Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2010.03.12. 09:17:13
Sajnos, itt nincs túl sok választási lehetőség. Olyan jutalmat kell adni, ami mindenkinek egyformán hasznos. A kiégett őskővel sok játékos nem tud mit kezdeni. A kapott LE nem lesz túl jelentős, 1,5-2%-ka a vadászatért kapott LE-nek. Ennyit mindenképp kell adni, mert különben nem éri meg a fáradtságot (azért a besoroláshoz kicsit gondolkodni kell). Ez egy újabb játéklehetőség, amivel egy kis LE-t lehet szerezni, korlátozott időn keresztül - gyakorlatilag egy mini-esemény. Annak nincs értelme, hogy "ne adjon jutalmat, mert akkor aki nem csinálja, hátrányba kerül" - ezzel a mentalitással a térkaput, vagy akár magát a kvizt se kellett volna berakni a játékba
Dátum: 2010.03.12. 08:51:48
Visszaállitottam MESSERt és Matyóka karakterét.
Dátum: 2010.03.11. 23:50:09
Visszaállitottam:
V2: DeathAdder, Manor
V3: Jackall, Morci
V4: Broger, Felderítő, DeathAdder

ennyit tudtam ma, akiről még kiderül, hogy eltűnt, ill. állatmorált és egyebeket holnap tudunk intézni.
Dátum: 2010.03.11. 23:08:07
Idézet: Peacemaker - 2010.03.11. 23:06:05
Az esetleges hiányosságokat hol jelentsem?


info kukac vegzetur pont hu -ra légyszives.
Dátum: 2010.03.11. 23:07:35
Visszaállítottam a következő karaktereket:
V1: Marica
V3: Yaffa, Thalia, Crux, Yasmina, Peacemaker
Beirtam nekik csp-t és pp-t.

Ha tudtok még valakit aki törlődött most vissza tudom állítani (karakternév és világ kell), a maradékot és az állatokat holnap reggel végignézzük.
Dátum: 2010.03.11. 22:46:09
Ami V1-es hibákat irtatok már sikerült is javitanom, most állitjuk vissza a V3-mas és V4-es adatbázist.

Csak azokat állitjuk vissza a backup alapján, akiknek a karaktere törlődött (szerencsére csak néhány ilyen volt). Kompenzációnként akit én most visszaállitok annak a napi csp-t és pp-t tudom beirni, egyéb kompenzációra is van lehetőség, irjatok az info email cimünkre, és ami lehetséges megtesszük.
Dátum: 2010.03.11. 22:07:26
Köszönöm a gyors visszajelzéseket!

Leállás esetén a szervert a lehető legrövidebb időn belül újra kell inditanunk, sajnos ezzel kapcsolatban nemigen van választási lehetőségünk. Mivel a VU hatalmas adatbázissal dolgozik, egy ilyen crash esetén sajnos elkerülhetetlen, hogy történjenek adatsérülések. A ma hajnali backupot visszaállitjuk egy tükör-adatbázisban, ez jelenleg zajlik, és utána leellenőrizzük, milyen sérülések keletkeztek. A karakter adatbázisból eltűnt karakterek reggel vissza lesznek állítva a backup alapján, addig türelmeteket kérjük (csp, pp, morál jóváirással együtt). Akinek beidomitott állata eltűnt, kérjük, emailben jelezze a bug kukac vegzetur pont hu cimen.

A megértéseteket és türelmeteket köszönjük, és még egyszer elnézést kérek a problémáért. Igyekszünk mindent a lehető legrövidebb időn belül orvosolni.
Dátum: 2010.03.11. 21:25:14
A mai napon, 19 és 20 óra között volt sajnos egy váratlan szerver leállásunk. Az ellenőrzést végigfuttattuk a szerver újraindítása előtt, elvileg minden rendben van, de adatsérülés mindig előfordulhat. Ezért ha valaki ilyet tapasztal (eltűnt állat stb) kérjük emailben jelezze nekünk!

A szerver leállásért elnézést kérünk.
Dátum: 2010.03.11. 15:22:54
Ez a 10 szintenként külön relikvia dolog nem igazán működik, gondolj bele, kinevelnéd az "aukciós pókokat" akik csak azért ülnének lent egy szinten hogy örökre mindent megvegyenek

Arról nincs szó, hogy számos játékos van, aki több relikviát is meg tud venni, mig mások hoppon maradnak. Az egyetlen tárgy, amivel hosszú távon egynél több relikviát lehet megvenni, az aukciós bérlet. Ezt már korábban nerfelni akartuk, de csak nemrég sikerült - de az AH inflációja nem azon a néhány plusz tárgyon múlik, amit Cyron megvett. Egyszerűen arról van szó, hogy adott idő alatt több dukát keletkezik a játékosoknál, mint amennyit elköltenek. Erre mindenképpen csakis az a megoldás, hogy bővül a licitálható tárgyak száma - ez irányba tettünk most egy lépést.

Ami nem cél, hogy annyira sok tétel legyen, hogy ugyanaz az ember néhány havonta újabb tárgyat tudjon venni.
Dátum: 2010.03.11. 15:11:56
Igy van, a kategorizálás nem kötelező.

Ez egy jó ötlet, meg tudjuk csinálni, hogy legyen egy gomb a kérdés mellett, hogy "hibás kérdés, jelentem" vagy valami hasonlót.
Dátum: 2010.03.11. 13:06:42
Sajnos, ez egy paradox helyzet, és elég nehéz feloldani. Ha az első néggyel azonos erősségű tárgyakat rakunk be, akkor azzal nem azt érjük el, hogy a később induló, kisebb karik is tudjanak vásárolni, hanem azt, hogy a legtáposabbak valamivel olcsóbban vásárolnak, és a relikviák elvesztik relikvia jellegüket, mindenki ugyanazokkal a tárgyakkal fog szaladgálni. A normál tételek között vannak +3 tulajdonságot adók, és ezek elég szép áron mennek el. A +1 tulajdonság ettől csak erősségben különbözik, a piaci viszonyok fogják meghatározni, hogy ez mennyit ér meg egy játékosnak. Ha csak 2 dukátot, akkor annyit. ha nem veszi meg őket senki, akkor a tárgyakon erősíteni kell.
Az egész egy piaci dinamikán alapszik, előre kiszámítani nem lehet, mi is csak kísérletezni tudunk. Lehetséges, hogy még további, eltérő erősségű tárgyakkal bővül később a kinálat, lehet, hogy ezeket lecseréljük, nem tudom.
A másik, amit tudnotok kell, hogy a nagyon speciális, egyéni funkciójú tárgyak (amelyekből már eddig is rengeteg van) elkészítési igen massziv programozási idő, és a sok-sok egyéni kód fokozatosan egyre lassabbá teszi a játékot. Éppen ezért választottunk ilyen "egyszerűbb" tárgyakat ide. Nyilván mindenki szeretné, ha folyamatosan tudna vásárolni teljesen egyedi, speciális tárgyakat, ami csak neki lesz meg, de ennek az igénynek fizikai képtelenség megfelelni. Vagy egyediek a tárgyak, és akkor egy ember kb. 1-2-t vesz összesen, vagy lehet szépen vásárolgatni de akkor egyszerűbbek a cuccok és másnak is lesz rajtad kivül.
Dátum: 2010.03.11. 12:55:32
Jelenleg egy nyílt kvíz adatbázis létrehozásán dolgozunk. Ez úgy fog kinézni, hogy akár a játékba való bejelentkezés nélkül is meg lehet tekinteni a kvízkérdéseket, téma szerint kategóriákra bontva. A kérdést és a 4 válaszlehetőséget bárki megnézheti, de a jó választ csak úgy kérheted le, ha előtte beírsz egy ellenőrző kódot. Lehetőség lesz - mindenféle tét nélkül - próbára tenni a tudását a játékosoknak, lesznek külön toplisták.

Mi a célunk ezzel?
1.) A kvízkérdésekre a válaszokat már most is meg lehet találni a keresőprogramok segítségével, ill. játékosok által összegyűjtött adatbázisból. Ha minderre a mi oldalunkon belül is lehetőség van, akkor legalább nem kerül hátrányba az, akinek esetleg nem volt hozzáférése ilyen adatbázishoz (vagy ne adj isten "scripthez").
2.) Régóta kátik játékosok, hogy a kvízt a VU-tól függetlenül is lehessen akár gyakorolni, és bontsuk témakörökre a kérdéseket.
3.) A kvízadatbázis nyitottá tételével reméljük, hogy további játékosokat szerezhetünk a Végzetúrnak.

A kvízolimpia alatt a kérdésekre adott válaszok nem lesznek elérhetőek.

Ezután szeretnénk majd azzal kapcsolatban is lépni valamit, hogy a kvízolimpia tisztaságát megőrizzük. A következő 1 vagy 2 kvízolimpián logokat készítünk, és ezek kielemzése után döntünk arról, hogy mi legyen a következő lépés. Egyik lehetőségként felmerült pl. a kvízkérdések grafikaként való megjelenítése.

Elsőként most annyit fogtok látni, hogy a kvízkérdéseknél a válaszadás mellett lehetőség lesz majd arra is, hogy besoroljátok egy kategóriába (matematika, művészet, filmek stb. + alkategóriák). A végső besorolás meghatározott számú játékos véleménye alapján történik. A helyes besorolásokért utólagosan lélekenergia jutalmat adunk, amelyet az ajánlásokkal együtt, naponta egyszer fogunk jóváírni.
Ha a kérdések jelentős része besorolásra került, akkor a már besorolt kérdések alapján létrehozzuk a nyílt adatbázist.
4. világ kontra kvíz adminság:
A kvíz admini státuszban természetesen elvben benne van a visszaélés lehetősége, ezért sem tudnak a kvíz adminok a kvíz olimpia alatt az adatbázishoz hozzáférni. Ettől függetlenül, én megbizom bennük, és tudom, hogy Kócos nem élt vissza a státuszával. Már csak azért sem lehet ebből probléma, mert a kérdésekre a választ a keresőkben, sőt, a játékosok által csinált adatbázisban is megkeresheti az, aki erre veszi a fáradtságot, nem kell kvízadminnak lennie. Játékbeli hátránnyal semmiképp sem lehet sújtani valakit csak azért, mert vállalta a kvízadminságot, nem köthetem azt ki, hogy valaki ezért nem játszhat a V4-en, vagy bizonyos díjakat nem nyerhet meg stb. Az egyetlen lehetséges megoldás a dilemmádra, ha a V4-en megszüntetjük azt a díjat, ami a legtöbb helyes kvízkérdésért jár. Kérdés, hogy ezt akarjátok-e?
Dátum: 2010.03.10. 12:54:24
Kérésetek alapján az aukciós házba bekerült plusz két tétel. Ezek kisebb és gyakoribb tárgyak, lehetőséget adnak a kisebb pénzűeknek is, hogy tudjanak vásárolni a dukátjaikért.
Dátum: 2010.03.09. 22:21:29
A közeljövőben várható:

- Extra tételek az aukciós házban

- Kvízkérdések kategóriabesorolása (irodalom, történelem, matematika stb)

- Egy új, időszakos esemény
Dátum: 2010.03.09. 14:35:36
Sziasztok,
Köszönjük a visszajelzéseket a fórum designnal kapcsolatban. A sebességgel kapcsolatos problémákat (Internet Explorer alatt) orvosoltuk, köszönjük a türelmeteket, akinek továbbra is sebesség problémája van, írja meg nekünk (azzal együtt, hogy melyik aloldallal volt gond, milyen böngésződ használ és milyen hardvere van).
Többen jelezték, hogy az oldalt kicsit túl sötétnek tartják. Tesztként a játékleírás
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras
hátterét megváltoztattuk, átmenetes helyett homogénre, és világosabbra.
Ha a harmadik variáció nyer, akkor tovább kísérletezünk.
Dátum: 2010.03.05. 13:11:18
A játék angol nyelvű verziójában, a Doomlordon új világot indítunk. Az előregisztráció a mai naptól él. Ez a 2. világ jövő hét pénteken, 14 órakor fog elindulni. Az előregisztrálók automatikusan megkapják a Végzet páncélját, és részt vesznek a bónusz őskő sorsoláson. Ennek a világnak a szabályai megegyeznek a magyar Végzetúr 1-es és 2-es világának szabályaival (de természetesen angol nyelven futnak).
Dátum: 2010.03.02. 12:44:16
Köszönjük a sok hozzászólást! A jelzett problémákat sürgősen orvosoljuk (egy része már meg is van).

Akinek esetleg lassú némelyik aloldal, ez 6os és 7es internet explorernél fordulhat elő,a png grafikákat az IE bénán kezeli, de meg fogjuk oldani hogy ne legyen gond.

Egy ilyen design váltásnál mindig az van, hogy az elején ugyan szokatlan, utána viszont hamar megszokja az ember, mi hetekig néztük és már nem feltétlenül látjuk, hogy probléma van vele, ezért is hasznos hogy leirjátok az első benyomásokat. Konzultálok majd a grafikus részleggel, hogy tudunk-e valamit világositani úgy, hogy a kontrasztok nem nőnek (sőt csökkennek).

A régi lila designről, én is ezt kérdeztem először Baratytól, hogy lehet-e majd váltani, de maga a program is nagyon megváltozott, a régi design sajnos nem elérhető. De az új rendszer sokkal rugalmasabb, talán itt már könnyebben megoldható lesz az oldal ízlés szerinti skinnelése. Aki ért hozzá nézzen bele a css-be, nyugodtan játszadozhat vele, ha valami hasznos alternativ design készül szivesen megosztjuk a nagyérdeművel és jutalmazzuk az elkészitőjét.
Dátum: 2010.03.02. 11:13:30
Beélesítettük az új design-t. Kérem, írjátok le róla a véleményeteket, javaslataitokat, ill. ha valami hibát találtok még, azt is. Köszi!
Dátum: 2010.02.24. 20:13:49
Március 2-án, kedden délelőtt 10 órától 11 óráig tervezett szerver leállás lesz. A játék grafikáját teljesen újradesignoltuk, ezt fogjuk feltölteni. Reméljük, elnyeri a tetszéseteket!

Ezenkívül bekerül egy bónusz is, a szövetségek mostantól írhatnak toborzó szöveget, amely az új szövetséget kereső játékosoknak jelenik meg.