Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.01.26. 21:20:02
Liodas érve a 6 kötetes trilógiáról rám 6.
Feladom.
Csapd le!
Dátum: 2009.01.26. 21:09:28
Mi az, amit nem használnak automatikus beléptető rendszerek azonosításra?
aláírás
ujjlenyomat
hang
retina

1. automatikus beléptető rendszerek azonosításra egyiket sem használják.
2. automatikus beléptető rendszerekBEN azonosításra viszont mindegyiket alkalmazhatják!
Mindre tudok példát mondani, mutatni (bocs-szakma). Az aláírásos rendszer esetében (amit láttam) pl. egy Apple Notepad képernyőjére kellett fényceruzával írni a belépőnek, és rendszer eldöntötte, hogy jó-e. Az első tesztsorozatban senkit nem engedett be, mert az emberek a falra szerelt függőleges felületre másképpen írtak, mint a vízszintes papírra, és a tárolt anyagot vízszintes felületen (asztalon) vették fel
Dátum: 2009.01.26. 21:01:32
Idézet: Liadas - 2009.01.26. 20:57:46
A Gyűrűk Ura 6 könyvből áll, amit 3 kötetben adtak ki. Ezt már egyszer itt letárgyaltuk.

Mondák, regék, előtörténet minden? Még nem számoltam meg, de most majd utána nézek.
Bár nem lehet fixre venni, hiszen a Biblia könyvfelbontása is szerkesztői lelemény - csak a verssorok azonosíthatósága, illetve hiánya a biztos.
A válaszod mindenesetre rám hat.
Dátum: 2009.01.26. 20:50:43
- kétszer nem kellene ...
Dátum: 2009.01.26. 20:50:38
Idézet: Adeem - 2009.01.26. 20:36:49
A Gyűrűk ura trilogia hány könyvből áll(becsapós )?
2
3 *
4
1
trilógia és tudtommal 6 könyvből áll.

Rossz kérdés!
1. A Gyűrűk ura trilogia (nomen est omen) 3 könyvből áll.
2. A Gyűrűk ura világáról szóló Tolkien könyvek száma már egy másik kérdés, de az is egyre több.
Ui. a fia a megmaradt jegyzetek alapján folyamatosan publikál az apuka nevében.
Dátum: 2009.01.26. 20:48:11
Idézet: Darkshade - 2009.01.26. 17:18:28
Melyik a hét első napja?
hétfő
szombat
vasárnap
péntek

Primitív.

Lehet hogy primitív, de nem egyértelmű.
Ha a Microsoft Excelben a napokat sorozatként akarod értelmezni, akkor az első (1.) az vagy hétfő vagy vasárnap attól függően milyen nyelvi környezetet állítottál be.
Szerintem a kérdezőnél pl. csütörtök.
Ui. itt csütörtököt mondott
Dátum: 2009.01.26. 15:09:12
Idézet: DEMIAN - 2009.01.26. 14:59:09
Melyik énekes-gitáros neve a " THE BOSS"?

Bob Geldof
Bruce Springsteen
Eric Clapton
Sting

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta...
HÖLGYEIM ÉS URAIM,ITT A VILÁG LEGTÖBB GRAMMY ÉS OSCAR DÍJAS ZENÉSZEI VANNAK SORBAN,MI EBBEN A SPECIÁLIS??????

Ahogy az eddigi kérdéseket nézem kér komoly hibád volt: nincsen benne helyesírási hiba és semmiféle televiziós sorozatra való hivakozás, sem élőszereplős, sem rajzolt.
Hát ez van !:-(
Dátum: 2009.01.26. 00:00:33
Idézet: DARK GOD - 2009.01.25. 20:13:14
Bocsi, hogy így kifakadok, de k....ra kezd elszálni az agyam néhány kérdés miatt.

Pl. melyik barom írta, és melyik barom engedte át ezt a kérdést:

Melyik mesében szerepel Csibészke?

A törpök ellensége
Rumcájsz, és Panka fia
Mirr-Murr testvére
Micimackó barátja

Aki hallott már ilyen mesecímeket az jelezze legyenszíves!
Mert nekem egyikhez se volt még szerencsém.

Sztem mindegyiket lehetett magyar TV-n látni.
A törpök ellensége - Hupikék törpikék sorozat (Les Schtroumpfs franciául) [Peyo belga képregényszerző - Pierre Culliford)] munkája - Wikipédiázható
Rumcájsz, és Panka fia O loupezníku Rumcajsovi -cseszlovák rajzfilm sorozat - 1967, http://www.youtube.com/watch?v=BfVKilkdVZs egy megtekinthető rész (Csibészke az ő fiúk, lévén az apja rabló)

Mirr-Murr testvére Csukás István-Foky Ottó zseniális rajzfilmjei, Halász Judit hangjával
Micimackó barátja Walt Disney sorozat az eredeti Milne regény (Winnie the Pooth )alapötletét k+1 részben folytatták
Dátum: 2009.01.25. 20:11:30
Idézet: Sir Ny - 2009.01.25. 08:19:52
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.25. 02:17:08


Ananász, Citrom, Dió.... tudod folytatni?
Meggy
Gesztenye
Füge*
Eper

hát nem tom, h átmehessen-e
én átengedtem, szerintem ötletes, és meggondolkoztatja az embert, de abszolút kitalálható

na azóta meggondoltam magam és már sajnálom, h átengedtem
epret jelöltem, de nem nyert, valahol tévedtem...

A nanász C itrom D ió E /


Sztem kimaradt a Banán, hogy korrekt legyen az ABC, sőt kellene egy Á-betűs gyümölcs is .... Áááááááááááááááááááá
Dátum: 2009.01.25. 19:59:58
Az egyik asztalnál feltűnik egy új figura. Hosszú vörös palástja alól csak egy gubancos szakáll meg a bokamagasságban kóricáló világoskék jégférge látszik. Varázsló lehet, mert a pulton megjelenik az eltátott szájú kocsmáros mellett egy nagyméretű kopott kőkupa. Üresen. No meg pár kagyló.
Dátum: 2009.01.25. 19:50:52
/A kagyló jó. Kis és nagy szükség esetén, no meg telefonálásra végszükség esetén. /
Dátum: 2009.01.25. 19:20:06
Mennyi 8-nak a fele?

A helyes válasz legalább ott volt.
Értékelést kért, és - elnézést kérek, de - azonnali törlésre javasoltam.
Ennek a játéknak - számomra - az egyik nagy előnye a felhasználói kvz, amit nem szeretnék komolytalanná tenni.
Én is szenvedek vele (75%-os szűrő!) de ha jó a kérdés, akkor megéri.
Melyik a könnyebb egy kilo toll, egy kilo vas, vagy egy kilo jó kérdés?
Dátum: 2009.01.25. 19:11:43
Klánháborúban a Klánfórum MOJ alfórumán olvastam erről.
Az ott előforduló tizenvalahány online játék között.
Már 20 alá szorítottam a játékok számát.
Remélem megy még lejjebb is.
A színvonalam.
Fehér.
_________________________
Dátum: 2009.01.25. 09:56:45
Ha egy medve egy adott pontból elindul délre 1 km-t majd pontosan keletre 1km-t majd északra 1km-t és ugyan oda jut. Milyen színű a medve?
Fekete
Fehér*
Barna
Szürke

0. Ne vegyük figyelembe a speciális eseteket (arra tévedt örvösmedve, grizly stb.)
1. É-i sarkon fehér medve él - ha ott vagyunk, akkor fehér
2. É-sarkról kiindulva majdnem teljesen mindegy hogy hány és milyen irányú mozgásaink vannak, ha az utolsó mozgás É-i irányú. Tehát meg lehet fogalmazni Ny-i irány nélkül is, meg vele együtt - kicsit módosítani kell a távolságon.
A kérdés logikai, ami igényel geográfiai, állattani, geometriai információkat.
Dátum: 2009.01.25. 09:49:51
Az alábbiak közül ki fektette le a számítástechnika alapjait?

Pascal
Galilei
Neumann János
Newton

sic!
1. A keresztnevek nem hungarikumok: a többieknek is volt.
2. A nevek itt jól vannak írva, de sokan nem néznek utána a pontos alaknak.
3. A kérdés megfogalmazása vitatható nyelvi alak - de legalább egyértelmű - nem kötök bele. Ma horgolok.
------------------------------------
Hogyan lehet a kákán is csomót keresni?
Olcsón kell venni, és drágán eladni!
Magusocska VS Mayhem

Mágusocska rossz szokása szerint egy sziklapárkányon hasalt. Bal könyökét a méregfelhőtartályán nyugtatta, hasa alatt a móleon lemezpáncél védte az erre mászkáló apróbb de mérges rovaroktól. Az aligátorbőr pajzson próbált írni most éppen a vérfarkas agyarral egy méretesre hasított falapra. Haikut ígért szíve hölgyének, de még mindig azon járt az agya, hogy egy „l” vagy két „l” az aligátor. Vagy alligátor? Wiki és Gugli, akikkel az éjjel a sárga gyógyitalkoktélokat magukba döntötték nem győzték meg. Érvek és törött csontú galetkik tanúsíthatják hosszúra nyúlt vitájukat. A harmadik hold fénye sem olvashatta a kész verset, csak üres okoskodásokat farigcsált IQ-át fitogtatva Jégférge előtt, aki díszes nyakörvén élesítette fogait. Harmadik szintjéhez képest meglehetősen ijesztőek voltak, bár egy-két sebzésnél többet még nem eredményeztek. Magabiztos volt, mind minden gyémánthordabeli, a halk sziklaszilánk reccsenésre fel sem emelte a fejét.
-Mayhem vagyok, 7. szintű végzetúr, a Gal Roth szövetség tagja! - üvöltött rá a szöges orglingbőr vért tulajdonosa megvillanó védő opálja mögül.
- Mein herr! Epekövem van az őskövesektől! – mordult felé, de lassan fegyverként fogja az eddig írótollként nem funkcionáló agyart.
Egy ilyen éjszaka után a tulajdonságai 50 százalékkal kevesebbnek számítanak, de azonos szintűek között ez csak részletkérdés. Csatakiáltással támadtnak egymásra. Mayhem egy energialövedék igéjét idézi fejére. 30 pontnyit sebzett, hiszen Mágusocska még a sziklát melengette. Futás közben egy méregfelhő igéjét mormolja. (-20 VP), amivel 27 sebzést okozott. A varázslat hatással van az ellenfélre: -3 Erő. Mayhem rá veti magát, a szilmill varázstőrrel sebezhető pontot keres. Talált, 22 pontnyi sérült okozott - nem semmi a fenőkő fókuszkristály segítsége! Mágusocska erősen markolva fegyverét, elsöprő erejű támadást indít. Mayhem 19 pontnyit sérült. Hiába, jól takar ez a szöges orglingbőr vért, a védő opál fókuszkristállyal.
Jégféreg is az ellenfélre veti magát. 1 sebzés! Vajon ha nem élezi ki a fogát a díszes nyakörvön, akkor mit hozott volna össze? Igaz, volt már olyan küzdelem, ahol négy támadásból négyszer kaffant mellé – legalább még a gazdáját nem bántotta.
Mágusocska védekezőn felemeli vérfarkas agyarát, de ekkor Mayhem egy alsó támadást indít. Eltalálta, 31 pontnyit megsérült. Egy gyors támadást a gyémánt horda stílusában a vérfarkas agyarral Mayhem lába felé: 21 pontnyit sérülés. Jégféreg is az ellenfélre veti magát. Nem talált. Ebben sincs semmi új, morogja Mágusocska. Mayhem lesújt a szilmill varázstőrrel. Immár könnyedén félrehajlik – már észrevette, hogy fókuszkristály jobbra hord.
Egy gyors támadás a rubint horda elgyengült végzetura irányába: 23 pontnyi sebzés. Jégféreg magára talál: 2 életpontot sebzett.
A csatában Mágusocska összesen 93 sebzést okozott, és 83 sebzést kapott. Megnyerte a csatát, jutalma 27 lélekenergia és 5 TP!
Ráül az alig pihegő rubintosra, és a küzdelem közbe eszébe jutott sorokat a korábban félretett falapba farigcsálja:

Over the game

Ha IQ-m kevés
nem értem, csak szeretem
végzetúrnőmet.

A kész verssel elindul szíve hölgyéhez, de páncélját nem veti le. Ki tudja, most mit fognak hozzá vágni, ha elszavalja az új szerzeményét?
Dátum: 2009.01.24. 16:39:46
A Barcelona-tól melyik olasz csapathoz igazolt át Ronaldinho?

Cagliari
AC Milan
Juventus
AS Roma

1. spec
2. ha nem, akkor kérdezhető a kedvenc színe, a születési súlya és a harmadik általános iskolai átlaga.
Einstein kedvenc színe a relatív kék volt. Ha nem hiszed, kérdezd meg tőle!
Dátum: 2009.01.24. 14:53:45
A mai adagom, egyelőre:
A Butha melyik testrészét simogatod, hogy szerencséd legyen?

hasa
lába
keze
talpa

Buddha ( szanszkrit nyelven a Megvilágosodott) de ezt még a buddhisták egy része sem venné komolyan :-(
Javaslatom legalábbis átfogalmazás!

Melyik NEM csapatsport?

kézilabda
jégkorong
snooker *
labdarúgás

Legfeljebb, mint a sakk. Ugyanis versenyszervezői gyakorlatként sokszor csapatversenyt is rendeznek egyesületek, országok között.
Javaslatom legalábbis átfogalmazás!
Mi Mexikó népi itala?

Tequila
Absinth
Whisky
Vörösbor

Helyesírás: abszint (absinthe) . Viszont Absinth lehetne egy bebiccsentett végzetúrnő, akinek ruhája fehér ürömből, pajzsa karamellizált ánizsból és fegyvere fagyasztott édesköményből készül.

Fertőzés ellen szintre lépés után hány órad van küzdeni?

24
12
36
48

Helyesírás: órád, kérdésforma értelmezés.
Törlési javaslat: nincs annyi órám ezzel kűzdeni, mint amennyire szükség volna

Hogyan folytatódik az alábbi közmondás: "A szerelem elmúlik, a....... megmarad".

ház
kutya
pénz
feleség

Az általam ismert megoldás (szeretet) nem szerepel a választhatók között. A Wiki-Gugli nem adott megfelelő választ.
Qed: nem közismert alak; törlendő.

Az alábiak közűl melyik országal határos Magyarország?

Franciaország
Ukrajna
Anglia
Németprszág

helyesírás: alábbiak közül országgal Németország

Ki írta a HOT DOGS című regénysorozatot?

Thomas Brezina
Petőfi Sándor
Móra Ferenc
Korda Gyuri

Az általam ismeretlen relatív klasszikus megoldás mellé, legalább hasonló kaliberű neveket tett volna :-(
(pl. McDonalds, BurgerKing, KFC, Norbi)
Most entereztem el egy kvizárólag nyelvtani hibás kérdést - az utolsó válasz első karakterét lenyelte a puffer.
Most emiatt vagy ... vagy.
Tehetek valamit azon kívül, hogy a két kezemet összeteszem imára, vagy széttárom hiába?
Dátum: 2009.01.24. 00:04:32
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.23. 23:57:47
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.23. 23:26:14
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.23. 21:50:09

Melyik városrész található Budapest déli részén?
Kaszásdűlő
Újpalota
Csepel*
Békásmegyer

és ezt mindenkinek tudnia kell ugyebár...


Hát, ha a kerületeket nem is kell tudni, de szerintem a legnagyobb magyarországi Duna-szigeteket megemlítik földrajz órán. És tudtommal Csepel nem csak Budapest egy városrésze, hanem mellesleg egy b*ott nagy sziget is, aminek csak egy pici csücske nyúlik be Budapestbe dél felől.


ha te mondod, akkor legyen úgy
én csak azt tudom, h csepelen van európa mértani közepe
van pár ismerősöm aki ott lakik, ők mesélték, én meg reméltem, h nem elfogultságból mondják

Súlyozott közép. Erősen Csepel felé súlyozva