Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2012.01.25. 13:56:47
Baraty rendbe tette a kufár relikviák terén egyre inkább eluralkodó káoszt, írt egy rutint, ami naponta takarítást végez, és az elavult relikviákat kitörli a karaktertől. Tehát pl. ha van egy bronz meg egy arany verziód ugyanabból a tárgyból, akkor a bronz, amivel már úgysem fogsz tudni semmit sem kezdeni, törlődik.
Dátum: 2012.01.23. 16:39:28
Az egyik alapvető különbség a vállalkozás és az állam között az, hogy a vállalkozásnak muszáj pénzügyileg ésszerűen gazdálkodni, különben csődbe megy és megszűnik a jövedelemtermelő képessége. A működésért felelős személy és a jó működésből profitáló személy ugyanaz. Ezzel szemben az államnál ha rosszul gazdálkodnak akkor max. a politikust nem választják meg újra, és kénytelen lesz a mandátum után felvenni a végkielégítést és utána a megszerzett kapcsolatokból megélni. A felelős személy nem felelős nem érdekelt a hatékony gazdasági működésben. Az állami vállalatoknál dettó uez a minta, ezért nem működnek.
Ezen egyetlen (persze utópisztikus) módon lehetne csak változtatni. A képviselők a munkájukért minimálbért kapnának. Ha azonban az állam profitot termelne (nem deficites, hanem szufficites lenne az államháztartás) akkor ez után a profit után kapnának nyereségrészesedést. Állítom hogy egy ilyen rendszer mellett megválasztása után 2 évvel bármilyen kormány képes lenne rendbe rakni a költségvetést! Hasonlóképp helyrerakható lenne a MÁV BKV Malév triumvirátus is.
Dátum: 2012.01.23. 13:06:50
Idézet: Semelyik - 2012.01.21. 20:35:36
Halló! Csapaton belül egymás közt ecseteltük, hogy nem épp egyszerű a mega esszenciák előállítása.


Bármilyen fajta egyszerűsítés, alternativ esszencia-szerzési lehetőség, átváltási lehetőség stb. drasztikusan felgyorsítaná az esszenciák beszerzési idejét, ez pedig nem cél.
Az egyetlen dolog, amit lehet, hogy be fogunk vezetni, hogy annak segítsünk, aki EXTRÉM módon peches (tehát pl. van legalább 40 db esszenciája az egyik csoportból úgy, hogy az 5 esszencia egyikéből egyet sem birtokol). Az ilyen esetekre gondolkodom vmiféle mechanizmuson.
Dátum: 2012.01.20. 13:03:23
A kulcsszó az elvileg...
A magánnyugdíjpénztárban levő pénzedet is elvileg nyilvántartják, és megvan még. A gyakorlatban már el is költötték.
A magyar állam nem bank, nem tudja a befizetéseimet kezelni, befektetni, kamatoztatni, legfeljebb elkölteni. A bankokat törvények kötelezik, ellenőrzik őket, és ha a pénz eltűnik, felelősségre vonhatják őket. A kormányt senki sem fogja felelősségre vonni, ha a pénzzel felelőtlenül bánnak.
Dátum: 2012.01.19. 13:19:20
Lehet, hogy eddig át lehetett rakni, de ki szerintem nem lehetett venni, és nyilván az államositás után már átrakni se lehet máshova. Ha van vmi infód, posztold majd ide (ill. ha realizálódik a törvény akkor úgyis nyitok neki topicot, akkor oda). Köszi!
Dátum: 2012.01.19. 11:10:04
Idézet: index
Államosítanák a babaszámlát
A Magyar Nemzet értesülése szerint átvenné a kormány a bankoktól a babakötvény számlavezetését. A kabinet azért készít elő egy ilyen jogszabály-módosítást, hogy a számlákra érkezett, államilag támogatott befizetéseket ne a kereskedelmi bankok forgathassák, hanem az államnak származzon haszna belőle.


Ezzel az a bibi, hogy a pénz ami a számlán van, annak a 90%-a tőlem származik, teljesen önkéntes alapon, a maradékot küldi csak az állam. Tegyük hozzá, általában minimum fél év késéssel utalják, és addig ők forgatják azt a pénzt, ők kamatoztatják. Ha megszüntetik, hát megszüntetik, végülis számítani lehetett rá, hogy ez lesz a sorsa a nyugdíjpénztárak után, és a bankbetétek előtt.
A nyugdíjamat már elköltötték balsikerű tőzsdepsekulációkra és eltűnt a MÁV/BKV/MALÉV nevű feneketlen szörny gyomrában, a lányom iskoláztatására gyűjtött pénzzel nem lenne jó, ha ez történne.
Ha a dolog hivatalos lesz (miért ne lenne az?) nyitok majd itt egy topicot a témában. Én biztos megpróbálom ezt a 90%-kot visszaperelni (a 10%-kot megtarthatják), aki akar, csatlakozhat egy perközösséghez, ügyvéd van...
Dátum: 2012.01.16. 21:34:08
Sorry, én is látom sajnos, a szerver nagyon le van terhelve, vagy az átlagnál sokkalta többen játszanak, vagy az eventtel kapcsolatos extra műveletek (folyamatos klónozgatás) terheli le a gépet. Dolgozunk a problémán, reméljük 1-2 napon belül meg tudjuk oldani. Addig is, az elnézéseteket és a türelmeteket kérjük.
Dátum: 2012.01.12. 13:18:28
Idézet: LanMaffia - 2012.01.11. 15:17:31
Javaslom őskőért arányjavítást!

Kiváló ötlet!

béke csarnokás pp vesztés - elvileg ennek sem kéne megtörténnie, de azért ránézek, biztos, ami biztos, hogy tényleg igy legyen.

Ha a 2 harcoló közül legalább az egyik nincs benevezve, akkor a normál portya szabályok érvényesülnek, normál LE vesztés stb.
Dátum: 2012.01.12. 13:07:04
Ne menj Sherlock Holmesnak, Craslorg

2 db dokumentum volt, és én is megnéztem őket.
Egy jegyzési ív, minden dokumentum stimmelt rajta, 2007-es dátummal, 2007-2011-es jegyzésről szólt, 50M-nyi befektetési alapra.
És egy teljesítési igazolás másolat, 2010-es dátummal. Nyilván a fickó a másik papírt elhagyta, ezért 2010-ben kért egy igazolást a maradék 100M-nyi befektetési jegyről, amit a bank - akkor még - örömmel ki is állított számára. A dátum itt is stimmelt, ugyanarra a napra volt kiállitva a jegyzés mint a másik papíron, a lejárat is uaz.
Ugyan maga az elektromos másolat - a papír tanúsága szerint - hiteles aláírás nélkül is, de mivel ez egy levél volt, amit a bankból küldött valaki, azért illett aláírnia.

Egyébként, ha valami fake, akkor természetes, hogy a dátumok hasonlók stimmelnek. Nem ettől lesz fake vagy valódi valami. Abból is valószínű, hogy igaz a dolog, hogy semmiféle előny nem származna abból, ha hazudnának erről.
Dátum: 2012.01.12. 11:54:51
Craslorg, elég egyszerű rámondani valamire, amit nem láttunk a saját szemünkkel, hogy kamu... A doksikat nyilván azért vették le mert fent volt a fickónak minden személyes adata, eleve nem értettem, hogy merték felrakni - de gondolom pont a hitelesség igazolása végett. Ha cikk kamu lenne, már az egész cikk nem lenne fent mert megfenyegette volna őket a bank ügyvédje..

Az OTP legnagyobb hátránya, hogy messze a legnagyobb költségekkel dolgozik. Itt a legdrágább a hitel, itt a leggyengébb a banki kamat, az akciós lekötések pedig itt a legnagyobb kamuk. Emellett abszolút rugalmatlanok. Viszont mindenhol van fiókjuk, a kiszolgálás (általában) gyors és hatékony, az internetes felületük is a legjobb az összes közül, amit ismerek. És most végre 10 év késéssel eljutottak odáig, hogy a többi bankkal versenyképes számlacsomagokat kínálnak. Szóval én számottevő pénzt náluk nem tartok, de a számlák, utalások intézésére kiváló. És megbízhatóak, egyszer szükség volt egy 10 éves dokumentumra és simán előásták az irattárból.
Dátum: 2012.01.11. 17:04:17
Igy van, egész biztos, hogy az elutasítás valódi oka az volt, hogy a bank ezzel az egésszel csak veszít. Épp ezért kell a hitelt egy másik bankban felvenni, mert ott viszont új ügyfél vagy. Talán még van remény, mert jan. 31-ig kell igazolnod hogy a végtörlesztés összege a rendelkezésre áll. Csak sajnos én is azt olvastam, hogy már a bankok hitelezési kapacitása kimerült. Mondjuk itt a jobb oldalon látok hitelhirdetéseket... De ha nem jön össze a végtörlesztés, talán az új árfolyamrögzítéses konstrukcióval sem jársz sokkal rosszabbul.

Lanmaffia: érdekes ez a cikk, hogy a K&H egyszerűen lenyúlta a 150 milliós betétet az ügyfelétől. Az már szomorúbb, hogy simán lehet, hogy a történet igaz. Nem hiszem, hogy fakelne vki ilyesmit mert a gatyáját is lepereli a bank. A K&H-ról viszont ezt az egészet simán elhiszem, nekem is volt olyan ügyem velük, ami után azt mondtam, K&H soha többé. Ja, meg a Kulcsár is ott bankolt De elég rosszul teszik, hogy a homokba dugták a fejüket. Ez az infó villámgyorsan el fog terjedni, a presztizsveszteségük sokkal nagyobb lesz, mint 150 millió. A multik még mindig nem fogják fel, hogy az interneten gyorsan terjed a rossz hír.
Dátum: 2012.01.11. 16:21:06
Húha, köszi, ez bizony hibás, ahogy a főoldal hír is mondja, az esemény hétfőn 10-kor indul. Mindjárt javítjuk!
Dátum: 2012.01.11. 15:47:36
Slay, utánanéztem, ez egy bug, igyekszünk javitani, addig a türelmedet kérem.

update: Baraty már javitotta is.
Dátum: 2012.01.10. 22:55:40
Idézet: Barbey - 2012.01.09. 19:48:25
Ha elfogy valakinek az eseménypontja, akkor indíthat még normál portyát az event alatt?

Nem sajnos.

Idézet: N3uTrIn0 - 2012.01.10. 19:20:05
Event portyák során is lehet majd szerezni szinguláris anomáliát?

igen, persze.
Idézet: McMad - 2012.01.10. 13:09:17
Igen, de más itt a titok! Már az 1600-as években törvényt hoztak: aki nem tud olvasni és írni, az nem csinálhat gyereket!"

És ezt hogy tartatták be? És ha se olvasni nem tudott, se... akkor mivel töltötte ki a szabad idejét?

Most olvastam hogy a svédeknél nem veszteséges, hanem nyereséges volt a költségvetés... gondoltátok volna, hogy ilyet is lehet?
Dátum: 2012.01.09. 15:21:03
McMad, szerintem ez a hír kacsa. A bankok sem rendelkeznek jövőbelátó képességgel, ők sem tudják, hogyan fognak az árfolyamok alakulni 1 hónap vagy 1 év múlva. Ha Forintot adnak ki hitelbe, és devizaként számoltatják el, könnyen pórul járhatnak: ha az árfolyam nem változik, már akkor is jelentőset buknak az alacsonyabb kamaton a Ft-hoz képest, de ha az árfolyam még csökken is, masszív bukóban lesznek. Ha a bank hazárdírozni akar, sokkal egyszerűbben is megteheti, 50x tőkeátétellel forexezik kicsit a trezorban levő milliárdokkal... Szóval ez a hír csak egy propaganda ahol a teljes felelősséget a bankokra akarják hárítani.

Sajnos kezd az országban egyféle pánikhangulat kialakulni, és ez ellen egyedül a kormány tudna tenni. Méghozzá nem szavakkal, tettekkel kellene az embereket megnyugtatniuk és mindjárt kevésbé lenne ideges mindenki.
Dátum: 2012.01.08. 23:09:11
A medáltémában: kitaláltuk, a 2. medáltól kezdve mindegyik 2-2% kedvezményt ad a tárgyak lélekgyémánt árára.

Az agyarral kapcsolatban, lehet, hogy csak Birka kardoskodik ellene, de az ő érvei elég meggyőzőek, úgyhogy ahogy írtam, az agyar kimarad. Jelenleg van néhány ezüst forgalomban, az még nem okoz gondot, de ha elkezdenénk aranyat és platinát osztogatni, ott már borulna az EH és VF törékeny egyensúlya. Max ha az agyarokat jelentősen legyengitjük, úgy, hogy még a platina is csak kis bónuszt ad.
Dátum: 2012.01.06. 14:24:58
Hát jah ha ezt így ki kell jelenteni akkor már rég gyanús

El classico: "Hölgyeim és Uraim! Pánikra semmi ok..." (Kitör a sikoltozás és az emberek menekülni kezdenek)

Jerikó: az elinflálás alapelve az, hogy teszem azt 7%-kos kamattal veszek fel hitelt, de utána 25% lesz az infláció, akkor még nyertem is 17%-kot az ügyön. Ha 220e milliárd az államadósság, és 275e a GDP, akkor a GDP arányos államadósság 80%. Ha azonban van 25% infláció és a GDP 343e milliárd lesz, az adósság viszont csak 7%-kal nő, akkor mindjárt csak 68% az államadósság. Persze ennek van több feltétele is. Az államadósság Forintban legyen, ne devizában, és a fenti folyamat alatt ne kelljen még további hiteleket folyamatosan felvenni, mert azok már értelemszerűen nagyobb kamattal lesznek. És az se árt, ha van számos adófizető az országban aki exportból él. De nem véletlen, hogy az egész játék az MNB devizatartalékának megszerzésére megy ki. Ahogy a neve mutatja, ez devizából van, aminek az értéke szépen felmegy infláció esetén, és arra is nagyon hasznos lehet, hogy egy ideig ne kelljen újabb hitelt felvenni. A plazmaTVből és egyéb, Mo-n nem gyártott termékekből luxuscikk lesz, viszont a Magyarországi gyártók végre el tudják adni a termékeiket megint (már ha vannak még ilyenek).
Igazándiból az államadósságtól való megszabadulásnak nincs fájdalommentes módja.
Dátum: 2012.01.05. 11:37:15
Ez azért még más szituáció, egyszerűen egy fejes rossz döntést hozott az államadósság kezelő központnál. Úgy gondolta, hogy 10%-kos kamatra 10 éves államkötvényt adni nem jó biznisz. Később még lehet megbánja... De a vevők nem tűntek el, csak a kockázatért cserébe reális hozamot kérnek - én pl. biztos nem vennék 10 éves magyar államkötvényt, még 15%-os hozammal se... Más kérdés, hogy lakossági befektetők mindig kedvezőbben kapják az államkötvényt, amit 3 éve vettem, minden évben 10% fölötti hozamot fizetett.
Dátum: 2012.01.04. 23:28:59
Idézet: Morzkod - 2012.01.04. 12:40:49
Az a baj, hogy ahogy a bankokat, a hitelt is eredendő rossznak tartja az emberek zome. Ez tevedes. Nem vetelenul volt Szechenyi fo muve a Hitel, esszel hasznalva a hitel egy jo dolog.

A hitelt a vállalkozásoknak találták ki: a vállalkozás (jó esetben) azért vesz fel hitelt, hogy abból pénzt csináljon és fejlődjön. Elvben az állam is megtehetné, hogy ezért vegyen fel hitelt, de gyakorlatban, az állam vezetőinek nem az a célja, hogy az ország gazdagodjon és hosszú távon profitábilisabb legyen, hanem hogy rövid távon az emberek boldogok legyenek, és a közös kasszából ők többet tudjanak zsebre rakni, és utána nem érdekli őket, a hitel hogyan lesz visszafizetve. Éppen ezért lenne az államnak tilos hitelt felvenni. Tudod, az atommal lehet ölni is meg energiát termelni is. A magánembereknél a hitel funkciója általában uaz, mint az államnál, ezért én magánembernél a hitel egyelten épeszű formájának a lakáshitelt tartom (ld. másik topic).

Idézet: Viskos - 2012.01.04. 15:09:59
Ha jól emlékszem az IMF csak annyit kér, mint extra kívánság, hogy minden létező adójóváírást szüntessenek meg, családi adókedvezményeket szüntesség meg, stb. Minden, amit a kormány hozott könnyítést, azt töröljék el, ami az én olvasatomban annyit tesz, hogy növeljék a munka adóterhét 30%-kal... Persze ha te támogatod a ezt a fajta bűnözést, azt meg tudom érteni, csak nem tetszik.

Ahogy írtam:
Idézet: Miklós - 2012.01.04. 09:13:09
Az IMF, az európai bank és átalánosságban mindenki, akitől a hitelt kapjuk, a pénzvilág érdekeit képviseli. A pénzvilág érdeke pedig a profit, nem nézi az emberek érdekeit és jólétét.

Tudjuk, hogy az IMF nem jóindulatból osztja a hitelt. Egyébként más dolog, hogy mi az IMF-fel való tárgyalás előfeltétele, és más az, hogy mi a feltételek elfogadása. Ha már az előfeltétel (jegybanki törvény eltörlése) teljesül, az is nagy könnyebbség lenne. A görögök már évek óta húzzák, hogy elvállalják a feltételeket, aztán mégsem tesznek neki eleget, és mégis kapják az újabb hiteleket...

Az államcsődről annyit, hogy leginkább annak van félnivalója, akinek van valamije - azaz egy fejlettebb társadalomban szinte mindenkinek. Az életszínvonal esés elképesztő, ezt mindenképpen el kellene kerülni. És ha bekövetkezik, annak, akinek van valamije, célszerű lelépnie az országból.
Viszont azt is tudjuk, hogy a hiteleket lehetetlenség visszafizetni. Van azért még 1-2 bűvésztrükk: a csőddel járó hiperinflációhoz képest az adósság szép fokozatos elinflálása. Én még emlékszem amikor évi 24% volt a banki kamat és ezen nem bontránkozott meg senki. Egyébként épp ilyesmin töri szerintem csendben fejét a kormány, csak emiatt előbb meg kéne szabadulni a devizahitelektől, ami elég képtelen feladatnak látszik. A másik megoldás az adósságok "átütemezése". Vagyis rádumálni a hitelezőket, hogy engedjék már el az adósság egy részét, ahogy Görögországban is csinálták. Persze az épeszű piaci szereplők erre ugyanúgy reagálnának mint ott, a kutya se venné az államkötvényeket, elszállnának a hozamok: ugynaúgy beindulna az infláció. De ez azért szelídebb, lassabb folyamat lenne, nem járna polgárháborús állapottal és nyomorgással. A harmadik megoldás a nemzeti vagyon elkótyavetyélése: magánembereknél és vállalatoknál ez történik fizetésképtelenség esetén. Most úgyis néhány nagy befektető kezében van az államkötvények jelentős része, az egyik megkapná a Balatont, a másik a paksi atomerőművet, a harmadik a Lánchidat stb. Aztán legfeljebb később az ország visszavásárolná (vagy visszaállamosítaná ) ezeket.