Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2011.10.12. 17:27:25
Idézet: Viszok009 - 2011.10.11. 16:23:10
És ez, vagy ez unkorrekt?
-Kilehessen kapcsolni a Vastagbőr, illetve a Bőrkeményedés nevű AF szakértelmet.


Ez így túl egyszerű lenne, nem? Akkor mindenki kkapcsolja, és ott vagyunk, ahol a part szakad... Ha erre a kategóriára hajtasz, vigyél magaddal négy első szintű állatot, padlót fognak azok bőrkeményedve is

Idézet: NoFear - 2011.10.11. 16:49:08
Idézet: Miklós - 2011.10.11. 15:59:35
A platina cucc alatt nem tudom pontosan mit értettetek, ami itt tárgy és fokozatai vannak az amúgy is csak fél évig működik

Azt, hogy a térképes relikviák közül lehessen egyet "upgradelni" egy szinttel


Ja értem. A térképes jutalmakat hagyjuk meg a térképes eventre mert akkor ott megint megy a sírás hogy már minden megvan a xenó eventből találjunk ki új jutalmat.

További jutalmak:
Valami állatokkal kapcsolatos jutalomra gondoltunk mi is, de egyszerűbbre, mert az egy állatnak több felszerelés kegyetlenül komplikált lenne:
Féléves állatfejlesztő, +3%,+6%, +9%, +12% fejlődési sebesség állatoknak.
Illetve harccal kapcsolatos cucc: +5%, +10%, +15%, +20% varázslatelnyelés, és esetleg +fizikai sebzést növelő cucc portyában (2,5%, 5%, 7,5%, 10%).
Dátum: 2011.10.11. 15:59:35
Jutalmak: a jutalmak választékát tudjuk bővíteni. Katalizátor vagy egyéb esszencia biztos nem lesz. A varázslatba illeszthető fókuszkristály érdekes ötlet, de a listát inkább fél éves hatóidejű cuccokkal bővítenénk, nem permanens tárgyakkal. (Tudom: lehessen szerezni olyan relikviát, hogy a fél éves cuccok lejáratkor nem tűnnek el ) A platina cucc alatt nem tudom pontosan mit értettetek, ami itt tárgy és fokozatai vannak az amúgy is csak fél évig működik.

A lélekszívós gyűrű/nyaklánc fókuszról: jelenleg csak az egyik fajtát birtokolhatod, tehát a második eventen sem szerezheted meg a másikat. Az, hogy ezen változtatni tudjunk, technikai jellegű probléma, átgondoljuk, meg tudjuk-e oldani.

A xenó csaták AFP-jére hasson a kastély és a bölcsesség kötet: ez jogos kérés, rendben.
A xenó csatákra hassanak a vadászattal kapcsolatos szövetségi küldetések: ha a vadássz X alkalommal nem is, a szingularitás gyűjtögetés bele fog férni.

A sajtoló medálok össze fognak adódni!

Indulás dátuma: ezt sajnos még nem tudom pontosan megmondani, de a legkorábbi lehetséges dátum okt. 26.
"A jövő évi költségvetés alapján természetesen lesz nyugdíjemelés jövőre, mégpedig az infláció mértékének megfelelő nagyságú - mondta Matolcsy György"

Ez miért természetes? Jön a rakás adóemelés ami a munkaadókat és a munkavállalókat sújtja, miért természetes az, hogy közben a nyugdíjasok nem veszik ki részüket a megszorításokból? Nekem is van számos nyugdíjas ismerősöm és rokonom, neked is van, de attól még úgy gondolom, hogy ez így nem igazságos. Aki minimálnyugdíjból tengeti életét annak emeljék, de a magasabb nyugdíjakat minek emelni, ha a dolgozók fizetése sem emelkedik (sőt csökken). Miből lesz ez fedezve, gondolom az adóból amit ránk kivetnek. A vicc az, hogy az ÖSSZES nyugdíjas, akivel beszéltem, utálja a Fideszt (nem én hoztam fel a politikát, úgy látszik ez az idősebbeknek kedvenc témája), akkor meg tényleg értelmetlen nyalizni nekik ilyen értelmetlen pénzszóró intézkedéssel.
Dátum: 2011.09.26. 11:58:52
Talán jó lenne, ha itt nem feltétlenül ugyanazok nyernének, mint a normál bajnokin, és/vagy nem ugyanazokat az embereket erősítené tovább. Ezzel kapcsolatban volt is itt 1-2 jó javaslat. Ezeket kifejtve, valahogy így nézhetne ki a dolog:

1.) Bajnokin kívül nem a kék és piros medálok összege számítana, hanem amelyikből több van. Tehát ha van 7 kék és 3 piros medálom akkor nem +10 bónuszt kapok, hanem csak +7-et.
2.) A bajnoki medálok mindkét bajnokin handicappet jelentenének, nemcsak a saját versenyükön.

Persze az is jó megoldás lenne, ha a rendszert sikerülne úgy kitalálni, hogy az esélyesek között ne legyen átfedés, de ezt nem nagyon lehet megoldani. A pókoknak akik a normál bajnokin nyernek, a kivégzésük is magas, tehát ahhoz, hogy ezen a bajnokin is helyt álljanak, csak az egészségükön kéne növelni valamennyit, annyi elég is, amennyi egy átlag játékosnak van.
Dátum: 2011.09.23. 13:35:07
Nagyon örülünk hogy elégedettek vagytok a jutalommal, végre sikerült mindent bevennünk a kiértékelésbe úgy látszik.

A következő event a xenó lesz, várhatóan kb. 3-4 hét múlva.
Idézet: Morzkod - 2011.09.14. 19:34:14
Idézet: Miklós - 2011.09.14. 19:04:12
Kócos azt felesleges magyarázgatni, hogy ez az egész mennyire rossz a bankoknak, ezzel mindenki tisztában van. Mint ahogy azzal is, hogy mindenki nagy ívben tesz arra, mi a bankok érdeke, mivel ez általában homlokegyenest ellentétes azzal, ami az emberek érdeke.


Meg ne haragudj, de pont eddig olvastam el, mert mar ez olyan egbekialto butasag, hogy ha ebbol a premisszabol indulsz ki, helyes konkluziora nem juthatsz.


Na akkor én nálad felvilágosultabb vagyok, mert nem írom, hogy buta vagy, csak azért, mert nem egyezik az álláspontunk, sőt, a postodat is végigolvastam annak ellenére, hogy nem értek vele egyet Egyébként mi a butaság szerinted? Hogy az emberek nem tudják, hogy ezek az intézkedések hátrányosak a bankoknak, vagy hogy az átlagember nem a bank érdekeit tartja szem előtt?

Amiben alapvetően tévedsz, hogy a 2008-as válságnak semmi köze a bankokhoz. Akkor most sem késő megtudnod, hogy a válságot a bankok robbantották ki, igen egyszerű módon. A profithajhászás eredményeképp sokkal több hitelt helyeztek ki, mint ami reális volt, sokkal lazább feltételekkel. Ennek köszönhetően a polgárok erejükön felül költöttek, és az igy felhalmozott adósságot nem tudták visszafizetni - ld. amerikai ingatlanbuborék. Ezt lehetne még ragozni, részletezni, de a lényeg, hogy a válságért az őrási tőkéket megmozgató, minél nagyobb profitra utazó bankok és befektetési alapjaik voltak a felelősek. Kizárólag.
Mondok egy példát: én keresek teszem azt havi 150e Ft-ot, és elköltök havi 150e Ft-ot. Te keresel havi 120e Ft-ot, és elköltesz 120e Ft-ot. Na, ebből soha az életben nem lesz válság...
Na jó, nem teljesen korrekt a bankokt hibáztatni, ilyen a természetük. A tigrisnek is lételeme a gyilkolás, ha hagyják az utcán mászkálni, előbb-utóbb kinyír valakit, és utána nem korrekt lepuffantani azzal a felkiáltással, hogy a gonosz állat, ezt nem vártuk tőle, bűnhődjön. Alapvetően én pl. egy banknak annyi hitelt engednék kihelyezni, amennyi betétet és tőkét össze tud szedni.

Egyébként remélem, hogy tényleg olvassa politikus a blogomat, és eljuttatja a tanácsomat a kormányhoz, hogyan úszhatják meg az EU/AB stb. felelősségrevonást. Valójában igen pofonegyszerű a dolog.
A bankadót vmi 2012-ig vetették csak ki, vagy 2013-ig? Mondják azt, hogy jövőre a bankadó mértéke dupla lesz, és 2023-ig vetik ki. Viszont lehetőséget adnak adókedvezményre - a bankadó elengedése 2013 után, és addig is, felezése - ha a bank lehetőséget ad az ügyfeleinek, hogy 180-as árfolyamon egy összegben leválthassa év végéig a törlesztőrészletét.
Tehát nem kötelezik a bankokat semmire, nem változtatnak polgári szerződést visszamenőleg, egyszerűen csak adókedvezményt adnak azoknak, akik a gazdaság érdekeit szolgálják. Ilyen van a magánszektorban is: senki sem kötelez arra, hogy adakozzak egy kórháznak v a vörösiszap károsultaknak, de ha megteszem, azt levonhatom az adómból (ha nem teszem meg, akkor meg az adómat odaadják nekik, szval az eredmény uaz, mégis megvolt a választás lehetősége).

Igen Jerikó a Mol-ügylet melléfogás volt, egyszerűen az államnak nem volna szabad ilyen volumenű spekulációkba bocsátkoznia. A Mol-részvények ára egyébként vissza fog menni, szval hoszabb távon ezen veszteség nem lenne, de tudjuk, hogy az első alkalommal amikor megszorulnak, el fogják adni, és az nem biztos, hogy optimális árfolyamon fog történni. Meg amúgy is, ha a jelszó az államadósság csökkentése, akkor ezt a pénzt arra kellett volna fordítani.
Kócos azt felesleges magyarázgatni, hogy ez az egész mennyire rossz a bankoknak, ezzel mindenki tisztában van. Mint ahogy azzal is, hogy mindenki nagy ívben tesz arra, mi a bankok érdeke, mivel ez általában homlokegyenest ellentétes azzal, ami az emberek érdeke.
Az is nyilvánvaló, hogy az egész törvénynek, ha megvalósul, milyen negatív következményei lesznek - azért, mert ilyen mértékben függünk az eutól és más országoktól. Azzal én nem riogatnék senkit, hogy majd pont emiatt pártolnak el Mo-tól a befektetők. És akkor hova pártolnak majd? Görögország? A csőd szélén álló USA? Ne viccelj. Már régóta a kutya se akar sehova befektetni, mindenki aranyba táraz, ettől már nem lesz rosszabb. Sőt, attól, hogy az embereknek több pénze marad és nem a bankokat tömik, még a gazdaság is fellendülhet, ami épphogy vonzhatja a befektetőket.

Egyébként nem vagyok bank, de ha az lennék, én nem kapaszkodnék két kézzel azért, hogy valaki akinek 100e Ft nettó fizetése van, kaphasson tőlem havi 70e Ft-os Forint hitelt. Lehet, hogy a CHF törlesztőrészlete már amúgy is ekkora volt, és megoldotta, de valljuk be, ez már így is rohadt nagy kockázat, örülnék neki, hogy a kockázatos eszközeimtől - ha veszteséggel is - meg tudok szabadulni. Az így befolyó nagy mennyiségű cash-t a válság idejére biztonságosabb eszközökbe raknám, ha cseberből vederbe mászó konkurrenseim meg hadd menjenek csődbe. Persze a bankok nem mindig gondokodnak logikusan, mint ahogy az a 2008-as válságnál is kiderült.

Jerikó: infláció nem amiatt lesz mert pár devizahiteles kifiizeti végre az adósságát a nagybácsi párna alatt gyűjtögetett pénzéből. Sőt, infláció sosem attól lesz, hogy valaki visszafizet kölcsönt, hanem attól, hogy újakat vesz fel. Az inflációra egyébként az egész világnak szüksége lenne, nemcsak Magyarországnak. Az infláció lenne a legegyszerűbb megoldás az óriási államadósságok lecsökkentésére. Most még félnek megtenni, de előbb-utóbb nem marad más megoldás. És amikor a dollár és az euró éves inflációja 10% fölé kúszik akkor a Forint sem fog megmaradni a mostani szinten. Nem mondom, hogy az infláció nekünk jó dolog, sőt. De tessék felkészülni rá, hogy meg fog ugrani miután Görögország csődbe ment.
Dátum: 2011.09.14. 12:36:50
A bölcsesség kötet nem számít bele a végső elszámolásba, de a megaesszenciák igen.
Abban nem értek egyet, hogy az egyszeri törlesztési lehetőség csakis a gazdagokat segíti. A legtöbb emberknek vannak rokonai, barátai. Az, hogy vki reménytelenül el van adósodva CHF-ban az egy dolog. De ha egyszercsak kap egy lehetőséget, hogy ezt egy egyszeri, 2/3-os áron kiváltsa, lehet, hogy tud neki segíteni a családja, hogy összeszedje vhogy. Amikor 10-15 éve az önkormányzat töredék áron kiárusította a bérlakásokat a tulajdonosoknak, szinte mindenki össze tudta rá szedni a pénzt. Itt nem töredék árról van szó, úgyhogy legjobb esetben is a devizahiteleseknek az 5%-át érintheti ez a dolog, de ez is valami.

Egyébként az egész törvényre nem lenne szükség, ha a bankoknak ez maguktól jutna eszükbe. Hogy a rendesen fizetőknek kedvezményeket adnak, csökkentett árfolyamon előtörlesztést tesznek lehetővé stb. Azaz, nemcsak ülnek, és várják, hogy mikor csődölnek be a gazdasági válságnak köszönhetően, és utána tartják a markukat, hogy az állam konszolidálja őket (a mi pénzünkből).


A svájci frank hitelekre mondtam korábban, hogy a banknak is akciózni kéne, mint minden cégnek a válságban, aki most egy összegben kifizeti a hitelét, annak adjanak kedvezményt. Úgy látszik a blogomat olvassa a kormány is, mert felröppent a hír:
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/09/09/ 180_forinton_kiszallhatunk_a_frankhitelekbol/
nyilván a bankok sápitoznak a hírre, jaj istenem, de akkor oda az extraprofit meg az uzsorakamat amit a következő évekből ezekből az emberekből kinyernénk, és ráadásul még egy szép árfolyamveszteséget is el kell könyvelnünk. Könyörgöm, jöjjenek már rá a bankok, hogy válság van, a vállalatok veszteségesek, miért pont a bankoknak kéne egyedül nyereségeseknek maradniuk? Talán a 180-as árfolyam túlzás, mondjuk legyen lehetőség 200-as árfolyamon kiváltani a hitelt. Akkor a bankok elkönyvelnek egy 10%-kos veszteséget a kihelyezett hitelekre. DE. Ezek a hitelek teljes mértékben visszafizetésre kerültek, a bank nem bukik még nagyobbat, ráadásul az előző években ennél a 10%-nál már jóval többet beszedtek ezektől az emberektől.
Szar dolog, ha egy banknak egy üzleti évben nincs 10 milliárd nyeresége, hanem 1 milliárd vesztesége van. De még mindig jobb, mintha csődbe mennek.
Háború a szomszéd országokkal szerintem sem lesz, de polgárháború bizony előfordulhat, akár itt, Európában is. Az emberek nem akkor lázadnak fel, amikor nagy a nyomor, hanem amikor az életszínvonal hirtelen 30%-ot esik. Márpedig a hamarosan bekövetkező csődöknél (Görögországgal kezdve) ez megtörténhet. Persze Argentina is megúszta a csődöt polgárháború nélkül, szval reménykedjünk. de a civilázáltság nem garancia a békére, Jugoszlávia Mo-nál fejlettebb volt annak idején és egy pillanat alatt állatok lettek az emberek. Vagy ami Londonban történt... Ha bajban van egy ország a bajokért könnyen a kisebbséget / nemzetiséget / más vallásúakat okolják, és ebből is könnyen lehet baj. Nézzétek meg milyen feszültség kezd már most is lenni abból, hogy a fejlett nyugati országokat, mint pl. Nagy-Britannia elárasztják az arab / török / roma stb. bevándorlók, más kultúra, évszázadokkal elmaradt civilizáltsági szint stb. Amíg kevesebben voltak, takarítottak, dolgoztak a McDonaldsban stb a britek örültek nekik, de most hogy már a bevándorlók is a segélyért állnak sorba a gyerekeik pedig bandákba verődve járják a várost kártevőnek számitanak, ezzel a problémával előbb-utóbb kezdeni kell vmit.
Láttam a TV-ben, hogy megindultak a kilakoltatások. Megy az anyázás, hogy X megveszi Y lakását lakottan, igen nyomott áron, megy a kiürítési per, stb. Sztem a bankok totálisan hülyék. Tegyük fel, hogy van valaki, aki egyszerűen képtelen a lakás hitel törlesztőjét fizetni, még csökkentett árfolyamon sem. A bank megkapja a lakást, és a szerencsétlen adóst az utcára kerülés fenyegeti. A pénze után futó bank próbálja elkótyavetyélni az ingatlant, ami a jelenlegi piacon nehéz ügy. Nem lenne ezerszer egyszerűbb, ha a lakást a bank megtartaná, és egyszerűen kiadná bérbe a korábbi tulajdonosnak? Mondjuk olyan áron, amit tud is fizetni. A tulaj "jól jár" - már a körülményekhez képest - nem kell költöznie, jelentősen lecsökken a havi részlet. Nem lesz egy lakás, amit a gyerekeire hagyhat majd, de ez még mindig jobb, mintha utcára kerül. A bank jól jár, mert amellett, hogy továbbra is folyamatosan jön be neki a pénz (igaz, vmivel kevesebb, mint korábban) lesz egy ingatlana, amit a későbbiekben még értkékesíthet. A TV-ben azt mondták, "a bank nem egy ingatlankezelő", hát, szerintem meg ha mindenkinek alkalmazkodnia kell, alkalmazkodjon a bank is. És az állam is jól jár, nem kell százmilliárdokat fordítani segélyezésre, szükséglakás építésre stb.
Csak nekem jutott ez eszembe? Vagy a bankoknak is, csak annyira kapzsik, hogy semmilyen szintű bukóra vagy kooperációra nem hajlandóak?
Dátum: 2011.08.24. 11:13:01
Valamit félreértettél, Birka. Valóban adunk rögtön vmennyi LE-t a csatáért, de ez nem 1 vadászatnyi, hanem egy eltérő módon számolt érték, nevezzük X-nek.
Viszont az event végén a tul. növelésre kapott LE úgy számolódik, hogy (2*VD-nyi LE minusz X) x drakónok száma. Szóval minden rendben van.

Viszont 1 belsős infó: a drakónok ölése közben a spektrális manipulációt érdemes turbózni (ha nem maxos már amúgy is), mert ezáltal több LE-t fogsz kapni (és a végelszámolásnál ezt a többletet nem számoljuk!!)
Dátum: 2011.08.19. 20:58:45
A fertőzést a jutalom nem fogja 0-ra vinni, de az 5-ös limitet lecsökkenthetjük 3-ra.

Hírt tényleg nem raktam ki, pedig akartam, pótolom, köszi az emlékeztetőt!
Dátum: 2011.08.19. 20:53:42
Hamarosan elkészül, a jövő héten be fogjuk élesíteni!
Dátum: 2011.08.19. 20:53:00
A 180 LE/Tp-nél ez a gyakorlatban jóval több, mivel mire az ism. küldikhez érsz lesz küldetés LE növelő tárgyat és az elég jól felhúzza még ezt az arányt. A szívósság öve a legjobb harci relikvia, nem ez a lényege, hogy a küldit gyorsabban tudod csinálni, inkább egy mellékhatása...
Dátum: 2011.08.18. 15:06:35
Persze, 2 CSP-nyi eséllyel számolunk.

Az új jutalmakat (már ami az esemény közben eshet) szokás szerint nem írjuk ki előre, legyen meglepetés.

Igen, ugyanúgy a végén a számolt LE arányában lesz tul. növelés.

Igen, a Háborgó őrületet is beszámítjuk.
Dátum: 2011.08.18. 14:26:15
A következő játékos esemény a Zarknod/Landragór sorozat újabb fejezete lesz. Landragór ügynökei, a sárkányfattyak segítenek gazdájuknak kiszabadulni. A végzeturaknak a szökevényt vissza kell zárniuk a börtönbe, mielőtt még túl nagy pusztítást végez.

Változások a korábbi Landragór eseményhez képest:
A csaták során lehet majd esszenciákat (ha van alkímista laborod) és kalandokat is találni.

Bővül a jutalmak köre, a korábbi jutalmakat továbbra is meg lehet találni, de lesznek újak is. A található térkifordító italok száma korlátozva lesz (max. 3 db).

A végső jutalom számításkor figyelembe fogjuk venni az új V5-ös bónuszt, a helyes kvízkérdéses bónuszt maximálisnak vesszük, és figyelembe vesszük az újabb vadászat LE módosítókat is (pl. megaesszenciás).

Az eseményt várhatóan jövő héten indítjuk, ha minden jól megy, szerdán.
Dátum: 2011.08.16. 14:39:32
Idézet: BlackSheep77HUN - 2011.08.16. 13:52:36
Ha olvastad a topikot akkor észrevehetted, hogy az embereket maga a nerf dühíti, meg az eljárás a bevezetése körül.


A nerf akkor dühít valakit, ha érinti. a 140-es korlátot azért sok ember érezhette a bőrén. A mostani, 180-ast, szinte senki.
Dátum: 2011.08.16. 13:46:22
Köszönjük a türelmeteket. Még egyszer átszámoltunk mindent. A részletekkel nem akarok senkit untatni, a lényeg, hogy a portya küldikért járó TP-t a következőképp módosítjuk:

- plusz TP-t csak akkor adunk, ha az így szerzett LE/TP arány 180 fölött van, és annyira egészítjük ki (140 helyett).
- a számításkor a küldetés LE-t növelő tárgyat figyelmen kívül hagyjuk, az anélküli LE-vel számolunk így ez az arány még a 180-nál is jóval több lesz a gyakorlatban.

Igy ezzel a módosítással remélhetőleg már tényleg mindenki elégedett lesz.