Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Familiáris nem emelkedhet fel.
Ha csatlós lesz, attól kezdve nem harcolhat, csak +tulajdonságokat ad (mint egy felszerelési tárgy, de ebből bármennyi lehet. tehát pl. ha van 10 csatlósod, mindegyik ad +15 tulajdonságot mindenre, akkor összesen +150 tulajdonságod lesz mindenre).
A csatlós nem foglal helyet, teljesen külön oldalon lesz.
A számos fétis annyit jelent, hogy számos csatlósod lehet majd, átlagosan 1-2 havonta lehet egy újat szerezni.
A fétis maga állatfelszerelés, amit oda kell adni az állatnak a felemelkedés előtt. (De az ultra implant problémára lesz más megoldás, kész vannak már az új HKK-s relikviák, az egyik többek közt lehetővé teszi az ultaimplant kinyerését az állatból).
A csatlósok közül egyet kijelölhetsz aktívnak, az ugyanúgy kap TP-t a csatákért, mintha egy állatot vinnél a harcba (erre kap bónuszt a fétistől). Ezenkívül tud szintet lépni úgy is, hogy bezabál más állatot, ill. csatlóskristályt. És igen, a bónuszt befolyásolja majd a szintje.
Őskő vonzat - a felemelkedéshez 2 dolog kell, egy állat, és egy fétis. Az állat ugye nem kerül pénzbe, a fétisek legtöbbje is ingyenes lesz, aktuális esemény jutalmaként, de nyilván lesz olyan fétis, aminek a megszerzéséhez kell valamennyi őskövet költeni.
A kiképzésről - sajnos ezzel nagyon sok probléma van, és az evolúció után ezek csak sokasodnának. Elég nehéz úgy tervezni valamit, hogy egyik játékos 20 szintet tud léptetni az állatain 1 hét alatt, a másik meg 100-at. Nem szeretek semmilyen már meglevő featurét eltávolítani, de nagyon úgy néz ki, hogy ennek mennie kell
Eljött az idő, hogy megvalósítsuk ezt a régóta tervezgetett projektet, az állatok evolúcióját.

Állataid ha elég hosszú időt töltenek veled, részesedhetnek a lélekenergiádból, és az evolúció útját követve, felemelkedhetnek, magasabb rendű társaiddá válhatnak. Ezek a hűséges csatlósok veled egyként harcolnak, moráljuk nem csökken, nem ájulhatnak el, nem veszítheted el őket.

A játékba bekerül egy újfajta álaltfelszerelés, a fétis. Számos fétis fog létezni, 1-2 havonta kerül be egy új a játékba, általában az aktuális esemény jutalmaként. A fétist egy legalább 50. szintű állatodnak adhatod majd oda. Ezután az állat "felemelkedhet", és az állatok oldalról átkerül a csatlósok oldalra. Sebezni a harcban nem fog, viszont számottevő mértékben növeli a tulajdonságaidat! Az állat a felemelkedés után is tovább fejlődhet, TP-t kaphat a csatákért, és tapasztalatot szerezhet csatlóskristályok és más állatok elfogyasztásával. A csatlósaid száma csak attól függ, hány fétist szereztél. Bár minden alkalommal egy új fétis lesz, szeretnénk, ha a korábbi fétiseket majd valahogyan a később induló játékosok is meg tudnák szerezni.

A fejlesztés kapcsán a templomkristályoknál a Kiképzést ki fogjuk cserélni csatlóskristályokra, várhatóan december elején. A programozást a tervek véglegesítése után kezdjük el, remélhetőleg karácsony táján már megszerezhető lesz az első fétis.
Dátum: 2013.11.18. 19:58:52
Landragór számitson szövi küldibe: oké, megcsináljuk, ősdrágakövet is megoldjuk valahogy. Szabadon választható nem fejlesztett tulajdonszág, szerintem erről is lehet szó (bár ha Kocoson kivül mindenki a mágiát választja akkor azt úgy egyszerűbben meg tudjuk csinálni, neki meg kézzel beállitjuk )
Dátum: 2013.11.13. 11:46:05
Amikor láttam az erdményt, én is elég sokat gondolkodtam, mit tegyünk. Mivel Baraty addigra a végeredményt már kirakta - és végülis ezzel kapcsolatban nem volt semmiféle korlátozó szabály - azt mondtuk, ez így történt, ez már így marad. Viszont azt is eldöntöttük, hogy a következő V4-nél a szabályok változni fognak, holtverseny nem lesz. Ha egy kategóriában több játékos éri el ugyanazt a pontszámot, akkor a sorrendet mindig a karakter által gyűjtött összes LE fogja eldönteni. Ez a program által tárolt, de nem kijelzett információ, ezzel visszaélni nem lehet. A holtversennyel eddig nem volt gond - néha nyilván előfordulhatott - de itt nyilvánvaló visszaélés volt azzal, hogy eddig holtversenynél mindenkinek megadtuk a díjat, ilyen még egyszer nem lesz.
Dátum: 2013.11.12. 16:37:48
A külföldi világoknál pont az a cél - a több célpont, nagyon nyüzsgés mellett - hogy lehessen új világot indítani. Ha úgy érzitek, van létjogosultsága egy 6-os világnak, 3-as szabályokkal, inspirációval, lehet róla szó.
Dátum: 2013.11.11. 16:51:12
A 170+ szintű pajzsoknál sajnos csak most fedeztünk fel egy hibát, néhány pajzsra lélekszívás-védelem helyett lélekszívás képesség került. Utólag most már nem vesszük el a pajzsokról a lélekszívást (csak 2 tárgyon csökkentettük), viszont raktunk lélekszívást azokra a magas szintű prémium pajzsokra is, amelyeken nem volt, illetve amelyiken csak lélekszívás volt, az pedig kapott lélekszívás-védelmet is.
Dátum: 2013.11.07. 23:52:48
Végzetúr 4. világ vége
Véget ért a Végzetúr szövetségek közti versenyről szóló 4-es világa. A győztes, világot uraló szövetség a "Zenebutik" szövetség lett. Gratulálunk nekik és a többi nyertesnek!
4. világ eredményei itt tekinthetők meg.
A következő 4-es világra nov.11-től lehet regisztrálni, és nov. 18-án indul. Most ismét egy 60. szinten induló 4-es világ lesz, amelynek győztesei átvihetik karaktereiket más világokra.
Dátum: 2013.11.06. 12:58:45
Idézet: Bjork123 - 2013.11.05. 22:41:24
A leggyengébb és legerősebb hordamedál közti 7 tulajdonságpont a játék elején, azaz az 1-10. szint között még számottevő, de afölött már egyre kevésbé.

Ez így nem teljesen igaz. +10 IQ vagy +10 támadás pontosan ugyanannyit számít alacsony és magas szinten. A különbség annyi, hogy magas szinten jóval több LE-be kerül eggyel megnöveli az adott tulajdonságot, tehát ott effektive egy tulajdonság még többet is ér. Csakhogy! Elég hosszú játék idő után igen nagy különbség keletkezik játékosok között. VF vagy EH, pók vagy szinthuszár, bajnoki medálok, millió faktor van, évek alatt két azonos szintű karakter közt jelentős TÖ különbség lehet. A józan ész ezek után azt diktálná, hogy ezen különbségek csökkentésének egy módja, ha az újabb események jutalmai egyre nagyobb tápokat adnak, így a korábbi különbségek kevesebbet fognak számítani, ha teszem az minden eseményért kaphatsz egy +40-es medált. Viszont itt ha mondjuk az 1./2./3. díj +40/+30/+20 akkor még szomorúbb lesz az, aki (úgy érzi, saját hibáján kívül) nem szerzi meg a legjobbat. Most az, hogy valaki rubin volt, és emiatt nem lehet +8-as medálja, csak +6-os, talán nem olyan világrengető tragédia.

Egyébként pont ezért jó, hogy a medálok csak fél évig működnek: a következő eseménynél lehet módosítani rajtuk. Tőlem akár lehet szavazás is erről majd, ha szeretnétek, hogy a medálok több bónuszt adjanak, és ettől jobban megéri részt venni, növelhetünk rajtuk. Ahogy írtam korábban is, ez most az első ilyen esemény volt, lehet rajta bármit változtatni.
Az összefogásról: a következő Hordák Harcára Baraty azt mondta, megcsinálja, hogy minden hordának lehessen saját fóruma.
Dátum: 2013.11.01. 13:21:17
A nemzetközi szerveren is lehet már tesztelni az összevont szervereket a
http://beta.doomlord.net
címen. Ugyanazzal a usernévvel, ugyanazon a világon kell belépni, mint a normál játékba. Visszajelzéseiteket várjuk az ügyfélszolgálaton, vagy a doomlord fórumon.
Dátum: 2013.10.17. 15:35:54
És utána mennyit gyógyultál vissza a sebkötözéssel?
Dátum: 2013.10.16. 22:57:17
Idézet: Bedzsik - 2013.10.16. 20:01:46
Az lenne a javaslatom, hogy a V3-ról másold le magadnak Büyüköt és kezdj el vele játszani az eventen (szigorúan 30PP-n)!

Már meg is néztem. 18 csatából 17 győzelem, 1 vereség, ahogy Alendaarnál is. Tehát még mindig nem értem, hogy aki ki van akadva, min van kiakadva hogy 10-20 csatából egyet elveszít? vagy sokat sebződik? vagy min? mondjatok valakit légyszi, aki magas szintű, és a csaták felét bukja, tényleg szeretném letesztelni, hogy mi lehet az oka, simán lehet, hogy valamire mi nem gondoltunk, hogy ahol 100 karakterből 99 szinte mindig nyer, 1 folyton veszít.
Idézet: DOMAKUTYA - 2013.10.16. 21:57:44
Az evetnben a kábító küldetés gyakorlatilag reménytelen. A csaták felét bukom.

Itt 48 csatát látok nálad, ebből 43-at nyertél, de 5-öt veszítettél, de 4-et egymás után, ott lehet valami más volt a probléma, kevés ÉP? nem volt állat? vagy nem tudom.
Idézet: Kocos - 2013.10.16. 17:16:54
Az a baj, hogy a kerdes nem igy merul fel. Ha igy merulne fel, es a relikviak menupont allatt megjelent volna 100 oskoert a 2 uj relikvia, senki nem szolt volna egy szot sem szerintem.

Néha annyira nehéz eltalálni, hogy mit hogy lehet tálalni, hogy mindenkinek tessék... De jól értem akkor, ha a következő xenó event ideje alatt pluszban betennénk a boltba valami hasznos relikviát 100 őskőért, és az eddigi jutalmak mellett minden 5. csatánál a játékosok kapnának egy szilánkot, amiből valahányat beváltva megkaphatnák ezt a relikviát ingyen is, akkor attól a xenó event rosszabb lenne?
Minden eventnél, újításnál itt vagyok, kikérem a véleményeket, változtatunk, próbálom megérteni a problémákat, és változtatunk, ha kell.
Idézet: Bjork123 - 2013.10.16. 22:22:29
1. Valahogyan biztosan tudjátok mérni a "tetszési indexet" avagy a részvételi hajlandóságot,

Természetesen! Eddig nagyon jó a részvételi arány, még az itt fogadkozó "ebben biztos nem veszek részt mert nagyon nem éri meg" emberek is nyomják titokban
Idézet: Bjork123 - 2013.10.16. 22:22:29

Minden játékos látja és sok ember a saját bőrén érzi, drasztikusan megnőtt annak az ára,
...
Mérlegelted már, hogy a sűrű fillér, ritka forint közül választva, a böngészős játékok piacán melyik jelenti hosszú távon a sikeres üzleti modellt?

Ezt itt már együtt többször átszámoltuk, úgyhogy ebbe nem akarok belemenni, de konklúzó az volt, hogy a játék "ára" kb. az inláció mértékben nőtt. De bár az elmúlt években az egy fizetős játékos átlagos költése nem nőtt jelentős mértékben, viszont az ingyenes és fizetős játékosok aránya szemlátomást nőtt a fizetős játékosok javára. De azt hiszem, a "sűrű fillér" modellünkkel ritka hollók vagyunk ezen a piacon, a böngészős játékoknál az összes nagy és sikeres cég már a te szavaddal élve a "ritka forint (aza dollár)" modellt alkalmazza már.
Dátum: 2013.10.16. 17:15:29
A 30 pp-s beállitással még mindig nem értem, mi a probléma. Most néztem meg, Alendaar utolsó 20 csatáját nyerte. Többet sebződtök? Többet sebződnek az állataitok? A 30 pps beállításnak ez a lényege, hogy a csaták nehezebbek, inni kell a gyógyitalokat. Ha nem így lenne, defaultból mindenkinek 30 pp-vel kéne mennie. Igy azonban dönteni kell. Aki 30 pp-vel megy, annak nehéz lesz.

SpellHowler: lejjebb vinni az 1100-as határt. Pontosan az a cél ezzel, hogy aki a harmadik hordából is maxos medált akar, annak nagyon keményen meg kelljen dolgoznia érte. Különben tényleg semmi értelme nem lenne bármiféle taktikázásnak, összefogásnak, ha bárki könnyedén megszerezheti.
Dátum: 2013.10.16. 17:09:17
Ha jól értem, még 3 fő téma van ami pörög:

1.) Megéri-e az esemény?

2.) Miért kérünk őskövet a relikviákért?

3.) Lehet-e taktikázni az eventben v full lutri az egész?


1.) Megéri-e az esemény?
Ezt alapvetően mindenkinek magának kell eldöntenie. Magáért a csatákért a kufár háborúéval azonos LE/TP-t adunk, nyilván vannak taktikák, amivel még ennél is jobb arányt lehet elérni, itt viszont nem kell célpontot keresni, nem bukhatod el a LE-det és nem történhetnek más kellemetlenségek, effektive töredék idő alatt lehet ugyanakkora erőforrásból nem sokkal rosszabb eredményt elérni. Most néztem egy csatát, 226 LE/TP azért az nem olyan rossz. Az, hogy a +6 vagy +8 minden tulajdonságra mennyi LE-t ér, és hogy ezt mennyiben befolyásolja, hogy csak fél évre kapod, kiszámolható. Én azt mondanám, hogy a fél éves időtartam miatt a LE értéket el kell osztani mondjuk 4-gyel, tehát nekem ez a jutalom 12-16millió helyett csak 3-4 millió LE-t ér. Ha 1000-et csatázok, akkor ez a LE/TP-met 300-311-re növeli. Én ezzel már elégedett vagyok. Az ismételt küldikről én most azt látom, hogy agyament módon pörgethetők, ezzel sincs probléma. Ráadásul nekem, mint játékosnak az sem mindegy, hogy történik valami, harcolhatok egy taktikai játékban, nem csak ugyanazokat a portyacélpontokat ütögetem a kioptimalizált LE/TP-ért. A templomi relikvikák, aranydukát, relikviakupon és esetleges relikvia már csak hab a tortán.

2.) Miért kérünk őskövet a relikviákért?
Ezt a kérdést már jópárszor körbejártuk az elmúlt években. A rövid válasz az, hogy szeretnénk, ha ez a játék azért bevételt is termelne. Mint ahogy itt valaki kifejtette, a játékban minden eventen mindig mindent meg tudott szerezni egy fillér elköltése nélkül. Ez szép és jó, és pontosan tudjátok, mennyire odafigyelünk az ár-érzékenységre a részetekről, több esetben is csökkentettünk már árat jelentősen. Itt most nem +50 IQ-t vagy hasonlót árulunk pénzért, ezek nélkül a relikviák nélkül eddig is meg lehetett lenni, nem kötelező senkinek, de reméljük azért lesz olyan, aki megengedhati magának, hogy vásároljon. Az, hogy a relikviák nem csak pénzért megvehetők, hanem hosszabb idő alatt gyűjtögetéssel akár ingyen is megszerezhetők, egy pozitívum, nem? Egyébként megtehettük volna, hogy újra bedobjuk a bevált konzerv térkép eventet, minden munka nélkül. Ehelyett közel egy hónapot dolgoztunk a Hordák Háborúján, mert úgy gondoltuk, ez sokkal érdekesebb, élvezetesebb lesz. Ha ezt valaki megköszönni azzal, hogy megvesz néhány háborús csomagot, azért nagyon hálásak vagyunk.

3.) Lehet-e taktikázni az eventben v full lutri az egész?
Egyén szinten is elég sok taktikázási lehetőség van, nagyon nem mindegy, melyik mezőt támadod. De a csapatszintű szervezés ennyi embernél valóban sok erőfeszítést kíván. Viszont ha valaki képes megtenni, jó eséllyel meg fogja verni a többi, szervezetlen hordát. Tegyük fel, hogy egy horda kitűz egy taktikát, sikeresen követi, és mindenki számára egyértelművé teszi, hogy ő azokra a mezőkre pályázik. Sokan lehet, hogy eleve feladják a harcot ott, és így az utolsó napokban már akkora előnyük lesz,hogy rámehetnek a többi mezőre is. Ez csak egy stratégia, amit lehet,hogy valaki már alkalmaz is, más stratégiák is léteznek. Gondolkodtunk már a rendszer más felhasználásáról, amikor akár 2-4 szövetség is kihívhatják egymást egy privát Hordák Háborújára. Mi a játékot társasjátékban is elképzeltük, teljesen jól játszhatónak tűnik.
Dátum: 2013.10.16. 16:27:35
McMad: Nem volt döntetlenes terület. A következő éjféli frissitésnél már látszódni fognak a tört százalékok is.
Dátum: 2013.10.16. 14:04:23
McMad: a térkép eventnél nem járt minden tulajdonságra +8-at adó medál és nem osztottunk ki 60 templomkristályt sem. Ne felejtsétek el, hogy adunk még kiégett őskövet is, ha fizetős játékos vagy, az effektive őskő: 68 db az 6 háborús csomag, tehát kapsz még +24 ingyen horda trófeát! A térképen tehát effektive kaptál 3-5 relikviakupont, itt kapsz 3 relikviakupont, egy +5-8-as medált, és egy rakás templomkristályt, aranydukátot, kiégett őskövet.

Honda. ez MINDENKINÉL működött, 100%-osan.

A javítás már meg is történt, tehát 65 fölött 2 pp a támadás, de 100-nál nem 3 stb.
Aki többet támadott, attól a +pp-ket levettük.
Dátum: 2013.10.16. 13:19:32
Idézet: Honda14 - 2013.10.16. 13:06:49
...

Mai zafír támadások,taktika.


Moderálnom kellene ezt a postot?

ok, akkor moderálom...
Dátum: 2013.10.16. 13:17:36
Kipróbáltam én is, az van, hogy felül jól számolja, de amikor ráfrissítesz az oldalra, visszaírja, csak egyet vont le. Amikor teszteltük ez nem tűnt fel, úgy látszik a progi több helyen is regisztrálja ezt.

Ezt javítjuk, a korrektség kedvéért a következő javaslattal: elvileg 100. portyától 3, 135-től 4 stb pontot kellene a programnak vonnia. Akkor ezt megváltoztatjuk, 65-től 2 pp-t fog levonni, a költség nem nő tovább, bármennyit csatázol. Viszont aki 65-nél többet portyázott, annak visszamenőleg levonjuk a +portyapontokat.

a horda trófeákról:
ha napi 65-öt portyázol, akkor 65 x 21 / 20 = 68 db horda trófeát tudsz szerezni. Tehát ahhoz, hogy az egyik relikviát meg tudd venni, 3 háborús csomagot kell venned, a 3. relikviakuponhoz kettőt. Ha 30 pp-vel mész, vannak portyaitaljaid, 300 pp-vel kezded az eseményt, és a 65 fölött is költesz valamennyit, akkor összejön a 75 (esetleg 80) trófea is. Egyébként terveink szerint a játékban lehet majd horda trófeát szerezni a 2 esemény között is, bizonyos mini-események díjaként. Az esemény fő jutalma a hordamedál, ezt teljesen ingyen mindenki megszerezheti. A horda trófea csak egy extra jutalom, amivel egy ősköves relikviát ingyen is meg lehet szerezni. A horda trófeáért megvehető tárgyak listája a jövőben bővülni fog, elképzelhető, hogy további, a relikviák alatt szereplő 100 ősköves tárgyakat is meg lehet majd érte venni.
Dátum: 2013.10.16. 10:43:04
Láttam, hogy van, akit zavart a kincstalálásnál a véletlen faktor, ezért "fixáltuk" a kincstalálást.
Térképtalálással minden 5., anélkül minden 7. csatából fixen kapod a kincset ezentúl, és ezen belül is felváltva kapod a 4 lehetséges kincset, nem véletlenszerűen.
Dátum: 2013.10.16. 00:01:58
Na lefutottt az első nap értékelése. A pontszámokat nem írta még ki (ezt Baraty reggel megnézi), de a mezőkön a százalékok látszanak, a térképen kicsit minden mező meg is van szinezve attól függően, hol ki nyert.

A gyógyital toplistát gondot látom, és a 2 pp-set is, Baraty alszik már, reggelre javitva lesz, addig köszi a türelmet, jóéjt mindenkinek
Dátum: 2013.10.15. 17:35:26
Igem szerintem is így van, én elsőre azt láttam, hogy az egyik probléma az lehet, hogy magas szinten nagyon sok +szintet kaptak az ellenfelek, és ez nagyon erős varázslatot és +támadást is adott nekik.

Egyébként a támadás és őrjöngés ital működik az eseményben, a hajszálon múló csatákon talán lehet ezzel fordítani.