Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2010.11.09. 16:41:39
A VU találkozós licit nyomán előjött az inspirátoros téma.

Az inspirátor a VFfel való "kombója" olyan szinten "bróken", hogy ezt sajnos korrigálni illene, akkor is, ha mindnyájan utáljuk a nerfeket. Hogy miről is van szó: az inspirátor naponta (max szint - te szinted) / 2 +CSP regenerációt ad. Ennek eredeti célja a felzárkóztatás volt, de mint minden jót, ezt a pacifista találmányt is lehet fegyverként alkalmazni. Ha valaki VFel kombinálja ezt hosszútávon, olyan szörnyszülöttet lehet vele létrehozni, amilyet még Frankeinstein sem látott.

Én egy erőteljesebb nerfre gondoltam: pl. az inspirátor egészen egyszerűen nem működik, amíg a tulajnak VF szakértelme van.

De várom a hozzászólásokat, meglátásokat ezzel kapcsolatban.
A korábban legkevésbé népszerű tételek a halálkristály és a kamikaze volt, akkor ezeket levesszük, és felkerül a mentális burok és az inspirátor.

Az inspirátort egyébként azért nem akartam felrakni eredetileg a listára, mert nagyon úgy néz ki, hogy nerfelni kell, és nem akartam, hogy probléma legyen ebből, hogy valaki megveszi, és utána megváltozik.
De akkor ha ez így szóba került, akkor előre szólok ezzel kapcsolatban: az inspirátor a VFfel való "kombója" olyan szinten "bróken", hogy ezt sajnos korrigálni kell, akkor is, ha mindnyájan utáljuk a nerfeket. Méghozzá valamilyen erőteljesebb nerfre van szükség, mint pl. az inspirátor egészen egyszerűen nem működik, amíg valakinek VF szakértelme van. Fontos! A találkozó topicját ezzel NE offoljuk szét. A javaslatokhoz hozok inkább létre egy külön topicot e célból:

inspirátor netf topic
Idézet: Viszok009 - 2010.11.09. 13:11:33
Én csak azt nem értem mért kell attól kivenni valamit?

Baj, ha az emberek elköltik a dukátjaikat? Komolyan nem értem miért van erre szükség, elmagyaráznád?


Hát, talán csak attól, hogy az aukció nem reggel 8-tól este 8-ig tart... A programok ideje kötött, most viszont már van 5. világ is, így már 30 fölötti tételnél tartunk, egyszerűen ennyi fér bele.
Szívesen berakom az inspirátort, de akkor mondjátok meg, mit hagyjunk ki helyette.
Dátum: 2010.11.09. 12:37:41
Idézet: Darah - 2010.11.09. 11:24:46
Ha jól értem, akkor most egy kimaxolt, azaz 4-es képesség esetén egy 9 szintről támadó azt a TP-t kapja meg, mintha 5 szintet ütött volna lefelé.

Pontosan.
Az árverésre bocsátott tárgyak tervezett listája:

Vadászcsizma
A vadászat ideje fél perccel csökken.

A szívósság öve
A szívósságod lehetséges maximuma 100-ra emelkedik (+1 harci kör)

Halálkristály
Varázslatba rakható, visszaváltható fókuszkristály: Siker esetén 5%, kudarcnál 10% esély, hogy ellenfeled egy véletlenszerű állata elájul, ÉP-től függetlenül.

Karemium csapda
+1% esély lények foglyul ejtésére

A következő tárgyak csak az 1-3. világokon lesznek árverezve, az 5-ösön nem:

A rablás ezüst agyara
+14 max. EH (nem adódik össze a +10 AF képességgel)

30 AF pont
győzd elkölteni

Alternatív szimbólum
A kapott AF pontok mennyisége 10%-kal megnő

Kamikaze
Akkor is tudsz portyázni, ha életpontod 15% alatt van.

Zan
Minden nap az első belépéskor átváltozik egy véletlenszerű relikviává.
Dátum: 2010.11.03. 19:43:26
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.11.03. 17:31:39
Mikós! A képességek listája idővel bővülni fog és ha igen akkor lesz-e benne több kizárásos választás?

Igen, van is már jópár ötlet a következő listára, de most egy hosszú időre érjétek be ennyivel

A tüskés bőr és negatív aura szintenként 0,2% visszasebzést ad, tehát maximális, 100-as szinten a téged ért sebzés 20%-át kapja vissza az ellenfeled.
Dátum: 2010.11.03. 13:54:58
Idézet: Xena - 2010.11.03. 12:58:17
A fájdalomtűrés képesség -melyet az elsők között (jó, nyilván a kufár barátja és ... után) fognak kifejleszteni- elértékteleníti a tüskés bőr relikviát

Csak a szakértelmet semlegesíti, a relikviára vagy a varázslat visszacsatolásra nincs hatással.

A respecializációt nem kell (nem is tudod) a képességeknél fejleszteni, egyszerűen csak lesz egy gomb az állatod mellett, amit ha megnyomsz (3 AF árán) akkor az állat szakértelmeit újra el tudod osztani.
Dátum: 2010.11.03. 13:37:14
Elkészült egy nagyobb fejlesztés a játékban, az Alternatív Fejlesztési (AF) pontok rendszere. Ez 60. szinttől elérhető, ekkor megjelenik a bal oldali menüben egy új gomb, az AF pontok, amelyre kattintva megtekintheted a megszerezhető képességek listjáját. AF pontokat egyszerűen szerezhetsz, ahányszor TP-t kapsz, arányosan kapsz mellé valamennyi AF pontot is. További részletek a fórumon:
AF képességek listája
Dátum: 2010.11.03. 11:45:16
Beélesitettük ebben a pillanatban...
Dátum: 2010.11.03. 09:04:42
Az új szakértelmek maximuma alapból 0 lesz, tehát csak akkor tudod fejleszteni, ha megvan az AF képesség. Növeli a többi szaki fejlesztési költségét, és nem lesz akadémiához kötve.
Dátum: 2010.11.03. 09:01:49
Idézet: Jeriko - 2010.11.02. 17:26:19
Más kérdés, hogy azt viszont nem tartom tisztességesnek, hogy valaki dolgozik, és mellette nyugdíjat is kap - függetlenül a korától. Döntse el, melyiket szeretné.


Erre eddig volt egy megoldás, a nyugdíj bár nem volt adóköteles, de növelte az adóalapot, tehát ha valaki egyszerre kapott nyugdíjat és dolgozott, akkor a jövedelme után több adót kellett fizetnie. Viszont az egykulcsos adóval ez megszűnik, aki nyugdíjas, nyugodtan dolgozhat nem éri hátrány. Ez (is) egy nagy hibája az egykulcsos adórendszernek.

Ezzel egyébként nekem nincs problémám, sokkal inkább tisztelek egy dolgozó nyugdijast mint aki egy fake orvosi papirral elhúz nyugdíjba 40 éves korában. Még azt se hiszem hogy a nyugdíjasok elvennék a munkahelyet a fiatalok elől, ha igaz, hogy elöregszik a társadalom és egyre kevesebb aktív dolgozó van, akkor ésszerűen ez azt kellene, hogy jelentse, hogy nő a munkaerő kereslet. Ez szerintem egyébként így is van, más kérdés, hogy az emberek többsége kényelmes irodai vagy szolgáltatóipari munkára vágyik, ott lehetséges, hogy telítve van a piac.
Dátum: 2010.11.02. 21:00:51
Idézet: Yaksee - 2010.11.02. 13:51:35
Egy gyors kérdés: a VF hat a kalandokra is? Illetve hat, akkor az onnan kapott TP-re is hat, hogy kevesebb AF pontot lehet érte kapni? A nyitóposztodban csak a vadászat és a térkapu van kiemelve, ezért kérdezem.

Bevallom ezt nem tudom fejből, de egy VFes biztos meg tudja mondani neked, hogy a kalandokban hat-e a VF. Ha igen, akkor azt arra az AF is csökken, ha nem, nem.

Idézet: pityu - 2010.11.02. 13:58:55
"Energiamester.
Erről később volt egy eszmecsere és úgy emlékszem a TP-s rész ki lett véve, most akkor végül mégis ez a végleges?

Igy van, a TP-t kivettük, ha benne van a doksiban, akkor ellenőriznem kell, nem került-e be a programba is, köszi a figyelmeztetést!

Idézet: Shurenkan - 2010.11.02. 14:07:58
A holnap az mit takar? Reggeltől, már bent lesz a játékban? Tudnál valami konkrét időpontot mondani, hánytól lesz aktív a játékban? Előre is köszi!

Nem tudom pontosan, valószínűleg még 12 óra előtt.

Idézet: Scorpion666 - 2010.11.02. 15:08:33
Miklós, és az AF-fel együtt az új szakik is bekerülnek?

Igen, persze.

Idézet: Viszok009 - 2010.11.02. 16:32:51
Illetve a Chuck Norris féle pörgő ütés és a detonáció, hogy növeli meg a másodlagos szakikat? A maximumát, vagy...?

A képlet annyira nem egyszerű, de kb. ilyesmi: ezek a szakik 1-10. szintig adnak +X% sebzést szintenként. 11-20-ig még +Y% sebzést (Y<X). 21-től még kevesebbet. A 21-től adott bónusz duplázódik meg. Az AF hatása tehát magas szakértelmeknél lesz csak érezhető.

Idézet: Pietrus - 2010.11.02. 20:16:43
Ezzel kapcsolatban én még arra lennék kíváncsi, hogy az a bizonyos prémes 1,1x szorzó mire vonatkozik. Magyarul, hogy az eredeti tp után járó af-re kapjuk, vagy a már visszafogott miatt büntetett kevesebb af-re?

Matek szempontból mindegy, mikor szorzok, az eredmény ugyanaz lesz, de a végén van a szorzás.
Dátum: 2010.11.02. 13:41:37
A nyitó postot frissítettem a végleges adatokkal és képességekkel.

Ha minden jól megy, akkor holnap, szerdán már be is tudjuk kapcsolni az AF képességeket.
Dátum: 2010.10.31. 15:21:29
Indexről:
A nyugdíjpénztáraktól az állami rendszerbe visszatérőktől remélt 2500 milliárdból 530-at jövőre elkölt a kormány a költségvetési törvényjavaslat szerint. A MÁV többet kap, és infláció feletti nyugdíjemelés lesz. 30 ezer közszolga hagyhatja el a szférát.

Feltörik tehát a malacperselyt, és gyorsan el is költik - értelmetlenül. Nemhogy nem emelném infláció felett a nyugdíjakat, hanem akinek az összege egy bizonyos érték fölött van, annak egyáltalán nem emelném. Ha a dolgozó emberek nyugdíjárulékát elvonják, úgy illene, hogy a megszorításokhoz maguk a nyugdíjasok is hozzájáruljanak, akikért az egész van. A távozó közszolgák zömét se kirúgják, hanem nyugdíjba mennek, ezzel nem spórolnak meg semmit, sőt...
Az abszolút paradoxon számomra az, hogy a nyugdijpénztárból visszalépő emberek pénzét az adósság csökkentésére használják fel, amikor az adósság növekedéséhez jelentős részben hozzájárult a nyugdíjprobléma is. Ez kb. olyan, mintha felveszek 1 millió Ft hitelt, amire 1 millió kamatot kell fizetnem, és utána ezt az 1 milliót arra használom fel, hogy a 2 millós hitelt törlesszem...
Dátum: 2010.10.30. 20:26:45
Ok, itt a hivatalos infó:
A következő bajnoki viadal pénteken (november 5-én) lesz. Ha minden jól megy, holnap délután már ki is lesz írva.
Dátum: 2010.10.30. 10:04:53
Idézet: Mirah - 2010.10.29. 14:20:29
Ha valaki visszafogottként nem fejleszti ki a kompenzációs af pontokat akkor af pontok tekintetében jelentős hátrányba kerül azokhoz mint akik sose váltottak itallal.


Aki visszafogottként kifejleszti a kompenzációt, az több AF pontot fog kapni ahhoz képest, aki váltogat. Aki váltogat, az viszont a portyázásokért az EH miatt LE-t fog kapni. El kell döntened, mivel jársz jobban: a több LE-vel, vagy a több AF ponttal. Amíg a kompenzációhoz szükséges AF sem gyűlt össze, mindenképp érdemes váltogatnod (és azért itt közel 2 hónapról beszélünk egy VFes esetén). Utána számolhatsz. Mondjuk nem lesz egyszerű dolgod, mert LE-t adó AF képesség nem nagyon van, kivéve azok, amelyekhez EH, ill. 100%-os fertőzés kell.
De segítek: EH-val, mondjuk, hogy kb. napi 30e LE bevételre tudsz szert tenni 80-100. szint környékén. Egy hónap alatt ez nagyjából 900k LE. A vadászatból egy VF-es cirka napi 0,27 AF pontot kap, ennek a 60%-a 0,16, egy hónap alatt tehát cirka 5 AF pont (számoljuk a térkaput is, legyen 6) hátrányba kerülsz. Tehát döntsd el, mi ér neked többet, 900k LE, vagy 6 AF pont. Én az előbbire szavaznék, úgyhogy nem érzem, hogy a sok itallal rendelkezők stratégiája annyira ellehetetlenült volna...
Dátum: 2010.10.29. 13:13:53
Idézet: Morzkod - 2010.10.29. 12:08:42
Csak kivancsisagkepp. Konstrans eselyek voltak, vagy fugott az esely a karakter valamilyen attributumatol?

Az esély nem függött semmitől a leölt sárkányok számát leszámítva. Valahogy úgy képzeld el, hogy minden sárkány leölése után dobtunk egy 9000 oldalú dobókockával, és ha kisebbet dobtunk, mint ahány sárkány öltél, akkor kaptál egy italt.

Idézet: masterv - 2010.10.28. 23:19:18
De akkor hol marad az event fázis-jutalom? Ugyanitt lennék LGY-ben,ha a 3. fázisban nem is vettem volna részt.

Ez a jutalom a 3. fázisért - vagy ital, amit felhasználsz, vagy LGY, amiért vásárolsz. Akik az italt elhasználják, azok meg nem kapnak LGY-t. Igyekeztünk olyan jutalmakat kitalálni, ami a lehető legtöbb játékosnak hasznos lesz, de nyilván van olyan, ami valakinek nem tetszik, vagy nem hasznos ezért tettük be alternativaként, hogy el lehet adni LGY-ért, nehogy valaki úgy érezze, hogy nem kapott semmit.
Dátum: 2010.10.28. 22:37:09
Idézet: Ariel - 2010.10.28. 22:07:30
A tüskés bőr és aura szakértelmek is bekerülnek a játékba jövő héten?

igen, minden, ami a doksiban volt, lesz talán még 1-2 meglepetés képesség is
Dátum: 2010.10.28. 21:49:47
Idézet: masterv - 2010.10.28. 18:20:11
Szvsz hibás az egész koncepció. 2 db-os limit bőven elég is lenne belőle.

A múlton kár rágódni, ami történt, megtörtént. Az esélyek úgy voltak tervezve, hogy valóban csak néhány legyen belőle, de a számításba hiba csúszott. Hacsak lehet, visszamenőleg nem változtatunk, nem nerfelünk, ha megoldható, hogy a jövőbeli fejlesztésekkel alkalmazkodunk - és itt ez megoldhatónak tűnik. Sőt, a döntés lehetősége még érdekes is: lehet töprengeni, melyik taktika a legjobb, melyik utat érdemes választani. Én per pillanat nem tudnám megmondani.

Idézet: masterv - 2010.10.28. 18:20:11
Az meg, hogy akinek nem kell,az adja el bagóért,megint csak vicc. szint X 40 áron vehető,de szint X 3ért lehet eladni? Nevetséges!

A két szám között most alapvetően nem kell összefüggésnek lennie... Az eladási ár abból jött ki, hogy a landragórozásnál átlagosan mennyi kalanddal kevesebbet kaptak a játékosok, és ezért mennyi LGY-t kaptak volna. Mivel a talált mennyiség exponenciális volt a sárkányok számához képest, ezért tökéletes érték nem létezik, aki csak 1-2 italt talált, annak eladni nem biznisz, aki sok sárkányt ölt, az viszont ezzel jól jár. Ha van 20 italod, és nem akarsz váltogatni, 100. szinten ez 6000 LGY - plusz jutalomként az eseményért ez nem is rossz. A vásárlási árat úgy kellett meghatározni, hogy ne lehessen néhány naponta csak úgy mellékesen venni egyet, de azért kifizethető legyen, a 40 x szint pont jó volt erre.