Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2012.03.12. 23:49:20
Bevallom, én sem értem már, mi a problémád...
Megígértem, hogy kiküszöböljük a szerencsés-pisti effektet, és ha a többség ezt akarja (szavazás) akkor kivehetjük az AHs tárgyakat.
Mit szeretnél még?
Dátum: 2012.03.12. 22:24:40
nem, sisak/maszk egy helyre megy, csak a maszkok inkább mágus cuccok.
Dátum: 2012.03.12. 17:47:07
Az épületes hirrel kicsit elődolgoztam, már kész vannak, fent vannak a bétán de még nem lettek beélesítve, majd holnap!
A Szerénység pont azért olcsó hogy mindenki számára elérhető legyen. A Hasznos vadászat pedig nyers tápot ad, ezért drága
Dátum: 2012.03.12. 17:03:03
Végnéztük az AHs tárgyak listáját, és a többi vagy túl erős volt, vagy olyan, ami nem egy kipörgethető tárgy, mert sok embernek nincs szüksége rá, vagy sokan túl gyengének találják. Szóval bővíteni nem nagyon tudjuk (de az AHs tárgyakon kívül van más ultraritke nyeremény is, pl. az ultra-implant!). A tudás könyvét biztos, hogy ki kell venni a listáról? Szerintem ez pont olyan tárgy, ami jó lenne, ha elég sok erőfeszítés árán mindenki számára hozzáférhető lenne. És ha bevezetjük ezt az irányított random dolgot, és egy nagy érték-súlyt rendelünk hozzá, akkor már a szerencsétől függő előnyt nagyjából ki is vezettük...
Dátum: 2012.03.12. 16:28:07
Igen, látom közben, Baraty még nem élesítette be őket, a hírekkel kicsit előredolgoztunk... holnapra meglesznek, az AF képességek már bent vannak.

BaalCain: természetesen folyamatosan próbálunk megfelelni a játékosok igényeinek, fejleszteni a játékot, újdonságokat kitalálni és fenntartani a játékegyensúlyt, úgy, hogy közben a ti véleményetekre is odafigyelünk, ha kell egy fejlesztésen menet közben változtatunk. Ha megnézitek a várható fejlesztéseket és a híreket, folyamatosan kerülnek be olyan dolgok, amiket korábban megígértünk. Persze vannak fórum reakciók, amikkel én sem tudok mit kezdeni...
Dátum: 2012.03.12. 16:19:34
Közkívánatra, a szerencsekeréken nyerhető AHs tételek:
a reflexek könyve, tüskés bőr, a tudás könyve, tapasztalatkő, brilliáns karkötő, manaelnyelő
Dátum: 2012.03.12. 16:14:29
Idézet: Nekem8 - 2012.03.12. 16:03:22
Persze hogy tetszik az ötleted azoknak, akiknek csak a szerencse a menedéke.
Figyelj már légyszives az okfejtésekre!

Én figyelek, de légyszi te is figyelj arra, amit én írok, pl. pont az előző oldalon, szerintem válasz volt már arra amin még itt problémázol (a szerencsén):
Idézet: Miklós - 2012.03.12. 15:28:04
1.) Az ultrák ne a randomon múljanak - ez egyszerűen megoldható, ha nem pörgetsz ultrát, kapsz 1 kudarcpontot, ha kipörgetsz egyet, kapsz -100-at. Ha összegyűlik 100 kudarcpontod, akkor ultrát pörgetsz. Sőt, ez még megfejelhető azzal is, hogy ultrán belül is differenciálunk (van ott is elég nagy különbség) és a levont pontok száma ettől függ.

Ha nem, akkor miért nem, fejtsd ki légyszíves...

Idézet: Nekem8 - 2012.03.12. 16:03:22
Ugye tudod, hogy nincsenek megint építhető épületek!?

Húha, ma raktuk fel az új épületeket, és már fel is húztátok őket? Nem mondod...
Dátum: 2012.03.12. 16:03:43
A mai nappal bekerült 4 új AF képesség (Magányos hős, Hasznos vadászat, Szerénység, Lélekgyémánt) holnap pedig bekerül egy új szövetségi épület (Energiaszentély) és két épület (Kémgömb, Katalizátor) maximális építhető szintje megnő
Dátum: 2012.03.12. 15:47:15
Nem, olyan tételt amiből 1-et használhatsz nem kapsz meg még egyszer.
Dátum: 2012.03.12. 15:44:26
Idézet: Coronita - 2012.03.12. 15:26:58
Sajnos azonban az útóbbi időben bármi fejlesztést hoztok az egyben drágítást is jelent!

Azért én a helyedben ezt nem jelenteném ki így kategorikusan. Való igaz, a sisakok és a szerencsekerék őskőbe kerülnek. Azonban most már nem csak a VFesek, hanem az EHsok számára is lassabb a szintlépés (adott idő alatt kevesebb őskövet kell költened), több fejlesztéssel is plusz kiégett őskő szerzési lehetőségek kerültek a játékba (és az energiakr. szintjét is megnöveltük), fejlesztési listán van a TPs állatfelszerelések árának csökkenése, és nem tudom, feltűnt-e valakinek, de jan. 1-től az ÁFA 27%-ra nőtt, ennek ellenére a játék árát nem emeltük, ezt a veszteséget benyeltük.
Amit írsz egyébként, hogy bizonyos összegű befizetésnél extra kedvezmény, érdekes ötlet, elgondolodunk rajta, hogyan lehetne megvalósítani, láttam erre már példát más játékban.

Idézet: Coronita - 2012.03.12. 15:26:58
A másik TALÁN MÉG FONTOSABB, hogy a portyacélpontok eltűnésével a játék elvezeti értéke töredékére csökkent.

Ez is napirenden van, haladunk szépen sorban... (konrkétan ami felmerült: aki elöl szalad, annak lassul a szintlépés. ill. képességből lehessen néha lejjebb is támadni.) de ha konkrét ötleted van emailben küldd mert azt biztosan olvasni fogom.

Idézet: Kocos - 2012.03.12. 13:31:43
Valami shift+gorgetessel sikerult elbuknom 20 perc gepeleset.

Részvétem, velem is előfordult már... mielőtt postolnál, rakd az egészet vágólapra, bár a szerkesztés közbeni random kombinációktól ez sem véd...
Dátum: 2012.03.12. 15:28:04
Bevallom, még mindig nem értem teljesen, mit szeretnétek.

1.) Az ultrák ne a randomon múljanak - ez egyszerűen megoldható, ha nem pörgetsz ultrát, kapsz 1 kudarcpontot, ha kipörgetsz egyet, kapsz -100-at. Ha összegyűlik 100 kudarcpontod, akkor ultrát pörgetsz. Sőt, ez még megfejelhető azzal is, hogy ultrán belül is differenciálunk (van ott is elég nagy különbség) és a levont pontok száma ettől függ.

2.) AHs cuccot NE lehessen találni a szerencsekerékben, mert nem lenne jó, ha ezek közül legalább néhány - megfelelő erőfeszítéssel - más módon, mások számára is hozzáférhető lenne.

Az 1.)-es megoldható, a 2.)-es csak akkor, ha tényleg a többség ezt akarja.
Dátum: 2012.03.12. 13:29:53
Offsboy: jelenleg az összes pörgetést loggoljuk, pont ezért, mert elképzelhető, hogy a jövőben lesz ilyen jellegű "esélykiegyenlítés" azok számára, akik nagyon pechesek.

BaalCain: nézd meg a hozzászólásokat alaposabban, nem mindenki osztja a nézeteidet (ha így lenne, természetesen rögvest változtatnánk). Attól, hogy 3-4 ember hangosan ismételget valamit, még nem feltétlenül egyértelmű, hogy igazuk van. Illetve az érvelésed sem győzött meg teljesen ("az legyen amit akarok különben törlök!"), mivel ezt az "érvet" eddig minden létező fejlesztés, változás vagy egyszerűen csak véleménycsere során egy vagy több fórumozó mindig bedobja. Leírtam az én szempontjaimat, ha gondolod, írd le te is a sajátjaidat, el fogom olvasni.
Dátum: 2012.03.12. 12:41:03
Nézzük akkor az érveket:
Idézet: Birka - 2012.03.12. 08:44:21
Ez az ami egy stratégiai jellegű gaméba egyszerűen nem fér bele.

Idézet: Klarinét - 2012.03.12. 06:35:55
Az nem csípi a szemeteket hogy aki nem 100 éve regelt játékba, annak veletek szemben nincs esélye licitálni az AH-ban? Vagy az nem probléma?


Tegyük fel, hogy a VU egy pusztán és kizárólag stratégiai játék lenne. Csak jó taktikázással, a szerencse teljes kizárásával lehetne a játékban nyomulni. Akinek 1001 TÖje van, MINDIG megverné azt, akinek 1000 TÖje van, és aki csak egy nap egyetlen kattintást elfelejt, behozhatatlan és örök hátrányba kerülne ahhoz képest, aki ezt sose felejti el. Aki tökéletesen játszana és 1 nappal előbb regisztrálna, mint a másik játékos, aki szintén tökéletesen játszana, annak örök előnye lenne a második felett.
Jó játék lenne a VU akkor?
A szerencse ugyanolyan fontos része egy jó játéknak, mint a taktikázási lehetőség.

A szerencsekerékben nem pörgethető ki bármely AHs tárgy, csak néhány, és a legerősebbek (aukciós bérlet, szkarabeusz, szívósság öve, inspirátor stb) nem esnek. A tudás könyve a "csúcsragadozó", a lottó ötös.
A kérdés az, hogy mi a fontosabb, az irigység, vagy a remény?
Az irigység, hogy a játékban esetleg valaki másnak is lehet olyan tárgya, mint nekem, úgy, hogy ő kevesebbet tett érte - de talán bármennyit is tett volna, soha nem tudta volna megszerezni.
Vagy a remény, hogy egy tárgyat, amit egyébként a játékban soha nem tudnál megszerezni, egy indurka-pindurka, egész pici eséllyel talán te is megszerezheted?

Nem értek egyet vele, hogy egy-egy ilyen nyeremény kipörgetésével egy átlagos máker ezután majd le fogja nyomni a top játékosokat. Bármely tárgy - még az ultraimplant vagy a tudás könyve is- csak relatíve csekély előnyt biztosít, amely optimális játék nélkül mit sem ér.

Aki a dolgot igazságtalannak tartja, azok szerint a VU találkozós auciót sem kellene megtartani. A VU találkozóra mivel csak a játékosok töredéke jön el, a tételek is töredékáron mennek. Sok tárgyat a játékbeli ár negyed-ötödéért lehet megvenni! (Kis túlzással) a szívósság övét is úgy kell a 3-mas 5-ös világon vki után hajítani. Ez igazságos dolog?

Oké, hogy te sok-sok hónapon át minden nap rákattintottál az AHban a dukátszerzésre, míg végül összejött a tudás könyved. De a dukátodért akkor és azt vetted meg, amit te akartál. A szerencsekeréken valóban lesz olyan ember, aki az első héten kipörget egy ultrát. De a többség ugyanúgy hónapokig fogja nyomkodni, amíg végre kiesik a várva várt tárgy, mint ahogy te az AHban a dukátot gyűjtötted. Akkor mi a különbség?

A póker a szerencse és a tudás játéka, a sakk kizárólag a tudásé. A póker óriási népszerűségnek örvend, sakkozni, hát, nem sok embert ismerek, aki rendszeresen játszik. Mi az oka ennek szerintetek?

Én nagyon sok játékkal játszottam, ahol szerencsétől függően volt esélye a játékosoknak valami különleges ritkaságra. Soha, de soha nem az jutott az eszembe, hogy "milyen gáz, hogy a játék ilyesmit megenged". Inkább az jutott az eszembe, milyen izgalmas, hogy ilyen lehetőség is van, és de jó lenne, ha esetleg én is szerencsés lennék. És előbb-utóbb, néha nagyon sok idő után, de nekem is mákom volt. És akkor sokkal jobban tudtam örülni, mintha minden automatikusan "járt" volna.

Szóval szerintem
remény >>> irigység
Dátum: 2012.03.09. 21:05:23
igen.
Dátum: 2012.03.08. 15:10:24
Megnöveltük néhány AF képesség maximális szintjét. Ezek:
A bőr evolúciója, az aura evolúciója, fájdalomtűrés (+10 szint)
hosszútávú memória (+1 szint)
fókuszált erő (+2 szint)
lélekvédelem (+10 szint)
álomtolvaj (+3 szint)
háborgó őrület (+3 szint)
a tapasztalat képességnél pedig megszüntettük a háborúval kapcsolatos korlátozást.

Lesz néhány új képesség is, ezek hamarosan elkészülnek.
Dátum: 2012.03.08. 15:08:37
Bbekerült a szerencsekerék. A lélekkufárnál, a szerencsekerék fül alatt találhatod, és már 1. szinttől forgathatod. Naponta egyszer van lehetőséged rá, hogy szerencsét próbálj, ill. őskőért vehetsz még +2 forgatási lehetőséget. További részletek:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,794.0
Dátum: 2012.03.06. 23:43:48
Az árat próbáltuk a lehető legolcsóbbra venni, bérlettel 1 őskő, ez alá már nem nagyon lehet vinni Remélem hosszú távon mindenkinek meglesz a sikerélménye belőle.

Az ultra implant valóban jó cucc, a játékban a normál megvehető állatfelszerelés +10% portya LE-t ad, ez +20%-kot, ahhoz képest egy EHsnak tehát +3.5% LE-t jelent (a duplázós familiárison +7%-kot). Nem rossz, de nem is egy egyensúlyborító táp, és azért egy ultra adjon valamit...

Egyébként ilyen lutri-játék gyakorlatilag minden játékban van már, sokan hiányolták is, ezért csináltuk meg.
Dátum: 2012.03.06. 12:25:09
Gratula
Dátum: 2012.03.06. 12:20:54
Idézet: Ash0oKa - 2012.03.06. 12:12:53
Nos ma elmentem reggel katakombába! És az írja nem tekrhetek mert ma nem vadásztam+portyáztam! de reggel mind a 2 őt megtettem! ilyenkor mi van?


Ez a fejlesztés ma került be, tehát az előfeltételt is a program csak ettől kezdve tudja vizsgálni, ezért nem tudja sajnos figyelembe venni azt, ha ma reggel 9 előtt vadásztál v portyáztál.
Dátum: 2012.03.06. 12:17:26
Rolikam: a javascript nincs nálad bekapcsolva v nincs frissítve, frissítsd és akkor forogni fog a kerék. Baraty azt mondja ha nem forgott a kerék akkor nem használtad el a lehetőséget sem.