Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2010.10.27. 15:23:35
Kérésetek alapján beraktuk a játékba, hogy a térkifordító italokat el lehessen adni, szinted x 3 LGY darabáron a kufárnak. Az italt most már meg is lehet venni, igaz, a kufár elég borsos árrést számít fel, 40 LGY x szint áron adja (egyéb tárgyaknál, 40. szinttől).
Idézet: Bumburnyak - 2010.10.23. 09:46:17
Tényleg jó lenne tudni az aukciós tételeket!

Vagy Miklós még most találja ki őket


Pontosan ez a helyzet Amint megvannak, felrakom őket!
Köszönöm szépen a pontosítást, Aranyalma, amit írtam, valóban hibás volt, a számításból kimaradt, hogy állami akkor is jár, ha mnyp tag vagyok, csak kevesebb. Az eredeti számolást ez alapján módosítom.
Dátum: 2010.10.26. 15:24:55
Az 5-ös világon a szerezz egy portyából X TP-t küldetések a következőképp változtak:
20 helyett 15, 30 helyett 20, 40 helyett 25 TP-t kell szerezni. A változás oka az, hogy ezen a világon nincs szinguláris, amivel lehetne a portya TP-t növelni.
A parlament meghozta a döntést, a következő 14 havi magánnyugdíjpénztári befizetésünk az államkasszába vándorol, és emellett lehetőség nyílik arra, hogy aki akar, a magánból visszalépjen az állami rendszerbe. Milyen következményei lesznek ennek?
A nyugdíjrendszer problémája sok év óta a legsúlyosabb, nemcsak nálunk, sok más országban is. Az elöregedő népesség nagyszámú nyugdíjasát a csökkenő számú adófizető nem tudja eltartani. A hiányt hitelekből pótolják, és más büdzsékből vonnak el. A megoldást is elég régóta kitalálták, ez a öngondoskodás, a magánnyugdíjpénztár, ahol mindenki a saját nyugdíjára spórol, és így ez semmiképp sem lehet deficites.
Az első döntésen, hogy ugrik 14 havi befizetés, nem nagyon akarok rágódni: ez egy fajta különadó, amit kivetettek. Elég szerencsétlen a formája, és biztos, hogy ezért semmiféle kárpótlást nem fogunk kapni, bármit is mondanak.
A második döntés, a visszalépési lehetőség, megtámogatva a magánnyugdíjpénztárak elleni propagandával, azonban ennél sokkal súlyosabb. Előre látható, hogy sokan fogják ezt választani, hiszen máskülönben a következő 14 hónap tiszta bukó számukra. Ennek azonban lesz néhány következménye:
- az így kieső befizetésekből az MNYP-k nem vesznek államkötvényt, nehezebb lesz finanszírozni az államadósságot. Ennek köszönhetően, az állampapírok hozama megugrik. Nő az államadósság, viszont legalább aki MNYP tag marad, az nagyobb hozamot realizálhat...
- sokan a jelenlegi nyugíjrendszer összeomlását jósolják 5-10 éven belül. Nem csoda, hiszen ha a hiányt kamatos kamattal terhelt hitelekből pótoljuk, előbb-utóbb elszáll az államadósság. Persze ha ez államcsődhöz vezet, az a magánnyugdíjpénztár tagokon sem segít: ha az állampapírok elvesztik értéküket, az ő pénzük ugyanúgy ki fog nullázódni, mint az állami nyugdíjra aspirálóké.

Egy kicsit én is számolgattam: megéri-e visszalépni, vagy sem?
Tegyük fel, hogy valaki 40 éven keresztül dolgozik, és minden évben a keresete 8%-kát befizeti nyugdíjpénztárba. Legyen a fizetése mondjuk 100e Ft, amely minden évben az inflációval növekszik. Az egyszerűség kedvéért legyen az infláció fix 3% 40 éven keresztül. A 40. év végére a fizetése 316e Ft lesz, ami pont annyit ér, mint az első évben a 100e Ft. 40 év után nyugdíjba vonul, szeretné megkapni a fizetése 80%-kát, 253e Ft-ot nyugdíjban (állami nyugdíjban is ennyit kapna). Tegyük fel, hogy a magánnyugdíjpénztár akkora hozamot produkált a befizetéseire, hogy az fedezze az MNYP költségeit, és még kitermeljen az inflációnak megfelelő kamatot (ez elmúlt 10 évben nagyjából ennyi volt a nyugdíjpénztárak átlaghozama). Ez esetben nem nehéz kiszámolni - ha 40 évig a fizetésem évi 8%-kát tettem félre nyugdíjra, ha utána a fizetésem 80%-kát akarom megkapni, akkor az pontosan 4 teljes évnyi nyugdíjnak felel meg. Az MNYP tagok az állami nyugdíj 75%-kát kapják, ahogy az Aranyalma helyesen pontosította, így ha 16 évig nyugdíjas valaki, akkor a magánnyugdíjpénztárral pontosan ott van, mint az állami nyugdíjjal. Ha rövidebb ideig él valaki, akkor a magánnyugdíjpénztárral jobban jár, mivel az örökölhető (bár tény, hogy a dolgot már ő nem, csak az örököse fogja élvezni). Ha hosszabb ideig, akkor az államival jár jobban. A 65+16 év valahol a várható élettartam körül van, tehát a számítás elvileg stimmel is.
Summa summárum: a dolgok jelenlegi állása szerint, állami nyugdíjra akkor érdemes hajtani, ha jól keresel, 40+ évet fogsz dolgozni, és úgy gondolod, hogy nagyon sokáig (80+) fogsz élni. Egyébként a magánnyugdíjpénztár a jobb (még akkor is, ha 14 havi befitetésedet lenyúlják)
Dátum: 2010.10.25. 22:08:01
Mivel most már van olyan, aki emiatt 3 küldivel is beragadt, a problémát sürgősen orvosolni fogjuk. Végül a legegyszerübb megoldást választottuk, az 5-ös világon ezekhez a küldetésekhez csak feleannyi TP fog kelleni.
Dátum: 2010.10.22. 10:51:54
Idézet: Kocos - 2010.10.20. 16:19:15
Ismet kernem a bajnoki kategoriak kihirdeteset 125-dik szinttol felfele.


Ki van az már hirdetve elég rég óta, olvasd el még egyszer figyelmesen a topic nyitó postját...
Dátum: 2010.10.21. 16:39:05
Idézet: Nabil - 2010.10.21. 13:08:23
A lassú idő bevezetésén, viszont nagyon meglepődtem...
Nem értem a szükségességét?
Ha valaki nem költi el 15% alatt a Lé-t, akkor igenis vállalja a lehetséges rizikót amit ez magával hordozz.


Rendben, akkor neked is leirom: ez a képesség nem arra való, hogy 15%-nál ne raboljanak le valakit. Ha ott felejti a karakterét és nem költi el a LE-t, akkor úgysem azon a 10 mp-en múlik. Ez a képesség arra való, hogy amikor valaki megiszik egy gyógyitalt, vagy benyomja a mágikus regent, ne történjen az meg, hogy mire a következőt kattintja, már le is verte valaki. Ne az internet sebességen vagy a gép gyorsaságán múljon, hogy amikor tudnék támadni, képes vagyok-e rá, vagy rögtön a padlóba vernek.
Dátum: 2010.10.20. 13:42:59
Az Energiamester c. képességgel volt hosszabb vitánk, hogy jó-e az, ha ad TP-t. Két érv hangzott el, ha ad TP-t:
1.) a élmezőny elhúzását segiti még jobban
2.) lejjebb viszont nem sok értelme lesz kifejleszteni.
Ezért az Energiamester TP adó "mellékhatását" elvetettük.

helyette előástunk egy korábbi ötletet:
Tapasztalat. Leírás: Ha megtámad és harcban legyőz téged valaki, megnő a TP, amit a győzelemért kap. szint: 5. Költség: 3.


Ezzel alapvetően az volt a probléma, hogy egy tekintet nélkül mindenkire ártó képesség, ami bekavar a háborúkba, és az élmezőnyt ugyanúgy gyorsítja. Ezt módosítanánk a következőképp:

Tapasztalat. Leírás: Ha megtámad és harcban legyőz téged valaki aki nálad jelentősen magasabb szintű, és van energiahasznosítása megnő a TP, amit a győzelemért kap. Ez a képesség háborúban nem működik. szint: 4. Költség: 2.

A TP rendszer jelenleg úgy működik, hogy minél alacsonyabb szintűt kapsz, annál kevesebb TP jár érte, egészen szint-9-ig.
A képesség valahogy úgy működne, hogyha megvan 1-es szinten, és valaki 9+ szintről támad, akkor is annyi TP-t kap, mintha csak 8 szinttel lefelé támadt volna. 2-es szinten ha valaki 8+ szintről támad, akkor is annyit kap, mintha 7 szinttel lefelé támadt volna. Stb.
Ily módon a képesség csak azokat "bünteti", akik nagyon magas szintkülönbséggel támadnak. És remélhetőleg az élbolyra nem fog annyira hatni, hiszen ott a TP táp, senki nem akarja magát vonzóbb célponttá tenni ezzel. És persze ezt az AF képességet a KH nem fogja másolni.
Dátum: 2010.10.19. 12:59:39
Igen, ezzel én is maximálisan egyetértek.
Az alapvető gond az, hogy több a nyugdijkiadás, mint a bevétel. Amivel most próbálkoznak, az a bevételek feljebb tornászása. De attól, hogy 1 évig lenyúlják a befizetéseket, 2012-ben meg utána ez a probléma ugyanúgy fent fog állni, és ezt ők is tudják. Vszinüleg abban reménykednek, hogy a "probléma megoldja önmagát", és megszünik a magánnyugdijpénztár-rendszer - de ez egy irtózatosan káros dolog lenne. Én mindenesetre nem fogok visszalépni az állami rendszerbe.

Én az adott esetben inkább a kiadások lefaragásával próbálkoznék. Nagyon sokan vannak Magyarországon, akik 200-250e nettó nyugdijat kapnak, és mellette még vigan dolgoznak. A már kiosztott és megállapított nyudijakhoz egyik kormány sem mer hozzányúlni, ráadásul ez a dolog mindenkit egyformán érint, mert mindenkinek vannak idős hozzátartozói. Pedig nemigen van más megoldás, a magasabb nyugdijakból, különös tekintettel a korengedményes nyugdijakra (amelyek mellett nagyon sokan dolgoznak) le kellene csippenteni valamennyit.
Dátum: 2010.10.18. 14:52:29
A 3-mas világon van egy felső korlát a portyából szerezhető lélekenergiára. Ez a korlát alacsonyabb volt, mint az energiahasznosítással szerezhető LE. Ezt most megváltoztattuk, ha EH-vel valaki a 3-mas világon több LE-t szerezne, mint az alap limit, akkor is megkapja a teljes mennyiséget.
Dátum: 2010.10.18. 09:13:57
Találtam egy összefoglalót a nyugdíjpénztárak elmúlt 10 éves átlaghozamáról:
http://stabilitas.hu/dynamic/2009_evi_hozamok_elemzese.pdf
A klasszikus portfólió hozama átlagosan 7,22% (elsősorban állampapírok), a növekedésié 5,77% (részvények) volt.
Az állampapírokról hasonló, egyszerű táblázatot hirtelen nem találtam, de itt vannak az államkincstár éves jelentései:
http://www.akk.hu/object.ab895cf5-c131-4364-8a63-0495fe2b2cb3.ivy
Ebből látható, hogy az elmúlt 10 évben az állampapírok átlaghozama 9% körül volt (ha az MNYP állampapírt vett a pénzedből, gyengébb hozamot ért el - mert ő jelentős költségeket számít fel).

Aki még mindig azon töpreng, hogy miért? miért? a válasz egyszerű, hiába tud egy ügyes pénzügyi szakember a tőzsdén nagyobb hozamot elérni mint a banki kamat vagy az állampapír - a befeketési alapok több milliárdos vagyonnal játszanak, szigorú szabályozásokat követnek, túl nagy a tehetetlenségük, nem tehetik meg azt, hogy esik egy részvény, és egy óra múlva eladják az egészet. Ráadásul az alapok igen masszív költségvonzattal dolgoznak, amit nemcsak akkor vonnak, ha épp nyereséges az alap, hanem akkor is, amikor veszteséges. Tehát nem azért tartjuk a megtakarításainkat MNYP-ben, mert az jó üzlet, hanem mert a törvény erre adott lehetőséget.

Ebben az évben ugyan valamicskét estek az állampapír hozamok, a tőzsde pedig szépen szárnyalt (már ha valaki ÉPPEN most év elején szállt be, nem pedig tavaly, tavalyelőtt, vagy teszem azt nyáron), viszont ha most elkaszálják a nyugdíjpénztárakat, nem lesz aki vegye az állampapírt, ezért az állampapírok hozama megint igen szépen meg fog ugrani, tehát továbbra is a legtutibb, legmagasabb hozam lesz (már persze feltéve, hogy nem lesz államcsőd, de azért abban reménykedjünk).
Dátum: 2010.10.17. 22:19:40
Idézet: Bottom30 - 2010.10.14. 16:57:11
Miklós: Az esszenciakonvertellel miért csak katalizátort lehet csinálni?


Ezt vhol máshol már irtam, hogy nem akarunk átesni a ló túloldalára, ezért óvatosak vagyunk egyelőre a konverterrel. Ha bármit bármire lehetne konvertálni, akkor effektive az alkimista labor álhatott volna abból is, hogy csak egyetlen fajta esszencia van, ami semmire nem jó, csak arra, hogyha összeszedsz 30-40 darabot, akkor beválthatod 1 ultratápra.
A jövőben elképzelhető, hogy a konverter funkciója bővithető lesz AF képességen keresztül, de jelenleg elégedjetek meg ennyivel.
Dátum: 2010.10.17. 22:12:25
Valamelyik este láttam, hogy Szijjártó Péter nyilatkozott a témában. Bevallom, engem némiképp lenyúgözött, hogy milyen szónoki készséggel hengerelte le a riporternőt, méghozzá úgy, hogy (szerintem) elég nagy hülyeségeket mondott. Az egyik, amit hallottam tőle, hogy
1.) "magánnyugdijpénztárba úgyse érdemes rakni a pénzt, mert azok tökre veszteségesek. Mindenki jobban jár, ha átlép az állami nyugdijrendszerbe". Nekem ez a kijelentés irtó gáz volt, mert nemcsak minden szakmai hozzáértést nélkülözött, hanem valószinűleg célzott népbutitás volt. Sajna itt már nem csak arról van szó, hogy 14 hónapnyi nyugdijpénztár megtakaritás ugrik (ezt még ki lehetne birni), hanem erős propaganda folyik hogy az emberek lépjenek vissza az állami nyugdijrendszerbe. Tehát céltudatosan vissza akarnak lépni egy rendszerhez, amiről már kiderült, hogy nem működik, és fel akarják számolni az öngondoskodás rendszerét.
2.) "az állam garanciát vállal arra, hogy az elvett pénzt kamatostul visszafizeti." ez egy olyan érv, igéret volt, amivel a szerencsétlen riporter nem tudott vitatkozni. Annak ellenére, hogy ő is, mi is tudjuk, ez nem igaz. Vszinüleg azt fogják majd mondani, hogy igen, amikor 20-40 év múlva nyugdijba mész, akkor ezt a levont pénzt valamiféle számitással hozzászámitják, igy "adják vissza". Azt megnézem hogy 20-40 év múlva ki fog reklamálni, hogy szerinte rosszul számoltak, és a pénzt baromira nem kapta vissza...

az MNYP a befizetések x%-át számolhatja el működési költségként, hasonlóan az alapítványokhoz, tehát a megadott százalékon felül nem nyúlhat a befizetett

igen, ezt én is igy tudom, mondjuk a fentiek mellett az lenne a minimum hogy ezt a szabályozást megváltoztatják, hiszen lehetetlen helyzetbe hozza a MNYP-ket.

Idézet: Craslorg - 2010.10.15. 13:12:41
A jelenlegi legnagyobb hozamú állampapír 5%-os hozamot ad (2011.10.12-es lejárat).

Ezt a tévedés hadd korrigáljam: jelenleg is bármely magánszemély vásárolhat 7%-os kamatú államkötvényt (úgy hivják, hogy prémium államkötvény, mindenkori kamata infláció + 3%. ez év januárig még olyat is lehetett venni, hogy infláció +6%, nekem van ilyen, és igen, 11,5%-kos kamatot fizet). Összehasonlításképp, nyugdijpénztárak, befektetési alapok, biztosítók az elmúlt öt évben 3-7% körüli átlaghozamot produkáltak (és itt nem a hivatalosan "lobogtatott" hozamra gondolok, hanem annak költségekkel csökkentett összegére, amelyet a befektető valójában megkap).

Ez egyébként tényleg röhej, hogy kínai fokhagymát kapni a boltokban. Ott jobban támogatja az állam? Jobb a talaj, többet locsolják?

Ez a jó kis piacgazdaság, az elmúlt 5000 évben minden ország frankón védte a gazdaságát védővámokkal, ez most megszünt. Ennek köszönhetően most mindent lehet kapni baromi olcsón, csak épp a saját termelő ágazatunk ettől versenyképtelen lesz. Viszont jó hir, hogyha a kinai gazdaság ilyen ütemben növekszik, a magyar pedig ilyen ütemben gyengül, akkor pár évtized, és a kinaiak fognak siránkozni azon, hogy elárasztja a piacukat az olcsó magyar munkaerő által előállitott olcsó áru.
Dátum: 2010.10.15. 18:05:41
Elkezdtük az AF képességek leprogramozását.

Kocos kérdésére válaszolva, természetesen, a kompenzáció - és maga a VF-es osztó is - figyelembe veszi az AF hatását. Már otthon vagyok, ezért a doksi nincs előttem, de a képlet valami ilyesmi volt:

AF = AF * (1 - (VF * (1- kompenzáció/10) /100))
A kompenzáció max. szintje jelenlegi verzió szerint 6, tehát a VFes 78%-kot kap a nem VFeshez képest.
Ezenkívül a prémium tagok +10% bónuszt fognak az AF-re kapni.

A listára felkerült még egy AF képesség, amely a mágikus regeneráció maximumát növeli, szintenként 1-gyel, maximum 10-ig.
Dátum: 2010.10.15. 17:52:30
A köpeny hatása nem változott, maga a láthatatlanság adta bónusz nem változott, nem értem, miért kéne a köpennyel bármit kezdeni...
Dátum: 2010.10.14. 16:57:36
Na itt az újabb törvényjavaslat, a magánnyugdij befizetéseket "államositják" jövő év dec. 31-ig. Drasztikus, de valljuk be, zseniális:

1.) A magánnyugdijpénztári befizetések nem közvetlenül a befektetési alaphoz kerülnek, hanem az APEHhez, ő utalja őket tovább. Tehát semmit nem kell tenni, egyszerűen csak nem utalják tovább a pénzt.
2.) A cégek adóterhe ettől nem fog nőni.
3.) Az emberek jövedelme ettől nem fog csökkenni. Ok, a magánnyugdijpénztárodban 100-200k-val kevesebb pénz lesz, ami 20-40 év múlva több millióra rúgna, de ezt most nem fogod megérezni, a jövőbeli nyugdijadat kurtitották meg.
4.) Ez egy óriási összeg, egy csapásra rengeteg problémát megold.

Mondjuk a dolog nem igazán igazságos, nézhetjük úgyis, hogy aki magánnyugdijpénztár tag, az kapott egy 8%-kos különadót. De ha igazságosak akartak volna lenni, akkor a nyugdijpénztár hiányát nem a most dolgozók jövőbeli nyugdijából veszik el, hanem a jelenlegi, magas jövedelmű nyugdijasok nyugdiját kurtitják meg, ami viszont óriási népszerüség vesztés lenne.
A nyugdijpénztárak rettegnek, hogy csődbe mennek, de az a 2700 milliárd ott van most is náluk, sztem meg fogják tudni oldalni a "magas működési költségek" fedezését - persze a mi nyugdijmegtakaritásainkból...
Szóval, érdekes és merész húzás...
Dátum: 2010.10.14. 16:46:37
Bekerült néhány apróbb fejlesztés:
A lélekkútból való építés nem sárgitja ki a szövetségi események gombot.
Amikor egy épület befejeződik, akkor kisárgul a szövetségi események és a szövetség gomb.
A rendszer mindig mutatja, mennyi idő van a következő CSP megkapásáig.
A veszélyes anyagot tartalmazó tároló a cégé. HA minden előírást betartottak, a felelősség akkor IS az övék, ehhez nem férhet kétség. Ha a hó ráesik a tetőmről valakire, azért én vagyok a felelős, mert az én tetőm volt. És itt nem büntetőjogi felelősségről beszélek, hanem anyagiról, kártalanítási kötelezettségről. Nekem van biztosításom, ami ilyen esetben fedezi a kárt. A cégnek nem volt, vagyis nem megfelelő mértékű. Ésszerű ilyenkor, hogy ezért a mulasztásért a vagyonukkal feleljenek.

Az atomerőművekkel kapcsolatban, én is úgy vélem, hogy az atomenergia egy jó kis energiaforrás, de aki úgy hiszi, hogy az EU nagy kedvence lenne (legalábbis a szovjet gyártmányúak) az kicsit olvasson utána... Az ukrán gázvitánál épp ebből volt a huzavona, hogy az EUs nyomásra leállított atomerőműveket újra akarta indítani pl. Szlovákia
"Brüsszel ugyanis az EU csatlakozás egyik feltételéül a szovjet típusú atomerőmű fokozatos leállítását szabta."
Dátum: 2010.10.13. 15:24:35
Idézet: Yasmina - 2010.10.13. 14:37:38
Miklós: véleményed szerint melyik tábor jár(t) jobban, az aki töltött vagy az aki drakón-t ölt?

Ezt döntsétek el ti, a rendszer annyit csinál, hogy kiszámitja, ha a CSP-ből vadásztál volna, mennyi LE-t kaptál volna, hozzáadja a töltött LE-t, levonja azt, amit már az öléskor megkaptál, és ebből fejleszti a tulajdonságokat (kicsit felülről becsülve).

Az irányitott vadászat alapértékét vesszük figyelembe a számításnál, nem turbózzuk.

Igen, a jutalom mértékét az esemény végén számoljuk, tehát azzal nem tudsz trükközni, hogy nem veszed át rögtön, lépsz pár szintet, és akkor többet kapsz.

A karemium csapdát nem vesszük figyelembe.

Miklós ezt az 5% alá nem megy dolgot meg tudod erősíteni vagy cáfolni?

A fertőzés jutalommal a fertőzésed nem megy 5% alá, ez a Zarknodnál is így volt.