Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.04.13. 13:41:06
Hányas szintnél lehet házasodni a játékban?

A fejlesztési ötletekbe már többször bekerült.
A hölgyek önrendelkezési joguk megtartása mellett is választhatnának.
Lehetnének párbajok, lovagi tornák a hölgyekért, vagy a hölgyek becsületéért.
Szóba került szövetségek kapcsolatának erősítésére egy házasság a szövetség egy-egy tagja részvételével.
Hozomány a Lélekkút 15%-a, persze lenne martikuláris probléma (-né, Mrs) , nászajándék, az esküvőn felszolgálják sütve az anyóst...
A z idei húsvéti locsolás (portyázáskiegészítés) tekinthető e bővítés előképének.

Nyitottam egy új topicot a fejlesztéseken belül a végzeturak házasságáról. Ott legyen együtt minden, ami ehhez a témához való.
Dátum: 2009.04.13. 10:54:13
Mennyi 21 és 7 legnagyobb közös osztója?
1 - szerinte
7 is volt !
és még két szám

Hibás! Törlés vagy javítás.
Milyen hosszú a Kínai Nagyfal?

30 Km
több mint 4000 Km *
Semennyi, mert már nincs meg
345 Km

Wiki: Az egyik forgalomban lévő hivatalos adat a fal hosszát 6 352 km-re teszi, de más becslések 3000-10 000 km között ingadoznak.
Törlés!
Hányas szintnél lehet házasodni a játékban?

Soha
7.szinttől
9.szinttől
15.szinttől
Törlés!
egy Óriáspanda naponta kb hány kg nővényt eszik meg?

10-20 kg-ot *
1-5 kg-ot
5-10 kg-ot
20-25 kg-ot
5 db helyesírási hiba. Javítandó! Az ilyen zöldség egyébként is megfexi a gyomrát
Dátum: 2009.04.12. 23:43:37
Neked is igazad van ecsém! - ahogy a varasdfelsői plábános mondta. Amióta a kviz része a játéknak, önálló játékká lett a létrehozás-értékelés dualizmusa.
Rengeteg minden változott a kezdetek óta (pl. a hetedik napon megpihent, és most már le lehet mondani a kérdésfeltevésről úgy, hogy megkapod a LE-t) de még vannak apró hibák. Jó, vannak nagyobbak is. Majd te is besegítesz javítani.
Kösz!
Dátum: 2009.04.12. 23:19:59
Kit győzött le Háry János?

Bonaparte Napoleont
senkit
Herkulest
Dzsingisz Kánt

Törlés a senkit miatt
Melyik város híres a fürdőjéről?

Zalaegerszeg +
Hajdúszoboszló *
Nagykanizsa
Pécs

Legalább két jó válasz van. Javítás vagy törlés!
Mikor van Tamás nap?

Március 6.
Március 5.
Március 7.
Március 8.
Túl közeli!
Ki volt az USA első elnöke?

George Washington
Micimackó
Mátyás király
Ronald Reagan
Komolytalan. Törlés!
Az alábbi könyvek közül melyiket nem filmesitették meg?

Gyűrűk Ura
Homokszem Csupán
Bolygó Neve Halál
Galaxis Útikalauz Stopposoknak
Komolytalan! Törlés.
Hogyan folytatodik" Aki időt nyer az... nyer"?

életet nyer
Házat nyer
autót nyer
pénzt nyer
folytatodik" -> folytatódik " , Házat nyer -> házat nyer
Minek a rövidítése a"HVG"?

gazdasági hetilap
nemzetközi hegymászó szövetség
semminek
honvédelmi alegység
Törlés a "semminek" miatt (ugyanis ha semminek nem a rövidítése, akkor ne kérdezze).
Minek a vegyjele a "Mg" ?

kén
szén
nincs ilyen
magnézium
Törlés a "nincs ilyen" miatt (ugyanis ha nincs ilyen, akkor ne kérdezze).
Milyen részecskékből áll az atom?

paprika, paradicsom, sárgarépa
tűz, víz, szél
protonok, elektronok, neutronok *
a részecskék állnak atomokból
Komolytalan! Törlés.
Melyik film nem a híres páros Bud Spencer és Terence Hill nevéhez fűződik?

Bunyó karácsonyig
Űrszekerek *
Kincs ami nincs
Isten megbocsát én nem

Kétszer kaptam meg egymás után. Mindkétszer tudtam!
MELYIK EZ A RÓMAI SZÁM: MCMLXXV ?

1175
1975
11975
1905
Psszt!
Mi az ismert mese címe?

Ali baba és a 40 vak ló
Ali baba és a 40 sarló
Ali baba és a 40 sárkány
Ali baba és a 40 rabló
Komolytalan! Törlés.
Mennyi 54 négyzetének a fele?

1458
2916
1455
1558
Komoly! Törlés.
Dátum: 2009.04.12. 07:47:35
Szerintem a mai, Guglival felvértezett világban nem létezik olyan, hogy: "csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.".


Annyiban van igazad, hogy keresési lehetőségek (Gugli, Wiki, Végzetúr saját infobázisa) léteznek, engedélyezettek - de a web 2-es technikából kifolyólag:
- nem megbizhatóak (lásd médiahack)
- nem konzekvensek (vannak ugye ellentmondások bőven)
- nem teljesek (sok minden nem tudunk megtalálni, meg az adabányászoknak is élni kell valamiből)
- nem ismertek a használati technikák általános körben (ezt most nem részletezném mert off lenne)

Szóval pl. az általános műveltség fogalma is egy olyan kérdés, ami nem kereshető, pedig régóta téma itt a fórumon

A max ami elmondható, hogy a keresés engedélyezett és nem számít puskázásnak! A válaszadási idővel lehet operálni.
Dátum: 2009.04.11. 22:20:00
MI kOVÁCS iSTVÁN ÖKÖLVÍVÓ BECENEVE?

Ideges volt vagy mi?
Törölni.

Á, neki a CapsLock ragad be, nekem meg az Enter - az előbbi üzenetem kétszer ment el.
Dátum: 2009.04.11. 22:18:24
-
Dátum: 2009.04.11. 22:18:14
Ha láthatatlanná válsz, mennyi idö múlva tudod megszüntetni?
10 óra
24 óra
1 óra
3 óra
Álmomban legkésőbb amikor felébredek, de ez személyes; WoW-ban azonnal, jobb klikk a buffra, de ez speciális; Végzetúrban 24 óra, de ez meg irritáló. Törlés, jogfosztás!

Ennyire nem komoly az ügy. Kis kiegészítéssel elmegy:
Ha láthatatlanná válsz, minimum mennyi idö múlva tudod megszüntetni?
Dátum: 2009.04.11. 22:15:13
Kinek az álneve Rém Elek?
Tompa Mihály *
Kosztolányi Dezső
nincs ilyen
Vörösmarty Mihály

Törlés!
És itt és most megfogalmazom magamnak a nincs ilyen jellegű törlésre javasolás crédóját.
Ha a negligálás a kérdés jogosultságát érinti, akkor kell törölni - szerintem.
Jelen esetben, ha valóban nincs ilyen, akkor a kérdést nem szabad feltenni.


Selyempelyhes bóbitámat hordják a szelek, szétfújja egy szusszantással az ügyes gyerek.
"Één tudom, hogy honnét szerezhetsz eggyet.."
Gyermekláncfű. *
Szülinapi gyertya
Bolyhos olyan kis izé?

Kár érte! Szép a kérdés, mint találós kérdés, vagy versrészlet. Az első válaszlehetőség két ordító gépelési hibát tartalmaz (had legyek jóindulatú), a negyedik meg komolytalan. Emiatt fájó szívvel törlésre javaslom.
Dátum: 2009.04.11. 16:24:09
Mekkora a tárkapcitása az 5 1/4 collos lemeznek? ("A"meghajtó)?

4.7GB
700MB
1TB
1.2MB


(-: (-: Minek a gagyi smiley? :-) :-)

Azon nevet, hogy a válasz hibás. A lemez tárkapacitása hardver ÉS szoftverfüggő adat, tehát az 1.2 MB elvi kapacitású lemezt kb 24 különböző méretre tudom formázni a DOS/Windows format paranccsal, és ha spéci szoftver is használhatok, akkor nagyobb kapacitásokat is elérhetek. Jelen esetben azt hiszem 2 MB a maximum.
ad.1 tárkapcitása -> tárkapacitása
ad.2 Delete (ez is DOS parancs, mint a format)
Dátum: 2009.04.11. 16:17:18
Wiki szerint:
A Zala teljes terjedelmében Magyarország területén fekvő folyó.
A Zagyva a Tisza jobboldali mellékfolyója. Az Északi-középhegység részét képező Karancs hegységben ered, Salgótarjántól keleti irányban, Zagyvaróna határában a Medves hegy déli lejtőjén, a tengerszint felett mintegy 600 méter magasságban.

Ezek szerint neked van igazad, a kérdés javítandó vagy törlendő, vagy a Zala torkolatát kell a burkosoknak átadni.
Dátum: 2009.04.11. 16:14:20
Akkor olvasd el még egyszer a saját megjegyzésedet!
Biztos, hogy mindkettő az északi féltekére vonatkozik?
Dátum: 2009.04.11. 14:05:43
Aföldet hol érik merőlegesen a Nap sugarai ?
Baktérítő
A légkör miatt sehol.
Ráktérítő
Egyenlítő

A kérdés törlendő.
Helyesnek az egyenlítő lett megadva, ami helytelen.

Téli napfordulókor (északi féltekén észlelt) a Baktérítőn, nyári napfordulókor (északi féltekén észlelt) a Ráktérítőn, egyéb időpontokban meg a kettő között.
(+ helyesírás)

A kérdés valóban törlendő. Te meg most mesélj a déli félteke rasszizmusodról!
Dátum: 2009.04.11. 12:46:34
A központi irásbelin mennyi a maximum pont?
50
75
25
100
Na, itt van még egy fura ember Írásbeli micsoda, ha érettségi, akkor már kb. 3 éve nem aktuális a dolog... Törölésre javaslom a kérdést.

OKJ vizsgák esetében is többfajta megoldás van (a felsoroltak közül egyik sem jó).
Szólni kell Hófehérkének, hogy ez mindenképpen Kuka.
Dátum: 2009.04.11. 12:13:34
Milyen idönként van szökö év ?
4 évente
3 évente
soha
2 évente


Ne dőljetek be, nem a soha a helyes válasz!

De a négyévente sem! Mert ugye vannak a kivételek (kérdezd meg Wiki nénit vagy Gugli bácsit). Meg a szökö-szökő - egyszóval kuka.
.. és akkora mai apróság. Örömmel jelzem, hogy személyes számlálásom alapján egyre kevesebb a hüle kérdés. A bekerülési technika miatt ez soha nem fog megszünni, de ahhoz képest ....
Kit Neveznek "bresciai hiénának" az alábbiak közül?

Haynau
Jellasics
Horthy
Paskievics

Neveznek -> neveznek
Hol rendeznek meg évente kocsonya fesztivált?

A válaszok között volt Miskolc, amit megjelöltem (emlékezetem szerint) , és erre kiírta hogy A helyes válasz Miskolc.
Lehet hogy a hiba az én készülékemben van, csak jelzem az eseményt
A real madrid hány alakalommal nyert bl (bek-et)?

7
9 *
20
10

real madrid -> Real Madrid
alakalommal -> alkalommal
bl -> BL
(bek) -> (BEK)
A hány és a nyert jól volt leírva.
Ki a Ferencváros labdarúgócsapat tulajdonosa?

Víz Elek
Craig Short
Kevin McCabe *
Budai Kálmán

Most és mindörökké. Ámen. Törlést javaslok az első válaszszerűség miatt.
Ha Pistinek van 8 körtéje és megeszik belőle hármat nekem hány körtém van?

5
3
8
semennyi *

Törlés! A megadott információk alapján a kérdés nem válaszolható meg (nem semennyi a megoldás!).
Kicsoda Hulk Hogan?

egy szuperhős +
Batman alteregója
egy pankrátor *
világbajnok úszó

Két megoldás. Törlés.
Ha egy egyenlő oldalú háromszög egyik szöge 60°-os, akkor mennkora a másik két szöge?

mindkettő 60°
az egyik 80°, a másik 180°
egyik 45°, másik 90°
ilyen háromszög nem létezik
mennkora -> mekkora
ad.1 Törlés vagy javítás az " ilyen háromszög nem létezik" kitétel miatt
ad.2 Ha a kérdésben nem szerepelne az "egyik szöge 60°-os"-s szövegelem, akkor mennyi lehetne az egyenlő oldalú háromszög egy-egy belső szöge? Most tekintsünk el a Rieman (gömb) vagy Bólyai (hiperbolikus) és egyéb (pl. szférikus) geometriai síkfogalmakról. Maradjunk a zöreg Euklédesziben. Túldefiniált környezet.
Ki kapta a matematikai Nobel-díjat 2008-ban?

Grigorij Perelman
egyik sem
Wendelin Werner
Alexander Grothendieck

Itt helyén való az egyik sem (ui. nincs matematikai Nobel díj).
Ezt azért említem, mert a múltkor volt olyan javaslat, hogy programszerűen kukába kerüljön a "nincs ilyen" , "egyik sem" és hasonló negligáló válaszvariációk. Elég bajunk van a programozott trágárságszűrővel (szarvas, szemfenék, idegennyelvismeret, stb.)
Dátum: 2009.04.10. 16:45:05
Kinek a testvérét ölik meg a Mortal Kombat című film elején?
Liu Kang *
Keno
Smoke
Jax


14 éves,ráadásul elég trágya film,nem hiszem,hogy ez általános tudás lenne...

Dunsztom sincs a helyes válaszról. De!
A film sok tekintetben klasszikus. A PC-s játékok - filmek párhozamos univerzumában alapmű. Hivatkozási alap.
A jelződ valószínüleg helytálló - de hát a trágya ma is bioturbó a mezőgazdaságban
Szar ügy, de ez van.
Dátum: 2009.04.10. 16:20:35
Idézet: Magusocska - Ma, 14:50:17
A szem. Mindent lát - kivéve pl. a másik szemet. Akkor még sem lát mindent? Egyébként óvodai találós kérdés!

Pff, hogy ez miért nem esett le nekem. Köszi, tényleg jó kérdés.

Szerintem örülj neki. Ha leesett volna, akkor most mivel látsz?
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
1023. hozzászólás - 2009.04.08. 22:46:39
Mi az "Uluru"?

Ayers Rock
gégehurut latin neve
békafajta
zulu keresztnév
A kérdésre eddig 1 jó és 5 rossz válasz érkezett.

Ezt a kérdést kb. 4 órája tettem fel. Egyszerűen gigaszánalmas az, hogy az emberek a Google-be nem tudnak 6 betűt begépelni (uluru) (nem, a zárójel nem tartozik hozzá ) és az első két találatra egy pillantást vetni, ha már egyszer nem megy fejből.

Ayers Rock az elterjedt neve ennek a monumentális homokkő képződménynek, aminek az ismertsége (és látványossága) legalább akkora, mint a Sidney Operaháznak. Mindkettő ausztrál unikum.
Azt viszont kevesen tudják, hogy ezt a nevet Sir Henry Ayers ragasztotta rá 1873-ban, a benszülöttek már jóval előtte (és ma is) Uluru névvel illették.

Kár, hogy ki fog esni.

Érdekes, hogy ezt említed a Végzetúron. Én Böszörményi Gyula Gergő sorozatából ismerem, és ebben a sorozatban született Ghalla is. Waru Dalong, az ausztrál gyíksámán gyakran fordul elő az Uluru környékén - elvégre ott él a törzsével.
Mi az ellentéte a heliocentrikus világképnek?

ekszcentrikus
egocentrikus
metacentrikus
geocentrikus

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Valaki elmagyarázná nekem, hogy ezen mi nem értelmezhető?

A kérdésed matematikailag inkorrekt. Vegyük az általad felkínált kezelhető válaszlehetőségeket:
heliocentrikus világkép - a világ viszonyítási közepe filozófiailag a Nap
geocentrikus világkép - a világ viszonyítási közepe filozófiailag a Föld
egocentrikus világkép - a világ viszonyítási közepe filozófiailag az egyén önmaga
Ez három különböző viszonyítási alap. Nincs ellentét. Vegyük mondjuk a 10-nél kisebb pozitív egész számok halmazát, és tegyük fel a kérdést: mi az ellentéte a 7-nek? Nincs jó válasz.
Visszatérve a kérdésedre, történelmileg volt olyan időszak (és hely), amikor a Földet, és volt amikor a Napot tekintették a világ középpontjának. Természetesen voltak ettől eltérő korok és helyek (pl. Buddha köldöke), de ezek gyakran egymással párhuzamosan is léteztek, mint fogalmak.
Valószínűleg a te tanulmányaid során csak ez a kettő fordult elő, mint lehetőség, és ebből feltételeztél egy duális (kétértékű) állapotot, ami nem életszerű.
Mondjuk a "Mi váltotta fel Európában a geocentrikus világképet" alakú kérdésre jó válasz a heliocentrikus.
Apropó tanítják már nálatok, hogy mi van a világ közepén ?
Dátum: 2009.04.10. 14:50:17
Két szomszéd lakik egymás mellett. Mindent látnak, csak egymást nem láthatják. Ha a tükörbe pillantasz, kitalálod. Mi az?

cipő
szem
láb
kéz

Valaki ezt elmagyarázná? Ha senki sem tudja, akkor lehet küldeni szibériába. Van bőven értelmes kérdés is az adatbázisban.

A szem. Mindent lát - kivéve pl. a másik szemet. Akkor még sem lát mindent? Egyébként óvodai találós kérdés!