerültek be próbalehetőségként, ezek: elementáris fúzió, csapdakészítés, intelligens kedvenc, tanulás.
- Ha kapsz egy kalandot, lehetőséged van rá, hogy pontozd 1-10-ig attól függően, mennyire tetszett a történet.
- A toplistára felkerült a teljesített kalandok az eredményekhez.
- A kalandok oldalra felkerült egy Általad írt kalandok gomb. Itt megnézheted, milyen kalandokat írtál, mi a státuszuk, és a játékosoktól milyen átlagpontszámot kaptál rájuk.
Dátum: 2009.11.03. 08:53:16
Idézet: Ricardo - 2009.11.02. 09:05:06
Várható, hogy a lélekgyémántból vásárolható relikviák közé visszakerül az állatok felszereléseinek költségét csökkentő tárgy?


szerintem csak azért nem látszik, mert Baraty épp most csinálja, hamarosan újra ott lesz.

A Sárkány című kalandnál fordult elő, hogy megkaptam első próbának a mászást, másodiknak a támadást, harmadiknak a csatát.

Ez csak egy javascriptes probléma bizonyos böngészőknél, kattins az utolsó kalandokra, ott megnézheted a teljes kalandot.
Dátum: 2009.11.02. 23:57:37
Akitől olyan kaland jön, hogy
ejekwefkje
kgklllkflklf
ffgkgfkll
az rögtön végleges tiltással nyit, sorry... Ha mégis sikerült normális kalandot írni, küldd el a szöveget az info kukac vegzetur pont hu -ra és ha tényleg jó lehet hogy visszaadjuk a kalandírás lehetőségét.

Amint látjátok a kaland értékelést elég jól győztem max. 1 napon belül mindenkié ki volt értékelve. Egyébként van már segítségem is.
Dátum: 2009.11.02. 17:20:41
40. szinttől az állatelfogás már nem jelenik meg az események között: ez eddigre már amúgy eléggé spam-számba ment, és így jobban látszik, ha kalandokkal kapcsolatos esemény történik.

A kalandok tulajdonságpróbáihoz a küszöböket egy algoritmus segítségével számítjuk ki. Magas szinteken, ahol kevés karakter van, az értékeket egy függvény extrapolálja. Ezt az algoritmust most finomítottuk, az extrapoláló függvényt sokkal több pont alapján számítjuk, így sokkal kevésbé lesznek vad értékek.