Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Anababa

Dátum: 2009.02.14. 20:17:40
Hol volt a II. világháború legnagyobb tankcsatája?
Leningrád
Dunkirk
Kurszk
Moszkva

törölni

Mikor ölték meg J.F.Kennedy amerikai elnököt?
1966. november 22.
1966. november 24.
1963.november 24.
1963. november 22.
óra-perc? törölni
Dátum: 2009.02.14. 19:18:55
Én így kívüllálló 8-as szintűként úgy vélem, hogy célszerűbb lenne megcsinálni először a három szintes küldetést, aztán ha kész vagy vele, akkor gyorsan teljesíteni tudod utána a térkapusat is (arról nem beszélve, hogy akkor szinte egyszerre két küldetésnyi LE üti a markodat).
Dátum: 2009.02.14. 18:49:49
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.02.14. 18:00:21

Melyik NEM része a számítógépnek?
processzor
winchester
RAM
revolver*

a RAM mióta a része egy számítógépnek?


RAM=Random Access Memory -> része a számítógépnek
Dátum: 2009.02.12. 21:06:31
Bőven lehet, hogy nála a tulajdonságok eloszlása nem egyenletes, nálad meg igen.
Dátum: 2009.02.10. 21:31:52
Amennyiben minden szükséges fejlesztésed megvan hozzá, akkor a Random miatt...
Én is vadásztam 100+ -t mire lett végre (5-ös csapdával)
Dátum: 2009.02.09. 07:27:56
Kedves Kelcsi!

A kommunikációnak vannak aranyszabályai - itt is. Célszerű lenne ezt elsajátítanod először, és csak utána írni levelet, lehet akkor választ is kapnál rá. Minősíthetetlen hangvételű levélre figyelmen kívűl hagyás jár.

Mivel szóba hoztad itt a fórumon is (normálisabb hangnemben), válaszolok is:
1) a játék a csatákról szól - akár tetszik akár nem
2) nem csak téged támadtalak - ha megnézed a karakterlapomat láthatod, hogy nem napi 2-3 csatával nő a stat-om
3) a játék szabályai szerint maximum 8 óránként lehet támadni valakit, ezt be is tartottam
4) lehet, hogy nem tűnt fel, de 1,5 napja békén hagylak - ugyanis szintet léptem, és lefele nem támadok
5) arról meg én nem tehetek, hogy jössz és levereted magad

Üdv
A hozzászólásom első felében leírtam, hogy vannak akik számára a kérdés google nélkül nem megválaszolható. Ez még túlélhető.
A második fele arról szólt, hogy a kérdés megválaszolhatatlan lesz (főleg a fenti csoport számára) mikor az adott sorozatot (és mindegy, hogy most éppen melyik a jó válasz) már nem fogja az adott csatorna vetíteni.
Én ezért nem tartom jónak a kérdést.
...és aki nem néz tv-t az googlizik?
Vajon mi lesz, ha Dr. House nem lesz majd RTL Klub.-on? Rossz kérdés...
Dátum: 2009.02.08. 14:49:28
És akkor ők még nem a jenhitelesek, ahol a fedezeti érték a hitelösszeg 160%-a volt, és most a "van aki azért jön, mert otthon ezt látta - van aki azért mert otthon nem ezt látta" bank úgy tűnik vagy előtörlesztést vagy pótfedezetet kér - függetlenül attól, hogy az adós rendben fizeti-e a megemelkedett hiteltörlesztő részletet vagy sem. Ugyanis a hitelösszeg forintban számolt mértéke az eredeti összegtől csúnyán elszállt, így az eredeti ingatlanfedezet a hitelösszeghez képest jelentősen lecsökkent, azaz valahogy helyre kell állítani az arányt.
Van ismerős, aki lakásfelújításra vett fel ilyen hitelt, és most megpróbálja eladni a lakást és albérletben folytatni, mielőtt a bank kér tőle vagy pár milliót vagy pótfedezetet (egyik sincs). Miközben ő a törlesztőrészleteket még mindig rendben fizeti.
Dátum: 2009.02.06. 20:13:50
Az idomításhoz először csapdába kell ejtened (tanulás:3; csapdakészítés: min 1, de inkább magasabb). Ha elfogtad, akkor idomítás:1 és már idomíthatod is
Dátum: 2009.02.05. 22:16:59
Szia!
Itt nézd meg: http://hu.wikipedia.org/wiki/Sztálin
Joszif Visszarionovics Sztálin (oroszul Иосиф Виссарионович Сталин) (grúzul: Ioszeb Dzsugasvili)
Üdv
a.
Dátum: 2009.02.03. 19:09:39
Én azt csináltam, hogy nagyon kevés LE-vel pihenés előtt ütöttem rajta egyet, vinni így nem vitt sokat, viszont cserébe kapott sok TP-t Bíztam benne hátha rájön, hogy ez nem jó üzlet neki Tegyük hozzá maximális szintig lefele támadott úgy, hogy én nem vagyok szöviben (ergo teljesen esélytelen voltam ellene).
Dátum: 2009.02.03. 18:50:31
ott a pötty
Egyébként szerintem ez az "egész nap nem találom a hibát" pont egy olyan tipikus eset, amikor ott kell hagyni egy kicsit és mással foglalkozni, kikapcsolni... aztán majd egyszer beugrik Az ilyen problémákat szokták a banális hibák okozni és a megoldás általában túl egyszerű hogy észrevegyük
Szerintem egy ilyen helyzetet pozitívra is át lehet fordítani úgy, hogy az ember megkeresi, milyen hibát vétett (nem feltétlen a programban hanem a problémamegoldási folyamatban), és örül, hogy a jövőben ezt majd nagyobb eséllyel kerüli ki.
Néha egy-egy ilyen helyzet arra is jó, hogy megálljt parancsoljon, kicsit másfelé próbálja meg fókuszálni a figyelmünket és az energiáinkat (már ha hagyjuk).
Dátum: 2009.02.01. 22:37:50
Válaszolsz helyesen 100 kvízkérdésre, és utána írhatsz egyet. Amennyiben ezt helyesnek elfogadják akkor kapsz érte LE-t.
Amíg nincs 100 helyes kvízválaszod, addig választhatsz más küldetést.
A lényeg, hogy ha úgy írsz helyes kvízkérdést, hogy közben ez a küldetésed aktív, akkor nem csak a kérdésért kapsz LE-t hanem a küldetés teljesítéséért is.
Dátum: 2009.02.01. 21:56:45
Csak hogy stílszerűek legyünk

"Más szemében ő a szálkát
Megleli,
S az övében a gerendát
Feledi. "
(Petőfi Sándor: Szeget szeggel)
Dátum: 2009.01.31. 22:14:04
Honnan vették a római kocsiversenyeken használt számokat, a 12 páholy, a 4 kocsi, a megteendő 7 kör, a megkerülendő 2 oszlop?
A kozmoszból. *
Az időjárásból.
A barbároktól.
A hagyományból.
spec

kb: Melyik használ símaszkot és machete-t?
Hasfelmetsző Jack
Freddy...
Jason*
.....
egyrészt spec, másrészt google sem ad ki semmit

kb: melyik cég játéka a Végzetúr:
Coca Cola company
Beholder kft
...
...
NC
Dátum: 2009.01.31. 21:14:05
Pedig nekem tetszik a kérdés, kreatív de könnyen megfejthető.
Dátum: 2009.01.30. 20:58:42
Idézet: Elmoking - 2009.01.30. 14:45:24
Sziasztok !

Tulajdonságösszegemet nem tudom növelni nincs se zöld se szürke plusz jel.


A karakterlapod jobboldalán a tulajdonságösszeg van megjelenítve (tulajdonságaid összértéke). Ezt növelni az egyes tulajdonságok növelésével tudod, azok meg a karakterlapod baloldalán, kép mellett vannak, ott találsz zöld ill szürke + jeleket.
Zöld akkor, ha van elég LE-t fejleszteni az adott tulajdonságot, szürke ha nem.
Dátum: 2009.01.30. 14:51:01
Fontos témát hoztál fel ismét, amit két aprósággal szeretnék kiegészíteni:
1) Történthet a családban (a "védőburokban") is olyan, ami stresszt okoz - és ez akkor nem csak neked hanem nekik is, azaz úgy kell neked is átjutni rajta, hogy közben segíteni kell azokat akiknek ez még nem feltétlenül megy. (Gondolok itt egy szeretett családtag súlyos betegségére, halálára, amit a felnőttek megértenek, de a gyerekek kb 6 éves kor alatt még fel sem fogják, nem értik - így kezdeni sem tudnak semmit az őket ért stresszel. Ilyenkor kell a szülőknek - saját stresszekezelésük mellett - a gyereknek is a saját szintjükön segítséget nyújtani, hogy mielőbb a helyére kerülhessenek náluk is a dolgok. És ez nehezített pálya.)
2) A stressz lehet jó is. A nagy stressz is lehet nagyon jó. Előfordulhat, hogy ennek hatására alakul át valakinek a szemléletmódja, elkezdi a félig üres poharat félig telinek látni, és minden rosszban megtalálni a jót. Szerintem ez a szemléletmód is sokat segíthet a stresszkezelésben, és visszahivatkozván egy régebbi blogbejegyzésedre, a boldogság megtalálásában és megélésében sem elhanyagolható szempont.
Dátum: 2009.01.30. 13:24:28
Idézet: Lily Black - 2009.01.30. 13:11:15

József Attila: Kedves Jocó*: Szomorú, hogy nem tudják, általánosban(!!!) meg kellett tanulni......
Sajnos a magyar lakosság ezirányban halad! Esmeralda szeme színét tudják, de általános iskolai anyagot nem.


Kedves Lily Black!

Nem tudom mikor és hol jártál iskolába, mi nem tanultuk. Van rengeteg, amit igen és máig tudjuk őket, de ez nem volt köztük.
Csak annyit kérnék: kicsit hátrébb az agyarakkal! Nem mindenki ugyanott és ugyanakkor járt iskolába, ráadásul 2x-3x év távlatából (gondolván az idősb' játékostársakra) emlékezni minden versre szerintem nem kötelezően elvárható.


Alvó szegek a jéghideg homokban,
Plakátmagányban ázó éjjelek.
Égve hagytad a folyosón a villanyt.
Ma ontják véremet.