Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.02.03. 22:26:57
Ki írta a Bánk Bán-t?

Arany János
Katona József *
Petőfi Sándor
Sor katona

Kár azért a negyedikért. Különösen a helyesírás miatt.
Mert ugye, ha név lenne, akkor Sor Katona, ha pedig főnév, akkor sorkatona, de így se hús - se hal.
Gépellési hiba. Ez született. Csak úgy gépiesen.
Javításra szorulna.
De ezt ki javíthatja ki? Gondolom a feltevő nem kapja vissza, az admin meg nem ilyenekkel molyol.
Ha ... ha ... hacsak ... hatsak nem maga Hatsepsut . Haláli!
Dátum: 2009.02.03. 22:02:58
Spórolsz-e azzal, ha mindig lekapcsolod a villanyt abban a helységben, amit épp elhagysz, de nem sokkal később visszamész oda (és felkapcsolod)?

Igen, mivel ez minden esetben energiatakarékos és az égők élettartamát sem befolyásolja.*
Nem, mivel nem energiatakarékos, és még ráadásul rontja az égők élettartamát is.
Nem, mivel hiába energiatakarékos, nagyban rontja az égők élettartamát.
Nem, mivel ez semmilyen esetben sem energiatakarékos, de az égők élettartamát nem befolyásolja
.
NEM IGAZ! Má' bocsássatok meg a züvöltésé' de a hatvanas évekbe' mán azt is tanítottuk, hogy a záramkör fogyasztása mérhetően nem linyeális, tehát a felfutási görbe nagyobb teljesítménye mérhető! Azaz nem érdemes kikapcsónyi a villanyt ha hamar visszakapcsolod. Azt hiszem olyan 50-70 perc közötti idő az, aminél egy nagyobb teljesítményű (értsd 60 W) izzót már le lehet kapcsolni. Ez olyan, mint a BSA reklámkampánya, ami szerint csak a jogtiszta szoftver vírusmentes.
Nemán!



Ja, és a konyakra visszatérve - hukk- a Metaxa konyak néven kapható a falunkban a zAuchan a Spar és a CBA-ban is, szal lehet hogy nem az, de itt úgy híjják ! Kis falu - kis italkultúra. Neked biztos csak italkultúró, de itten ez van!
Dátum: 2009.02.03. 20:47:32
Melyik a világ egyik legnépszerűbb és legexkluzívabb borpárlata(konyak)?

Napoleon
Metaxa
Camus
Hennessy *

Ízlés dolga.
Az elfogadott válasz a Hennessy - én nem kedvelem.
Az ötcsillagos Napoleon exkluzív és népszerű.
A Metaxa az olcsóbb (elzártabb) területen kimeríti a népszerű és exluzív fogalmat.
Camus , az egzisztencializmus egyik meghatározó alakja, népszerű és exkluzív - bár ő valóban nem borpárlat, viszont apai felmenői Bordeaux vidékéről költöztek Afrikába, hogy a kis Camus megszülethessen. Az pedig borvidék a javából!
Szóval javítandó!


Ha Gugli a barátom, Wiki a barátnőm, akkor http://vegzetur.wikidot.com/ a cimborám.
Dátum: 2009.02.03. 15:06:40
Wiki: Mayday illetve SOS kulcsszóval kereshető.
Emlékeim szerint eredetileg a nemzetközi morze kód vészjelzése.
Három rövid, három hosszú és újabb három rövid jelzésből áll (· · · — — — · · ·), ami az S, O és S betűknek felel meg. Később az auditív kommunikáció korában a rövidítésnek sokan tulajdonítottak értelmet („Save Our Souls”: „Mentsétek meg a lelkeinket”; „Save Our Ship”: „Mentsétek meg a hajónkat”; vagy „Send Our Savior”: „Küldjétek a megmentőnket”), valójában azért egyeztek meg ebben a jelzésben, mert könnyű használni és felismerni még interferencia mellett is.
Ugyancsak emlékeim szerint a Titanic katasztrófája után vezették be az egységes SOS jelzést és az utaslétszámfüggő mentőcsónakszámot.
Dátum: 2009.02.03. 14:53:10
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.03. 14:01:29
Bevallom, még nem úsztam tengerben, csupán az elméletet tudom, hogy sűrűbb a só miatt, ezért könnyebb a felszínen maradni. Az én problémám ott kezdődik, hogy ez csak abban az esetben igaz, ha az ember valamelyest tud úszni, vagy nincs semmilyen vízmozgás. Mert ha úszástudás nélkül olyan vízbe merészkedik, ami mozog; hullámzás, áramlat, stb., sűrűségtől függetlenül könnyen víz alá kerül, ami jelentősen megnehezíti az úszástanulást.
Én is úszom idestova több mint 20 éve, és pontosan tudom, hogy a természetes vízközeg sokkal összetettebb figyelmet, pontosabb mozdulatokat, légzést igényel, mint egy medence. Számomra ebből az következik, hogy medencében az alapokat megtanulni egyszerűbb, mint olyan vízben aminek van "saját akarata".

Kemény OFF, de ha már itt a téma ...
Sérült gyerekek úszásnál látom, hogy ha a nyugalmat rá tudjuk eröltetni a gyerekre, akkor úszástudás nélkül is fentmarad a segédeszközökkel. A víz sózása vagy a karúszó ebből a szempontből azonos. Ha nem kapálódzik, akkor lebeg.
OFF vége

Ki volt az eddigi legnagyobb hacker?
John Krose
Kevin Mitnick
Vágó István
Stephen joe


Mitnick hackerológiailag lúzer. De ha már megbukott, akkor csinált ebből egy jó üzletet: könyvek, médiaszereplés, nevével futó biztonsági cég. Szóval inkább a legismertebb a javasolt jelző, már ha ugyan azt értjük hacker alatt.
Ismered mondjuk a www.hacktivity.hu lapot, a www.hacknet.hu vagy a http://www.ordoglakat.info/ játékot?
Dátum: 2009.02.03. 12:45:22
Én sem, csak olyan hideg az a keményre fagyott fránya víz
Dátum: 2009.02.03. 12:40:07
Ha Gugli a barátom, Wiki a barátnőm, akkor http://vegzetur.wikidot.com/ a cimborám.

Többen emlegették hibaként egy-egy infónál, hogy még a Wikiben sem találták. Ezek szerint el kell fogadni, hogy az általános műveltség része a keresési kultúra, tehát ha könnyedén keresve előjön (nem adatbányászattal), akkor az belefér.
Egy idő óta a kapott kérdés és és válaszhalmazt kijelölöm, és ha rossz az elvárt válasz, akkor beidézhetem, ha nem, akkor legközelebb újratöltöm a vágólapot.

Hány Parancsolat van?

6
8
12
10

A kisdobosok, cserkészek, úttörők parancsolatai?

Miről híres Columbus Kristóf?

Ő érte el hajóval először Indiát.
Ő kerülte meg először a földet.
Ő fedezte fel ausztráliát.
Ő fedezte fel amerikát.


Tulajdonnevek nagybetűvel.
Ha Kristóf akkor Kolombusz. Persze lehet még olaszul Cristoforo Colombo, spanyolul Cristóbal Colón, latinul Christophorus Columbus de nem keverjük őket.

Ki volt William Shakespeare kortársa?

Norman Osborn.
Christopher Marlowe.
Lee Harvey Oswald
James Moriarty.


A válasz túl pontos. Feleslegesek a pontok a nevek mögött.

Ki alapíthat szövetséget:

Bárki, bármikor


Néhány ilyenre már írták, hogy spec (pl. A koponyazúzó az hány öskőbe kerül?), de ha elfogadjuk azt a tényt, hogy nem magasabb szinthez kötött információ, valamint azt, hogy van egy jól kereshető végzetúr adatbázis, akkor talán elmegy.


Melyik országban élnek a frízek?

Svájc
Dánia
Belgium
Hollandia *

Ez jó! Hasonló szintű lenne a "milyen nyelven beszélnek a flamandok?".


Ha a heck-erek a honlapokat törik fel, mivel foglalkoznak a crack-erek?

Programokat törnek fel és átalakítják *
Programokat írnak
Operációs rendszerek hibáit javítják.
Ugyanazzal! Honlapokat törnek fel.


Részemről jó, de igen sok - nem szakmabeli - keveri, egybemossa a cracker-hacker kifejezést. Ráadásul a MTA helyesírási előírásai eröltetik a kiejtés szerinti írásmódot, azaz hekker, krekker.



Ki magyarország jelenlegi miniszter elnöke?

Gyurcsány Ferenc
Horn Gyula
Kosuth Lajos
Orbán Viktor


Országnév nagybetű. Kosuth Lajos írásmódja kétes!


Hány fokos a derékszög?

60
90
42
dél

Kár a negyedikért! Javasolt módosítás: 45 maligán fok, 60 bomer fok.

Miről állít valamit Pitagorasz tétele?

A háromszög szögfelezőinek metszéspontjáról
A háromszög köré írható kőrről
A háromszög belső szögeinek összegéről
Derékszögű háromszög oldalainak hosszáról*

Jó! Eltekintve a kőrről-körről elgépelésről.
Nem lexikális
(minden pozitív epszilonhoz van olyan nem negatív nű, vagy http://t-t.freeweb.hu/minden/tudom/pii/pi10000.txt), hanem felismertető. Jé!
Úgy látom alapvető probléma az általános műveltség személyi megvalósítása.
Többen többet értünk rajta, és ez a több többünknél egyre kevesebb.
Javaslatom:
Osszuk a kvizkérdéseket három kiadhatósági szintre:
1. alapszint, ez beugrik sima vadászatnál.
2. középszint, ezzel bővül a korábbi, és ez adható pl. a vállalt kvízkérdéses küldetéseknél.
3. haladó, ezzel bővül a korábbi kettő [ide jöhetnek pl. a 75% miatt kiesett kérdések], ez menjen a kvizolimpiára

Persze ettől függetlenül a helyesírási trutymókat irtani, a blődliket nyírni kell.
Dátum: 2009.02.02. 19:26:58
Egy kocka éleinek, csúcsainak és lapjainak számát összeadva melyik számot kapod?
22
30
26
18


Mennyi egy kocka éleinek, lapjainak, csúcsainak összege?

Kedves Sir Ny!
Pici pontatlanság az idézésnél. A kérdező a számosságok összegéről érdeklődött.
Egy kocka
- éleinek száma: számolható
- csúcsainak száma: számolható
- lapjainak száma: számolható
summa summárom az összesen benne van a választható megoldások halmazában.

Továbbá

Kedves Danka33!

Ki volt a McLaren_Mercedes utolsó világbajnoka Lewis Hamilton előtt?
Mika Hakkinen
Ayrton Senna
Fernando Alonso
Kimi Raikkönen

Elavulhat+spec.


Az lehet hogy spec., de ez soha nem avulhat el.
Ugyanis a Lewis Hamilton előtti utolsó McLaren_Mercedes világbajnok személye csakis egy bizonyos személy lehet. Most és mindörökké.
Na ki az? Nem tudod: akkor spec.
Dátum: 2009.02.02. 19:18:53
Miért szól a déli harangszó?

Mert 1456-ban a tatárok legyóztek minket.
Mert 1456-ban a törökök legyőztek minket.
Mert 1456-ban legyőztük a törököket. *
Mert 1456-ban a tatárokat legyőztük.

Nagyon tetszett, bár az első legyőztek ó-val lett leírva.

Mekkora az aránya a négyzet köré írható kör és a négyzebe írható kör átmérőjének?

másfél
kettő
négyzetgyök három
négyzetgyök kettő


négyzebe - tétlenkedtél barátom, azaz t nélküli a kifejezés .

Ha Gugli a barátom, Wiki a barátnőm, akkor http://vegzetur.wikidot.com/ a cimborám.
Dátum: 2009.02.02. 16:53:24
Idézet: Craslorg - 2009.02.01. 22:43:09
A mákos, ketten biztos sokkal erősebb karit tudtok csinálni. Hogy ez a V1-en nem jutott eszembe?
A legjobb, hogy fel sem merül részéről a lopás, csalás lehetősége. Én belemennék a helyedben. Sajna én nem kaptam ilyen levelet.

Ha kérsz, küldök. Írd meg a postacímed, bankkártyaszámod és annak a jelszavát (PIN kód). Ide a Végtelen Mágia Temploma alatti barlangsörözőbe. Én ott ülök a harmadik kőasztalnál, a fal mellett. Mindig a fal mellett ülök, hogy dörzsölt legyek. Hogy miért csak a fejem dörzsölődik a különböző bunkókba, azt nem tudom.
Talán mert én is bunkó vagyok?
Dátum: 2009.02.02. 16:32:34
Ki volt a leghíresebb középkori szamuráj?
Miamoto Muszasi*
Takuan Szoho
Fukuda Jaszuo
Mogorva Chei


Ez is spec ...

Hát Muszasi neve elég sok filmben előfordul, mint hivatkozási alap. Pl. a Kill Bill, Az utolsó szamuráj, a Shogun - szóval ha nem születési évszámról van szó, hanem csak pont az amit a kérdés mond, akkor szerintem jó.
De hát én a Narutot is nézem a Jetixen
Dátum: 2009.02.02. 16:26:01
Mikor írta meg Kölcsey Ferenc a Magyar himnuszt?

1844. február 29
1844. június 15
1823. január 24
1823. január 22

Az utolsó két dátum szívatóan közel van. Wiki szerint "1823. január 22-én tisztázta", tehát a megírás korábban lehetett. Ha kekec lennék (ugye nem vagyok az?) akkor valós értéknek egy korábbi dátumot feltételezhetnék.
De nem, én nem, á ugyan. Január 19 jó?
Dátum: 2009.02.02. 10:40:20
Melyik nem tartozik Margaret Weis és Tracy Hickman művei közé?

A hanyatló nap sárkányai
A lenyugvó hold sárkányai
Az éjszaka sárkányai
Az elveszett csillag sárkányai

Fordításfüggő. Azt hiszem a Hibiszkusz kiadó és a Szukits kiadó eltérő nagyar címeket használt. Egyébként a könyvek kiválóak! Csak ajánlani tudom mindenkinek.

A Spárta - Perzsa csatáról (ie480), szóló filmnek mi a címe?

Véres harc
A spártai kaland
500 - Egymillió ellen
300

Nem részletezve - helyesírási igényesség kellene!

Ki az a gaucsó?

kocsmáros
varga
lópásztor
zsoldos katona

Van egy speciális magyar kifejezés a lópásztorra, amit a szakma elfogadott: csikós.


Mi törökország fövárosa?

tirana
ankara
új-delhi
isztambul


Helyesírás, nagybetűk.

Melyik személy NEM egy ork ?

Grísa
Hagrid *
Skandar Graun
Thrall


Így írva, bármelyik lehet. pl.
Négy ork borult se...j de részegen az asztalra a Végtelen Mágia Temploma alatti füstös kocsmában.
Grísa, Hagrid, Skandar Graun és Thrall.
Bár Skandar Graun tulajdonképen félork, amióta találkozott Mágusocska hagymahámozójával.



A Gugli a barátom, a Wiki a barátnőm, és a http://vegzetur.wikidot.com/ a cimborám.
Dátum: 2009.02.01. 17:36:36
hány karika van az audi jelében?

4*
3
2
5

Nagy betűvel kellene kezdeni a kérdést.
.. és arra rákérdezhetnék, hogy hogyan jutott az Audi a négy karikához?
Felvásárolta az AutoUniont az emblémája miatt. Mint ahogy a Daewo vette meg a Chevrolet márkanevet, a GE a Tungramot stb.
De ez már spec?
Speciel én emlékszem az infora

"Sárga bögre, ....... Bögre." Melyik szó illik pontozott helyre?

görbe *
kék
törött
piros

A kérdésben javasolandó a kis b, mint bögre.
Dátum: 2009.02.01. 17:12:29
Ha már a humorizálásnál tartunk, bizonyitékom van arra hogy hamis az az állítás, miszerint a sörivás butit! Ime:
Mikor a farkasfalka üldözi a bölénycsordát, mindig az utolsó, vagyis a leglassúbb, legkevesbé életrevaló egyedet kapja el először. Ezáltal a csorda átlagteljesitménye javul. Ez etológiai alapinformáció, több fajra kiterjeszthető.
Amikor sörözünk az alkohol először a leggyengébb agysejteket pusztítja el. Ezáltal az agy átlagteljesítménye javul.
Ezek után ki meri azt állitani, hogy a sör butlt?

Grafikában gyengébb vagyok (nekem az összes gyenge agysejtem már oda van, és már a kézügyességért felelőseket is elhagytam), emiatt inkább az ötletet figyeljétek



Dátum: 2009.02.01. 16:51:39
1.-es világ 9. szintu karakter Vadászatra indul (1 katt- 1 vadászat) és az alábbi üzenetet kapja:
Az ehhez a vadászathoz tartozó kérdésre helyesen válaszoltál, +10% lélekenergiát fogsz kapni!
Na, olyanom már volt, hogy két katt lett, emiatt egy kérdésem elment, de hogy katt és kviz nélkül jóváírja, olyan még nem!
Kösz !
Dátum: 2009.02.01. 16:09:16
Melyik szám nem prím?
31
61
51 *
41

Ezt szellemesnek tartottam. Nem egyszerűen lexikális tudás, vagy műveletvégzés, hanem a kettő egyvelege. Tudni kell mi a prím, és el kellett végezni - akár fejben- pár összeadást.

Már nem is másolom be a kérdéseket (a helyesírás jó volt) , csak a megemlített témákat.
Kérdésem: az alábbiak közül mi tartozik a kvízünk szerinti általános műveltség témakörébe?
Pumzukli haja színe, Freddy Mercury együttese, Skandar Graun faja, 101 kiskutya fajtája, Szíriusz az első magyar fantasztikus film bemutatásának időpontja

Én egyedül a Szírius bemutatási idejét nem tudtam (1942), de örültem, hogy megtudtam.
Úgy néz ki, hogy a közös műveltség forrás egyre kevésbé az iskola (a 47 engedélyezett magyar általános iskolai tantervvel, de lehet hogy már több van) hanem a YouTube, a TV-csatornák, a P2P filmközösségek.
Lehet hogy már nem is lehet olyan fogalmat definiálni, hogy általános műveltség? Vagy az már egy hihetetlenül kicsi közös része a tudáshalmazunknak?

Ezt ismeritek?
http://www.youtube.com/watch?v=BQqhYviGAuo feature=related
Bele tartozik-e az általános műveltségbe Achmed a halott terrorista? Szerintem magyarul Karinthy, Hofi, Kellér Dezső igen. Jeff Dunham tudtommal hivatalos magyar csatornán nem volt, de mivel a YouTube-ra valakik feltették, páran (pl. aztek, Beaver, gyiik) lefordították magyarra, és feliratozták, emiatt a netes fórumokon téma, és egyre többen ismerik. Mikortól fogadható el (nálunk) is egy ilyen információ?
Nem csak ez, bármi netes eredetű ....
Válasz?
Necces nem csak netes
Dátum: 2009.02.01. 09:47:34
Idézet: Dana - 2009.02.01. 09:30:31
Ki az "Eltűnt idő nyomában" című regényfolyam írója?
Antoine de Saint-Exupery
Émile Zola
Marcel Proust *
Guy de Maupassant

Ez elég speciális

Az én időmben (és vidéken) középiskolában még vettük. Csak részleteket olvastunk belőle, de sokat beszéltünk róla. Igaz, nekem Fantomas volt a magyar tanárom. Tök kopasz volt, és olykor olyan hülyén nevetett mint a filmbeli mintája. Hihetetlen sokat tanultam tőle, csak kellett vagy negyven év, amíg megértettem.
Dátum: 2009.02.01. 09:43:51
Mit kell csinalj egy befogott allattal, h harcoljon melletted?

semmit, mert harcol amugy is
meg kell verni
be kell idomitani, ami LEba kerul *
be kell idomitani, ami 10 oskobe kerul

A kollégának nem volt ékezetes billentyűje, sőt fogalmazási (ragozási) gyakorlata sem.
Kérném a kérdést (ami tartalmilag jó) átfogalmazni.
Pl. Mit kell csinálni egy befogott állattal, hogy melletted harcoljon?
Kik laktak a Tiltott Városban?

kínai csaászárok
sherpák
maharadzsák
királyok

Szerintem a császárok. Javítandó!
Mennyi egy fertály óra?

háromnegyed óra - 45 perc
fél óra - 30 perc
másfél óra - 90 perc
negyed óra - 15 perc *

Ez jó! Tény, hogy ma nem használjuk, de még sem speciális, mert elég sok irodalmi műben (horribile dictu filmebn) szerepel, emiatt jó tudni!
Mennyi az 5 a hatodikon?

Ez spec!
Mennyi 4 az ötödiken?

Speciel ez is spec!
Míg a 2 hatványai használatosan a számítógépes környezetben (sőt, ott a 8-as és 16-os alap is előfordul) addig a 4 az nem általánosan használatos. Ha számoltatni akar, akkor javasolt számrendszeri alapok a mindennapi életben, ha csak az időszámítást veszem figyelembe: 60,24,7,12, változó 30 körüli, kerekített 365 körüli ...
A hatványozás, mint művelet pedig spec. Kivéve, ha blikfang van benne, pl. nulladik hatvány, első hatvány.
Melyik nem majom-ember, a legendák szerint?

Yowie
Ogopogo * tavi szörny
Yeti
big foot

A három "nagyláb" ő szerinte majom-ember. Én szerintem nem. Misztérium.
Melyik nem bicikli márka?

Gold Star
Dirt *
BMX
Hauser

spec.
melyik Törzs tagja a papucsállatka?

nemcsillósok
csillós egysejtűek
hüllők
tobbsejtűek

Nagy "M" kis "t" a kérdésben.
Mennyi 15 * 3 * 50?

spec

Ki a dobos a Depresszió nevű zenekarban?

Kovács Zoltán
Hartmann Ádám
Nagy Dávid
Halász Ferenc

spec. De Carl Palmer vagy Ringo Star átment volna - nálam.
Frodo mivel világított a Banyapók alagútjában?

Earendil fényével
Fáklyával
Lámpással
Fullánkkal

Az eszével. Eltaláltam, de specnek találtam. És helyesírási hibásnak. Elte bölcsész vizsgakérdés volt: "Milyen színű ruhát viselt Bovaryné, amikor átment a hídon." A többség belebukott, én mivel nem bölcsész voltam, tudtam . A szerénység mindig erősségem volt. Amper.

Mikor írták alá a Trianoni békediktátumot?

1920. június. 04
1956. október.23
1918. január.01
1989. május. 01

Ez sajnos nem spec. ! Legalább az évet tudni kell, és akkor itt kiválasztható.